Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
MRRN - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Inne wspólnoty (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: MRRN (/showthread.php?tid=3280)



MRRN - sanderka1000 - 24-02-2008 15:03

http://www.niepokalanow.pl/mi/index.php

Prosze bardzo wszystko o Rycerstwie Niepokalanej i o naszej młodzieżowej wspólnocie Duży uśmiech Jakieś pytania? Mów prosto z mostu-chętnie odpowiem :mrgreen:


- Polonium - 24-02-2008 19:23

A czy można gdzieś w internecie znależć elektroniczne wydanie "Rycerza Niepokalanej" ?


- Kyllyan - 25-02-2008 09:33

No masz przecie na podanej stronie po prawej linki do czasopism Oczko


- Natajla - 25-02-2008 17:09

Dziwne, że nigdy wcześniej nie słyszałam o tym Ruchu. W tej chwili nie mam czasu, żeby lepiej zapoznać się z jego charyzmatem, ale wygląda ciekawie. Uśmiech

Możesz własnymi słowami opowiedzieć, jak wyglądają Wasze spotkania? Uśmiech


- sanderka1000 - 26-02-2008 21:43

Hmmm... Na początku się zbieramy wszyscy w naszej salce MI Duży uśmiech Potem się modlimy albo coś sobie śpiewamy... No a następnie zaczyna się nasze spotkanie formacyjne, na którym rozważamy po kolei tajemnice różańca (czytamy cytaty z Pisma Świętego). Tego rocznym tematem naszych spotkań jest "Szkoła życia chrześcijańskiego". Na każdym spotkaniu mamy zadanie domowe, które ma czynić z nas coraz to lepszych chrześcijan. Ostatnim naszym zadaniem domowym jest odkrywanie we wszystkim łask Bożych. No i na początku formacji dzielimy się naszym zadaniem domowym typu jak nam poszło i czy je w ogóle odrobiliśmy czy też nie-jeżeli nie to dlaczego itd. Po podzieleniu się naszym zadaniem domowym ojciec moderator zabiera się za tłumaczenie kolejnego rozważania z Pisma (bądź też dokańcza rozważać poprzednią tajemnicę). No i tak schodzi około godzinę. Potem tam jeszcze ogłoszenia no i jakaś tam piosenka albo modlitwa na koniec.
Nie jest to tak sztywno ustalone bo często są jakieś zmiany np. najpierw ogłoszenia, piosenka i formacja. Oczywiście jest tak tylko w Lęborku. Chyba, że w innych miastach również jest tak samo ale raczej nie łączymy się w temacie z innymi wspólnotami z innych miast Uśmiech I tak to mniej więcej wygląda. A i w wakacje jeździmy na rekolekcje do Niepokalanowa. Ażeby nie płacić pełną kwotę urządzamy lęborską "Kawiarenkę Rycerską" Duży uśmiech (tylko nie pamiętam, w którym to miesiącu Duży uśmiech ale chyba maj Uśmiech )
No to by było na tyle Uśmiech


- Natajla - 26-02-2008 21:45

Wygląda to całkiem sympatycznie Oczko


- sanderka1000 - 26-02-2008 21:52

No i zapomniałam dodać, że współdziałamy ze starszymi Rycerzami i oczywiście Rycerkami.! Wiele osób np. się dziwi "Jak młodzież może tak pracować z "babciami"". Otóż może.! I my jesteśmy tego idealnym przykładem Uśmiech


- Rachel - 26-02-2008 22:01

sanderka1000 napisał(a):"Jak młodzież może tak pracować z "babciami"". Otóż może.! I my jesteśmy tego idealnym przykładem
To fajnie, to przyłączam się jak babcia Duży uśmiech :roll2:


- Natajla - 26-02-2008 22:05

Ja też Duży uśmiech

Dostałam nawet na urodziny moherowy beret*, więc myślę, że będę się nadawać Oczko

*z całym szacunkiem dla babć, które noszą moherowe berety Uśmiech


- sanderka1000 - 27-02-2008 16:06

Hehe proszę bardzo.! Wolne miejsce dla każdego.! Uśmiech


- Talmid - 28-02-2008 21:31

A dla dziadków też się znajdzie. :wink: Oczywiście siebie mam na myśli Szczęśliwy
A ewangelizujecie też trochę innych?
Bo to forum ewangelizacyjne, a wię ewangelizacja obowiązkowa. [-X


- sanderka1000 - 29-02-2008 17:17

Jeżeli taka potrzeba to pewnie.! Oczko \Duży uśmiech/
Jakbyście się spotkali ze skrótem MI to też Rycerstwo tylko, że ten skrót oznacza Militia Immaculatae (na polski to Milicja Niepokalanej) Uśmiech


- Natajla - 01-03-2008 00:01

sanderka1000 napisał(a):Jakbyście się spotkali ze skrótem MI
Z tym skrótem często się spotykam. Uśmiech


- sanderka1000 - 01-03-2008 15:49

No widzisz Oczko A wiedziałaś co to oznacza? :hm: