Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Pokolenie JPII jest czy nie? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Pokolenie JPII jest czy nie? (/showthread.php?tid=3273)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Pokolenie JPII jest czy nie? - Kimi - 22-02-2008 21:32

No właśnie, dlatego może mamy coś po przodkach, którzy funduszy raczej nie mieli a jak już to nieliczni. Ale sytuacja się zmienia. Dzięki pokoleniu JP2. Dzięki młodzieży - nadziei świata.


- Rachel - 22-02-2008 22:03

Kimi napisał(a):Dzięki pokoleniu JP2.
ciekawe ilu jest tych z pokolenia JP2 :mrgreen:


- nieania - 22-02-2008 22:36

Wpadnij nad Lednicę 7 czerwca to się dowiesz


- Rachel - 22-02-2008 22:42

nieania napisał(a):Wpadnij nad Lednicę 7 czerwca to się dowiesz
wystarczy w necie poszukać xD PokolenieJP2
Cytat:Pokolenie Jana Pawła II (Pokolenie JPII, Pokolenie JP2, Pokolenie 78) – nazwa określająca pokolenie osób (zwłaszcza młodzieży) z całego świata, skupione wokół nauk papieża Jana Pawła II.



- nieania - 22-02-2008 23:03

Ale tam może zobaczyć to pokolenie... wiesz praktyka, a nie teoria


- Rachel - 22-02-2008 23:04

nieania napisał(a):Ale tam może zobaczyć to pokolenie... wiesz praktyka, a nie teoria
wiesz jeżeli tylko tam, i nigdy więcej, to dla mnie to jest iluzja a nie prawdziwe świadectwo.


- Kimi - 22-02-2008 23:06

Pokolenie JP2 to nie tylko grupa formacyjna. Pokolenie JP2 tworzymy wszyscy, który urodziliśmy się i żyliśmy w latach pontyfikatu JP2 i chcemy szerzyć jego słowo. Czyli Pokolenie JP2 to nasze całe forum pewnie Uśmiech


- Rachel - 22-02-2008 23:11

Kimi napisał(a):Czyli Pokolenie JP2 to nasze całe forum pewnie
ja się urodziłam za pontifikatu ale się nie utożsamiam z nim Uśmiech

coś czuję ,że zboczyliśmy z tematu :diabelek: :mrgreen:


- nieania - 22-02-2008 23:22

Ale ja jeszcze dodam.... nie mówię, że to jakaś zamknięta grupa ludzi.. Przeciez tam może przyjechać każdy. No i oczywiście nie tylko tam można zobaczyć... ale tam widać dobrze i niech to będzie zwieczenie :offtopic:


- krzysiek_enoch - 23-02-2008 00:49

Kimi napisał(a):Pokolenie JP2 to nie tylko grupa formacyjna. Pokolenie JP2 tworzymy wszyscy, który urodziliśmy się i żyliśmy w latach pontyfikatu JP2 i chcemy szerzyć jego słowo. Czyli Pokolenie JP2 to nasze całe forum pewnie Uśmiech
:offtopic: Przepraszam za offtopa. Moim zdaniem najprawdopodobniej nie ma czegoś takiego jak pokolenie JP2.


- Kimi - 23-02-2008 22:45

Dlaczego nie ma?
Pokolenie JP2 to ludzie, którzy nie utożsamiają się z papieżem, ale jedynie głoszą jego słowa, zachowują pamięć i niosą Ewangelię. Papież stanowił część Kościoła i prawa kanoniczne, którym raczej się w dużej mierze nie sprzeciwiano, wprowadził Kościół w XXI wiek dopełniając II Sobór Watykański. Pokolenie JP2 to ludzie, którzy nadążają za czasem i tłumaczą Ewangelię na problemy współczesności.


- Rachel - 23-02-2008 22:49

Ewngelie to nie przekazał papież tylko Jezus Uśmiech

Kimi napisał(a):Pokolenie JP2 to ludzie, którzy nadążają za czasem i tłumaczą Ewangelię na problemy współczesności.
ja się z tym pokoleniem nie utożsamiam ,a uznaje się za świadka Chrystusowego.

To wtedy co ? :mrgreen:


- Kimi - 23-02-2008 23:14

To wtedy nic. Jesteś wolną osobą i nic nie musisz Uśmiech

Papież też niósł Ewangelię... źle mnie zrozumiałaś (często ci się to zdarza... Język )

Odpowiedz jeśli chcesz - czy czujesz jakiś uraz do JP2, w czymś jesteś przeciwna jego nauczaniu? Czy tylko mam takie wrażenie?


- Rachel - 23-02-2008 23:23

Kimi napisał(a):Papież też niósł Ewangelię... źle mnie zrozumiałaś (często ci się to zdarza... )
cóż... wybacz mi ...proszę :mrgreen:
Kimi napisał(a):t;Kimi"]Odpowiedz jeśli chcesz - czy czujesz jakiś uraz do JP2, w czymś jesteś przeciwna jego nauczaniu? Czy tylko mam takie wrażenie?
nie mam urazu do JPII i jego nauki ... nie krytykuję nauki KK.
a to nie tylko moje wrażenie Uśmiech


- alus - 23-02-2008 23:27

Ja gdy mam jakieś problemy, wątpliwości, sięgam do słów Jana Pawła II i zawsze znajduję odpowiedź, wyjaśnienie....mam masę książek jego autorstwa i książek o nim, ale najczęsciej sięgam do "Jan Paweł II, rozważania i modlitwy na każdy dzień".
Kocham tego człowieka przez niego poznałam Boga :aniol: ...mam w nim stałe oparcie.