Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Jakie mocne masz hasło - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Jakie mocne masz hasło (/showthread.php?tid=3164)

Strony: 1 2 3 4


- duszyczka - 24-01-2008 22:12

Ks.Marek napisał(a):duszyczka napisał/a:
Z tego co gdzies kiedys czytałam to hasło powinno składac się w wielkich i małych liter polskich znaków czyli ą ę i
A jak będziesz w Chinach i nie będziesz miała dostępu do klawiatury obsługującej polskie znaki, to co wtedy zrobisz?
no i lipa i nie wejdę
ale jak bede miała laptopa swojego to bee miała
lub zabiore klawiature;p


- PS - 24-01-2008 22:16

to wtedy wpisze wp.pl w przegladarce i skopiuje sobie polskie literki


- Ks.Marek - 24-01-2008 22:22

PS napisał(a):to wtedy wpisze wp.pl w przegladarce i skopiuje sobie polskie literki

Ciekawe jak z chińskiej klawiatury wklepiesz wp.pl??

Poza tym: o ile pamiętam, nie zawsze okna haseł przyjmują zawartość schowka...


- duszyczka - 24-01-2008 22:23

Cytat:to wtedy wpisze wp.pl w przegladarce i skopiuje sobie polskie literki
tez dobry pomysł
a ja mam lepszy przed wyjazdem zmienie znanaki zamiast ą wpisze a


- kasiunia7 - 25-01-2008 12:28

chińska klawiatura ma też normalne literki wiec z wpisaniem wp.pl nie bedzie problemu Język
http://www.chiny.pl/yuyan/komp_keyb.jpg


- duszyczka - 25-01-2008 13:32

heh no prosze;d

ale mi siw wydaje ze najkorzystniejszy bedzie laptopik


- Polonium - 25-01-2008 13:42

Zna ktoś kombinacje klawiaturowe dla liter rosyjskich,szwedzkich,niemieckich,francuskich i irlandzkich ? Np. takie u umlaut ,irlandzkie e z kreseczką u góry czy nawet o przekreślone kreską w nazwach np.skandynawskich. Czy to wymaga też specyficznej klawiatury ?

Enigma miała na klawiaturze QWERTZ. Czyli zamiast Y było Z.
[Obrazek: enigma-full-804.jpg]
I co myślicie o tym. Jest podobieństwo ?


- duszyczka - 25-01-2008 13:53

Polonium napisał(a):Zna ktoś kombinacje klawiaturowe dla liter rosyjskich,szwedzkich,niemieckich,francuskich i irlandzkich ? Np. takie u umlaut ,irlandzkie e z kreseczką u góry czy nawet o przekreślone kreską w nazwach np.skandynawskich. Czy to wymaga też specyficznej klawiatury ?


to sie przestawia chyba w systemie kompa


- kasiunia7 - 25-01-2008 13:57

uuuu niezły sprzęcik
a mi sie czasami przestawia w klawiaturze "z" na "y" denerwuje mnie to. Gdzies kiedys czytalam czemu sie tak dzieje ale juz zapomnialam Duży uśmiech

duszyczko najlepszy sposób nie jechać do Chin i nie miec problemów z klawiaturą i hasłami :mrgreen:


- duszyczka - 25-01-2008 14:03

kasiunia7 napisał(a):a mi sie czasami przestawia w klawiaturze "z" na "y" denerwuje mnie to. Gdzies kiedys czytalam czemu sie tak dzieje ale juz zapomnialam Duży uśmiech

tez tak mam i to jest wkurzajace wciska sie wtedy shift+ctrl

i pomaga

kasiunia7 napisał(a):duszyczko najlepszy sposób nie jechać do Chin i nie miec problemów z klawiaturą i hasłami :mrgreen:


dokładnei

ale niektórzy chcą zwiedzac


- kasiunia7 - 25-01-2008 14:04

zawsze można zwiedzać bez komputera Język odpocząć trochę od monitora tak dla zdrowia


- duszyczka - 25-01-2008 14:15

Cytat:zawsze można zwiedzać bez komputera Język odpocząć trochę od monitora tak dla zdrowia

dokładnie


ale komputer nie zazkodzi

tym bardziej pojechac do cin z laptopem gdzie go wyprodukowano odbył by pielgrzymke do kraju ojczystego xD


- mazik - 25-01-2008 14:55

mi wychodzi jedno słabe, drugie średnieUśmiech Łatwo rozgryźć na czym polega ta "zabaweczka" Duży uśmiech


- PS - 25-01-2008 15:11

Ks.Marek napisał(a):
PS napisał(a):to wtedy wpisze wp.pl w przegladarce i skopiuje sobie polskie literki

Ciekawe jak z chińskiej klawiatury wklepiesz wp.pl??

Poza tym: o ile pamiętam, nie zawsze okna haseł przyjmują zawartość schowka...

to ciekawe jak bym się dostał do serwisu, w ktorym musze wpisać swoje hasło...


- nieania - 25-01-2008 15:26

Enigma miała po prostu inny układ liter, ale to bez znaczenia.
Co do Enigmy. Z wykładu na temat introligatorstwa zapamiętałam tyle, że były 3 eee... jakieś koła, czy zębatki. Jak się wystukiwało jakąś literę na klawiaturze to te zębatki mieszały litery najpierw pierwsza potem druga,potem trzecia i zapisywana była zupełnie przypadkowa litera i za każdym razem wpisanie np. litery "m" dawało inną literę.Możliwości zaszyfrowania 1 litery było 26! do potęgi 3. Złamanie szyfru Enigmy było o tyle trudne, że wszystkie litery występowały (w zaszyfrowanym tekście) w takiej samej częstotliwości, czyli było np. 21- a, 21 - b, 21 - c itd. Nie można więc było tym się zasugerować. Jeszcze większą trudność sprawiała nieznajomość budowy tej maszyny.
Tak więc... gdyby tworzył hasła Enigmą... hmmm.... :-k