Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Jaki jest Twój Bóg? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Jaki jest Twój Bóg? (/showthread.php?tid=2770)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


- omyk - 18-02-2009 21:55

Pewnie, że nie. Podasz te słowa Jezusa ze Starego Testamentu, w które jesteś zapatrzony?


- Stahs - 18-02-2009 22:27

Cytat:Nic takiego nie ma w Koranie

Kilka przykładów:

Skrucha:

30 Żydzi powiedzieli:
"Uzajr jest synem Boga."
A chrześcijanie powiedzieli:
"Mesjasz jest synem Boga."
Takie są słowa wypowiedziane ich ustami.
Oni naśladują słowa tych,
którzy przedtem nie wierzyli.
Niech zwalczy ich Bóg!
Jakże oni są przewrotni!

31 Oni wzięli swoich uczonych w piśmie
i swoich mnichów za panów, poza Bogiem,
i Mesjasza, syna Marii.
A rozkazano im przecież
czcić tylko Boga Jedynego.
Nie ma boga, jak tylko On!
Jakże On bardziej godny jest chwały
aniżeli to, co oni Jemu dodają jako współtowarzyszy!

Stół zastawiony:

17 Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli:
"Zaprawdę, Bogiem jest Mesjasz, syn Marii!"
Powiedz:
"Któż ma możność uczynić coś przeciw Bogu,
jeśli On zechce zgubić Mesjasza, syna Marii,
jak również Jego Matkę
i wszystkich, którzy są na ziemi?"
Do Boga należy królestwo niebios i ziemi,
i tego, co jest między nimi.
On stwarza to, co chce.
Bóg jest nad każdą rzeczą wszechwładny!

18 Powiedzieli żydzi i chrześcijanie:
"My jesteśmy synami Boga
i Jego umiłowanymi."
Powiedz:
"Dlaczegoż więc On karze was
za wasze grzechy?
Przeciwnie, wy jesteście tylko ludźmi
spośród tych, których On stworzył.
On przebacza temu, komu chce,
i On karze tego, kogo chce.
Do Boga należy królestwo niebios i ziemi
i to, co jest między nimi.
I do Niego zmierza wędrowanie."

116 I oto powiedział Bóg:
"O Jezusie, synu Marii!
Czy ty powiedziałeś ludziom:
Bierzcie mnie i moją matkę
za dwa bóstwa, poza Bogiem?"
On powiedział:
Chwała Tobie!
Nie do mnie należy mówić to,
do czego nie mam prawa.
Jeślibym ja tak powiedział,
Ty przecież wiedziałbyś o tym.
Ty wiesz, co jest w mojej duszy,
a ja nie wiem, co jest w Twojej.
Zaprawdę, Ty dobrze znasz rzeczy ukryte!

Kobiety:

157 i za to, że powiedzieli:
"zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii,
posłańca Boga"
- podczas gdy oni ani Go nie zabili,
ani Go nie ukrzyżowali,
tylko im się tak zdawało;
i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie,
są z pewnością w zwątpieniu;
oni nie mają o tym żadnej wiedzy,
idą tylko za przypuszczeniem;
oni Go nie zabili z pewnością.

171 O ludu Księgi!
Nie przekraczaj granic w twojej religii
i nie mów o Bogu niczego innego,
jak tylko prawdę!
Mesjasz, Jezus syn Marii,
jest tylko posłańcem Boga;
i Jego Słowem, które złożył Marii;
i Duchem, pochodzącym od Niego.
Wierzcie więc w Boga i Jego posłańców
i nie mówcie: "Trzy!"
Zaprzestańcie!
To będzie lepiej dla was!
Bóg- Allah - to tylko jeden Bóg!
On jest nazbyt wyniosły,
by mieć syna!
Do Niego należy
to, co jest w niebiosach,
i to, co jest na ziemi.
I Bóg wystarcza jako opiekun!

Krowa:

75 Czyż wy pragniecie,
żeby oni wam uwierzyli,
kiedy wśród nich była grupa takich,
którzy słyszeli słowo Boga,
następnie je wypaczyli,
kiedy już je zrozumieli,
a przecież dobrze wiedzieli.

Kobiety:

46 Niektórzy spośród Żydów
zmieniają słowom ich miejsca
i mówią:
"Słyszeliśmy i nie posłuchaliśmy";
i "słuchaj jak ten, kto nie słyszy",
i "przyglądaj się nam".
Wykręcają sobie języki
i zadają cios religii.
A jeśliby oni powiedzieli:
"Słyszeliśmy i posłuchaliśmy",
i "posłuchaj i spojrzyj na nas",
to byłoby lepiej dla nich i prościej.
Lecz przeklął ich Bóg za ich niewiarę;
i oni nie wierzą, z wyjątkiem niewielu.

47 O wy, którym została dana Księga!
Wierzcie temu, co zesłaliśmy,
potwierdzając prawdziwość tego,
co już posiadacie,
zanim My nie zetrzemy waszych twarzy
i nie odwrócimy ich do tych;
albo nie przeklniemy ich,
jak przeklęliśmy zwolenników soboty.
I rozkaz Boga został spełniony.

48 Zaprawdę, Bóg nie przebacza
tym, którzy Jemu dodają współtowarzyszy,
podczas gdy On przebacza, komu chce,
mniejsze grzechy.
A kto dodaje Bogu współtowarzyszy,
ten wymyślił grzech ogromny.

Stół zastawiony:

4 Od tych, którzy mówią:
"Jesteśmy chrześcijanami!",
wzięliśmy przymierze.
Lecz oni zapomnieli część tego,
co im zostało przypomniane;
My wznieciliśmy wrogość i nienawiść
wśród nich aż do Dnia Zmartwychwstania.
I niebawem obwieści im Bóg
to, co oni czynili.

15 O ludu Księgi!
Nasz Posłaniec przyszedł do was,
wyjaśniając wam wiele z tego,
co wy ukrywaliście z Księgi,
i wiele też zacieraliście.
Przyszło do was światło od Boga
i Księga jasna.

[ Dodano: Sro 18 Lut, 2009 21:40 ]
Trzody:

100 A jednak oni przypisali Bogu
dżiny jako współtowarzyszy;
a przecież On je stworzył.
I fałszywie przypisali Mu
synów i córki, bez żadnej wiedzy.
Niech Mu będzie chwała!
On jest wyniosły ponad to,
co Jemu dodają jako współtowarzyszy!

101 Stwórca niebios i ziemi!
Jakże On mógłby mieć syna
- przecież On nie miał wcale towarzyszki?!
On stworzył każdą rzecz
i On o każdej rzeczy jest wszechwiedzący!


- alus - 19-02-2009 00:40

Nie znam na tyle koranu, aby cytowac sury.
Wystarczają mi opracowanie vatykańskie
http://www.vaticanradio.org/pol/Articolo.asp?c=118699
http://www.vaticanradio.org/pol/Articolo.asp?c=117433


- pokorny - 19-02-2009 01:13

Witaj Omyk!

"Różne wersje Dekalogu !

W katechizmach przykazania są inne niż w Piśmie Świętym, poza tym nie ma w nich przykazania zakazującego czynienia obrazów i rzeźb. Można zatem spotkać się z zarzutem, że Kościół nie tylko zmienił treść przykazań, ale nawet jedno z nich usunął i aby zgadzała się ich liczba, ostatnie podzielił na dwa. Czy ten zarzut jest słuszny?
Na początek pewna uwaga – otóż w Biblii można znaleźć aż dwa fragmenty, które zawierają tekst nazywany potocznie Dekalogiem. Pierwszy fragment znajduje się w 20 rozdziale Księgi wyjścia, drugi natomiast w 5 rozdziale księgi Powtórzonego Prawa. Nawet pobieżna lektura tych dwóch fragmentów wystarczy, aby stwierdzić, że tekst, który one przytaczają nie jest identyczny."

Ważniejsze różnice są następujące:" Wiecej na str.. Kliknij TU !!!

(Dekalog) Z Katechizmu.

Dziesięć przykazań Bożych
1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.
2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.
3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
4. Czcij ojca swego i matkę swoją, aby długo żył i dobrze ci się powodziło na ziemi.
5. Nie zabijaj.
6. Nie cudzołóż
7. Nie kradnij
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.


Biblia Tysiaclecia. Ksiega wyjscia 20 rozdzial od 1 do 17 wersetu.

"1 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
3 1)Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 2)Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
7 3)Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy2.
8 4) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić3. 9 Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. 10 Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. 11 W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.
12 5)Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
13 6)Nie będziesz zabijał.
14 7)Nie będziesz cudzołożył.
15 8Nie będziesz kradł.
16 9)Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
17 10)Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony4 bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego»."

"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."

Juz nie chcialem w tym temacie nadal pisac, ale pytalas mnie:
Cytat:Podasz te słowa Jezusa ze Starego Testamentu, w które jesteś zapatrzony?

Cały czas mam Obraz Slow Bożych przed oczyma, "Aby Zadna Jota w Prawie Bozym nie uległa Zmianie"

I teraz czlowiek jak pisałem wczesniej zapatrzony w pierwszy PRZEKAZ BOŻY "Biblijny" czy moze grzeszyć starając się mieć nie inny a Ten Pierwszy na swojej Wielkiej Uwadze ?

Zadalem wiele pytan, bo mamy prawo pytać. Teraz czeka mnie Spowiedź SW, i Rozmowa z Panem Bogiem. Na te pytania dobrze wiemy ze moze odpowiedziec nam Sam Bog. Czlowiek bedzie probowal cos wyjasnic , lecz nie znając "Mysli Boga" powinien pohamować się, powstrzymac od udzielania odpowiedzi za Niego. Ale ludzie sa tak niesamowicie Odwazni ze....... :aniol:


- nordlys - 19-02-2009 01:27

Stahs napisał(a):No i?
Kyllyan już odpowiedział.


- wiola1606 - 19-02-2009 10:44

witam.przeszłam przez wiele etapów poznawania Boga w moim życiu.mając 17 lat pozwoliłam Bogu zawładnąć moim sercem.hmmm...jednak pokazano mi Go jako Boga surowego,karzącego i bezwzględnego.ale kochałam Go wszystkim co mam.wiele się wydarzyło przez 15 lat mojego chodzenia z Jezusem.wiele razy upadałam ale podnosiłam się.nie chciałam stać w miejscu.jeszcze kilka lat temu widziałam Go siedzącego na tronie,w oddali,ingerującego w moje życie kiedy ma taki kaprys.jak mój ziemski ojciec.kiedy przebaczyłam mojemu tacie brak miłości do mnie-przebaczyłam sobie i Bogu.mój Bóg ma dzisiaj na imię Łaska,Zaopatrzenie,Cudowna Miłość,Dobroć,Lekarz-mogłabym wymieniać bez końca.dzisiaj kocham Jezusa sercem.nie ustami.pozdrawiam Uśmiech

[ Dodano: Czw 19 Lut, 2009 12:14 ]
jestem członkiem Kościoła Zielonoświątkowego w Wodzisławiu Uśmiech czy jestem "sekciarą" :?: wczoraj mój syn na lekcji historii usłyszał,że przynależy do sekty.został wyśmiany przez niektórych kolegów.oczywiście zareagowałam i porozmawiałam z Panią.smutne jest jak wiele ludzi żyje w totalnej niewiedzy.aczkolwiek nauczycielka wykazała się dużą odwagą i powiedziała,że zorganizuje spotkanie z pastorem naszego Zboru i porozmawia z dzieciakami na temat różnic wyznaniowych w szkole.nie jest moim zamiarem wyolbrzymianie tego zajścia.ale uczę moje dzieci tolerancji w granicach Bożych zasad i oczekuję tego samego od innych Uśmiech


- pokorny - 19-02-2009 16:10

Witaj serdecznie Wiola1606! Jestem Katolikiem.

Wiesz co Ci napisze ? Miej Boga w swoim sercu, wierz w Niego,tak... jak potrafisz wieżyc.

Nie przejmuj się ...Nigdy opinia ludzka ...nie żyj nigdy dla opini ludzkiej. Zyj dla Boga i dla Jego Opini.

Z Panem Bogiem !


- wiola1606 - 19-02-2009 23:21

....dziękuję Uśmiech najwspanialsze jest to,że kiedy uświadomiłam sobie swoją tożsamość w Jezusie,kim jestem dzięki Jego śmierci i zmartwychwstaniu,jak wiele dla mnie uczynił i że w żaden sposób nie mogłam sobie na to zasłużyć-nie mam problemu z opinią ludzi o mnie.bronię moich bliskich przed ignorancją i niewiedzą ale nie robię tego w konwencjonalny sposób.w takich momentach klękam przed moim Bogiem i proszę Go by obdarował mnie miłością,która przykryje wszelkie zło.wiele we mnie niedoskonałości,popełniam błędy-jestem tylko człowiekiem.ale staram się z tych błędów wyciągnąć wnioski.kiedy nie wiem jak kochać-błogosławię.pozdrawiam Uśmiech


- pokorny - 20-02-2009 00:21

Jeżeli, jeden raz otworzylismy sie w naszym zyciu na Pana Boga, On już nas samych nie pozostawi choćbyśmy ...nie wiem ile RAZY błądzili. On bedzie nas rożnymi sposobami Prowadził przez nasze życie. My musimy Mu tylko przed NIM nie zamykać naszych drzwi i okien.
Wydaje mi sie ze Ci bardzo zamknieci przed Bogiem tez w pewnej chwili swojego zycia, jak i swojej zatwardziałości sam na sam otwieraja sie przed Panem Bogiem. Nie potrafie uwierzyc temu kto przeszedl kawal drogi zycia i powie "Boga nie ma" a gleboko w swym wnetrzu mysli co innego. Tak sobie myślę.


- gradzia - 20-02-2009 01:38

w odpowiedzi na pytanie w temacie wątku: Mój to On wogóle nie jest, bo nie uzurpuje sobie prawa do Niego, ale jaki mi się dał poznać to mogę napisać: zaskakujący jak wiatr zrywający się wśród drzew, róznorodny jak kolory liści jesienią, ogromny i potęzny jak rozłozysty dąb, cichy jak biedronka ukryta pod listkiem, delikatny jak młode drzewko, tajemniczy jak świat za murem, opiekuńczy jak korona drzew dla ptaków....i jeszcze wiele innych. Miałam szansę poznać takiego Boga w czasie spaceru po parku podczas Fundamentu Cwiczeń Ignacjańskich. I Jego spojrzenie, któro wyzwala w człowieku to co siedzi najgłębiej, patrząc w Jego oczy czuje się że wie wszystko, rozumie i Kocha, a jak dotyka to konkretnie tam gdzie potrzeba.


- wiola1606 - 20-02-2009 10:40

...Tyś Bogiem MOIM,przeto dziękować ci będę...(Ps.118:28).dla mnie możliwość mówienia do Wszechmocnego Boga np.Tatusiu,jesteś tylko mój,to najwspanialszy dar jaki otrzymałam od Niego!i wcale w ten sposób nie uzurpuje sobie prawa do Niego ani w żaden sposób nie chcę pokazać przez to,że mam Go na wyłączność.Absolutnie!!!Chcę przez to wyrazić,że nawet gdybym była jedyną osobą na tym świecie to Najcudowniejszy Bóg posłałby w swoje niezrozumiałej dla mnie miłości swojego jedynego Syna dla mojego zbawienia.A moim pragnieniem i modlitwą jest by każdy mógł zawołać-Abba,Ojcze!MÓJ OJCZE!!! Uśmiech

[ Dodano: Pią 20 Lut, 2009 09:54 ]
były momenty w moim życiu kiedy siedziałam i płakałam-Boże,dla mnie to koniec.dlaczego mnie opuściłeś?Ale dopiero kiedy "dorosłam",Bóg w swojej mądrości objawił mi głęboką dla mnie prawdę.TO NIE JA ODCHODZIŁEM.TO TY PUSZCZAŁAŚ MOJĄ RĘKĘ I CZUŁAŚ SIĘ BEZRADNA JAK DZIECKO WE MGLE.JA JESTEM NIEZMIENNY,STOJĘ NA WIEKI W TYM SAMYM MIEJSCU I TRZYMAM CIĘ W SWOICH RAMIONACH.DOPÓKI TAM JESTEŚ-JESTEŚ BEZPIECZNA!KIEDY SIĘ ODDALASZ-UPADASZ,A MOJE SERCE PŁACZE.Kiedy uświadomiłam sobie,że poza bezwarunkową miłością Bóg obdarował mnie wolną wolą,byłam zachwycona!Bóg do niczego mnie nie zmusza!Pragnie tylko by każdy mój wybór przyniósł Mu owoc.Dzisiejszego poranka Bóg pochwycił mnie znowu swoim słowem-DAJ MI ROZUM,ABYM ZACHOWAŁ ZAKON TWÓJ I PRZESTRZEGAŁ GO CAŁYM SERCEM(Ps.119:34).To moja modlitwa,to moje wołanie do Niego,to moje westchnienia do nieba...pozdrawiam Uśmiech


- heysel - 20-02-2009 12:20

wiola1606 napisał(a):że poza bezwarunkową miłością Bóg obdarował mnie
wiola1606 napisał(a):Pragnie tylko by każdy mój wybór przyniósł Mu owoc
Sprzeczność. Nie masz pojęcia co to jest bezwarunkowa miłość.


- aga - 20-02-2009 13:00

Wcale nie sprzeczność. Bóg ma wobec nas pewne oczekiwania, ale to oczekiwanie nie jest przymusem, tylko wolnością w miłości. Bóg pragnie naszego dobra, ale i tak nigdy nie przestaje nas kochać, nawet jeśli tego dobra nie czynimy. heysel, chyba nie rozumiesz o czym mowa, więc się nie czepiaj.


- pokorny - 20-02-2009 15:06

Witaj Aga! Masz racje, po za tym czepianie uzasadnione możemy wyrazić w sposób, który nie da odczuć naszemu bliźniemu owego czepialstwa. Nasze formy grzecznościowego zwracania się do siebie ...ngdy nie zrodzą w czlowieku nienawisci jednego wzgledem drugiego. W ostatnim czasie zauwazam na forach wśród ludzi rodzi sie wzajemna nienawiść czlowieka do drugiego.
Niektórych powinnismy sprowadzać na ziemie. W wiadomym celu.


- marsee - 20-02-2009 18:31

niestety czasem to jest zależne od moich wahań i problemów
ale zawsze tam przebija się głos, że Bóg jest Dobry
cokolwiek by się nie działo, powraca to, że On mnie jednak kocha i jestem dla Niego cenna
tak jak w Psalmie 139 - On zna mnie na wylot, On jest dla mnie niepoznany i wielki Uśmiech