Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Przeszczepy a Pismo Święte. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Rozmyślania nad Pismem Świętym (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Biblia (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Przeszczepy a Pismo Święte. (/showthread.php?tid=2974)

Strony: 1 2 3 4 5


- alus - 24-11-2007 14:28

"w ciele (przemienionym)" - 1 Kor 15,36-54).


- Rachel - 24-11-2007 14:31

Coś znalazłam
Cytat:Nie w chwili śmierci, lecz na końcu czasów

Kościół nie przyjmuje też poglądu, że zmartwychwstanie dokonuje się w sposób dla nas niewidzialny już w chwili śmierci człowieka. Powszechne zmartwychwstanie ciał będzie poprzedzać sąd ostateczny i odnowienie wszystkiego przez Chrystusa, który ujawni się w chwale. Dokona się więc u kresu ludzkiej historii.

Źródło
Więc przed a nie po Uśmiech
Marek masz w tej materii racje.

jeszcze jeden artykuł :
Zmartwychwstanie ciał

Ale takie mi się nasuwa pytanie, jeżeli dochodzi do przeszczepu to i tak w niebie mamy swe ciało w pełni takie jakie było przed nim?


- Marek MRB - 24-11-2007 14:35

Dokładnie zmartwychwstaniemy na Sąd Ostateczny


CO do przemienienia :
"Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni.
W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni.
Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność."
/1 Kor 15,51-53/


- Sylwia - 25-11-2007 22:16

Marek MRB napisał(a):umarli powstaną nienaruszeni[/color]/1 Kor 15,51-53/
I to własnie chodzi?Nienaureszni.hm!Czyli powinni byc cali.Nawet mowia,ze "umarłych pogrzebac".A co z ludzmi,którzy chca byc poddani tej kremacji czy jak to sie zwie?A co z ludzmi,których bomba rozerwała?
Czy jezeli komus oddamy palec,to na sądzie bedziemy mieli ten palec?


- alus - 25-11-2007 23:12

Sylwia - a przeczytałaś wskazany 2 List do Koryntian????...chyba jednak nie......gdybyś przeczytała, nie zadawałabyś pytań w rodzaju: "czy będziemy mieli ten palec"? :diabelek:


- Tamciulam - 26-11-2007 00:07

alus napisał(a):Sylwia - a przeczytałaś wskazany 2 List do Koryntian????...chyba jednak nie......gdybyś przeczytała, nie zadawałabyś pytań w rodzaju: "czy będziemy mieli ten palec"? :diabelek:

nie każdy tak jak Ty zna Pismo Święte... i każdy ma prawo zadawać pytania, a Ty nie musisz na nie udzielać tego typu odpowiedzi :!:


- Rachel - 26-11-2007 00:10

Tamciulam, czemu się wzburzasz, przecież wcześniej zostały podane parametry do tegoż listu, fragment został zacytowany Uśmiech
A odpowiedz, sama siebie wychodzi. Jeżeli nastąpi zamartwychwstanie ciał, to będziemy tacy jak nas Bóg stworzył, bez brakujacych części Uśmiech


- Marek MRB - 26-11-2007 02:10

Jeśli Bóg potrafił nas stworzyć "z prochu ziemi" (Rdz 2,7), to myślę że "odtworzenie" podczas zmartwychwstania nie nastręczy Mu specjalnych trudności.
W końcu co jest łatwiejsze ? Uśmiech


- Rachel - 26-11-2007 02:20

Marek MRB napisał(a):W końcu co jest łatwiejsze ?
Oczywiście, wszystkie puzzle są, tylko je złożyć odpowiednio i jest człowiek w ciele uwielbionym [jeżeli moge to tak nazwać]. Uśmiech


- mnich - 06-12-2007 11:47

Zmartwychwstanie nie jest tym samym, co reanimacja umarłego ciała.


- Marek MRB - 06-12-2007 12:08

Zgadza się. ALe to chyba tym bardziej nie ma powodu bać się przeszczepów ?


- mnich - 06-12-2007 12:09

Oto właśnie chodzi!


- Rachel - 06-12-2007 12:39

Zadaniem przeszczepu jest ratowanie życia. xD tylko aby przeszczepili zdrowy organ :mrgreen:


- mnich - 06-12-2007 12:53

Albo, żeby się przeszczep przyjął.


- Sylwia - 06-12-2007 19:58

Tamciulam napisał(a):nie każdy tak jak Ty zna Pismo Święte... :

Ja akurat czytam Pismo i staran sie je poznac.Dobrze wiem,ze duzo osób wyznania rzymsko-katolickiego nie czyta go w ogóle.Dlatego pytam na róznych forach dyskusyjnych.Chce Je poznac.Wszystkiego sie nie wie,więc niewiem dlaczego ktoś tutaj cos wypisuje nie tak.
Ale widac ludzie sa czepliwi szczególnie bracia i siostry.
Pytam,bo kto pyta nie bładzi.

A ja mam jedno pytanie do Was.
Skąd Wy tak wszytsko dobrze wiecie jak bedzie na końcu swiata?
tego nikt nie wie.
Chwilka.wie jedna osoba-Bog.