Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Pierścień Atlantów - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Dział techniczny (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Wątek: Pierścień Atlantów (/showthread.php?tid=3358)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


- Ks.Marek - 16-06-2008 22:02

hiram napisał(a):wydaje mi sie mocno naciagane.
No to po co szukasz informacji na ten temat? Jeśli uważasz, że my tu naciągamy, to daruj sobie pisanie tegoż na tym forum. Swój osąd pozostaw samej sobie, OK?


- ddv - 16-06-2008 22:10

hirkam !
to co widzimy dookoła siebie może być niezrozumiałe dla kogoś kto nie zrozumie pewnych podstaw.
Praktycznie wszystkie systemy religijne i filozoficzne przedstawiają nasz świat jako świat w którym toczy ze sobą walkę dobro i zło.
Praktycznie żaden z systemów nie wyjaśnia nam dogłębnie co się dzieje i jednocześnie żaden z systemów nie podaje nam żadnej rozsądnej kompleksowej "recepty na życie" - za wyjątkiem Chrześcijaństwa.
Chrześcijaństwo opierające się na przekazie zawartym w judaistycznej wizji świata rozwinęło się w oparciu o nauczanie Jezusa Chrystusa którego uważamy za Boga.
I jednocześnie za zwycięzcę zła.
Bóg zakazuje man parania się kontaktu z siłami duchowymi które nie są związane , nie pochodzą od Boga.
A siły te próbują wciskać nam się rożnymi sposobami.
Między innymi atakując podstawy - próbują namawiać do naruszenia spraw związanych z czystością seksualną oraz z Wiarą.
Próbują odciągać od Boga na rożne sposoby.
Jednym z takich sposobów są amulety.


- Marek MRB - 16-06-2008 22:16

Pierścionek to tylko kawał metalu.
Problemem jest zabobon - przesąd dla którego ów pierścień się kupuje.
Jest to (jak wszystkie gusła) grzech przeciw I przykazaniu - i nie należy go lekceważyć.


- Sivis Amariama - 16-06-2008 22:21

Marek MRB, czy uważasz, że jeśli będę go nosił wyłącznie dla celów estetycznych, albo jadł żarcie od krysznaitów tylko dla walorów smakowych - wszystko jest ok i nic mi nie grozi?


- ddv - 16-06-2008 22:25

Sivis - Twoją wolą jest estetyka.
Tyle tylko ze wolą osoby która wyprodukowała ten przedmiot czy potrawę jest szerzenie obcych ma kultów
Tak więc ? :coo:


- omyk - 16-06-2008 22:27

Nie tylko. Te pierścienie są wyrabiane z pewną intencją.
Stały się przez to znakiem przynależności.

Pentagram kojarzy sie z satanizmem, lub poganstwem, pierscien atl. kojarzy sie z ezoteryka.
To, zemy je tak kojarzymy, to pol biedy Oczko gorzej, jesli tak je kojarza demony.

ale przeciez to wszystko juz bylo tu przerabiane...


- Sivis Amariama - 16-06-2008 22:34

ddv, ale ja się z Tobą zgadzam Oczko


- hiram - 16-06-2008 22:36

do ks Marka
szukam własnie dlatego że to co do tej pory przecztałam wydaje mi się naciagane. nie zamierzałm nikogo obrazić jesli to "naciagane" uraża proszę o wybaczenie.
Co do mojego osądu - jeszcze go ostatecznie nie powziełam a pisze na tym formum dlatego ze mialm nadzieje spotkac tu ludzi posiadających merytoryczną wiedze na ten temat. wiedzę która pozwoli mi zrozumiec takie czy inne zachowania.
zaróno sivis jak i annika dostarczaja argumentów nad którymi mozna się zastanowić.
ks marek za to nie .

do sivisa - nie uważam że umeblowanie mieszkania czy zbudowanie takiego czy innego domu moze dac szczeście bo to oczywista bzdura.
poczytałam o tym i część tych zasad wydaje mi się poprostu realnie korzystna . typu
pokój dzienny od południa - aby jak najwięcej swiatła słonecznego wykorzystać, sypialnie od wschodu., kuchnie i spiżarnie zachód i północ aby się nie nagrzewały miejsca z zywnością.
ale moja wiedza o tym jest powierzchowna

link od anniki o gdzie wisław pisze o szkodliwości jogi. myslę ze wszystko jest zależne kto jak podchodzi do róznych spraw. Owszem wybrałam się na joge 3 razy ale wybaczcie tak nudnej stastyczje gimnastyki nie sposób długo uprawiać.
wolę pospolita siłownie. wydaje mi sie nawet mniej nudna.
przypadek wiesława jest rzeczywiście bardzo przejmujący być moze jestm za dużą realistką ale nie moge uwierzyć iż można na kogoś tak oddziaływać.

nadal mam wrażenie iż miara człowieka sa jego uczynki a nie przedmioty które nosi albo gimnastyka


nie chcę tu nikogo przekonywać do noszenia czegokolwiek słuchania dmetalu czy uprawinia medytacji bo smam tego nie robię chcialm tu pozyskac wiedzę aby móc wyrobić sobie własne zdanie.
szkoda ze spotkałam się z takim negatywnym przyjeciem od ks Marka, najwyraźniej nie jest to miejsce gdzie można zgłosić jakiekolwiek wątpliwości
annice i sivisowi dziekuje za mozliwość poznania nowych rzeczyi poszerzenia swoich horyzontów w tej dziedzinie .
pozdrówka


- Marek MRB - 16-06-2008 22:39

Sivis Amariama napisał(a):Marek MRB, czy uważasz, że jeśli będę go nosił wyłącznie dla celów estetycznych
O ile nikogo nie zgorszysz... I o ile CI się taki kicz podoba Duży uśmiech
Sivis Amariama napisał(a):, albo jadł żarcie od krysznaitów tylko dla walorów smakowych - wszystko jest ok i nic mi nie grozi?
Spokojnie możesz zajadać - przynajmniej póki nie władują Ci jakichś narkotyków.
Inna sprawa że żarcie wegetariańskie... łeeeeee :-#


- hiram - 16-06-2008 22:47

mialam już wyjsc ale zaciekawił mnie ddv
nie patrzyłam na otoczenie jako miejsce walki dobra ze złem. obserwowałam raczej zachowania i postepowanie poszczególnych znanych mi ludzi .
takie podejscie i spojrzenie jest ciekawe musze się nad tym zastanowć.
do tej pory oceniałam ludzi pod katem czy moge się z nimi przyjaźnic , czy moge im pomóc, czy ktoś lubi kontakt ze mną czy nie.
rzeczywiście mozna spojrzeć na otoczenie inaczej. czy ktoś jesli wyrządził jakieś zło skrzywdził zwierzaka czy człowieka był pod wpływem zła czy jednak sam o tym zdecydował.

patrzę na takiego człowieka jako niezalezną jednostkę ale może warto spojrzeć inaczej.

muszę nad tym pomysleć


- Sivis Amariama - 16-06-2008 22:48

Cytat:O ile nikogo nie zgorszysz... I o ile CI się taki kicz podoba
1. Zgorszyć mogę ludzi znających moje wartości oraz kojarzących ideę pierścienia
2. Osobiście nie podoba mi się, ale to tylko kwestia gustuJęzyk

Cytat:Spokojnie możesz zajadać - przynajmniej póki nie władują Ci jakichś narkotyków.
Tak się składa, że w swoim czasie spokojnie zjadałem, i potem miałem nie małe problemy [nie tylko z układem pokarmowym] ;/


- ddv - 16-06-2008 23:00

zatem może jeszcze coś takiego ku przemyśleniu Hirkam ?
wyobraź sobie jeszcze na dodatek że Niebo jest dla osób które potrafią się łączyć w grupy i współpracować w grupie.
Niebo potrzebuje też 'protekcji" - niemożliwe dostać się do Nieba bez Pośrednika.
I Osób które się za nami wstawiają do Pana.
Taktyka zla polega więc również i na tym by oderwać człowieka od źródła łaski - by skłócić z Bogiem i innymi ludźmi.
nosząc amulet jesteś w opozycji do Bożych nakazów.
Potem zaczyna sie skłacanie z ludźmi ...


- hiram - 17-06-2008 22:13

ddv - gdzie mogę o tym więcej poczytać ? chodzi mi o to co okreslasz "protekcją"
albo wogule o temacie pośredników i grup .


- ddv - 17-06-2008 22:24

to dość trudna problematyka Hirkam
Ogólnie - z punktu widzenia Kościoła Chrystus jest najwyższym Pośrednikiem - pośrednikiem może okazać się każda osoba będąca w Niebie jak i prosząca Boga w intencji innych osób.
Więcej -później (chyba będę pojutrze)
:


- Marek MRB - 17-06-2008 22:36

Jeszcze zależy pośrednikiem w czym
Bo co innego "pośrednictwo" w sensie wstawiennictwa (Mt 5,44 ; Dz 9,24 ; 2 Ts 3,1 ; Hbr 13,18) , co innego w sensie ewangelizacji (w tym wszyscy jesteśmy "pośrednikami" 2 Tm 2,2) a co innego Pośrednik Zbawienia (Przymierza) w którym Jezus ma pośrednictwo jedyne (Hbr 8,6 ; Hbr 9,15 ; Hbr 12,24 ; 1 Tm 2,5 ).