Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Enneagram :) - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wiedza, nauka, filozofia. (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Enneagram :) (/showthread.php?tid=332)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Enneagram :) - Futrzak - 22-02-2005 20:09

Mi wyszło 2w3. Niektóre rzeczy z tego opisu trafiają w dziesiątkę, a niektóre, to po prostu stek bzdur. Mi się wydaje, że baaaardzo ciężko zamknąć człowieka w jakieś określone "ramki", bo każdy jest inny. Można budować schematy na zasadzie podobieństwa, ale chyba nie można patrzeć na siebie tylko z takiej perspektywy.


- Lola - 23-02-2005 14:24

mój wynik był intersujący :roll:
jeśli taka mogę być to trzeba się mnie ewidentnie bać :evil: >Uśmiech<


- Jólka - 24-02-2005 00:01

no tak... u mnie po czesci to tez prawda, tylko nigdy nie chcialam sie do tego przyznac Oczko normalnie az strach sie bać Oczko


- Ravenloff - 24-02-2005 09:11

A mi wyszło 1w2 (perfekcjonista W dawca). Ciekawe, ale w sumie chyba się z tym zgodzę.

A czemu Lolu piszesz, że trzeba się Ciebie bać? Aż taka jesteś straszna?


- Lola - 24-02-2005 22:55

no tak wyszło Ravenloff z tego testu :roll: no ale Ty mnie przecież znasz :wink: maskuję się chyba dobrze 8) może ta część mojej natury, ta okrutna się jeszcze nie ujawniła no ale wszystko przede mną >Uśmiech<


- Lola - 24-02-2005 23:28

nie powiem :-# ale ani to ani to >Uśmiech< dalej nie pytaj :wink:


- Gonzo - 25-02-2005 00:38

a mi wyszlo 7w8 UśmiechUśmiech
Cytat:Siódemka jest bardzo energiczna, żywotna i nastawiona optymistycznie. Chce uczestniczyć w życiu i czerpać z niego pełnymi garściami.
Ósemki są bezpośrednie, ufne we własne możliwości, odważne, opiekuńcze.
czy to o mnie :>??


- Annnika - 28-07-2005 15:37

Żeby był numer, to ja ostatnio kupiłam sobie książkę Massimo Introvigne na temat obecności magii w dzisiejszym świecie, a właściwie o pytaniu, dlaczego jest tak popularna, skoro wielu niewierzących tłumaczy się, że Boga nie można zmierzyć i dlatego nie wierzą.

W tej książce natknęłam się na słowo "enneagram" tudzież "enneagon". I załozyłam wątek na innym forum na ten temat. Kilka dni później wątek o enneagramie pojawił się i tu...

Ale mnie zastanawia inna rzecz. Tma ten włoski socjolog pisze o czymś takim jak "enneagram katolicki". Co to za dziwadło ?? O ile wiem, to katolicyzm odrzuca wszelkie metody kwalifikowania ludzi na grupy i podgrupy, zamykanie ich w schematach osobowościowych, którym podlegaja.

Ktoś coś wie na ten temat ? Jestem osobą bardzo dociekliwą, utknęłam w lekturze ksiażki, zanim nie dojdę, o co chodziło autorowi. Help !


- Lewiatan - 07-08-2005 22:21

8w7


- Scott - 24-03-2007 21:05

Annnika napisał(a):Ktoś coś wie na ten temat ? Jestem osobą bardzo dociekliwą, utknęłam w lekturze ksiażki, zanim nie dojdę, o co chodziło autorowi. Help !
patrząc na liste rzeczy a'la New Age które są w dokumencie Watukanu"Jezus dawcą Wody Żywej" gdzie enneagram sie znajduje, patrząc na kategorie w które znajduje sie owa rzcz na wikipedii
Cytat:Pseudonauka
patrząc na krytyke na wikipedii
Cytat:System ten jest krytykowany za zbytnią schematyczność i za szufladkowanie ludzi. Zwolennikom enneagramu zarzuca się też brak badań, które uwiarygodniłyby tę teorię i dałyby możliwość poważnego traktowania jej w świecie nauki. Nazwy typów i ich określenie za pomocą cyfr, przywołuje skojarzenia z numerologią.
na to że propaguje sie to na stronkach ezoterycznych, że z psychologią ma mało wspólnego, może raczej sie w to nie bawić.


- Polonium - 31-03-2007 17:41

Mój typ to 6w5


- Daisy - 01-04-2007 09:25

mój 4w5


- Ks.Marek - 01-04-2007 14:21

Pytania są sformułowane w dziwnym kluczu. Musiałem odpowiadać wbrew swym przekonaniom, czyli wg twórców testu zaznaczać środkowe kółeczko.
Jet to test o tyle ciekawy, że skłania do autorefleksji w pewnych płaszczyznach życia.


- Annnika - 01-04-2007 16:34

2w1


- Offca - 01-04-2007 17:40

1w9 i dużo rzeczy się zgadza, ale nie wszystkie. Sporo znajduję ostatnio w sobie dziwnego perfekcjonizmu, którego wcześniej we mnie nie było.