Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Do jakiego filozofa Tobie najbliżej. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wiedza, nauka, filozofia. (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Do jakiego filozofa Tobie najbliżej. (/showthread.php?tid=3195)

Strony: 1 2 3 4


Do jakiego filozofa Tobie najbliżej. - Polonium - 30-01-2008 17:15

Znalazłem taki oto wortal filozoficzny:

http://www.rajama.net/pliki/dzial.php?id=26

Jest tu link do krótkiego testu. Proszę nie sugerować się nazwą strony.Test jest dla wszystkich i nie wymaga żadnej rejestracji. Mi wyszło coś takiego:

Cytat:Probierz wykazał, że najbliżej Ci do Kartezjusza, jesteś zatem typowym umysłem ścisłym. Najwyższą wartość, możliwości poznawcze oraz naturę duchową przypisujesz rozumowi. Skupiasz się w stopniu najwyższym na samym procesie tworzenia, przekazywania i wdrażania myśli, uważając go za fundament ugruntowujący
świadomą egzystencję człowieka we Wszechświecie; zdaje się to potwierdzać zapewne aprobowana przez Ciebie sentencja, ułożona i po raz pierwszy wypowiedziana przez samego Kartezjusza - "Cogito ergo sum!" Tam, gdzie nie ma świadomej myśli, tam nie ma prawdziwego, ludzkiego jestestwa. Bez wątpienia pokładasz głęboką wiarę w
potęgę jednostki, w indywidualną wartość pojedynczego ludzkiego istnienia - wszak to nieliczne genialne umysły wciąż reformują i ulepszają świat. Należycie rozwinięty rozum może w bardzo znacznym stopniu przyczynić się do postępu naukowego, w który i Ty chcesz mieć swój wkład - niewykluczone, że pasjonuje Cię matematyka i
metafizyka. Żyjesz w zgodzie ze Stwórcą wszechświata, lecz niechętnie przyjmujesz myśl, jakoby w Twój żywot i 'umysłową karierę' miały ingerować pośledniejsze siły nadprzyrodzone, zwłaszcza jeśli miałoby je cechować nieżyczliwe Tobie usposobienie i skłonność do mamienia swych ofiar misternymi iluzjami. Stanowisz wspaniały
przykład 'uniwersalnego' naukowca o szerokich, nieraz abstrakcyjnych horyzontach myślowych, gotowego wdrażać najbardziej rewolucyjne idee. Świat nie pozostanie obojętny na Twą działalność, Kartezjuszu!

Zapraszam do testu.


- nieania - 30-01-2008 18:17

Tak jak myślałam...
Cytat:Probierz wykazał, że najbliżej Ci do Sokratesa, jesteś zatem osobowością rzadką i niezwykłą. Najważniejsze są dla Ciebie poznawcze aspekty życia, wykazujesz szczery i głęboki szacunek wobec wartości istotnych dla 'rasowego' filozofa. Cechuje Cię prawdziwa skromność i pokora, bądź też duża doza samokrytyki i autoironii - nie uwierzyłbyś w swą wszechwiedzę, nawet, gdyby orzekły tak wszystkie najpewniejsze źródła. W owe źródła wlicza się Probierz, który wykazuje, że posiadasz naprawdę szerokie horyzonty myślowe i jesteś zarówno nieprzeciętnie inteligentny jak i mądry, zachowując pełne rozróżnienie między tymi dwoma terminami. Rozwinięte umiejętności dialektyczne oraz charyzma pozwalają Ci skupiać na sobie uwagę ogółu, uwagę, którą chcesz zawsze wykorzystywać w celach filozoficznych (często dyscyplinarnych), nie zaś autopromocyjnych. Posiadasz atuty znamienitego dyskutanta i mędrca, który niemal zawsze potrafi wykazać błędy w rozumowaniu oponenta, zaś własne racje przedstawić w taki sposób, iż niemal natychmiast trafiają one do otwartych na Poznanie umysłów. Nie wiesz, co to strach i lubisz prowokacje, ale tylko wtedy, gdy jesteś w stu procentach pewien swego. Nie przykładasz wagi do sympatii bądź antypatii otoczenia, nawet posiadając przeświadczenie, że możesz niebezpiecznie narazić się niewłaściwej osobie - obcując z ludźmi, obojętnie, kim by byli, stawiasz sobie zawsze ten sam uniwersalny cel - dojście do Sensu, Ładu i Prawdy.



- Kyllyan - 30-01-2008 19:21

A mnie wyszedł Platon. Oczko


- Annnika - 30-01-2008 22:26

Ze mnie KARTEZJUSZ :?: podobno umysł ścisły - a w życiu Mariana - ze mnie zawsze była humanistka Język


- Ks.Marek - 31-01-2008 00:01

A mnie wyszedł JA Duży uśmiech


- Rachel - 31-01-2008 00:06

Mi wyszedł Sokratesa, jesteś zatem osobowością rzadką i niezwykłą. :mrgreen: :mrgreen:
To później podlegać będę ochronie jako że będę wymarłym gatunkiem :hahaha:


- Ks.Marek - 31-01-2008 00:07

Rachel napisał(a):jesteś zatem osobowością rzadką i niezwykłą.
Nie potrzeba do tego żadnego testu, Marysiu. :mrgreen:


- Rachel - 31-01-2008 00:09

Tylko nie wiedziałam, żem twór sokratesowy Duży uśmiech
Chyba polubiłam filozofię ;P


- PS - 31-01-2008 00:11

Darwin


- Terebint - 31-01-2008 09:44

Kyllyan napisał(a):A mnie wyszedł Platon. Oczko
Mnie tak samo. Oczko


- mazik - 31-01-2008 12:30

Mi wyszedł Platon Duży uśmiech


- CarnivalKing - 31-01-2008 13:43

Sokrates


- motylek - 31-01-2008 21:36

a jakże mogłoby być inaczej- poprostu Sokrates Duży uśmiech
Cytat: Nie przykładasz wagi do sympatii bądź antypatii otoczenia, nawet posiadając przeświadczenie, że możesz niebezpiecznie narazić się niewłaściwej osobie - obcując z ludźmi, obojętnie, kim by byli, stawiasz sobie zawsze ten sam uniwersalny cel - dojście do Sensu, Ładu i Prawdy.
:mrgreen:


- Ks.Marek - 31-01-2008 21:51

PLATON.
Ale ten test to lipa i tyle. W zależności od nastroju wypełniającego, pokazuje inną opcję...


- Rachel - 31-01-2008 21:58

Ks.Marek napisał(a):Ale ten test to lipa i tyle. W zależności od nastroju wypełniającego, pokazuje inną opcję...
Proszę księdza, ale na tym polegają testy. Przecież one nie mówią całej prawdy o człowieku, tylko obecną chwilę ukazują :gitarka: