Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Gitara - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Gitara (/showthread.php?tid=3225)

Strony: 1 2


Gitara - Helmutt - 06-02-2008 11:20

No właśnie, kto gra?
Ja grałem sporo parę lat temu, ale ostanio mnie naszło, wyciagnąłem swojego starego czarnego akustyka, zmieniłem strunki i zamiast jak zwykle grać na kompie - pocinam sobie na gitarce. Marzę o elektryku z jakimś wzmacniaczem, ale na razie muszę poczekać, są ważniejsze wydatki Uśmiech


- msg - 06-02-2008 12:19

Ja gram Uśmiech
Ale teraz mam jakąś fazę, że mi odeszło, tak ze 2 m-ce.

Helmutt napisał(a):Marzę o elektryku z jakimś wzmacniaczem, ale na razie muszę poczekać, są ważniejsze wydatki
No właśnie...


- PS - 06-02-2008 12:30

Helmutt napisał(a):Marzę o elektryku z jakimś wzmacniaczem, ale na razie muszę poczekać, są ważniejsze wydatki
ja też, a na razie "szukam dobrych dźwięków" w moim pudle


- Helmutt - 06-02-2008 13:46

Struny zmień Uśmiech Od razu się polepszy.


- PS - 06-02-2008 13:53

druty do klasyka? - toż to profanacja jak używanie kostki


- Helmutt - 06-02-2008 13:58

PS napisał(a):druty do klasyka? - toż to profanacja jak używanie kostki
A nie, do klasyka to nie, masz rację. "Druty" jak założysz, to nie dość, że gryf się zacznie wyginać, to jeszcze cięzko będzie jakikolwiek chwyt złapać. Myślałem że akustyczną masz. Ja na klasycznej nie umiem porządnie grać - gryf za gruby...


- kasiunia7 - 07-02-2008 18:29

ja mam swoja akustyczna, a narazie pożyczyłam od wujka elektryczną razem z piecykiem tylko bez efektów i trochę lipa, ale można i tak poszaleć lepiej niż na pudle. :gitarka:
PS napisał(a):druty do klasyka? - toż to profanacja jak używanie kostki

druty do klasyka-nie radze, ale kostka???a kto powiedział, że nie można?to zależy jak kto lubi. Niektore kawałki lepiej kostką inne palcami
A np. w Led Zeppelin "stariway to heaven" intro jest grane palcami a cala reszta kostka (przyjrzałam sie na wersje koncertowej) nawet sama tak robię bo mi wygodniej
albo
Mark Knopfler z Dire Straits grał na elektrycznej palcami taki już miał styl, a jak wiadomo większość gitarzystów używa kostki


- PS - 07-02-2008 18:43

gitara klasyczna to inny styl grania i kostka tu nie pasuje. http://pl.wikipedia.org/wiki/Gitara_klasyczna a to, że się zazwyczaj gra na niej jakieś ogniskowe perfecty to inna sprawa - polonezem też można wozić kartofle z pola, ale raczej służa do innych rzeczy, a do wożenia kartofli są lepsze pojazdy


- kasiunia7 - 07-02-2008 20:09

PS napisał(a):gitara klasyczna to inny styl grania i kostka
wiem ze inny i wogole ta gitara ma inne fajne i cieple brzmienie w odróżnieniu do akustyka ale jesli ktos chce na niej grac kostka to sie nic nie stanie zależy jak kto lubi i kto jakie brzmienie woli. Tyle, że w klasyku struny nie są metalowe i nie są tak bardzo twarde to można grać palcami.


- nieania - 07-02-2008 21:14

PS napisał(a):ostka tu nie pasuje
Gdyby mój przyjaciel nie grał kostką, to już by palców nie miał. Duży uśmiech Wiem co mówię. :gitarka:


- kasiunia7 - 07-02-2008 22:15

nieania napisał(a):Gdyby mój przyjaciel nie grał kostką, to już by palców nie miał. Duży uśmiech Wiem co mówię.
dobrze mówisz też bym ich nie miała jak bym kostki nie używała. Ja gram różnie i kostką i palcami zależy jaka piosenka


- Helmutt - 08-02-2008 06:58

kasiunia7 napisał(a):druty do klasyka-nie radze, ale kostka???a kto powiedział, że nie można?to zależy jak kto lubi. Niektore kawałki lepiej kostką inne palcami
A np. w Led Zeppelin "stariway to heaven" intro jest grane palcami a cala reszta kostka (przyjrzałam sie na wersje koncertowej) nawet sama tak robię bo mi wygodniej
No z tym to jest właśnie różnie, w zależności opd kawałka. Oglądałem ostatni koncert jednego z moich ulubionych zespołów (Pearl Jam) i przyjrzałem się w jaki sposób są grane poszczególne kawałki - i właśnie niektóre kostką, niektóre palcami a niektóre i tak i tak.
Palcami często jest wygodniej gdy musisz w akordzie szarpnąć 2-3 struny naraz, które nie są jedna przy drugiej, np E i A. Tutaj już kostka byłoby ciężko Uśmiech

Cytat:Mark Knopfler z Dire Straits grał na elektrycznej palcami taki już miał styl, a jak wiadomo większość gitarzystów używa kostki
A dlaczego miał taki styl? Bo podobno notorycznie gdzieś gubił kostki od gitary i był często zmuszony grać palcami, a potem już się przyzwyczaił. Serio. Uśmiech


- kasiunia7 - 08-02-2008 10:26

Helmutt napisał(a):Bo podobno notorycznie gdzieś gubił kostki od gitary i był często zmuszony grać palcami, a potem już się przyzwyczaił. Serio. Uśmiech
hehe o tym nie wiedziałam myślałam ze spacjalnie grał palcami Duży uśmiech a ja tez ciągle kostki gubię musze sobie taki specjalny pojemniczek do gitary przyczepić.
Helmutt napisał(a):Palcami często jest wygodniej gdy musisz w akordzie szarpnąć 2-3 struny naraz, które nie są jedna przy drugiej, np E i A. Tutaj już kostka byłoby ciężko Uśmiech
no własnie spróbuj zagrac intro "stairway to heaven" kostka nie wychodzi to juz tak fajnie jak palcami


- Helmutt - 08-02-2008 11:17

kasiunia7 napisał(a):
Helmutt napisał(a):Palcami często jest wygodniej gdy musisz w akordzie szarpnąć 2-3 struny naraz, które nie są jedna przy drugiej, np E i A. Tutaj już kostka byłoby ciężko Uśmiech
no własnie spróbuj zagrac intro "stairway to heaven" kostka nie wychodzi to juz tak fajnie jak palcami
No tak, z tego co pamiętam to już pierwszy dźwięk w "Schodach" to są trzy struny brane naraz i to nie obok siebie. Grając to kostką to pewnie trzeba by wytłumić wolnymi palcami wszystkie struny pomiędzy tymi "aktywnymi" - ech paluchów by nie starczyło Oczko. I pomyśleć, że Jimmi Page nie miał jednego palca w lewej ręce.....
Kasiunia7 - masz taką gitarkę jak w avatarze? Mam bardzo podobną.


- Polonium - 08-02-2008 14:01

Jak tylko biorę gitarę to zawsze gram palcami. Kostka nadwyręża struny i jest hałaśliwa. Co innego gitary basowe, ale to są na prąd podobnie jak elektryczne do rocka. Moja gitara jest z Ukrainy,też 6 strun. To typowa gitara klasyczna.Hymn Unii się zagra i jeszcze coś tam.