Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Temperament - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Temperament (/showthread.php?tid=3288)

Strony: 1 2


- Annnika - 02-03-2008 13:15

Melancholik 14, sangwinik 11.


- Dunia - 02-03-2008 15:38

Rachel napisał(a):zgadzam się z tobą Oczko Duży uśmiech miałam sposobność ciebie poznać. choć krótko, ale jesteś koffaną osobą Uśmiech
Dziękuję... Uśmiech to i może dobrze, że jestem aż taka niepowtarzalna bo potrafię dostosować się do każdej sytuacji i do każdej osoby ;P :lol2: a przy tym oczywiście jestem sobą Uśmiech Duży uśmiech


- Talmid - 02-03-2008 18:20

A tak nawiązując do tematu temperament to rozmawiałem kiedyś z jednym z psychologów, który zna wiele warszawskich wspólnot i powidział mi że potrafi na podstawie rozmowy z pacjentem dobrać dla danego typu osobowości odpowiednią wspólnotę.
Moim zdaniem jest wiele prawdy w tym co on mówi. Przykładowo z moim temperamentem energiczny choleryk będzie najbardziej zgodna bardzo żywa wspólnota, gdzie jest dużo hałasu ruchu i ogólnie energii. Przykłodowo Odnowa jest dla mnie zdecydowanie zaspokojna.
A przykładowo taka moja ciocia, która była kilka razy w Odnowie uznała ją za bardzo żywą i rozkrzyczaną, no ale ona ma zupełnie inny temperament niż ja.
A zatem jak myślicie jaki temperament pasuje do jakiej duchowości?


- Tatt - 02-03-2008 18:40

Towarzyski sangwinik 24
Energiczny choleryk 9
Perfekcyjny melancholik 3
Spokojny flegmatyk 4



Oj, tak, to do mnie pasuje jak ulał Duży uśmiech


- Rachel - 02-03-2008 19:38

Tatt napisał(a):Towarzyski sangwinik 24
Energiczny choleryk 9
Perfekcyjny melancholik 3
Spokojny flegmatyk 4
toś się w siostre nie wdała ;P


Osobiście siebie też bym zaliczyła pomiędzy sangwinika a choleryka z domiszką melancholika....a po lekach to jestem flagmatyk 100%



Talmid, mi nie było cięzko dostosować się do wspólnot. Byłam w kilku , każda inna.
Obecnie jestem osobą bezwspólnotową, bo jakoś tak wyszło :diabelek:


- Iwo - 03-03-2008 22:30

Jestem perfekcyjnym melamcholikiem - to dla mnie nie nowość :oops: , ale, że mam aż 15 punktów jako spokojny flegmatyk, to już dla mnie zaskoczenie :shock:


- grape - 03-03-2008 23:12

sangwinik: 23, choleryk: 13 :mrgreen:


- Polonium - 04-03-2008 14:26

Cytat: Kwestionariusz temperamentu wg Florence Littauer


Oto wyniki, jakie uzyskałeś/aś w każdej z czterech grup:

Towarzyski sangwinik 10
Energiczny choleryk 6
Perfekcyjny melancholik 9
Spokojny flegmatyk 15

Spokojny flegmatyk - Spokojny flegmatyk to pesymista i obserwator. Nastawiony na relacje z ludźmi. Jest spokojny, chłodny, opanowany, zrównoważony i cierpliwy, cichy a przy tym dowcipny. Powściągliwy w wyrażaniu emocji, które skrywa głęboko. Życzliwy, uprzejmy, potrafi poświęcić dużo czasu sprawie czy człowiekowi. W kontaktach z ludźmi uprzejmy, pogodny, lubi obserwować ludzi. Potrafi współczuć i otaczać troską. Potrafi pośredniczyć w rozwiązywaniu problemów, potrafi znajdować proste wyjścia. Preferuje pracę nie wymagającą pośpiechu i tempa, nastawioną na kontakty z ludźmi, pomaganie i rozwiązywanie problemów, nie wymagającą podejmowania szybkich decyzji, przemieszczania się. Jest solidny uprzejmy i pogodny, potrafi słuchać. Powinien podejmować zadania wymagające dokładności, skrupulatności i drobiazgowych analiz, rozwiązywania psychologicznych i naukowych problemów. Dobrze, gdy oczekuje się od niego pracy nastawionej na kontakt z drugim człowiekiem. Przykładowe zawody: socjolog, psycholog kliniczny, pracownik naukowy, pisarz, kustosz w muzeum, bibliotekarz, krytyk literacki



- aga - 14-04-2008 00:57

Ja jestem perfekcyjnym melancholikiem. Wszystko się zgadza.

towarzyski sangwinik: 3
energiczny choleryk: 0
perfekcyjny melancholik: 27
spokojny flegmatyk: 10


- nika92 8177 - 15-04-2008 21:49

towarzyski sangwinik: 8
energiczny choleryk: 9
perfekcyjny melancholik: 13
spokojny flegmatyk: 10

chyba coś w tym jest.