Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Kanibalizm - Luźne gadki - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Kanibalizm - Luźne gadki (/showthread.php?tid=2976)

Strony: 1 2 3 4


- Ks.Marek - 20-11-2007 23:35

Rachel napisał(a):Wiadome wypadki to przypadek Ukrainy.
O Syberii mam też wieści z pierwszej ręki.


- Rachel - 20-11-2007 23:37

Ks.Marek napisał(a):Rachel napisał/a:
Wiadome wypadki to przypadek Ukrainy.
O Syberii mam też wieści z pierwszej ręki.
a któż jest ks informatorem... a tak bardziej poważniej, to jest spisane czy przekaz ustny ?


- Ks.Marek - 20-11-2007 23:50

Rachel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Rachel napisał/a:
Wiadome wypadki to przypadek Ukrainy.
O Syberii mam też wieści z pierwszej ręki.
a któż jest ks informatorem... a tak bardziej poważniej, to jest spisane czy przekaz ustny ?
A co to za różnica? Przecież bym nie kłamał, praqwda? Nie w takich sprawaxh poważnych/


- Rachel - 21-11-2007 00:03

Ks.Marek napisał(a):Przecież bym nie kłamał, praqwda?
a o to ks nie oskarżam przecież.

Ks.Marek napisał(a):A co to za różnica?
Przekaz pisany jest dostępny dla większej grupy ludzi.


- Ks.Marek - 21-11-2007 01:00

W momencie opublikowania na forum mamy zapis archiwalny, prawda?
Poza tym :patrzy: :offtopic:


- Rachel - 21-11-2007 01:29

Ks.Marek, nie każdy wejdzie na katolickie forum.

tym stwierdzeniem kończe OT

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sro 21 Lis, 2007 07:54 ]
Zawsze możesz popełnić jakiś artykulik, cytując mnie z tegoż forum, prawda?


- Anonymous - 21-11-2007 10:20

Co do polskich udokumentowanych przypadków kanibalizmu to na fali niedawnej premiery - "1612".
Nasz oblężony garnizon na Kremlu zeżarł wszystkie koty, psy i konie - a gdy tego zabrakło zabrali się za poległych towarzyszy.

W czasie wojen napoleońskich Francuzi straszyli Hiszpanów opowieściami że Polacy to kanibale, aby ich do nas zrazić - szczególnie że naszym rodakom, katolikom, znacznie łatwiej udawało się dogadać z podbitymi Hiszpanami niż szargającym świętości w duchu rewolucyjnego zapału Francuzom.


- Rachel - 21-11-2007 10:26

Wojna wymusza od człowieka podjęcia tego typu działań, bo cięzko byłoby mi uwierzyć aby np.w Polsce ktoś kogoś by zjadł od tak.


- sasankja - 21-11-2007 14:33

głośno się tego nie mówi w mediach ale kanibalizm obecnie zdarza się w Korei Północnej... sprawa jest znana organizacjom międzynarodowym ale "opinia społeczna" nie jest zainteresowana nagłaśnianiem tego ponieważ Korea jest wspierana przez Chiny - potęgę gospodarczą z którą nikt nie chce sobie psuć stosunków...

A przecież Chiny dostały nawet prawo organizowania olimpiady.. o tym jakie są koszty tego przedsięwzięcia - wysiedlanie ludzi, praca niewolnicz - mało kto chce mówić...

film Alive oglądałam - bardzo trudno powiedzieć czy kazdy były w stanie zagrożenia życia stać się kanibalem, tym bardziej zez tamtej grupy tez nie wszyscy się na to zdecydowali - to chyba kwestia charakteru, ale nie jestem w stanie osądzać tych ludzi...


- Rachel - 21-11-2007 14:47

sasankja napisał(a):nie jestem w stanie osądzać tych ludzi...
raczej nie chodzi o kwestie osądzania, ale wykazania co prowokuje ludzi do takich czynów :-k


- sasankja - 21-11-2007 19:05

to właśnie miałam na myśli - nie jesteśmy w stanie tego okreslić tak jak sami nie jesteśmy powiedzieć jak bysmy się zachowali w takiej sytuacji...


- Ks.Marek - 21-11-2007 19:38

Co do Chin - mam gdzieś artykuł o potrawach przyrządzanych z nowo narodzonych dzieci...


- Tamciulam - 21-11-2007 20:13

fujjj... z noworodków? :/


- Rachel - 21-11-2007 20:36

Ks.Marek napisał(a):Co do Chin - mam gdzieś artykuł o potrawach przyrządzanych z nowo narodzonych dzieci...
czy mógłby ks zapodać ten artykuł na forum ?


- heysel - 21-11-2007 21:47

Rachel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Co do Chin - mam gdzieś artykuł o potrawach przyrządzanych z nowo narodzonych dzieci...
czy mógłby ks zapodać ten artykuł na forum ?
"baby soup" wrzucone na Google daje ciekawe wyniki :twisted: