Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Ciężka i ostra muza... hmm... - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Ciężka i ostra muza... hmm... (/showthread.php?tid=32)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


- Harpoon - 22-04-2005 13:36

ej b2 :!: o czym Ty mi tu piszesz teraz :?: Przecież ja nie mówię o skupieniu się na modlitwie tylko o tym, że nieciekawie wyglądałaby sytuacja kołatania w głowie satanistycznej piosenki obrażającej Boga :!:
I Ty mi nie mów, że zawsze potrafisz się doskonale skupić w kościele :!:

Czemu przeinaczasz wszystko co ktoś inny pisze :?: :|


- b22 - 22-04-2005 18:40

Cytat:ej b2

Trochę zmień ton!

Cytat:o czym Ty mi tu piszesz teraz

Coś Ci się najwyraźniej pomyliło. Ja nie piszę Tobie. Piszę na forum. Wszystkim.

Cytat:Przecież ja nie mówię o skupieniu się na modlitwie

To faktycznie teraz już zupełnie nie wiem o czym mówisz. O kalafiorach???

Cytat:I Ty mi nie mów, że zawsze potrafisz się doskonale skupić w kościele

Nie wiem, czy rozumiesz na czym polega to forum. Ja nie mówię TOBIE. Ja piszę na forum. Jak będę chciał powiedzieć coś Tobie (co nie nastąpi, bo nie mam ochoty słuchać ej, ej b2) to napiszę na priv.

Gdzie ja powiedziałem, że potrafię się skupić? Chyba nigdzie. Zatem proszę, nie wciskaj na siłę w moje usta, czegoś, czego nie powiedziałem.

Cytat:Czemu przeinaczasz wszystko co ktoś inny pisze

Czemu przeinaczasz wszystko co ktoś inny pisze???

Pozdrawiam.


- Lola - 22-04-2005 22:31

nie rozumiem jaki cel ma przeinaczanie czyichś słów - wyciąganie z nich kompletnie nieadekwatnych do sensu wypowiedzi wniosków - po prostu na siłę
kiedy wypowiedź jest klarowna :?:

"Kolorowe jarmarki" jakkolwiek mogą być denerwujące gdy kołatają się po głowie to jakoś chyba nie obrażają Boga, a o takiej muzyce przynajmniej w ostatnich postach pisaliśmy...


- b22 - 23-04-2005 00:01

Cytat:nie rozumiem jaki cel ma przeinaczanie czyichś słów - wyciąganie z nich kompletnie nieadekwatnych do sensu wypowiedzi wniosków - po prostu na siłę
kiedy wypowiedź jest klarowna

Mogłabyś ewentualnie wyjaśnić, do czego to odnosisz?

Cytat:"Kolorowe jarmarki" jakkolwiek mogą być denerwujące gdy kołatają się po głowie to jakoś chyba nie obrażają Boga, a o takiej muzyce przynajmniej w ostatnich postach pisaliśmy...

Żeby nie cofać się już do tyłu, chciałbym sprecyzować. Ostatnio, nie mówiliśmy już o muzyce, bo, jak mi się zdawało, doszliśmy do jakiego takiego konsensusu, że złej muzyki samej w sobie nie ma. Zatrzymaliśmy się natomiast przy tekstach. I tu pojawiły się głosy, że tekst niosący przekaz obraźliwy dla Boga jest szkodliwy. To po pierwsze.
Pojawił się też głos, że taki tekst łatwo wpada w ucho i może być powodem rozproszenia w czasie modlitwy.
Kolorowe Jarmarki jeżeli analizowac je w ich płytkiej strukturze nie niosą jawnych treści obrażających Boga. Jednak gdyby się głębiej zastanowić... Ale to na inny temat.
Natomiast spełniają drugie kryterium: łatwo wpadają w ucho i mogą rozproszyć w czasie modlitwy.

To co i w jwkim stopniu nas rozprasza zależy od kilku czynników, głównie zależnych od nas, tzn: predyspozycji, dojrzałości, umiejętności i chwilowego stanu psychofizycznego. To tak w skrócie. Ja jestm zdania, że to my mamy na to wpływ a nie muzyka na nas. Bo to my jesteśmy istotami myślącymi a nie tekst piosenki.

Taki był sens mojej wypowiedzi.

Pozdrawiam.


- Harpoon - 23-04-2005 00:11

b2 napisał(a):Trochę zmień ton!
Nie ma w tym tonie nic złego. Jeśli Cię uraziłam, to sorry.

b2 napisał(a):To faktycznie teraz już zupełnie nie wiem o czym mówisz. O kalafiorach???
O kalafiorach może nie, ale pomidory... czemu nie :?: Oczko

b2 napisał(a):Gdzie ja powiedziałem, że potrafię się skupić? Chyba nigdzie. Zatem proszę, nie wciskaj na siłę w moje usta, czegoś, czego nie powiedziałem.
Nie mówię, że Ty tak powiedziałaś. Miałam tylko na myśli to, że każdy nie potrafi się skupić zawsze i wszędzie, bo taka już ludzka natura... Źle mmnie zrozumiałeś... :|

b2 napisał(a):Czemu przeinaczasz wszystko co ktoś inny pisze???
Eh... Czemu każda rozmowa z Tobą się tak kończy Smutny


- b22 - 23-04-2005 23:20

Cytat:Eh... Czemu każda rozmowa z Tobą się tak kończy

Bo jestem złośliwy z natury. A prawo naturalne trzeba szanować Uśmiech

Pozdrawiam.


- Harpoon - 24-04-2005 09:02

Szanować - tak, ale z pewnym umiarem Oczko
Trochę mniej złośliwości proszę panie b2 Oczko


- Rasta - 25-04-2005 22:12

Pomijając słowa w muzyce satanistycznej, które nie sa napewno dobre, sama ciężka muzyka tez dobra nie jest. Ja tam bardziej preferuje SKA Reeagge. Ale jak słyszalem np Slayera, lub inne mikstury to masakra, leb pali.


- Lewiatan - 25-04-2005 22:38

Słyszaleś może o czymś takim jak WhiteMetal ??To przeciwieństwo Blacku spiweaja o Jezusie a nie Szatanie . Dotego graja naprawde ostro.

Powiec mi dlaczego reeagge czy ska jest (według Ciebie) leprze od rocka czy hartrocka a nawet metalu. Co to jest mikstura w Twoim pojeciu muzycznym ?? Co to jest muzyka satanistyczna ??


- Harpoon - 25-04-2005 23:44

Nie no mi się wydaje że zależy co kto lubi i najczęsciej chodzi o sam tekst i przesłanie a nie o to jak grają...


- Futrzak - 26-04-2005 15:34

Rasta napisał(a):Pomijając słowa w muzyce satanistycznej, które nie sa napewno dobre, sama ciężka muzyka tez dobra nie jest. Ja tam bardziej preferuje SKA Reeagge. Ale jak słyszalem np Slayera, lub inne mikstury to masakra, leb pali.

Nie zgodzę się z Tobą. Podajesz przykład Slayera, że sama muzyka jest "zła" i że pali łeb. A słyszałeś może piosenkę "Jezus Chrystus jest Panem" Armii. Ktoś powiedział o tej piosence żartobliwie, że "Slayer chwali Pana". Bo muzyka w tej piosence to jest to, o czym wspomniał Lewiatan - White Metal (ja słyszałem inną nazwę - Unblack, ale chodzi o to samo).

To, że Ty preferujesz ska i reggae, wcale nie znaczy, że taka muzyka jest lepsza od metalu. To jest kwestia gustu a o gustach się (podobno) nie dyskutuje.


- b22 - 26-04-2005 19:52

To ktoś jeszcze słucha Slayer'a??? Miłe zaskoczenie.


- GoHa - 07-05-2005 22:18

po dłuzszej mojej nieobecności na tym forum moge powiedzieć , ze dla mnie ostra muzyka przydaje się naprawdę tylko kiedy jestem maxymalnie zdenerwowana .... teraz tylko REGGAE w mojej główce jest MUZYKA KU POKRZEPIENIU SERC Szczęśliwy


- Harpoon - 07-05-2005 23:25

No a ja teraz, w sumie to po bierzmowaniu, zauważyłam jak ogromne na mnie działanie ma muzyka... Nie mogę słuchać już tego co kiedyś, bo...
no pominę już co, ale większość wie o co chodzi...


- Arab - 08-05-2005 08:44

Kto spiewa ta piosenke TP S.A "kocham Cie najmocniej kocham nieskończen kocham Cie najpiekniej bo przez zapatrzenie" ??