Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Polowanie na czarowice w XXI wieku - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Polowanie na czarowice w XXI wieku (/showthread.php?tid=3152)

Strony: 1 2


Polowanie na czarowice w XXI wieku - Annnika - 19-01-2008 17:32

Podobno aż taki ciemnogród wymarł, ale ... ;(

artykuł


- Rachel - 19-01-2008 17:51

Poprostu korzystają niedouczenia ludności a przez to cierpią dzieci.
Nie wiedziałam, że wogóle do takich tragedii dochodzi , pod pozorem pomocy społeczności. ;(


- Annnika - 19-01-2008 17:53

I jeszcze pod sztandarem "chrześcijaństwa" :/


- Rachel - 19-01-2008 17:55

A przecież te ludy , plemiona itd. są od zawsze uczone o działaniach złych duchów itd. , więc moim zdaniem łatwo na nich można wpłynać. Zwłaszcza na tych , którzy nie są wykształceni.


- Polonium - 19-01-2008 20:37

Cytat:Pastorzy ewangeliccy prowadzą kampanię przemocy przeciwko młodym Nigeryjczykom. Dzieci i niemowlęta naznaczone przez nich jako złe są wykorzystywane, porzucane, a nawet mordowane, podczas gdy kaznodzieje zarabiają na strachu rodziców i całych społeczności.

No tak. Smutny Widać naocznie,że ewangelicy za nic mają ekumenizm. Aż żal to pisać w tygodniu jedności chrześcijan,ale coż. Ślepe odczytywanie Biblii prowadzi do nadużyc.

Jasne,że te nadużycia trzeba ostro potępić w świetle tego, co Biblia mówi czyli : "miłujcie waszych nieprzyjaciół", zaś tu atakuje się niewinne dzieci. Ewangelicy nawet nie mają o ewangelizacji pojęcia. Ewangelizują prymitywnie, używając siły.

Wykorzystują niewiedzę ludności by ukryć niecny postępek. Nie wiem,czy znają nawet zwyczaje miejscowej ludności.Powinni zostać co prędzej z Nigerii deportowani za to, co robią tym dzieciom, nim będzie za późno.


- M. Ink. * - 19-01-2008 20:40

ja to bym tych durnych pastorów z Nigerii najchętniej spalił na stosie...


- Rachel - 19-01-2008 20:49

M. Ink. * napisał(a):ja to bym tych durnych pastorów z Nigerii najchętniej spalił na stosie...
to zacznij przygotowywać stos.

W taki sposób, to można w prosty sposób doprowadzic do szybkiego "pozbycia" się ludzi. Czyli niszenie rodziny , i w delikatnym słownictwie dzieciobójstwo [ naszczeście nieudane], ale mocne okaleczenia , nie tylko fizyczne. I tak poszerzać krąg kalek społecznych, które bez fachowej pomocy , nie poradzą sobie ze sobą.


- Polonium - 19-01-2008 20:54

Lepsza byłaby deportacja z dożywotnim zakazem wstępu na teren Nigerii. Zostawmy sprawę deportacji konsulom i ambasadorom. Zastanówmy się, co jeszcze zrobić, by ów niecny proceder zatrzymać. Szkoda, że ewangelików nie można ekskomunikować. Nie uznają bowiem zwierzchności Watykanu i stąd ekskomunika nie może być na nich nałożona, zaś u siebie nie stosują ekskomuniki. Ale czy aby napewno u ewangelików nie ma kar kościelnych ? Przecież jakieś powinny być ? Co nie ?


- heysel - 19-01-2008 21:01

http://www.guardian.co.uk/news/video/2007/dec/09/video
Oglądnijcie sobie filmik o tych rzeczach.


- Ks.Marek - 19-01-2008 23:45

Liberalna lewica widać już nie ma co pisać, to kombinują o czarownicach...


- Rachel - 20-01-2008 00:02

Ks.Marek napisał(a):Liberalna lewica widać już nie ma co pisać, to kombinują o czarownicach...
a uważa ks , że to jest nie możliwe ?


- Ks.Marek - 20-01-2008 00:13

Uważam, że manipulacja zawsze jest możliwa. Co do Guardiana - nie chce mi się off topować.


- Rachel - 20-01-2008 00:19

Ks.Marek napisał(a):Uważam, że manipulacja zawsze jest możliwa.
Tak jest możliwa.

Ale po co tworzyć takie fałszerstwo ? jaki by miało to cel ?

Aż mi sie wogóle przypomniało, że jeszcze trwa tydzień Modlitw o Jednośc ,a tutaj takie informacje.
I jak budować tę jedność ? Jeżeli ks uważa , że mogło dojsc do manipulacji, to jak odkryć obecnie prawde ?


- ddv - 20-01-2008 00:51

Bulwa - a ja tak sobie na chybił - trafił wprowadziłem w "googla" parę nazw podawanych zgromadzeń (rzekomo "chrześcijańskich") i nie potrafiłem się doszukać co to wogóle za zgromadzenia ..
Nie ma ich ani w nazwach uznanych zgromadzań chrześcijańskich ani wśród sekt.
Cóż - mam jednak mało czasu na szukanie - może ktoś sie doszuka kto się kryje pod podawanymi przez źródło nazwami :coo:


- Ks.Marek - 20-01-2008 10:01

The Guardian napisał(a):Za ładnie pomalowanymi drzwiami pastorzy zarabiają na "oswobodzeniach", czyli egzorcyzmach ludzi opętanych przez czary, których uważa się tu za przyczynę rozwodów, chorób, wypadków czy utraty pracy. Przy takiej ilości kościołów rynek jest konkurencyjny, ale opłacalny.
Przecież już na pierwszy rzut oka widać, że mamy tu do czynienia z sektą, która nie dość, że wprowadza panikę wśród ludzi, to na dodatek szkaluje kościół protestancki, czy też i katolicki przy okazji, bo dla wielu nie ma między nimi różnicy.