Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Akcja odnośnie Alicji Tysiąc - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Rodzina Katolicka (/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: Akcja odnośnie Alicji Tysiąc (/showthread.php?tid=2813)

Strony: 1 2 3 4 5


Akcja odnośnie Alicji Tysiąc - Ks.Marek - 05-10-2007 22:10

Akcja zbierania protestów przeciw wyrokowi Trybunału Europejskiego ws. A.
Tysiąc


Ponad sto maili w ciągu jednej nocy przyszło na specjalny adres, utworzony
przez Komitet Społeczny Promocji Małżeństwa, Rodziny i Życia przy Radzie ds.
Rodziny Episkopatu Polski z protestami wobec wyroku Trybunału
Konstytucyjnego w sprawie Alicji Tysiąc.

Kobieta domagała się od państwa polskiego odszkodowania za nie wydanie zgody
na aborcję. Protesty są wysyłane do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w
Strasburgu i do prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Formularz oraz adresy
można znaleźć na stronie internetowej
http://www.familiae.pl.

[ Dodano: Nie 07 Paź, 2007 19:26 ]
KOMITET SPOŁECZNY

Promocji Małżeństwa, Rodziny i Życia

przy Radzie ds. Rodziny Episkopatu Polski

Warszawa, 29.09.2007



W związku z oburzającym wyrokiem Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, którym ukarano Rząd Polski za to, że córka pani Alicji Tysiąc mogła się urodzić, Komitet Społeczny Promocji Małżeństwa, Rodziny i Życia przy Radzie ds. Rodziny Episkopatu Polski - wystosował w tej sprawie protest oraz zachęca wszystkich do wystosowania takiego samego lub podobnego protestu.



Prosimy o wysyłanie protestu według załączonego wzoru na następujące adresy e-mailowe:



1. Europejski Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu: webmaster@echr.coe.int



2. Pan Profesor Lech Kaczyński, Prezydent RP: listy@prezydent.pl



3. Do wiadomości Komitetu /UDW/: rada07@wp.pl



Za Komitet

O. Andrzej Rębacz





The Registrar

European Court of Human Rights

Council of Europe

F-67075 STRASBOURG CEDEX

France







P R O T E S T





Jako człowiek opowiadam się za obroną każdego życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego wyrażam moje zdumienie, oburzenie i przerażenie wobec wyroku Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu karzącego Rząd Polski za to, że córeczka pani Alicji Tysiąc nie została zamordowana przed urodzeniem.

Ponadto, odmowa aborcji była zgodna z prawem obowiązującym w Polsce. Dlatego jako obywatel nie mogą się zgodzić z wyrokiem Trybunału, podjętym wbrew prawu obowiązującemu w mojej Ojczyźnie.







Data Nazwisko Imię PESEL adres


- Anonymous - 08-10-2007 15:22

Czy nawołujący do tej akcji mogliby się zastanowić?

Wyrok trybunału dotyczy NIEMOŻNOŚCI ODWOŁANIA SIĘ a nie PRZYZWOLENIA NA MORDERSTWO.

"Trybunał podkreślił, że nie doszło do naruszenia zapisanego w Konwencji zakazu nieludzkiego i poniżającego traktowania. Sędziowie uznali, że Alicja Tysiąc nie miała szansy na odwołanie się od decyzji lekarza, która dotyczyła odmowy aborcji."

Miałem wrażenie że czytanie Pisma poprawia zdolność czytania, chyba się przeliczyłem.

Liczę na sensowną odpowiedź w tym temacie, gdyż osobiście jestem oburzony tą akcją.


- Ks.Marek - 08-10-2007 16:09

RBuzz napisał(a):Wyrok trybunału dotyczy NIEMOŻNOŚCI ODWOŁANIA SIĘ a nie PRZYZWOLENIA NA MORDERSTWO.
No cóż, w tych kwestiach nie ma dyskusji. Chęć posiadania zdrowia oraz życia kosztem zabójstwa jest cięzkim moralnym zakłóceniem.


- Anonymous - 08-10-2007 16:44

Z tym się zgadzam ale co ma piernik do wiatraka?

Podważanie wyroku na tej podstawie ma się nijak do jego treści. Jest po prostu bezsensowne. Wygląda na jakiś desperacki atak na Trybunał, będący manifestacją radykalizmu. Oj, nie tak powinno to wyglądać.


- Ks.Marek - 08-10-2007 21:39

Jak to co ma? A co, Trybunał to Pan Bóg. ? Alicja Tysiąc chciała zabić, aby niby to widzieć. Przyznajemy zaś słusznośc temu, co napisałem powyżej, prawda?


- Anonymous - 09-10-2007 10:47

Ale to orzeczenie nie dotyczy sedna sprawy, czyli tego że chciała zabić, lecz tego że nie mogła się odwołać. Protest tej treści jest niczym oskarżanie mordercy o to że przed zabójstwem nie umył rączek. Nie ma sensu... Ale swoją drogą Capone poszedł siedzieć za podatki...


- Ks.Marek - 09-10-2007 13:03

Orzeczenie dotyczyło faktu, iż Polska swą dezaprobatą dla Pani Tysiąc naraziła ją na cięzką chorobę wzroku. Jednak pominięto fakt, iż pani Tysiąc wiedziała, że kolejna ciąża może tak właśnie poskutkować. Logiczne jest, iż mogła zapobiec utracie zdrowia, nie zachodząc w ciąże. Jednak nie przejęła się tym zbytnio. Całe szczęście, że jeszcze szczątki logiki zachowują ci, którzy sprzeciwili się zgodzie na zabicie dziecka. Do dobrych celów należy stosować takież same, dobre środki. Zatem protest ma jak najbardziej istotny sens, ponieważ akcentuje ten właśnie porządek: do dobra tylko dobrem możemy zdążać.

Capone, istotnie został osadzony za ucieczkę przed fiskusem, a więc za istotne łamania prawa. Poniósł sprawiedliwą karę.


- Polak06 - 09-10-2007 15:40

a może byście sie za nią pomodlili i za jej dzieci ,dostanie kobieta trochę kasy będzie jej łatwiej wychować i wykształcić dzieciaki.W końcu wszystko dobrze sie skonczyło.


- Ks.Marek - 09-10-2007 16:43

Dla kogo dobrze? Dla każdej innej, co się będzie chciał pozbyc dziecka, tak? A co do modlitwy: niech każdy modli się sam za siebie...


- Polak06 - 09-10-2007 17:14

Cytat: A co do modlitwy: niech każdy modli się sam za siebie...
nie mi cie oceniać ale chyba inna twa rola. a co do tego apelu: to że w Polsce KK ma jakiś posłuch to nie znaczy że w Europie wydaje mi się, że wasze protesty na zachodzie mogą budzić tylko uśmiech i wcale nie chodzi czy słusznie czy nie.

[ Dodano: Wto 09 Paź, 2007 17:15 ]
Cytat:Dla kogo dobrze?
dziecko żyje, matka widzi


- Ks.Marek - 09-10-2007 18:19

Polak06 napisał(a):nie mi cie oceniać ale chyba inna twa rola.
Ani ksiądz ani nikt inny nie koncentruje się tylko li na modlitwie wstawienniczej. To raz.
Dwa:
Polak06 napisał(a):a co do tego apelu: to że w Polsce KK ma jakiś posłuch to nie znaczy że w Europie
Korzenie Europy to chrześcijaństwo. Trzeba jej o tym nieustannie przypominać.
Polak06 napisał(a):wydaje mi się, że wasze protesty na zachodzie mogą budzić tylko uśmiech i wcale nie chodzi czy słusznie czy nie.
To chyba ci się źle wydaje, albo masz kiepskie informacje.
Polak06 napisał(a):dziecko żyje, matka widzi
W tym konkretnym wypadku, owszem. Dobro zostało obronione. Ale mogło być inaczej. Wielu ma plan w tym, by stworzyć precedens. Ktoś musi czuwać, by do tego nie doszło.


- Polak06 - 10-10-2007 20:17

Cytat:To chyba ci się źle wydaje, albo masz kiepskie informacje.
to pokaż mi w Europie kraj w którym KK ma taki status jak w Polsce?

[ Dodano: Sro 10 Paź, 2007 20:21 ]
Cytat:W tym konkretnym wypadku, owszem. Dobro zostało obronione. Ale mogło być inaczej. Wielu ma plan w tym, by stworzyć precedens. Ktoś musi czuwać, by do tego nie doszło.
czyli dobrze się skończyło,a twoje czuwanie nie na wiele się tutaj zdało

[ Dodano: Sro 10 Paź, 2007 20:26 ]
aha i o co ci chodzi z tym "masz szczęście" ja wiem , wystarczy jak spojrzę na moją rodzinkę

[ Dodano: Sro 10 Paź, 2007 20:29 ]
Cytat:Ani ksiądz ani nikt inny nie koncentruje się tylko li na modlitwie wstawienniczej.
ja absolutnie nie chcę ciebie zaszufladkować do modlenia i niczego więcej, ale pomodliłbyś się czasem za kogoś kto ci nie pasuje ( tak w drodze do doskonałości-zdjęcie Yody zobowiązuje)


- Ks.Marek - 10-10-2007 21:11

Cytat:to pokaż mi w Europie kraj w którym KK ma taki status jak w Polsce?
Czyli jaki?
Polak06 napisał(a):czyli dobrze się skończyło,a twoje czuwanie nie na wiele się tutaj zdało
Pani Tysiąc to kropla w morzu aborcyjnej rewolty.
Polak06 napisał(a):aha i o co ci chodzi z tym "masz szczęście" ja wiem , wystarczy jak spojrzę na moją rodzinkę
Takiś błyskotliwy, a nie wiesz?
Polak06 napisał(a):ale pomodliłbyś się czasem za kogoś kto ci nie pasuje
A co, siedzisz we mnie, że mnie znasz i zarzucasz coś?
Polak06 napisał(a):( tak w drodze do doskonałości-zdjęcie Yody zobowiązuje)
Yoda odcinał się od Ciemnej Strony Mocy.


- Polak06 - 12-10-2007 01:38

Cytat:Cytat:
to pokaż mi w Europie kraj w którym KK ma taki status jak w Polsce?
Czyli jaki?
jak by ci tu powiedzieć księża na zachodzie mają trochę ciężej niż u nas,pewnie dlatego najwięcej szkoli się ich w Polsce


- Ks.Marek - 12-10-2007 15:57

Polak06 napisał(a):jak by ci tu powiedzieć księża na zachodzie mają trochę ciężej niż u nas,pewnie dlatego najwięcej szkoli się ich w Polsce
Czy ty aby rzeczywiście jesteś "w porządku" ze zmysłami wzroku i słuchu? Bo jakoś nie wydaje mi się...