Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
OSCAR dla Katynia - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: OSCAR dla Katynia (/showthread.php?tid=3220)



OSCAR dla Katynia - Ks.Marek - 04-02-2008 20:17

Polonicum Institut

zaprasza Czytelnikow i Sympatykow

do internetowego glosowania na nominowany do Oscara film o masakrze w lesie katynskim. Oscar dla filmu Andrzeja Wajdy bylby czyms wiecej niz kolejnym wyrazem uznania dla wielkiego polskiego rezysera filmowego i teatralnego!

Dzieki najwyzszemu filmowemu trofeum film ten mogliby obejrzec ludzie w USA i na calym swiecie, dzieki czemu dowiedzieliby sie o haniebnym mordzie na polskich oficerach z rozkazu Józefa Stalina.

Nikt nie moze oczywiscie przesadzic o wyniku glosowania czlonków Amerykanskiej Akademii Filmowej, ale oto nadarza sie okazja, by jednym kliknieciem na klawiaturze komputera wywindowc "Katyn" w oscarowym plebiscycie czytelników, rozpisanym przez internetowa strone "New York Timesa", najbardziej opiniotwórczej gazety w USA, z która codziennie zapoznaja sie miliony Amerykanów.

Wchodzimy najpierw na glówna strone "NYT" - pod adresem http://www.nytimes.com. Nastepnie wyszukujemy kategorie "Movies" ("Filmy" w jez. polskim) w dziale "Arts" (czyli po polsku "Kultura"), która znajdziemy w kolumnie z nazwami dzialów w "NYT" (po lewej stronie glównej strony internetowego wydania). Znajdujemy zdjecie z posazkami Oscarów lekko z prawej strony i wchodzimy w widniejacy pod nim napis "Interactive Awards Ballot". Mamy teraz do wyboru - mozemy zaznaczyc swoje typy do Oscara w kazdej kategorii lub zaznaczyc tylko nasz wybór (w naszym przypadku to "Katyn") w kategorii "Foreign Language Film" (film obcojezyczny). Potem naciskamy "submit" ("wyslac") na dole kwestionariusza i dzieki nam pozycja "Katynia" rosnie. Uwaga: z jednego komputera glosowaa mozna tylko raz!

If you had problems with the previous link, please try this one again:

http://movies.nytimes.com/awardsseason/oscars2008.html


Dziękujemy za udzial w akcji!


- M. Ink. * - 04-02-2008 20:52

czy później pokazują się wyniki głosowania? jeśli tak, to Katyń ma miażdżącą przewagę nad konkurencją... :-k


- Polonium - 04-02-2008 21:18

Katyń : Total votes: 54421 (87 %)

Głosujmy dalej. Trzymamy mocno kciuki.


- Bioman - 04-02-2008 23:27

Zagłosowałem.

Wierzę, że film Wajdy wygra :!: Musi :!:

Oby tylko, po tej wygranej nasze stosunki z Rosją się jeszcze bardziej nie skomplikowały :?


- CarnivalKing - 05-02-2008 00:12

Fajnie gdyby wygrał, ale szczerze mówiąc w puli są lepsze filmy.


- Rachel - 05-02-2008 00:24

Ręce opadają. Kto wogóle zaproponował aby Katyń ubiegał się o tę nagrodę ?
Osobiście jestem anty ... Film można byłoby lepiej zrobić. Jedynie kwestia polityczna spowodowała, że tak zostało to pokazane.


- Helmutt - 05-02-2008 08:14

Wczoraj dostałem maila od brata w tym temacie i również zagłosowałem. Film może i nie jest idealny, ale jest to może jedyna w swoim rodzaju szansa zwrócenia uwagi świata na mord katyński i związane z nim przekłamania, które wciąż się dokonują...

[ Dodano: Wto 05 Lut, 2008 07:18 ]
Bioman napisał(a):Zagłosowałem.

Wierzę, że film Wajdy wygra :!: Musi :!:

Oby tylko, po tej wygranej nasze stosunki z Rosją się jeszcze bardziej nie skomplikowały :?
Film tych stosunków nie pogorszy, ja myślę, że zrobią to nasi politycy. Ślepa ufność dla projektu tak zwanej "tarczy antyrakietowej" może nas nawet wpędzić w poważny konflikt (być może zbrojny) z Rosją. Niestety, te małpy z cyrku na Wiejskiej i główny klaun z Belwederu wciąż tańczą jak im bandyta Bush zagra... Tylko kto potem będzie za to płacił krwią?[/b]


- CarnivalKing - 05-02-2008 11:56

Helmutt napisał(a):Film tych stosunków nie pogorszy, ja myślę, że zrobią to nasi politycy. Ślepa ufność dla projektu tak zwanej "tarczy antyrakietowej" może nas nawet wpędzić w poważny konflikt (być może zbrojny) z Rosją. Niestety, te małpy z cyrku na Wiejskiej i główny klaun z Belwederu wciąż tańczą jak im bandyta Bush zagra... Tylko kto potem będzie za to płacił krwią?[/b]
Bardzo wątpliwe. Rosja wie, że tarcza jej nie zagraża, chodzi tylko o tzw. strefe wpływów. Sikorski poszedł po rozum do głowy i zamiast systemu Patriot chce bazy NATO. Poza tym w Rosji zbliżają się wybory prezydenckie, więc napinka ma też cel propagandowy.

Całe szczęście, że Fotyga opuściła MSZ.


- Ks.Marek - 05-02-2008 16:19

:offtopic: Załóż inny wątek, by uskuteczniać spekulacje n/t tarczy, MSZ, etc.