Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Jakie mocne masz hasło - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Jakie mocne masz hasło (/showthread.php?tid=3164)

Strony: 1 2 3 4


- duszyczka - 24-01-2008 12:08

Ks.Marek napisał(a):duszyczka napisał/a:
ąB16nkfhsjgla6+65ąśź
a zapamiętasz je?
zapisze na kartce lub w telefonie

Rachel napisał(a):Ks.Marek napisał/a:
duszyczka napisał/a:
ąB16nkfhsjgla6+65ąśź
a zapamiętasz je?

zapisze się na kartce, a z czasem będzie się znało na pamieć :mrgreen:

o widze ze mnie prosiaczek wyreczł w odpowiedzi


Ks.Marek napisał(a):Można i tak. Ale kartki lubią się gubić
sa miejsca gdzie można je schowac i sie nie zgubią np. klapka w telefonie od baterii
ddv napisał(a):albo nakleić na ekranie monitora :?
jakoś mi wychodzą średnie albo mocne

to jest pomysł dla tych którzy mają prywatny komputer
a nie za plecami gadzine
Cytat:Ks.Marek napisał/a:
Cytat:
Dzieki, x Marek, za radę :>
Jest taki klocuszek:


a nie dawno ks pisał , że
Ks.Marek napisał/a:
Uważam, że owszem - za banały sobie nie dziękujemy
_________________

no tak ks. Marek lubi zmieniac zadnie xD


- PS - 24-01-2008 12:23

Sivis Amariama napisał(a):Ale i tak jestem pewny, że nikt na nie nie wpadnie ;]
Cytat:ja mam słabe ale i tak nikt nie zgadnie
Cytat:u mnie tez

Tu nikt nie będzie wpadał. Zapuści słownik w kilkoma milionami słow i ich kombinacjami i tyle.
Łatwy sposób na mocne hasło, ktore da się zapamiętać:
Bierzemy wierszyk, piosenkę, np "Jola, Jola to dziewczyna. Tylko ona jedna i jedyna". Z tego wyciągamy np pierwsze (choc mozemy ostatnie, durgie, jak kto woli) litery i mamy: JJtdTojij i wychodzi ciąg liter, ktore nie występują w słownikach. Przydałoby się jeszcze skomplikować, np zamieniając "o" na 0 (zero), "A" na 4, s na 5 lub inne ktore łatwo sczaimy.
Poza tym nic Wam nie da silne hasło jeśli logujecie się na pocztę bez włączenia szyfrowania, gdy byle 12latek z byle programem, np ethernal podsluchuje sieć i widzi wszystko (podsluchiwanie sieci jest niellegalne, ale mysle, ze tacy sie tym nie przejmują).

btw: ten automat z tej strony jest strasznie prymitywny i sie nim nie kierujcie za bardzo. On sprawdza tylko czy macie duze litery, cyferki w niebanalnej kolejnosci. ja wpisalem strasznie trywialne haslo: ImieROKURODZENIANazwisko i wyszlo b.mocne.
Jesli Wasze hasło zawiera imie, kswyke kogos Wam bliskiego lub ulubionego bohatera itp, to nie jest ono mocne.


- duszyczka - 24-01-2008 12:42

No tak wkoncu ma dostęp do takich programów

ja mialam problm bo miałam wszedzie te same hasła a ktos złamał jedno i pakowal sie dalej no cóż i od tamtej pory mam zawsze inne do kazdego profilu;d


a propos ksiadz nie moza dać sam sobie pomógł jęsli ksiądz akładał ten temat xD


- Polonium - 24-01-2008 14:06

Mam silne hasło, ale nie okazało się najlepsze. Ooops... Na fora KSM-owskie mam niestety słabe hasła.


- nieania - 24-01-2008 14:47

Ja mam słabe hasła tam, gdzie przy rejestracji jest taki miernik. No bo wiadomo, że tam każdy będzie wymyślał takie, żeby było mocne. A jak ktoś będzie chciał się do mnie włamać, to nie pomyśli, że ja wpisałam słabe Duży uśmiech


- Polonium - 24-01-2008 15:09

Są hackerzy i hackerzy. Jedni się włamują w złym celu, a drudzy w dobrym. Są też tacy, co wchodzą przez zwykłą ciekawość. W policji też pracują hackerzy, ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Pomagają ścigać przestępców i blokować szkodliwe strony. Po IP dojdą bez trudu do współrzędnych geograficznych i do komputera delikwenta. 8)


- nieania - 24-01-2008 16:57

Polonium czy ja wiem, czy bez trudu. Jeden z moich kolegów chciał po moim IP dojść do mojego adresu i co? Doszedł do siedziby Neostrady... :diabelek:


- ddv - 24-01-2008 17:01

Policja ma troszkę lepsze możliwości Oczko ;P Duży uśmiech


- Polonium - 24-01-2008 17:10

Administratorzy i moderatorzy po IP zlokalizują np.nasze województwo. Piszmy sobie : 'Oklahoma' i co z tego, jeśli IP jest np.lubelski. I tak będzie wiadomo, żeśmy z Polski a nie z USA. Duży uśmiech Chyba, że mamy satelitarny net. Ja takiego nie posiadam, bo za drogi.

Kiedyś miałem forum.Można tam np. banować adresy IP. Raz kogoś zbanowałem bez ostrzeżenia za wulgarny spam.


- nieania - 24-01-2008 17:10

Ale działają na tej samej zasadzie.


- ddv - 24-01-2008 17:16

niekoniecznie
programy "ripe" pozwalają najwyżej na zlokalizowanie dostawcy netu.
Dalej to już sprawa ochrony danych osobowych i nikt tego nie udostępni - chyba że zostało złamane prawo.


- PS - 24-01-2008 17:18

adres IP nie zawsze wskazuje jednoznacznie komputer, na którym niby szukany gość siedzi. W tym przypadku mamy do czynienia z adresami prywatnymi oraz publicznymi, a te można podzielić na stałe i przydzielane dynamicznie. Jeśli ktos ma adres prywatny (np 10.0... lub 192.168...) to trafi się jedynie do jego providera i dopiero provider może dalej nakierować poszukiwania. Podobnie ma się rzecz z IP publicznymi przydzielanymi dynamicznie - jesli gosciu zresetowal np modem, to dostanie inne IP i tylko u providera mogą być jakies dane, ktore wskazywalyby kto mial w danym momencie to IP.

btw: czy wiecie, że mogę zdobyć Wasze (przynajmniej zewnetrzne IP) za pomocą np avatarka?


- Ks.Marek - 24-01-2008 21:58

PS napisał(a):btw: czy wiecie, że mogę zdobyć Wasze (przynajmniej zewnetrzne IP) za pomocą np avatarka?
:offtopic:
Tu wypada zając się tematem haseł bezpieczeństwa, anie wskazaniami, jak bawić się w hakera.


- duszyczka - 24-01-2008 22:03

Z tego co gdzies kiedys czytałam to hasło powinno składac się w wielkich i małych liter polskich znaków czyli ą ę itd i itp oraz cyfr ni powinno być związane z loginem a ni jakims wydarzeniem w naszym zyciu


- Ks.Marek - 24-01-2008 22:04

duszyczka napisał(a):Z tego co gdzies kiedys czytałam to hasło powinno składac się w wielkich i małych liter polskich znaków czyli ą ę i
A jak będziesz w Chinach i nie będziesz miała dostępu do klawiatury obsługującej polskie znaki, to co wtedy zrobisz?