Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Było PiS-LiS jest PO-PSL - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Było PiS-LiS jest PO-PSL (/showthread.php?tid=3261)



RE: Było PiS-LiS jest PO-PSL - Terebint - 20-02-2008 10:56

Jeżeli chodzi o politykę to jakichś większych sympatii nie mam. Póki, co 'kibicuję' PO i PSL. To co mi się podoba w tych partiach, to to, że nie prowadzą aż tak agresywnej polityki jak PiS.


- Ks.Marek - 20-02-2008 11:42

Terebint napisał(a):To co mi się podoba w tych partiach, to to, że nie prowadzą aż tak agresywnej polityki jak PiS.
A jak ty to robisz? Bo ja nieustannie dostrzegam chwyty poniżej pasa, często znajdujące się na krawędzi przestępstwa.
vide: sposób wyrażania się o politykach PiS, z Prezydentem na czele, lekkie traktowanie informacji będących tajemnicami państwowymi. Poza tym polityka olewactwa - wywwijanie się z obietnic przedwyborczych. A co do PSL: jakoś nie widzę ministra gospodarki w działąniu.


- Helmutt - 20-02-2008 11:54

Ks.Marek napisał(a):A jak ty to robisz? Bo ja nieustannie dostrzegam chwyty poniżej pasa, często znajdujące się na krawędzi przestępstwa.
vide: sposób wyrażania się o politykach PiS, z Prezydentem na czele, lekkie traktowanie informacji będących tajemnicami państwowymi. Poza tym polityka olewactwa - wywwijanie się z obietnic przedwyborczych.
Czyli dokładnie 'toczka w toczkę' to samo co uprawiał PiS. Nihil novi. Pamiętasz "wykształciuchów", "małpę w czerwonym" i inne kwiatki? Pomijając fakt, że prezydent nie zna hymnu narodowego... Oczko
A co do niektórych obietnic wyborczych i powyborczych PiSu.......:

Premier Kaczyński: zasady zobowiązują"

1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem
2. Nie będzie koalicji z Samoobrona
3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobroną.
4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w
Polsce uczestniczyć nie będziemy
5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy
sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS
6. V-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu
działaczy opozycji w latach 70
7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje.
13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
14. Zredukujemy administrację państwową
15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR.

Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)

No ale uchwalili 30 baniek na Ś.O. tu już są "debest" :/


- Ks.Marek - 20-02-2008 12:23

No i co? Trzeba jeszcze tylko dodać: chciejmy działać na rzecz dobra wspólnego, jakim jest nasz kraj. Ale górę wzięły puste ambicje partii opozycyjnych.


- Helmutt - 20-02-2008 12:32

Ks.Marek napisał(a):No i co? Trzeba jeszcze tylko dodać: chciejmy działać na rzecz dobra wspólnego, jakim jest nasz kraj. Ale górę wzięły puste ambicje partii opozycyjnych.
Puste ambicje? Nazwijmy to po imieniu - PRYWATA. Tyle, że cechowało to zarówno opozycję jak i nurt rządzący.
Moim zdaniem kandydatów na parlamentarzystów powinna kształcić jakaś specjalistyczna uczelnia - może wtedy uchronilibyśmy się przed bucami i złodziejami z Samoobrony, oszołomami z LPR i czerwonymi oszustami z SLD.
A dziś taka pani Beger mówi, że nie rozliczyła się z prowadzenia biura poselskiego bo ją noga bolała. I wszystko dobrze. Bo to "pani Beger", "wierchuszka". A podobno wszyscy są równi w tym kraju...?


- Terebint - 20-02-2008 13:02

Ks.Marek napisał(a):
Terebint napisał(a):To co mi się podoba w tych partiach, to to, że nie prowadzą aż tak agresywnej polityki jak PiS.
A jak ty to robisz? Bo ja nieustannie dostrzegam chwyty poniżej pasa, często znajdujące się na krawędzi przestępstwa.
Politycy, jeśli chodzi o obrzucanie błotem to zbytnio się od siebie nie różnią. Mi raczej chodziło o 'czarnowidztwo' PiS, zastraszanie dość często niewidzialnym wrogiem polskiego społeczeństwa. Moim zdaniem to jest złe, bo odbiera ludziom nadzieję na lepsze jutro, a poza tym zbyt bardzo przypomina mi to "putinizm".


- Ks.Marek - 20-02-2008 15:59

Terebint napisał(a):Mi raczej chodziło o 'czarnowidztwo' PiS, zastraszanie dość często niewidzialnym wrogiem polskiego społeczeństwa.
W moim przekonaniu to na prawde realne spojrzenie było, mając na celu demaskację układów i układzików jakie panują w naszym kraju. Choć przyznam - nie potrafili tego poprowadzic profersonalnie. Otaczali się kiepskiej jakośći personami, które co i rusz dawały przecieki.


- alus - 20-02-2008 17:57

Sprostowanie - hymnu nie znał Jarosław Kaczyński - nie Prezydent Uśmiech
A układy są nieodłącznym elementem ludzkich wspólnot - niewiele na to poradzimySmutny ...byli i będą tacy, którzy kupowali i tacy którzy dali się kupić...kwestia ceny - jednych złapią na 1.300 tysiecy(Kalata) - innych na 100 tys(Sawicka).
I nie zmienią tego żadne przepisy restrykcyjne, dodatkowe służby - dopóki ludzie we własnych sercach i sumieniach nie dostrzegą potrzeby moralnego, uczciwego życia.

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 10:15 ]
"Fachowe" siły PiS zaprezentowały się wczoraj podczas prezentacji filmiku o Matrxie Duży uśmiech Duży uśmiech .....Tusk, Pitera, Ćwiąkalski w roli wybawicieli z matrixu :diabelek: =D>