Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Propozycje co do forum - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Forum (/forumdisplay.php?fid=23)
+-- Wątek: Propozycje co do forum (/showthread.php?tid=3119)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


- omyk - 15-11-2010 21:22

1) to nie wystarczy uporządkować dotychczasowe działy? Po co mnożyć kolejne?
2) jak sobie wyobrażasz dyskusję nad żywotem świętego?
3) czy chodzi głównie o tłumaczenia?
4) dlaczego wyróżniać właśnie stygmatyków spośród świętych?


- Annnika - 15-11-2010 23:48

Tomek - dopóki prowadziliśmy forum o świętych i stygmatykach to taki dział miałby sens, Ale zdecydowaliśmy się przejąć dawny "sulechów" czyli "ewangelizacja. pl" a teraz jest sancti.... dla mnie osobny dział to coś jak sadzenie gruszki na czereśni Oczko


- TOMASZ32-SANCTI - 16-11-2010 03:48

No cóż, admini sie już wypowiedzieli, więc chyba wypada zapomniec o dziale i zamknąć temat.
Ze względu na to, że forum zostało powierzone Annnice to ona decyduje o wszystkim.

Zamykam więc temat działu hagiograficznego i koniec dyskusji.

Czekamy na inne ciekawe propozycje co do forum.


- spioh - 16-11-2010 08:51

Cytat:Ale zdecydowaliśmy się przejąć dawny "sulechów" czyli "ewangelizacja. pl" a teraz jest sancti.... dla mnie osobny dział to coś jak sadzenie gruszki na czereśni Oczko
no właśnie, to juz nie jest ewangelizacja.pl tylko sancti, a to by sugerowało jakiś szczególniejszy akcent związany ze świętymi.

zanim coś się z pomysłu wykluje to można by pozbierać rozsypane wątki o świętych w jakąś jedną paczkę.


- omyk - 16-11-2010 11:52

Nazwa nazwą, a forum pozostaje ewangelizacyjne. Zresztą trzeba byłoby zapytać się autora co miał na myśli w związku z nazwą sancti.


- TOMASZ32-SANCTI - 16-11-2010 13:53

spioh napisał(a):no właśnie, to juz nie jest ewangelizacja.pl tylko sancti, a to by sugerowało jakiś szczególniejszy akcent związany ze świętymi.

Nie mogliśmy przyjąć tej domeny która była wcześniej, należała ona do osób, które zajmowały sie prowadzeniem tego forum, należały one do wspólnoty Odnowy. My mieliśmy swoja domenę i swoją nazwę, ale ze względu na upadanie tego forum i na problemy techniczne naszego forum postanowilismy je przejąć. Dla podtrzymania tej formy, która była wcześniej zdecydowalismy sie nie ruszać niczego na forum, co zmieniłoby diametralnie jego oblicze, formę funkcjonowania. Nie mogliśmy jednak całkowicie odejść od naszego pierwotnego forum i musieliśmy przydzielić nazwę i domenę forum które załozyłem a miało ono właśnie byc skierowane bardziej na hagiografię i tematy z nią związane. Ze względu na ro, że hagiografia wiąże sie z innymi kierunkami czy też dziedzinami życia chrześcijańskiego forum musiało zostać rozwinięte o inne działy i stało sie forum ogólnym-katolickim, Po przejęciu forum Ewangelizacyjnego jest to forum Ewangelizacyjne, choć tak naprawdę czy było forum SANCTI czy jest obecnie forum Ewangelizacyjne to nie ma większego znaczenia, nazwa nie zmienia charakteru czy tez celu założenia forum. Wcześniejsze forum SANCTI miało taki sam cel - EWANGELIZACJĘ, tyle, że opierało się na pracy w dziedzinie bardziej hagiograficznej. I nie wydaje mi sie aby dział hagiograficzny zmieniał cokolwiek w charakterze tego forum, w jego układzie. Sam jeden dodatkowy dział nie niszczy wcale obrazu forum, pozwala tylko na skumulowanie wszystkich tematów dotyczacych życia świetych w jednym konkretnym dziale i to wszystko. Nie planowałem czynić z tego forum miejsca poświęconego głównie na hagiografię.
Mnie też zalezy na tym, aby forum pozostało takie jakie jest. Zauważyłem jednak, że od chwili przejęcia forum bardziej opuszczonym działem czy tez blokiem jest blok/działy dotyczace Odnowy w Ducu świetym. Znacznie mniej jest tam dyskusji niż było wcześniej, ale też nic nie mówię i zostawaim ten dział/blok tak jak był, chociaż moim zdaniem można by było z tego działu o odnowie zrobić jeden, góra dwa działy. Tak więc jeden dział hagiograficzny nie zrobiłby wiekszej różnicy, ale jak napisałem - forum kieruje Annnika i ja się w to już nie mieszam. Ona podejmuje decyzje.

Cytat:Nazwa nazwą, a forum pozostaje ewangelizacyjne. Zresztą trzeba byłoby zapytać się autora co miał na myśli w związku z nazwą sancti.

Już to wyjaśniłem powyżej : załozyłem forum SANCTI, które miało sie opierac bardziej na hagiografii, ale na ten temat nie byłoby może zbyt wielu dyskusji, po za tym hagiografia jest powiązana z innymi dziedzinami Kościoła, więc postanowilismy rozwinąć forum o inne działy.
Widac tak musiało być lub był to zwyczajny pech, że nasze forum padło i chcieliśmy założyc forum od nowa, ale po zorientowaniu sie, że to forum Sulechowskie pada postanowiliśmy zająć sie nim i podpiąć go pod domenę sancti. I teraz tak naprawde to tylko sama nazwa wiąże się z domeną, bo forum staralismy się pozostawić w niezmienionej formie, choć kilka zmian musiało nastąpić po jego przejęciu - to było nieuniknione, ale myślę, że i tak nam sie udało nie zmieniać zbyt wiele na forum.
A sama nazwa odnosi sie do wcześniejszego forum, jakąś trzeba było wymysleć i padło na taką, która pasuje do celu działania forum.

To wszystko,

Teraz muszę i tak pozostawic to forum i zająć się portalem, bo mamy spore opóźnienia a rąk do pracy mało, więc zyczę powodzenia w prowadzeniu forum. Są jak widac osoby, które doskonale wiedzą co mają robć i jak prowadzić forum, w razie problemów proszę kontaktować się z adminami odpowiedzialnymi za forum a w sprawach technicznych z adminem Wojtkiem lub sdms-em.

Ja nie będę włączał się w sprawy organizacyjne forum, w jego strukture i sprawy dotyczace dyskusji, może cosik skrobn w wolnej chwili, a główne tematy na forum to tematy dotyczace portalu i tylko w tych sprawach będe odpisywał.

Tak więc wszelkie żale porządkowe wylewajcie w rękawy adminów odpowiedzialnych za forum. :mrgreen:

Pozdrówka :papa:


- spioh - 16-11-2010 14:54

Cytat:Nazwa nazwą, a forum pozostaje ewangelizacyjne.
nazwa jest istotna, kreuje ci brand image, powinna być adekwatna do tego co chcesz sprzedać, nie odwrotnie.

T32-S napisał(a):[...]I nie wydaje mi sie aby dział hagiograficzny zmieniał cokolwiek w charakterze tego forum, w jego układzie. Sam jeden dodatkowy dział nie niszczy wcale obrazu forum, pozwala tylko na skumulowanie wszystkich tematów dotyczacych życia świetych w jednym konkretnym dziale i to wszystko. Nie planowałem czynić z tego forum miejsca poświęconego głównie na hagiografię. [...]
no i git. swoją drogą, w portalu też nie rzuca się nigdzie w oczy zakładka dotycząca świętych - why?


- omyk - 16-11-2010 15:03

Nazwa jest istotna, ok. Tyle, że w takiej sytuacji jest to trochę ni przypiął, ni przyłatał - nazwa ze starego forum, dopisek o ewangelizacji z nowego, taki mix. Przy połączeniu for (forów?) należało podjąć decyzję, w którą stronę rozwijamy nowe forum, powstałe w miejscu dwóch poprzednich. Jeśli zapadła decyzja, że ma być to forum ewangelizacyjne - to trzymajmy się tego. Jak chodzi o zakładkę o świętych - ok, ale trzeba sobie zadać pytanie co jest naszym celem. Stworzenie bazy artykułów czy ciekawostek o świętych? - dobra rzecz, ale żeby stanowiła atrakcyjne źródło wśród tysięcy takich w sieci, trzeba byłoby włożyć w to naprawdę mnóstwo pracy - a rąk do pracy raczej nie ma. I pytanie: Czy to jest rzeczywiście naszym celem. Jeśli tak, to może i warto poświęcić wiele pracy, choć mi wydaje się, że po pierwsze: nie jest to celem forum, a po drugie: jeśli już coś tworzyć tak pracochłonny projekt, to lepiej zbudować od zera portal poświęcony tylko tej tematyce.


- spioh - 16-11-2010 15:17

to forum podpiera portal czy portal podpiera forum czy to są dwie osobne inicjatywy żyjące niby razem ale każde swoim życiem i tematem czy jak?

Cytat:choć mi wydaje się, że po pierwsze: nie jest to celem forum
otworzenie jednego działu czy uporządkowanie czegoś tam co już jest nie determinuje celu forum.

Cytat:a po drugie: jeśli już coś tworzyć tak pracochłonny projekt, to lepiej zbudować od zera portal poświęcony tylko tej tematyce.
otóż nie - na tym się wykłada większość mini serwisików - temat rzeka, zróbmy osobny portal a nie zakładkę a potem mają wizyty raz na ruski rok.


- omyk - 16-11-2010 15:32

No właśnie... Nie wiem, co było chronologicznie wcześniej, ale z mojego punktu widzenia jako usera jeszcze sulechowa, najpierw było forum ewangelizacyjne, potem połączyło się z forum sancti, a portal zaczął się rozkręcać dopiero potem - tzn. może istniał wcześniej, nie wiem, ale na pewno nie był tak rozwinięty jak dzisiaj i nie było o nim "słychać" w internecie. Czyli z mojego punktu widzenia portal jest osobną inicjatywą, związaną z forum głównie nazwą i ekipą - choć pewnie z punktu widzenia Tomasza jest odwrotnie i to forum jest dodatkiem do portalu... Tyle, że forum istniało samodzielnie już lata temu.


- piano - 16-11-2010 16:44

Ale dyskusje o świętych można również prowadzić w dziale Skarby Kościoła Język


- omyk - 16-11-2010 17:49

Tak, ale raczej nie są prowadzone, a jeśli już, to temat się szybko wyczerpuje i schodzi na poboczne tory (jak przepychanki o NOM w temacie ojca Pio) - wniosek z tego prosty, nie ma na dziś potrzeby dyskutowania na temat świętych.


- TOMASZ32-SANCTI - 16-11-2010 18:16

spioh napisał(a):no i git. swoją drogą, w portalu też nie rzuca się nigdzie w oczy zakładka dotycząca świętych - why?

Oj, chyba nie zagladasz na portal? Jest zakładka HAGIOGRAFIA zrobiona w sposób taki, że jest widoczna i nie da się jej niezauważyć. Wystarczy dobrze sie przyjrzec.

spioh napisał(a):nazwa jest istotna, kreuje ci brand image, powinna być adekwatna do tego co chcesz sprzedać, nie odwrotnie.

Rozumiem, ale nazwa dotyczyła forum i domeny z poprzedniej wersji i nie chcieliśmy jej zmieniać, zależało nam na tym, aby była to kontynuacja tego co robiliśmy, a że wyszło z forum jak wyszło to już inna sprawa. Nie chcemy zmieniać oblicza forum tylko dlatego, że je przejeliśmy, ale na portalu stworzyliśmy specjalne podziały w Hagiografii. Nie możemy też opierać się całkowicie na samej hagiografii, bo nie wiele byłoby do czytania. Ogólny portal więcej ludzi przyciąga i dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie a ci, którzy lubia hagiografię to też będą mieli dobre źródło.

omyk napisał(a):Nazwa jest istotna, ok. Tyle, że w takiej sytuacji jest to trochę ni przypiął, ni przyłatał - nazwa ze starego forum, dopisek o ewangelizacji z nowego, taki mix. Przy połączeniu for (forów?) należało podjąć decyzję, w którą stronę rozwijamy nowe forum, powstałe w miejscu dwóch poprzednich. Jeśli zapadła decyzja, że ma być to forum ewangelizacyjne - to trzymajmy się tego. Jak chodzi o zakładkę o świętych - ok, ale trzeba sobie zadać pytanie co jest naszym celem. Stworzenie bazy artykułów czy ciekawostek o świętych? - dobra rzecz, ale żeby stanowiła atrakcyjne źródło wśród tysięcy takich w sieci, trzeba byłoby włożyć w to naprawdę mnóstwo pracy - a rąk do pracy raczej nie ma. I pytanie: Czy to jest rzeczywiście naszym celem. Jeśli tak, to może i warto poświęcić wiele pracy, choć mi wydaje się, że po pierwsze: nie jest to celem forum, a po drugie: jeśli już coś tworzyć tak pracochłonny projekt, to lepiej zbudować od zera portal poświęcony tylko tej tematyce.

Tłumaczyłem już to.
Forum jest miejscem do dyskusji, zrobienie z forum Ewangelizacyjnego forum hagiograficzne nie byłoby dobrym rozwiązaniem, ponieważ na sam temat hagiografii dyskusji wiele by nie było, po za tym hagiografia wiąże się z innymi dziedzinami życia chrześcijańskiego, więc lepiej jest jak jest forum Ewangelizacyjne - tak bynajmniej chciała Annnika, aby nazwę pozostawić. Sancti zostało dodane jako że tworzy wraz z portalem jeden duży projekt portalowy podzielony na dwie części : informacyjną (czyli strona portalu) oraz dyskusyjną czyli forum i jest dobrze.
Nie trzeba niczego nowego tworzyć. Te działy które sa na forum są odpowiednie, no po za tym działem Odnowy, który jest pozostałością po forum Sulechowskim. Reszta działów była praktycznie taka sama jak na wcześniejszej wersji forum i tak powinno pozostać.

Naszym celem jest Ewangelizacja i na tym skupiamy całą swoją uwagę. Tyle, że Ewangelizacja opiera się na róznych formach działania : zarówno dyskutując można Ewangelizować jak i po przez przekazywanie treści również i te obie formy są wykorzystywane na naszym forum i portalu. Oczywiście Ewangelizować to też dawać świadectwo włąsnym zyciem, zachowaniem, ale skupiając się na takim miejscu jakim jest sieć to ograniczamy sie głównie do treści.

spioh napisał(a):to forum podpiera portal czy portal podpiera forum czy to są dwie osobne inicjatywy żyjące niby razem ale każde swoim życiem i tematem czy jak?

Obie części tworzą jedną całość : PORTAL SANCTI, podzielony na strefę dyskusyjną i informacyjną. Tak to wyglada. Jedno podpiera drugie - wzajemnie sie uzupełniając. Uśmiech

spioh napisał(a):otworzenie jednego działu czy uporządkowanie czegoś tam co już jest nie determinuje celu forum.

I tylko o to chodzi z tym działem hagiograficznym. On ma tylko na celu uporządkowanie tych wszystkich tematów o świętych, które były otwierane i które są rozsypane po wielu działach, no i oczywiście dalsze zakładanie ciekawych tematów, aby dział był rozwijany.

Cytat:otóż nie - na tym się wykłada większość mini serwisików - temat rzeka, zróbmy osobny portal a nie zakładkę a potem mają wizyty raz na ruski rok.

Dokładnie tak. Stworzenie np osobnego forum hagiograficznego nie miałoby sensu, gdyż nie było by tak zbyt wielu dyskusji, mało osób by sie tam zarejestrowało a samo forum zajmowałoby tylko miejsce w bazie danych na sewrerze, szkoda więc czasu, pracy i miejsca na serwerze. Łatwiej jest wtedy utworzyć jeden dział na tym forum i to by wystarczyło.

Macie jeszcze jakieś wątpliwości?


- spioh - 16-11-2010 18:46

zaglądam czasami, i nie twierdzę, że jej tam nie ma, tylko że nie rzuciła mi się w oczy. może jak poszukam to znajdę te "hagiografię" ;p


- TOMASZ32-SANCTI - 16-11-2010 23:29

omyk napisał(a):Tak, ale raczej nie są prowadzone, a jeśli już, to temat się szybko wyczerpuje i schodzi na poboczne tory (jak przepychanki o NOM w temacie ojca Pio) - wniosek z tego prosty, nie ma na dziś potrzeby dyskutowania na temat świętych.

Ja nie zauważyłem tam dyskusji tylko wstawianie linków i zjazd z głównego tematu. Po za tym takie porozwalane tematy po wszystkich działach tworzą bajzel. TRoche tutaj, troche tutaj i nie wiadomo gdzie takich tematów o świetych szukać.

Potrzeba zawsze jest, tyle, że nie wszyscy rozumieją sens rozmawiania na temat świetych, ich życia. To są wspaniałe świadectwa, wspaniałe tematy, ciekawe, ale może rzeczywiście łatwiej jest truć na tematy polityczne, względnie na tematy tak często wałkowane jak in vitro czy inne.
Nie chcę jednak już sobie głowy łamać nad tłumaczeniem tego wszystkiego. Niech ludzie żyją tym co jest, tym co zostało utworzone i przetrawione wielokrotnie. Zakładać tematów na temat świetych nie mam zamiaru, bo przy obecnej sytuacji to nie wiadomo gdzie taki temat założyć, wszędzie jest trochę takich tematów. Może ten temat posłuży i zmotywuje do zrobienia porządku na forum - jeden dobry owoc tego tematu.

omyk napisał(a):Czyli z mojego punktu widzenia portal jest osobną inicjatywą, związaną z forum głównie nazwą i ekipą - choć pewnie z punktu widzenia Tomasza jest odwrotnie i to forum jest dodatkiem do portalu... Tyle, że forum istniało samodzielnie już lata temu.

Portal SANCTI powstał troche później niż forum Sulechowskie - to fakt, ale to było może ze dwa lata później i początkowo był takim małym serwisem opartym na skrypcie Fusion. Dopiero po dołaczeniu Dawida portal zaczął sie rozwijać, ale wtedy też padło stare forum i przejęlismy forum Sulechowskie. I tak naprawdę to nie było żadnego połaczenia a zwyczajne przejęcie forum po starych właścicielach. Forum było w stanie upadku i właściciele planowali chyba usunięcie forum i przekazanie serwera lub wykorzystanie w innych celach.

Portal i forum to tak naprawde jedna całość, tak było od początku, tyle, że fora się zmieniły z przyczyn technicznych a nie z naszego wyboru. Kto wie czy to forum istniałoby gdybyśmy go nie uratowali przenosząc go na nasz serwer.

Nie ma jednak co się roztrząsać nad róznicą między portalem i forum, czy to jedno czy osobne projekty. Cel jest jeden -EWANGELIZACJA i cały projekt obecnie nosi nazwę SANCTI.