Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
czy istnieje język aniołów? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wiedza, nauka, filozofia. (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: czy istnieje język aniołów? (/showthread.php?tid=3215)

Strony: 1 2 3 4 5 6


- cotojest - 26-09-2008 00:45

dobry zart z czeskim filmem Uśmiech

ciekawostka
mysle, ze nie powinno sie specjalnie wnikac w takie tematy. po co?nie bezpodstawnie św. Paweł pisał, ze ta anielszczyzna to dla czlowieka nic kluczowego.


- alexis - 05-10-2008 22:45

:roll: hmm...

a może to jakiś 'język niewerbalny'? W innej rzeczywistości - inne 'prawa fizyczne' :wink:

A tak na poważnie - zgadzam się z Przedmówczynią ( i oczywiście - św. Pawłem)
...cóż nam, ludziom, po tej wiedzy...???


- wloczykij88 - 17-11-2008 21:46

Mysle,...mysle,...mysle, ze chyba sie tego dowiemy. Cierpliwosci Bracia Uśmiech


- konris - 19-05-2009 19:10

Potrafi ktoś podać definicję słowa "anioł"? Rzeczową i precyzyjną.


- aga - 19-05-2009 20:39

konris napisał(a):Potrafi ktoś podać definicję słowa "anioł"? Rzeczową i precyzyjną.

A po co definicja anioła? I w ogóle dotyczy to tematu? :roll: (poza tym, że w temacie "anioł" się pojawia?)


- konris - 19-05-2009 21:05

Właśnie dlatego!


- liwi - 07-06-2009 11:47

Anioły porozumiewają się z nami telepatycznie ,tylko trzeba umieć je słuchać.Częst rozmawiam że swoim Aniołem stróżem w myslach,tak jakby był moim najlepszym przyjacielem.Hmm...właświe tak jest !!
Przeczytajcie sobie to :
http://anielskiepytania.blogspot.com/2007/09/archanio-micha.html


- Rachel - 07-06-2009 18:01

liwi napisał(a):Anioły porozumiewają się z nami telepatycznie ,tylko trzeba umieć je słuchać.Częst rozmawiam że swoim Aniołem stróżem w myslach,tak jakby był moim najlepszym przyjacielem.Hmm...właświe tak jest !!
A w Wiedz krzyża przeczytałam :
św. Edyta Stein napisał(a):W czasie ciemnej konteplacji duszę oczyszcza i rozjaśnia Mądrość Boża. Oczyszcza ona również aniołów z ich niewiedzy, gdy oświecające ich boskie światło schodzi stopniowo od najważniejszych hierarchii duchowych do najniższych, spływając następnie na ludzi



- nefesh - 30-07-2009 22:47

Czytałem kiedyś w pewnych komentarzach o istnieniu jakoby języka malachim, ale nie wiem, na ile jest to wiarygodne.