Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Kto jest Matka nasza ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Rozmyślania nad Pismem Świętym (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Biblia (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Kto jest Matka nasza ? (/showthread.php?tid=2772)

Strony: 1 2 3 4


Kto jest Matka nasza ? - Oliwka - 20-09-2007 16:40

fragment
nowe fakty !

><><
3. KTO jest nasza MATKA?

List do Galatow 4:26 …Natomiast [b]gorne Jeruzalem cieszy sie wolnoscia i Ono jest nasza MATKA.


4. Jak sie objawia DUCH SWIETY (Po hebrajsku RUACH HA KODESZ)?

Dzieje Apostolskie 1:8 …ale gdy DUCH SWIETY zstapi na was, otrzymacie JEGO moc i bedziecie MOIMI swiadkami w Jeruzalem….

List do Efezjan 5:18 …i nie upijajcie sie winem, bo to jest przyczyna rozwiazlosci, ale napelniajcie sie DUCHEM, przemawiajac do siebie wzajemnie Psalmami i hymnami i piesniami pelnymi DUCHA, spiewajac i wyslawiajac PANA w waszych sercach.

Dzieje Apostolskie 2:2-4 …2. Nagle dal sie slyszec z Nieba szum, jakby uderzenie gwaltownego wichru, i napelnil caly dom, w ktorym przebywali. 3. Ukazaly sie im tez jakby jezyki ognia, ktore sie rozdzielaly i na kazdym z nich spoczal jeden. 4. I wszyscy zostali napelnieni DUCHEM SWIETYM, i zaczeli mowic obcymi jezykami, tak jak im DUCH pozwalal mowic.

Ew. Sw. Lukasza 1:35 …Aniol jej odpowiedzial: “DUCH SWIETY zstapi na ciebie i moc NAJWYZSZEGO okryje cie cieniem. Dlatego tez Swiete, ktore sie narodzi, bedzie nazwane SYNEM BOZYM.

List do Rzymian 8:9 …Wy jednak nie zyjecie wedlug ciala, lecz wedlug DUCHA, jesli tylko DUCH BOZY w was mieszka….

Ksiega Joela 3:1-2 …1. I wyleje potem DUCHA MEGO na wszelkie cialo; synowie wasi i corki wasze prorokowac beda, starcy was beda miec sny, a mlodziency wasi beda miec widzenia. 2. Nawet na slugi i sluzebnice wyleje DUCHA MEGO w owych dniach.

Ksiega Izajasza 40:13-14 …13. Kto zdolal zbadac DUCHA PANA/YHVH ? Kto w roli DORADCY dawal MU wskazania? 14. Do kogo sie ON zwracal po rade i swiatlo, zeby GO pouczyl o sciezkach prawa, zeby GO nauczyl wiedzy i wskazal MU droge roztropnosci?

List do Rzymian 8:26-27 …26. Podobnie takze DUCH przychodzi z pomoca naszej slabosci. Gdy bowiem nie umiemy sie modlic tak, jak trzeba, sam DUCH przyczynia sie za nami w blaganiach, ktorych nie mozna wyrazic slowami. 27. TEN zas, ktory przenika serca, zna zamiar DUCHA, wie, ze przyczynia sie za Swietymi zgodnie z wola BOZA.

Ezechiel 36:27 … DUCHA MOJEGO chce tchnac w was i sprawic, byscie zyli wedlug MYCH nakazow i przestrzegali przykazan, i wedlug nich postepowali. 37:14 …I will put MY SPIRIT in you and you shall live and I will place you in your own land.

Dzieje Apostolskie 8:17 …Wtedy wiec kladli Apostolowie na nich rece, a oni otrzymywali DUCHA SWIETEGO. 10:44 …Kiedy piotr jeszcze mowil o tym, DUCH SWIETY zstapil na wszystkich, ktorzy sluchali nauki

45. I zdumieli sie wierni pochodzenia zydowskiego, ktorzy przybyli z Piotrem, ze dar DUCHA SWIETEGO wylany zostal takze na pogan. 16:6 …Przeszli Frygie i kraine galacka, poniewaz DUCH SWIETY zabronil im glosic Slowo w Azji.

Drugi List do Tymoteusza 1:7 …Albowiem nie dal nam BOG ducha bojazni, ale Mocy i Milosci, i Trzezwego Myslenia.

Ksiega Rodzaju 2:7 …Wtedy to PAN BOG ulepil czlowieka z prochu ziemi i tchnal w jego nozdrza tchnienie zycia, wskutek czego stal sie czlowiek istota zywa. 1:2 …Ziemia byla bezladem i pustkowiem: ciemnosc byla nad powierzchnia rozmiaru wod, a DUCH BOZY unosil sie nad wodami. 6:3 …Wtedy PAN rzekl: “Nie moze pozostawac DUCH MOJ w czlowieku na zawsze, gdyz czlowiek jest istota cielesna; niechaj wiec zyje tylko sto dwadziescia lat.”

List do Galatow 5:16-26 …16. Oto czego ucze: postepujcie wedlug DUCHA, a nie spelnicie pozadania ciala. 22. Owocem zas DUCHA jest: Milosc, Radosc, Pokoj, Cierpliwosc, Uprzejmosc, Dobroc, Wiernosc, Lagodnosc, Opanowanie.

List do Efezjan 6:18 …Przy kazdej sposobnosci modlcie sie w DUCHU…

Pierwszy List do Koryntians 12:3-11 …3. Otoz zapewniam was, ze nikt, pozostajac pod natchnieniem DUCHA BOZEGO nie moze mowic: “Niech JEZUS bedzie przeklety!” Nikt tez nie moze powiedziec bez pomocy DUCHA SWIETGO: “PANEM jest JEZUS”. 4. Rozne sa dary laski, lecz ten sam DUCH…7. Wszystkim zas objawia sie DUCH dla wspolnego dobra. 8. Jednemu dany jest przez DUCHA dar Madrosci Slowa, drugiemu umiejetnosc poznawania wedlug tego samego DUCHA, 9. Jeszcze innemu dar Wiary w tymze DUCHU, innemu Laska Uzdrawiania przez tego samego DUCHA 10. innemu dar czynienia Cudow, innemu Proroctwo, innemu Rozpoznawanie Duchow, innemu dar Jezykow i wreszcie innemu laska Tlumaczenia Jezykow. 11. Wszystko zas sprawia jeden i ten sam DUCH, udzielajac kazdemu tak, jak chce.

Ksiega Liczb 11:25 …A PAN zstapil w obloku i mowil z nim. Wzial z DUCHA, ktory byl w nim, i przekazal go owym siedemdziesieciu starszym. A gdy spoczal na nich DUCH, wpadli w uniesienie prorockie. Nie powtorzylo sie to jednak.

Psalm 104:30 …Stwarzasz je, gdy slesz SWEGO DUCHA, i odnawiasz oblicze Ziemi.

Ksiega Izajasza 42:1 …Oto MOJ Sluga, ktorego podtrzymuje, Wybrany MOJ, w ktorym MAM upodobanie. Sprawilem, ze DUCH MOJ na Nim spoczal; …48:16 …Tak wiec teraz PAN BOG poslal Mnie ze SWOIM DUCHEM.

Pierwsza Ksiega Samuela 16:13-14 …Wzial wiec Samuel rog z oliwa i namascil go posrodku jego braci. Od tego dnia DUCH PANSKI opanowal Dawida…14. Saula natomiast opuscil DUCH PANSKI, a opetal go duch zly zeslany przez PANA.

Pierwsza Krolewska 22:23 …Oto dlatego teraz PAN wlozyl ducha klamstwa w usta tych wszystkich twoich prorokow….

Ksiega Zachariasza 4:6 …Nie sila, nie moc, ale DUCH MOJ dokonczy dziela – mowi PAN ZASTEPOW.

5. Natura MADROSCI (Ksiega Przyslow)

1. Udzielona przez BOGA …… Ksiega Przyslow 2:6
2. Wola na ulicach, podnosi SWOJ Glos, nawoluje, przemawia, udziela DUCHA, poucza, radzi, szydzi, drwi, nie odpowiada tym co wzgardzili, poslusznym daje pokoj i bezpieczenstwo, ….. Ksiega Przyslow 1:20-33
3. Daje zrozumienie bojazni PANSKIEJ i pozwala osiagnac poznanie BOGA. … Ksiega Przyslow 2:5
4. Daje dlugie zycie, bogactwo i pomyslnosc. Jest drzewem zycia dla tych, co JEJ strzega, daje szczescie…. Ksiega Przyslow 3:13-20
5. ONA ocala i strzeze, otacza nas czcia i slawa, jest podstawa dla nas ….. Ksiega Przyslow 4:7-9
6. MADROSC jest cenniejsza od perel, posiada wiedze i rozwage, rade i powodzenie, rozsadek i potege, zapewnia krolom panowanie, kocha tych, ktorzy JA kochaja, znajda JA ci, ktorzy JA szukaja. Zrodzona od pradawna, jest rozkosza PANA, igra, raduje sie, przestrzega ludzi i blogoslawi poslusznych. …. Ksiega Przyslow 8:11-35

6. Natura MADROSCI (Ksiega Madrosci)

1. MADROSC jest DUCHEM milujacym ludzi …. Ksiega Madrosci 1:6
2. Jest wspaniala i nie wiednie. Ci latwo JA dostrzega, ktorzy JA miluja. Ci JA znajda, ktorzy JEJ szukaja. ONA szuka tych, ktorzy sa JEJ godni. Pragnienie MADROSCI wiedzie do Krolestwo … Ksiega Madrosci 6:12-21

3. W NIEJ jest DUCH Rozumny, Swiety, Jedyny, Wieloraki, Subtelny, Raczy, Przenikliwy, Nieskalany, Jasny, nie zadajacy bolu, milujacy dobro, Bystry, Niepowstrzymany, Dobroczynny, Milujacy ludzi, Mocny, Niezawodny, Beztroski, Wszechmogacy i Wszystkowidzacy, Przenikajacy wszelkie Duchy Rozumne, Czyste i Najsubtelniejsze ……Ksiega Madrosci 7:22-23

4. MADROSC jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu, przez wszystko przechodzi, jest tchnieniem Mocy BOZEJ, i przeczystym wyplywem chwaly WSZECHMOCNEGO, jest odblaskiem wiecznej Swiatlosci, Zwierciadlem bez skazy dzialania BOGA, obrazem JEGO dobroci. Jedna jest, a wszystko moze………. Ksiega Madrosci 7:22-27



Elisabeth Sherrie Elijah[/b]


- alus - 20-09-2007 18:39

Oliwka - przytoczony z Listu do Galatów wers pochodzi z rodziału "Alegoria Sary i Hagar" - cały Twój post to jedna alegoria...co Tym uzasadniasz, wnosisz do dyskusji???? Duży uśmiech


- Oliwka - 20-09-2007 19:34

no dobrze o hagar
ale zastanawiam sie nad Matka ,wiemy o Ojcu o Synu a Matka
kto jest Małzonka YHVH jakos o tymsie nie mówi ,no i czy nie dziwi fakt ze Duch świety
jest rodzaju ,żenskiego ?
co z Szechina ?
tu dam drugi fragment
><><><


Komentarz Elisabeth:

Oswiecajac niektorych, oburzajac innych w imie JAHUSZUA HA MASZIJACH.

Milosc i blogoslawienstwa w Imie JAHUSZUA.

Apostol Elisabeth Elijah Nikomia.

Komentarz z tasmy magnetofonowej:

Niko: Elisabeth wlasnie modlila sie w DUCHU, proszac RUACH HA KODESZ, MAME RUACH, chcac poznac JA, i MAMA RUACH przemowila. To byly slowa wypowiedziane przez MAME. Wiec prosze Adam, chciales potwierdzenie –kolego, otrzymales go. Wyglada na to, ze my mezszczyzni jestesmy ponownie wprawieni w zaklopotanie przez te kobiety!!!

Elisabeth: Ja musze tutaj powiedziec o objawieniu, ktore ONA dala mnie. Kiedy mezszczyzni, mowiac o RUACH HA KODESZ, mowili wskazujac na Biblie: “ON, ON, ON” – brakuje tylko jednej litery. Poniewaz mezszczyzni zawsze mowili: “My jestesmy uczynieni na obraz BOGA.” I mogli cieszyc sie mowiac: “Wy nie jestescie stworzeni na obraz JEGO - my jestesmy.” Wiec MAMA RUACH wlasnie potwierdzila fakt, ze kobiety, Ewa, zostaly stworzone na JEJ obraz i ONA siedzi na drugiej stronie JAHWEH i ONA jest Wspoltworca! Wiec my jestesmy naprawde na obraz BOGINI RUACH HA KODESZ! Przyjmijcie to mezszczyzni tego swiata!

Tutaj ponizej sa wypisy z Pisma na temat RUACH HA KODESZ (czesto jest pisane RUACH ha KODESZ).

Kim jest RUACH HA KODESZ (DUCH SWIETY)?

1. Zapisy wskazujace na Rodzaj zenski:

RUACH HA KODESZ – CHOKHMAH (WISDOM) jest w hebrajskim jezyku slowem rodzaju zenskiego.

Ksiega Przyslow (Biblia Tysiaclecia)

Ksiega Przyslow 1:20-23 …MADROSC, wola na ulicach, na placach glos SWOJ podnosi,…

Ksiega Przyslow 3:14-18…..Bo lepiej JA posiasc niz srebro, JA raczej nabyc niz zloto. Cenniejsza ONA niz perly, nie rowne JEJ zadne klejnoty. Dni dlugie sa w JEJ prawicy, w lewicy – bogactwo, pomyslnosc. JEJ drogi drogami milymi, wszystkie JEJ sciezki to pokoj. To Drzewo Zycia dla tych, co JEJ strzega, kto sie JEJ trzyma – szczesliwy.

Ksiega Przyslow 4:1-8 …Bo i ja bylem SYNEM mego OJCA, kochanym jedynakiem MATKI….Nie gardz NIA, a ciebie ocali, ukochaj JA, a bedzie cie strzegla….Cen JA, a czcia cie otoczy, okryje cie slawa, gdy sie do NIEJ przytulisz.

Ksiega Przyslow 8:1-36 …12. JAM MADROSC, rozwaga MI bliska, posiadam wiedze i roztropnosc.
14. MOJA jest rada i powodzenie, JAM rozsadek, MOJA jest potega.
17. JA kocham tych, co MNIE kochaja, znajdzie MNIE kto MNIE szuka.
22. PAN MNIE zrodzil jako poczatek SWEJ mocy, przed dzielami swymi od pradawna.
23. Od wiekow zostalam ustanowiona, od poczatku, przed pradziejami Ziemi.
27. Gdy Niebo umacnial, z NIM bylam, gdy kreslil sklepienie nad bezmiarem wod,
30. I BYLAM przy NIM Mistrzynia, rozkosza JEGO dzien po dniu, caly czas igrajac przed NIM. 32. Wiec teraz, synowie, sluchajcie MNIE, blogoslawieni ci, co drog MOICH strzega. 35. Kto MNIE znajdzie, znajdzie zycie i osiagnie upodobanie YHVH

Ksiega Przyslow 9:1….MADROSC zbudowala sobie dom, wyciosala siedem kolumn. (Porownaj z Apokalipsa rozdzial 4, wiersz 5….A z tronu wychodza blyskawice i glosy, i gromy, i plonie przed tronem siedem Lamp Ognistych, ktore sa SIEDMIOMA DUCHAMI BOGA.)

Ksiega Przyslow 7:4….mow do MADROSCI: Ma SIOSTRO, …

Ew. Sw. Mateusza 11:19….A jednak MADROSC jest usprawiedliwiona przez swe czyny.

Wypisy z Ksiegi Madrosci.

Ksiega Madrosci 1:6:8…6. Madrosc bowiem jest DUCHEM milujacym ludzi, ale bluzniercy z powodu jego warg nie zostawi bez kary, poniewaz BOG swiadkiem jego nerek, prawdziwym strozem jego serca, TYM, ktory slyszy mowe JEGO Jezyka.
7.
Albowiem DUCH PANSKI wypelnil zamieszkana Ziemie, TEN, ktory ogarnia wszystko, ma znajomosc mowy.
8. Zatem nie ukryje sie zaden mowiacy niegodziwie i nie ominie go karzaca sprawiedliwosc. (Prosze porownac z Ew. Sw. Mateusza
12:32…lecz jesli powie przeciwko DUCHOWI SWIETEMU, nie bedzie mu odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszlym.)

Ksiega Madrosci 7: …11. A przybyly mi wraz z NIA wszystkie dobra i niezliczone bogactwa w JEJ reku.
12. Ucieszylem sie ze wszystkich, bo rzadzi nimi MADROSC, a nie wiedzialem, ze ONA jest ich rodzicielka.

22. Jest bowiem w NIEJ DUCH Rozumny, Swiety, Jedyny Wieloraki Subtelny, Raczy, Przenikliwy, Nieskalany, Jasny, nie zadajacy bolu, Milujacy dobro, Bystry,

23. Niepowstrzymany, Dobroczynny, Milujacy ludzi, Mocny, Niezawodny, Beztroski, Wszechmogacy i Wszystkowidzacy, Przenikajacy wszelkie duchy rozumne, czyste i najsubtelniejsze.

24. MADROSC bowiem jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu; przez wszystko przechodzi i przenika dzieki czystosci.
25. Jest bowiem tchnieniem mocy BOZEJ i przeczystym wyplywem chwaly WSZECHMOCNEGO, dlatego nic skazonego do NIEJ nie przylgnie.

26. Jest bowiem odblaskiem wiecznej SWIATLOSCI, zwierciadlem bez skazy dzialania BOGA, obrazem JEGO dobroci. 27. Jedna jest a wszystko moze, pozostajac SOBA, wszystko odnawia, a przez pokolenie zstepujac w Dusze Swiete, ksztaltuje przyjaciol BOZYCH i Prorokow. 28. BOG bowiem miluje tylko tego, kto przebywa z MADROSCIA.

Ksiega Madrosci
8:1. Siega poteznie od kranca do kranca i wlada wszystkim z dobrocia.
3. Slawi ONA swe szlachetne pochodzenie, gdyz obcuje z BOGIEM i umilowal JA WLADCA WSZECHRZECZY.
4. Jest bowiem wtajemniczona w wiedze BOGA i w JEGO dzielach dokonuje wyboru.
5. Jesli w zyciu bogactwo jest dobrem pozadanym – coz cenniejszego niz MADROSC, ktora wszystko sprawia?
6. Jesli rozwaga jest tworcza – ktorez ze stworzen bardziej tworcze niz MADROSC?
7. I jesli kto miluje sprawiedliwosc – to JEJ dzielami sa cnoty; uczy bowiem umiarkowania i roztropnosci, sprawiedliwosci i mestwa, od ktorych nie ma dla ludzi w zyciu nic uzyteczniejszego. 8. A jesli kto jest zadny wielkiego doswiadczenia – ONA zna przeszlosc i o przyszlosci wnioskuje, zna zawilosci slow i rozwiazania zagadek, przewiduje znaki i cuda, kolejnosc chwil i czasow.
13. Przez NIA zdobede niesmiertelnosc…
.21. Wiedzac jednak, ze nie zdobede JEJ jesli BOG JEJ nie udzieli….

Ksiega Madrosci 9:4. dajze mi MADROSC, co dzieli Tron z TOBA, i nie wylaczaj MNIE z liczby swych dzieci.
11. ONA bowiem wie i rozumie wszystko,


Ksiega Madrosci 6:12-22… 12. MADROSC jest wspaniala i nie wiednie, ci latwo ja dostrzega, ktorzy JA miluja, ci JA znajda, ktorzy JEJ szukaja.

20. Tak wiec pragnienie MADROSCI wiedzie do Krolestwa.
21. Zatem, jesli wam mile trony i berla, o wladcy ludow, czcijcie MADROSC, byscie krolowali na wieki.

10:1-4 … 1. To ONA PRARODZICA swiata ustrzegla, gdy sam jeden zostal stworzony, i wyzwolila go z jego wlasnego upadku,

2. dala MU tez moc opanowania wszystkiego. 3. A gdy od NIEJ odpadl niegodziwiec w swym gniewie, w bratobojczym szale zgubil sam siebie.
4. Zatopiona z jego winy Ziemie znowu ocalila MADROSC, na lichym drewnie sterujac SPRAWIEDLIWYM.

2. Niebianski OJCIEC i Niebianska MATKA?

Ksiega Wyjscia 20: 12…Czci twego OJCA i twoja MATKE, abys dlugo zyl na Ziemi, ktora PAN, BOG twoj, ci daje.

Ksiega Przyslow

Ksiega Przyslow 1:8-9 …8. Synu MOJ, sluchaj karcenia swego OJCA, nie odrzucaj pouczenia swej MATKI, 9. gdyz sa wiencem powabnym dla glowy i naszynnikiem cennym dla twej szyi.

Ksiega Przyslow 6:20-23 …20. Strzez, synu MOJ, nakazu OJCA, nie gardz pouczeniem MATKI… 21. do serca je przywiaz na zawsze, zawies je sobie na szyi. 23. Bo Lampa jest nakaz, Swiatlem pouczenie, droga do zycia – upomnienie karcace.

(Podobne jak wyzej wyrazenie znajduje sie w Psalmie 119 odnoszace sie do ELOHIM, czyli PANA BOGA po hebrajsku.)

Psalm 119:105. TWOJE Slowo jest Lampa dla moich krokow i Swiatlem na mojej sciezce.

(Z powyzszego wnioskujemy, ze Lampa i Swiatlo jest od naszego Niebianskiego OJCA ABBA, i naszej Niebianskiej MATKI RUACH HA KODESZ, naszego ELOHIM.)



- alus - 20-09-2007 20:07

..."albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem".....więc wszelkie ludzkie dociekania szukania matki nie mają żadnego sensu...."Boga nikt nie widział" (J 1,18)...zobaczymy, gdy będziemy po drugiej stronie.


- Oliwka - 20-09-2007 20:26

alus napisał(a):..."albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem".....więc wszelkie ludzkie dociekania szukania matki nie mają żadnego sensu...."Boga nikt nie widział" (J 1,18)...zobaczymy, gdy będziemy po drugiej stronie.

Maja sens jak najbardziej bo mozna byc zbładzonym a jak wiesz człowiek
potrzbuje Matki i moze szukac nie tam gdzie trzeba albo brac bez myslenia
a na ciele i w ciele nie mozna szukac oparcia .

napewno nie odmawia rózanca :wink:


- Ks.Marek - 20-09-2007 21:24

Oliwka napisał(a):Maja sens jak najbardziej bo mozna byc zbładzonym a jak wiesz człowiek
Radykalnie patrząc, nie mają najmniejszego sensu te poszukiwania.
Bóg stworzył człowieka. Nie ojca, nie matkę, tylko człowieka właśnie. Stworzył go jako mężczyznę oraz jako kobietę. Ojcostwo i macierzyństwo zaś, którymi obdarzył Bóg człowieka to nic innego jak oddanie się Boga w ręce człowieka, samoudzielenie się Boga człowiekowi. Czytamy bowiem w Biblii:
Izajasz napisał(a):Izajasz 66,13 Jak kogo pociesza własna matka, tak Ja was pocieszać będę; w Jerozolimie doznacie pociechy.
Psalmista napisał(a):Psalmów 81,17 Jego zaś bym karmił tłuszczem pszenicy i sycił miodem z opoki.
Izajasz napisał(a):Izajasz 58,14 wtedy znajdziesz twą rozkosz w Panu. Ja cię powiodę w triumfie przez wyżyny kraju, karmić cię będę dziedzictwem Jakuba, twojego ojca. Albowiem usta Pańskie to wyrzekły.
Izajasz 65,22 Nie będą budować, żeby kto inny zamieszkał, nie będą sadzić, żeby kto inny się karmił. Bo na wzór długowieczności drzewa będzie długowieczność mego ludu; i moi wybrani długo używać będą tego, co uczynią ich ręce.
Izajasz 60,16 napisał(a):Ssać będziesz mleko narodów i piersi królewskie ssać będziesz. I uznasz, że Ja jestem Pan, twój Zbawca, i Wszechmocny Jakuba - twój Odkupiciel.
o!, na razie dość.


- Oliwka - 21-09-2007 14:26

6. Natura MADROSCI (Ksiega Madrosci)

1. MADROSC jest DUCHEM milujacym ludzi …. Ksiega Madrosci 1:6
czyli Ruach HaKodesz

czy to jest ONA czy On jaki rodzaj ?

2. Jest wspaniala i nie wiednie. Ci latwo JA dostrzega, ktorzy JA miluja.

Ci JA znajda, ktorzy JEJ szukaja. ONA szuka tych, ktorzy sa JEJ godni. Pragnienie MADROSCI wiedzie do Krolestwo … Ksiega Madrosci 6:12-21

.,.,
ZATEM SZUKAC ale trzeba byc GODNYM
Panny GłUPIE nie weszły do Królestwa


3. W NIEJ jest DUCH Rozumny, Swiety, Jedyny, Wieloraki, Subtelny, Raczy, Przenikliwy, Nieskalany, Jasny, nie zadajacy bolu, milujacy dobro, Bystry, Niepowstrzymany, Dobroczynny, Milujacy ludzi, Mocny, Niezawodny, Beztroski, Wszechmogacy i Wszystkowidzacy, Przenikajacy wszelkie Duchy Rozumne, Czyste i Najsubtelniejsze ……Ksiega Madrosci 7:22-23

JAK mozna było TO pomijac lekceważyć ?

[b]
4. MADROSC jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu, przez wszystko przechodzi,
jest tchnieniem Mocy BOZEJ, i przeczystym wyplywem chwaly WSZECHMOCNEGO,
jest odblaskiem wiecznej Swiatlosci, Zwierciadlem bez skazy dzialania BOGA,
obrazem JEGO dobroci. Jedna jest, a wszystko moze………. Ksiega Madrosci [/b]7:22-27

><><
Cóz za WSPANIAłOSC jakie Bogactwo


Ksiega Madrosci 7: …11. A przybyly mi wraz z NIA wszystkie dobra i niezliczone bogactwa w JEJ reku.
12. Ucieszylem sie ze wszystkich, bo rzadzi nimi MADROSC, a nie wiedzialem, ze ONA jest ich rodzicielka.

22. Jest bowiem w NIEJ DUCH Rozumny, Swiety, Jedyny Wieloraki Subtelny, Raczy, Przenikliwy, Nieskalany, Jasny, nie zadajacy bolu, Milujacy dobro, Bystry,

23. Niepowstrzymany, Dobroczynny, Milujacy ludzi, Mocny, Niezawodny, Beztroski, Wszechmogacy i Wszystkowidzacy, Przenikajacy wszelkie duchy rozumne, czyste i najsubtelniejsze.

24. MADROSC bowiem jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu; przez wszystko przechodzi i przenika dzieki czystosci.
25. Jest bowiem tchnieniem mocy BOZEJ i przeczystym wyplywem chwaly WSZECHMOCNEGO, dlatego nic skazonego do NIEJ nie przylgnie.


26. Jest bowiem odblaskiem wiecznej SWIATLOSCI, zwierciadlem bez skazy dzialania BOGA, obrazem JEGO dobroci.

27. Jedna jest a wszystko moze, pozostajac SOBA, wszystko odnawia, a przez pokolenie zstepujac w Dusze Swiete, ksztaltuje przyjaciol BOZYCH i Prorokow.

28. BOG bowiem miluje tylko tego, kto przebywa z MADROSCIA.


><><
DLATEGO PANNY GłUPIE NIE WESZłY ! =D>
><><><

10:1-4 … 1. To ONA PRARODZICA swiata ustrzegla, gdy sam jeden zostal stworzony, i wyzwolila go z jego wlasnego upadku,

2. dala MU tez moc opanowania wszystkiego.

3. A gdy od NIEJ odpadl niegodziwiec w swym gniewie, w bratobojczym szale zgubil sam siebie.
4. Zatopiona z jego winy Ziemie znowu ocalila MADROSC, na lichym drewnie sterujac SPRAWIEDLIWYM.
><><
Psalm 119:105. TWOJE Slowo jest Lampa dla moich krokow i Swiatlem na mojej sciezce.

(Z powyzszego wnioskujemy, ze Lampa i Swiatlo jest od naszego Niebianskiego OJCA ABBA, i naszej Niebianskiej MATKI RUACH HA KODESZ, naszego ELOHIM.)
________________


Ksiega Madrosci 6:12-22… 12. MADROSC jest wspaniala i nie wiednie, ci latwo ja dostrzega, ktorzy JA miluja, ci JA znajda, ktorzy JEJ szukaja.
><><




><><

KTO MNIE SZUKA DAM sie mu znaleźć
komu brak Madrosci niech prosi - mówi apostoł

><><
chciałabym wiedziec JAKIEGO RODZAJU jest DUCH swiety ?
dlaczego nauczono nas ze to ON a nie ONA
><><
1Moj
A Rucha HaKodesz/Duch świety - UNOSIłA sie nad WODAMI #-o

><><
jak widac szatan do dzisiaj nie daje za wygrana i robi co moze by odwieść od
Poznania Prawdy - aby zwieść WYBRANYCH - o ile to możliwe .


- Ks.Marek - 21-09-2007 23:03

Przeprasza, o co ci Oliwko chodzi w tym poście.? Można jakieś pouczenie otrzymac?


- Oliwka - 23-09-2007 18:12

Chodzi mi o Ducha Swietego - Ruch Ha Kodesz
jakiego rodzaju jest - nauczono nas ze rodzaju meskiego - TEN -ON DUCH swiety
a przeciez Duch - Ruach HaKodesz - Unosiła sie nad Wodami
jesli sie UNOSIłA to rodzaju ,zenskiego - ONA
jesli mówimy ze Duch jest OSOBA to wyglada na to ze ma płec - ON - ONA ?
jesli to jest ONA to dlaczego mówimy na NIA - ON ?

Chciała bym wiedziec w jakim rodzaju występuje w Nowym Testamencie .
moze jestesmy zmyleni i mówimy opacznie .

Duch nas Zapieczętował - czy Zapieczetowała ?
Ona czy On
dary rozdziela On czy Ona ?
jak to jest w hebrajskim ?


- Upiorzyca - 23-09-2007 21:41

znaczy, o gramatykę chodzi? :-s


- Oliwka - 24-09-2007 17:20

no własnie

Rdz 1:2 Br "Ziemia była [na początku] bezładna i pusta: ciemności zalegały bezmiar przestrzeni i [tylko] Duch Boży unosił się nad wodami.

><><
Ale jest to przeinaczenie bo w Hebrajskim jest - Ruach HaKodesz /Duch Bozy - UNOSIłA

a to znaczy ze DUCH Bozy. to nie On jak nam mówia ,ale O N A

a jaki rodzaj jest DUCH Prawdy ?
a to - kogo Duch Swiety Zapieczetował ? czy ZAPIECZETOWAłA

dlaczego milcza ci co znaja Hebrajski ?!?


- Ks.Marek - 24-09-2007 23:16

Cytat:Chodzi mi o Ducha Swietego - Ruch Ha Kodesz
Nie znam. Nic mi nie mówi to określenie.
Gramatyka w tym wypadku to wg mnie zbędny bzdet.


- alus - 25-09-2007 09:34

..."bo w Hebrajskim jest"....pleciesz Oliwko Uśmiech
Powstanie alfabetu hebrajskiego datuje się na 1050-850r przed Chrystusem, opracowany zozstał w Kanaanie na bazie alfabetu fenickiego - dlatego nazywa go się często alfabetem fenickim.
Po 40 latach wędrówki po pustyni i osiedleniu się w krainie Kanaan Izraelici przystosowali alfabet fenicki do swojego jezyka.
Po niewoli babilońskiej Izraelici przejęli obecny alfabet, wzięty z języka aramejskiego.
Alfabet hebrajski składa się z 24 liter i są to tylko spółgłoski. Większość słów ma rdzeń zawierający 3 spółgłoski i czytelnicy sami musza dodać samogłoski - aby dane słowo pasowało do kontekstu zdania.
Hebrajskie słowo Ruah (po grecku - Pneuma) tłumaczone jest:
- duch,
- życie,
- umysł,
- wiatr,
- oddech.
Żadne tłumaczenie nie jest rodzaju żeńskiego, jak to usilnie chcesz "udowadniać"....poprostu odczytując, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo swoje, Ty i Kościół czy wspólnota, sekta, do której należysz chce dać obraz Boga na podobieństwo człowieka Duży uśmiech


- Oliwka - 25-09-2007 16:29

co do - pleciesz Oliwko
uważaj bo ja też potrafie .
><>
co do twojej akademickiej wiedzy , i cóz ze wiesz skoro nie wiesz?
skoro napiane ,ze Ruach HaKodesz UNOSIŁA sie nad Wodami ,to znaczy ze ONA sie
Unosiła a nie ON jak to nas nauczacie .
zadne tłumaczenie ?
#-o

><><

jak na ksiedza to skandal
Cytat:Nie znam. Nic mi nie mówi to określenie.
Gramatyka w tym wypadku to wg mnie zbędny bzdet.

zatem kosciół to bzdet .

Wrecz niedopuszczalne jest takie utrzymywanie wiernych w niewiedzy
jest to celowe działanie
Pochwycili klucz poznania ,sami nie weszli i innym nie dali . #-o

><>
nadal oczekuje MERYTORYCZNEJ odpowiedzi a nie bzdetów
czy was nie stac ?


- alus - 25-09-2007 17:04

Wiem, że wiem Duży uśmiech ..... iż podstawową zasadą judaizmu jest wiara w jednego i jedynego Boga - osobowego, niepodzielnego, będącego bytem niematerialnym, bezcielesnego, wiecznego.
Jeśli On był jeden - to skąd wzięła się ona i unosiła się nad wodami???
Ty widocznie chcesz wmówić izraelitom, że się pomylili nie dostrzegając "onej' nad wodami?