Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Jak dotrzeć do młodzieży? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Ewangelizacyjna Pomoc (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Jak dotrzeć do młodzieży? (/showthread.php?tid=3033)

Strony: 1 2 3 4 5 6


- omyk - 31-08-2009 21:16

Ewangelizacja nie ma prowadzić jedynie do WY-głoszenia Dobrej Nowiny, ale do jej PRZYJĘCIA przez osobę ewangelizowaną.
Co z tego, że WY-głosisz Ewangelię w pubie/na dyskotece, skoro działasz w miejscu, gdzie Ewangelii się nie traktuje poważnie, gdzie 90% rzeczywistości od Boga nie pochodzi? Skoro młodzi mają się spotykać w małych wspólnotach przy... piwie, to czym ma się różnić owoc twojej ewangelizacji od zwykłej paczki znajomych niezainteresowanych Jezusem? Mają po prostu powiedzieć: "Jezus jest Panem", a potem palić, pić i wciąż żyć w swoim starym imprezowym środowisku, które powoli ich zabija?

Za przyjęciem Ewangelii idzie radykalna zmiana sposobu życia! Ewangelizator nie może dawać do zrozumienia, że lekki i luzacki styl imprezowy jest OK!

Co z tego, że ktoś chętnie cię posłucha, skoro zaraz potem pójdzie po kolejną działkę, a potem do łóżka z nieznajomym...
Czy nie mamy raczej pokazywać młodym, że jesteśmy w stanie tworzyć ALTERNATYWNE środowiska? Pełne ludzi energicznych, ambitnych, dobrze bawiących się i chcących KOCHAĆ, SŁUŻYĆ, szanować?

Jezus przychodził do celników, grzeszników i prostytutek, ale po to, żeby ich wyciągnąć z takiego stanu, żeby dać im możliwość przemiany moralnej. Propozycja tworzenia grup w pubach to w zasadzie propozycja tworzenia nowego Kościoła (lub przynajmniej nowej formy w Kościele) BEZ nawrócenia i bez przemiany moralnej.

Zanim wpadnie się na kolejny świetny pomysł, warto zapytać o zdanie Ducha Świętego...


- Talmid - 01-09-2009 08:27

aleksab napisał(a):jasne ze jest http://pjw.org.pl/
Ciekawa strona i inicjatywa tylko życzyć powodzenia. Uśmiech

[ Dodano: Wto 01 Wrz, 2009 08:48 ]
omyk napisał(a):Skoro młodzi mają się spotykać w małych wspólnotach przy... piwie, to czym ma się różnić owoc twojej ewangelizacji od zwykłej paczki znajomych niezainteresowanych Jezusem?
Ja się chce od razu zbyt szybko i za dużo to się nic nie będzie miało.

Jeśli chodzi o te puby ewangelizacyjne z billardem, o których wspomniałem te są bezalkocholowe, jednak nazywają się puby właśnie ze względów marketingowych, bo ta nazwa wywołuje pozytywne konotacje.
Jednak dużo ludzi tam przychodzi. Jest to inicjatywa typu biznes z misją i jest dochodowa. Uśmiech

Jeśli chodzi o dyskoteki to jest to sprawa znacznie bardziej kontrowersyjna. :?:

Ja sam kiedyś prowadziłem dyskoteki, spotkał mnie nawet zaszczyt prowadzenia dyskoteki na studniówce.

Prawadziłem je również na wakacjach w domach wczasowych i te wspominam najmilej.
Z własnego doświadczenia wiem, jak wielki wpływ ma osoba prowodzące dyskotekę na tych, którzy tam przychodzą.
Jest właśnie liderem opinii społecznej dla tej grupy.
Szczególnie jeśli ta osoba jest kontaktowa i nawiązuje z ludźmi również osobiste relacje.
Zatem jest tu ogromne pole do ewangelizacji. Uśmiech


- duszyczka - 04-09-2009 19:23

aleksab napisał(a):a na mszaach jest dość dużo młodziezy Duży uśmiech
No tak ale w Rudzie Śląskiej a nie na wsi!
aleksab napisał(a):msza 1 piatkowe - wysoka frekwencja również xD
U mnie jest 15 osób z księdzem kobiety starsze.


- aleksab - 04-09-2009 23:31

duszyczka napisał(a):aleksab napisał/a:
msza 1 piatkowe - wysoka frekwencja również

U mnie jest 15 osób z księdzem kobiety starsze.


oj dzis ta msza była marniutka ale za to oaza nam sie rozrasta xD


- Rachel - 05-09-2009 12:32

aleksab napisał(a):oj dzis ta msza bla marniutka ale za to oaza nam sie rozrasta xD
:coo:


- aleksab - 05-09-2009 17:56

Rachel napisał(a):aleksab napisał/a:
oj dzis ta msza bla marniutka ale za to oaza nam sie rozrasta

no mało młodzieży po za nami oazowiczami było , ale ważne że nam się chciało iść Uśmiech


- Manaika - 05-09-2009 20:11

u nas, jak jest ok. dwudziestu osób z oazy, plus jakieś pięć z zespołu młodzieżowego, czasem więcej jak śpiewają, to tyle samo jest osób zazwyczaj po bierzmowaniu świeżo, lub w trakcie. A to za sprawą genialnych kapłanów, którzy sprawili wiele dobrego.