Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Niech mnie ktoś przytuli z cyklu duchowość kobiety i męzczyz - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Istota Ewangelizacji (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Wątek: Niech mnie ktoś przytuli z cyklu duchowość kobiety i męzczyz (/showthread.php?tid=3224)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- mysia - 09-06-2008 20:32

Ja zawsze mialam deficyt czulosci,a od kiedy jestem ze swoim chlopakiem,to mam tego az nadto...Uśmiech ale jednak lubie czasem znalezc sie w objeciach innej bliskiej osoby,np.przyjaciolki... to bardzo mile,zwlaszcza kiedy jest w tym mnostwo ciepla... Przytulanie :*

Ks.Marek napisał(a):Dwie rzeczy: przytulenie do serca oraz patrzenie dziecku w twarz to podstawowe gesty mające na celu zapewnienie go, iż nic mu nie grozi.


piękna mysl-prawda... tak,to piekne gesty...powinny byc obecne w zyciu kazdej osoby,zwlaszcza mlodej,ale niestety tak nie jest... Smutny


- Annnika - 09-06-2008 21:15

Kłapciu, a ja się mogę pod Twoim postem na 100% podpisać. Brakuje nam czystego dotyku Uśmiech

Akurat dzisiaj przeczytałam że niezależnie od płci niemowlęta wcześniaki zdrowieją o wiele szybciej dotykane prze matki. Tak miniofftopowo.


- klapciu - 09-06-2008 21:18

Ale to prawda... dotyk bez żadnych podtekstów oczywiście jest wardzo ważny w wychowywaniu... bez tego takie dzieciaczki w przyszłości mogą mieć niesamowite zaburzenia, problemy etc...


- mysia - 10-06-2008 08:39

prawda...a czasem ludzie nie mogą znaleźć przyczyny z powodu której dziecko jest takie a nie inne... Smutny


- klapciu - 10-06-2008 15:20

Hm... a ja z powodu deficytu czułości przytulam się dosyć często do swojego zwierzaczka - piesek. Jednak myślę, że nic nie zastąpi dotyku innej osoby Smutny Hm.. dobrze, że są zwierzaczki na świecie Duży uśmiech

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 15:21 ]
mysia napisał(a):prawda...a czasem ludzie nie mogą znaleźć przyczyny z powodu której dziecko jest takie a nie inne... Smutny
Przykra sprawa, nie? hm... gdyby ludzi byli chociaż o drobinę inni, szczerzy...


- mysia - 10-06-2008 17:32

kłapciu napisał(a):hm... gdyby ludzi byli chociaż o drobinę inni, szczerzy...
...tak gdyby byli,gdyby kazdy znalazl w sobie choc troche,albo i wiecej empatii moze potrafiliby dostrzec cierpienie innych-i nie tylko dziecie,bo przeciez czasem to juz niemal(albo i zupelnie)dorosli ludzie,ktorzy w dziecinstwie nie uzyskali czulosci od rodzicow.A w okresie dojrzewania czuja sie zagubieni,lub nawet tego zagubienia nie dostrzegaja i czasem dopuszczaja sie nieodpowiednich czynow.Czesto ludzie mysla wtedy o nich,ze sa do glebi zepsuci...ale nikt nie pyta o powody,nie docieka jak traktowane byly te osoby... :cry:

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 17:35 ]
a przeciez bez szczerej przyjacielskiej(albo nawet psychologicznej-znaczy z psychologiem)rozmowy niewiele mozna tak naprawde dowiedziec sie o tym,co kryje sie w czlowieku.Tylko tak trudno w dzisiejszych czasach o prawdziwego przyjaciela!!!o jak trudno!!!a psychologow ludzie uwazaja za lekarzy,ktorzy zajmuja sie wariatami!!! a przeciez to nawet nie 1% prawdy ;( ;( :sad:


- Rachel - 10-06-2008 18:03

mysia, raczej bym się nie skupiała na trudnościach. Prawdą jest, że każdy człowiek , który nie ucieka od ludzi i ich szanuje, napewno ma przyjaciela.


- klapciu - 10-06-2008 18:07

Co do psychologów zgadzam się Oczko Różnie mają ludzie doświadczenia w życiu, jedni mniej bolesne inni bardziej... Uśmiech

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 18:12 ]
Można mieć znajomych a przyjaciół nie koniecznie. Poza tym to prawda, że o prawdziwych przyjaciół bardzo trudno. Poza tym Rachel to zależy co rozumiesz pod pojęciem przyjaźń... Tyle ile ludzi tyle opinii


- Rachel - 10-06-2008 18:27

Tutaj jest wątek odnośnie przyjaźni Uśmiech http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic.php?t=2346&highlight=przyja%BC%F1


- mysia - 10-06-2008 19:31

Rachel napisał(a):Tutaj jest wątek odnośnie przyjaźni http://forum.ewangelizacj...ht=przyja%BC%F1
pod tym watkiem napisalam swoje doswiadczenia w tej dziedzinie...

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 19:34 ]
kłapciu napisał(a):Tyle ile ludzi tyle opinii
DOKLADNIE!!! ... z wiekiem ta opinie sie zmienia,lepiej sie rozumie slowo "przyjazn"tak jest np w moim przypadku... zaluje,ze kiedys nie mialam tej wiedzy co teraz,gdyby tak bylo nie przezylabym rozczarowan...nie przysporzylabym tyle bolu... ;(


- Rachel - 10-06-2008 20:06

mysia, to nie kontynuuj OT.
Odnośnie przyjaźni podałam linka, więc proszę tam pisać.


- mysia - 10-06-2008 20:56

no dobrze juz dobrze,to co tu pisalam odpowiadalo mi do tej str... juz sie nie odezwe na ten temat tutaj :oops: SmutnySmutny


- Daniela - 10-06-2008 20:57

ano... słowo przyjaciel duzo znaczy, jak na razie nie ma takiej osoby, której ufałabym bezgranicznie, a co do tematu, z tym przytulaniem hehe, to ja niecierpię byc przytulana, wręcz nie znoszę i nie wiem dlaczego, ale złapałam się na tym, z ejednak jest ktoś komu rzucam się na szyje, zwłaszcza jak odchodzi, nie wiem dlaczego to robię to jest spontaniczne a później pytam siebie "dlaczego?" , myślę, że w ten sposób chcę tej osobie okazać moją wdzięczność i jakoś nabieram niekontrolowanego zaufania.


- mysia - 10-06-2008 21:07

ja mam kilka osob,ktore raczej jako pierwsze mnie przytulajaUśmiech nie zdarza sie to bardzo czesto,ale bardzo mnie to cieszy,najczesciej sa to usciski,ktore daja mi swiadomosc,ze jestem tym osobom bliska,a moze i potrzebna... :*

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 21:09 ]
Rachel, mam nadz,ze to na temat,a jesli predzej z niego zeszlam,to przepraszam....u mnie przyjazn raczej laczy sie z przytulaniem... pozdr :jupi:

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Wto 10 Cze, 2008 22:23 ]
jeżeli jest na temat to ok. Ale jeżeli chcesz się podzielić ale odnośnie innej tematyki, to szukaj http://forum.ewangelizacja.pl/search.php czy istnieje takie wątek aby nie było bałaganu.


- Ks.Marek - 11-06-2008 00:40

Czy wy na prawdę, mili moi wiecie, o czym piszecie? Mam coś do powiedzenia w temacie, ale musze myśli zebrać. Nasuwają mi się bowiem pewne wnioski, po ostatnich wydarzeniach...