Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Jaki jest Twój Bóg? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Jaki jest Twój Bóg? (/showthread.php?tid=2770)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


- Stahs - 16-02-2009 19:25

Cytat:moga miec inne zasady, nakazy itd... lecz kazdy wie ze nie kilku Bogow a tylko ten Jedyny i Jeden Stworzyciel dokonal Stworzenia Swiata.

Co nie zmienia faktu że prawa które posiadają są dość mocno ograniczone względem chrześcijaństwa. I tak muzułmanin w kategoriach wiary ma trochę inne pojęcie o kobietach niźli chrześcijanin. Inne podejście do człowieka, inne do Boga, więc nie poznanie w pełni.

Cytat:A więc jeśli mamy żydów nazywać starszymi braćmi, to muzułmanów co najmniej kuzynami.

O to mi chodzi.


- nordlys - 17-02-2009 04:51

Stahs napisał(a):Jeżeli już twierdzi się że modlimy się do tego samego Boga co muzułmanie, to proponuje wpierw sprawdzić ...
Czy znasz historię syna Abrama (Abrahama) i Hagar o imieniu Izmael?
Opis w Księdze Rodzaju Rozdz.16.:
"11. I mówił: «Jesteś brzemienna i urodzisz syna, któremu dasz imię Izmael3, bo słyszał Pan, gdy byłaś upokorzona. 12. A będzie to człowiek dziki jak onager4: będzie on walczył przeciwko wszystkim i wszyscy - przeciwko niemu; będzie on utrapieniem swych pobratymców»"
i Rozdz.21:
"18 Wstań, podnieś chłopca i weź go za rękę, bo uczynię go wielkim narodem». 19 Po czym Bóg otworzył jej oczy i ujrzała studnię z wodą; a ona poszła, napełniła bukłak wodą i dała chłopcu pić.
20 Bóg otaczał chłopca opieką, gdy dorósł. Mieszkał on na pustyni i stał się łucznikiem. 21 Mieszkał stale na pustyni Paran; matka zaś jego sprowadziła mu żonę z ziemi egipskiej."

Za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Islam
Przed Mahometem Allah miał zesłać wielu innych proroków, wśród nich Adama, Abrahama (arab. Ibrahim), Mojżesza (arab. Musa) i Jezusa (arab. Isa).


- omyk - 17-02-2009 07:33

Cytat:Wyjasnie, jest to moje osobiste Odczucie, które odczuwam, iż nie pochodzi ono od Złego a od Naszego Boga Ojca Wszechmogacego. Ja za Pana Boga w tej kwesti nie mam prawa sie wypowiadać.
Nie zauważyłam wczoraj całego posta Pokornego z godziny 3.43.
Wychodząc z domu tylko 2 zdania na szybko... Odczucia nie muszą pochodzić tylko albo od Boga, albo od Złego. Mogą być wytworem naszej własnej wyobraźni, emocjonalności, po prostu psychiki.
Nikt z nas nie ma prawa wypowiadać się za Pana Boga, ale mamy pewność, że Kościół ma prawo nawet związywać i rozwiązywać, a co zwiąże na ziemi, będzie związane w niebie. Można więc w uproszczeniu powiedzieć, że Kościół "ma prawo" wypowiadać się "za Pana Boga". Dlatego, że przez Kościół wypowiada się sam Bóg, udzielając nam Ducha Świętego. Jeśli więc opieramy się na oficjalnych dokumentach KK, nie ma obawy o to, że poprzez tylko spekulacje próbujemy wypowiadać się "za Pana Boga".


- Stahs - 17-02-2009 13:36

Cytat:Przed Mahometem Allah miał zesłać wielu innych proroków, wśród nich Adama, Abrahama (arab. Ibrahim), Mojżesza (arab. Musa) i Jezusa (arab. Isa).

No i?


- Kyllyan - 17-02-2009 18:17

poza tym, chciałbym zauważyć, że islamski Bóg wcale nie nazywa się Alllach. Islamski Bóg nie ma imienia, a przynajmniej nikt go nie zna. Z sur Koranu wywnioskować mozna, że jest to ten sam Bóg, którego wyznaje Izrael. Słowo Allah przetłumaczone na język polski oznacza po prostu : "Bóg Jedyny"


- pokorny - 17-02-2009 22:07

Omyk.
Cytat:Odczucia nie muszą pochodzić tylko albo od Boga, albo od Złego.

Moze i tak..być, jak piszesz. Jednak nikt nie moze zakwestionować, ze dar Zmysłu "odrozniania" ot.. tak Sobie Pan Bóg nam go po prostu dal. Jeżeli nam dal, znaczy ze mamy go używać...I nawet Kaplani nie powinni kwestionować "odczuc ludzi".

Cytat:Mogą być wytworem naszej własnej wyobraźni, emocjonalności, po prostu psychiki
I wiecej: moga być u czlowieka niezdrowego chore...Czego nie mozemy równać z ludzmi zdrowymi na umyśle. A wiec zarzucic mozna, ale choremu a jesli Zdrowy i mysli trochę przeciwniej od pewnych ludzkich twierdzeń ...znaczy ze to musi być czlowiek chory... A ja mysle ze to bzdura.... Wielka bzdura.. Duchowieństwo ...nie powinno bać się Zdrowo Myslacyh Ludzi..ponieważ, oni wykorzystują Dar Boski czyli. Ow Zmysł w który ich wyposażył Sam Pan Bóg ! Gdy bysmy my ludzie nie mieli owego Zmyslu wskazujacego nam Zło i Dobro, nie wiedzieli bysmy co jest Złym a co Dobrym.

Np, nie potrafili bysmy rozróżnić, ze jak czesto sie to zdarza, taki Ksiadz molestuje gwałci małą 13 letnia dziewczynkę a my nie majac owego Zmysłu w naszym posiadaniu wówczas nie wiedzieli bysmy czy ów Ksiadz dopuścił sie Zlego czy Dobrego czynu. Bóg za tem o wszystkim szczegolowo pomyslal i obdarzyl nas wszystkich w Ow Zmysl rozróżnialności Dobra od Zla.

Cytat:Dlatego, że przez Kościół wypowiada się sam Bóg, udzielając nam Ducha Świętego.
Moim zdaniem bylo by tak... gdyby nie te zmiany w Prawie Bożym, jakich dokonano przez LICZNE glosowania LUDZI czyli dalej : (sniertelnikow-ziemskichUśmiech

Kazdy czytajacy uwaznie Biblie, Pismo Sw, dostrzegł, czego Bóg Sobie życzył a co zrobiono, co dokonano. Pisze o tym co zauwazam. I w moim odczuciu myślę, ze nie powinno sie reka ludzka zmieniać tego, czego Bóg nie życzy Sobie by zmieniano.

Myle i chyba nie ja jeden ze "Prawo Boze" nie powinno nigdy zostać tkniete przez "smiertelnika ziemskiego". Powtarzam tu Słowa ...nie moje ...a BOZE.

[ Dodano: Wto 17 Lut, 2009 21:15 ]
edit.. sory...(poprawiam) "Myślę."


- omyk - 17-02-2009 22:22

Cytat:I nawet Kaplani nie powinni kwestionować "odczuc ludzi".
Chyba, że te odczucia w jakiś sposób szkodzą człowiekowi, np. są sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

Cytat:Duchowieństwo ...nie powinno bać się Zdrowo Myslacyh Ludzi
Nikt się w Kościele nie boi zdrowo myślących ludzi.

Cytat:Gdy bysmy my ludzie nie mieli owego Zmyslu wskazujacego nam Zło i Dobro
:ks: a już chciałam pytać o co Ci chodzi, co to za wym...yyy, tzn. zmysł...
Chodzi Ci o SUMIENIE?

Cytat:ze jak czesto sie to zdarza, taki Ksiadz molestuje gwałci małą 13 letnia dziewczynkę
:zmieszany:

Cytat:gdyby nie te zmiany w Prawie Bożym, jakich dokonano przez LICZNE glosowania LUDZI
Rozwiniesz temat? Nie bardzo wiem, o jakie zmiany i jakie głosowania Ci chodzi.

Cytat:Kazdy czytajacy uwaznie Biblie, Pismo Sw, dostrzegł, czego Bóg Sobie życzył a co zrobiono, co dokonano. Pisze o tym co zauwazam. I w moim odczuciu myślę, ze nie powinno sie reka ludzka zmieniać tego, czego Bóg nie życzy Sobie by zmieniano.
Gubię się w Twoich wypowiedziach.
Sugerujesz, że Bóg życzył sobie czegoś innego, niż Kościół katolicki?
Pewnie, że nie jesteśmy doskonali i trochę 'opóźniamy' Boży plan, ale czyż Pan Bóg nie jest wszechwiedzący? Czy tego nie przewidział? Albo czy jest ubezwłasnowolniony? Czy nie mógł wybrać innych osób? Stworzył taki Kościół, jaki chciał, każdego z nas wybrał i powołał po imieniu do tworzenia tej społeczności wiernych.

Czego Bóg sobie wg Ciebie nie życzy, żeby zmieniano? I skąd o tym wiesz? Co jest zmieniane? Co takiego zauważasz?

Cytat:Myle i chyba nie ja jeden ze "Prawo Boze" nie powinno nigdy zostać tkniete przez "smiertelnika ziemskiego". Powtarzam tu Słowa ...nie moje ...a BOZE.
Jakie więc zmiany są dokonywane w Bożym Prawie? Pisz konkretnie, a nie udawaj, że wszystko jest okej, kiedy z Twoich postów wynika, że uważasz Kościół za bezprawnie zmieniający Boże Słowo.

Być może coś źle zrozumiałam (oby tak było!)...?


- kredka198 - 18-02-2009 00:15

nie czytałam wszystkiego...ale moim zdaniem to nie jest ten sam Bóg...przejrzyjcie sobie temat o prześladowaniach Chrześcijan .. tam są filmiki o Koranie ..opowiada o nich były muzułmanin ,który przeszedł na chrześcijaństwo.. jak je obejrzycie to zrozumiecie (tak myślę)czemu tak nie jest.


- omyk - 18-02-2009 00:34

Kredko... Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich Nostra aetate mówi nam jasno, że muzułmanie wyznają wiarę w jedynego Boga.


- pokorny - 18-02-2009 02:56

Omyk! Podkreslam, osobiscie nie mam nic do zarzucenia Duchownym Katolickim, bo staram się być katolikiem i za takiego sie uważam.

Prześladuje mnie często myślenie o poniższym wątku:

napisalas:
Cytat:Czego Bóg sobie wg Ciebie nie życzy, żeby zmieniano? I skąd o tym wiesz? Co jest zmieniane? Co takiego zauważasz? Jakie więc zmiany są dokonywane w Bożym Prawie? Pisz konkretnie,

Sw.Pius X pierwszy kanonizowany Papież.

""Szczególnie istotne jednak jest nauczanie św. Piusa X odnośnie do modernizmu. Trzema ważnymi dokumentami w tej kwestii są: Lamentabili sane (3 lipca 1907), Pascendi Dominici gregis (8 września 1907) i Sacrorum antistitum (l września 1910). Bez wątpienia, najbardziej znanym aspektem nauczania odnośnie do tego błędu jest prezentacja przez św. Piusa X różnych obliczy modernisty: filozofa, wierzącego, teologa, krytyka, apologety i reformatora. Jest to długi i trudny tekst, podejmujący wyzwanie rzucone Kościołowi i jego Magisterium.
Pozostając wewnątrz Kościoła pod fałszywymi pretekstami, moderniści usiłują zmienić, a więc zniszczyć, wiarę katolicką. Ich ataki nie są wymierzone w instytucję czy jakiś szczególny dogmat, ich celem jest sama cnota wiary: “Nadto, przykładają siekierę nie do gałęzi i latorośli, lecz do samych korzeni, to znaczy do wiary i do jej żył najgłębszych. Dotknąwszy zaś tego korzenia nieśmiertelności szerzą dalej jad po drzewie całym, tak że nie oszczędzają żadnej cząstki prawdy katolickiej, żadnej takiej, której by nie starali się zarazić.""

“To wystarcza aż nadto, by wykazać jakimi manowcami prowadzi modernizm do zniszczenia wszelkiej religii."

Jestem i bede dalej katolikiem, nie jestem przeciw Władzy koscielnej , nie mniej dręczy mnie pow/ wątek.

Sa tacy ze moze boja sie poruszać, ÓW niewygodny wątek MODERNIZMU jednak postrzega sie w nim mieszanie w PRAWIE BOZYM . W zmianie JOTY...SŁOWA itd...


- omyk - 18-02-2009 09:10

Wiesz o tym, że cytujesz wcale nie św. Piusa X, a ks. Franciszka Knittela, należącego do bractwa św. Piusa X, które nie ma wcale pełnej jedności z Kościołem? Póki co niedawno zdjęto ekskomunikę, a do pełnej jednomyślności jeszcze daleka droga.

Jeżeli uważasz, że Sobór Watykański II nie jest dziełem Ducha Świętego, ale jakimś okrutnym zamieszaniem wprowadzonym przez modernistów z natchnienia złego, to stoisz w sprzeczności z nauczaniem Świętego Kościoła Uśmiech


- Stahs - 18-02-2009 13:15

Cytat:Kredko... Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich Nostra aetate mówi nam jasno, że muzułmanie wyznają wiarę w jedynego Boga.

Ja bym jednak podszedł do tego jak to robi obecny papież: okej trochę nas łączy, lecz zacznijmy od tego co nas dzieli. I w tym przypadku podchodziłbym do całości objawienia koranicznego - zwłaszcza tych fragmentów w których mówi się że chrześcijanie postrzegają Maryję jako Boga, Bóg nie może mieć syna bo nie ma...narządów płciowych, chrześcijanie sfałszowali Biblię, Jezus nie został ukrzyżowany (gnozą wali na kilometr), niebo oferuje czysto cielesne uciechy itd. Wolę pełny obraz niż mówić: ej, ale tam Allach znaczy Bóg, więc to muszą być nasi!


- alus - 18-02-2009 14:16

Stahs napisał(a):Ja bym jednak podszedł do tego jak to robi obecny papież:
Obecny papież nie podchodzi inaczej niż jego poprzednik JPII - o spotkaniu W Asyżu wyraża się, że "Było to prorocza intuicja i chwila łaski".
http://www.franciszkanie.pl/news.php?id=6055
Cytat: okej trochę nas łączy, lecz zacznijmy od tego co nas dzieli. I w tym przypadku podchodziłbym do całości objawienia koranicznego - zwłaszcza tych fragmentów w których mówi się że chrześcijanie postrzegają Maryję jako Boga, Bóg nie może mieć syna bo nie ma...narządów płciowych, chrześcijanie sfałszowali Biblię, Jezus nie został ukrzyżowany (gnozą wali na kilometr), niebo oferuje czysto cielesne uciechy itd. Wolę pełny obraz niż mówić: ej, ale tam Allach znaczy Bóg, więc to muszą być nasi!
Nic takiego nie ma w Koranie, dla odminy Koran poświeca więcej miejsca Maryji niż Ewangelie
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1212256199


- omyk - 18-02-2009 21:26

Stahs, zdaję sobie sprawę, jak wiele nas dzieli. Zresztą nie tylko to, ale zdecydowana większość wierzeń. Trzeba pamiętać, że w ścisłym sensie wiarą jest chrześcijaństwo Uśmiech Islam to religia, ale z prawdziwą wiarą nie ma wiele wspólnego. Prawdą jest jednak to, że muzułmanie wyznają prawdziwego i jedynego Boga, a nie czczą demonów, jak poganie i wiele sekt, czy pseudoreligii. Inną sprawą jest to, że demonom pewnie się nieźle przysługują przez deformowanie Bożego Słowa i patrzenie na Boga przez pryzmat kłamstwa o Nim.


- pokorny - 18-02-2009 21:47

Omyk! Pytałaś mnie, bym okreslil konkretniej napisalem. Szukając potwierdzenia mojej "mysli"
znalazlem przytoczyłem. Nie chece juz o tym dyskutować, bo odpowiedz należy niewatpliwie do Stworcy i czlowiek za Niego nie powinien ważyć sie odpowiadać. To moje zdanie.

Cytat:Jeżeli uważasz, że Sobór Watykański II nie jest dziełem Ducha Świętego, ale jakimś okrutnym zamieszaniem wprowadzonym przez modernistów z natchnienia złego, to stoisz w sprzeczności z nauczaniem Świętego Kościoła
Właśnie ...nie chce niczemu sie przeciwstawiać. Pragne byc katolikiem. Myslalem ze nie wielu mysli jak ja mysle, jednak nie tylko mnie takie mysli dochodza. Pozostaje mi pójść do spowiedzi.

Jednak wybacz mi, ze napisze Ci, jestem bardzo zapatrzony w SŁOWA JEZUSA w Starym Testamencie w te texty niezmodernizowane i teraz odpowiedz mi szczerze czy to bedzie dla mnie grzechem ?