Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Servitory - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Servitory (/showthread.php?tid=3368)

Strony: 1 2 3


- heysel - 13-11-2008 20:59

Glowa napisał(a):
heysel napisał(a):Dlaczego nie 99,789% ?
Może być 99,789%, nie jestem specem 8)
Czyli potwierdzasz, że brednie wypisujesz ?
Glowa napisał(a):
heysel napisał(a):co to są operatory kreacji i anihilacji
Operatory stosowane w drugim kwantowaniu.
A coś więcej niż jest na Wikipedii ? Szczęśliwy
Glowa napisał(a):
heysel napisał(a):z czego wynika zasada nieoznaczoności ?
Mniej więcej chodzi o to, że niepewność wyników (wariancja) wynika z istoty samego pomiaru. Nie dostaniemy dokładnego wyniku, bo podczas mierzenia zmieniamy stan układu.
Nie pytam się o czym mówi zasada nieoznaczoności, a ni nie o jej konsekwencje czy interpretację, tylko Z CZEGO WYNIKA ?
--------------
Jesteś mi w stanie odpowiedzieć czy nie ? Jeżeli nie to z łaski swej zaprzestań powoływać się na coś o czym nie masz zielonego pojęcia.


- Fils - 13-11-2008 22:58

Z fizyki na takim poziomie nie jestem ale chętnie się dowiem coś na ten temat. Mi się kiedyś o uszy obiło, że był jakiś wcześniej fizyk, który 'wynalazł' kwant (stwierdził ze musi istnieć najmniejsza cząstka energii). I na tej podstawie potem stwierdzono że niemożna odmierzyć nic z nieskończoną dokładnością bo najlepszy pomiar uzyskamy za pomocą fali świetlnej 1 kwanta, która nie dość że zmieni trajektorie ciała to jeszcze ma dokładność równą długości swojej fali ( a dł. fali jest skończona). I jeszcze chodzi o to, że czym bardziej zwiększamy prędkość fali to tym bardziej ta cząstka jest niestabilna/nieobliczalna..?.. Coś takiego. No ale ja jestem narazie na poziomie licealnym...


Pozdrawiam


- heysel - 13-11-2008 23:39

Fils napisał(a):Mi się kiedyś o uszy obiło, że był jakiś wcześniej fizyk, który 'wynalazł' kwant (stwierdził ze musi istnieć najmniejsza cząstka energii).
Max Planck rozwiązując problem promieniowania ciała doskonale czarnego. Ale jak to historycznie było z zasadą nieoznaczoności i bardziej szczegółowe dywagacje to chyba offtop już totalny ...


- Komzar - 14-11-2008 08:28

Cytat:Glowa, Każdy umie korzystać z Wiki :krzywy:

Nie prawda! moja babcia nie umie :twisted:


- Glowa - 14-11-2008 18:56

Fils napisał(a):Glowa, Każdy umie korzystać z Wiki :krzywy:
I co w związku z tym? Uśmiech przynajmniej się czegoś nauczyłem Duży uśmiech
Cytat:Czyli potwierdzasz, że brednie wypisujesz ?
Nie. Niektórych rzeczy nie można do końca dokładnie objaśnić, opisać, udowodnić. To tak samo jakbym stwierdził, że wypisujecie brednie o Bogu. :|


- heysel - 14-11-2008 19:31

Glowa napisał(a):przynajmniej się czegoś nauczyłem Duży uśmiech
Mam co do tego poważne wątpliwości ;P .
Glowa napisał(a):Nie. Niektórych rzeczy nie można do końca dokładnie objaśnić, opisać, udowodnić.
Zatem ustaliliśmy ostatecznie, że jednak brednie powypisywałeś. Dziękuję. Nie mam więcej pytań.


- Anonymous - 10-07-2009 17:49

a ja zawsze powiadałem swojej babci żeby nie praktykowała tych grzesznych praktyk,i co?ześwirowała,trafiła do psychiatryka,ale się nawróciła.
okultyzm jest do kitu!wolę rozwój duchowy Uśmiech
co wybierasz?szczęście czy magię?szczęście Uśmiech


- beczka - 30-07-2009 11:33

co do serwitorów,to jeśli one w jakikolwiek sposób komuś pomagają nie widzę przeciwwskazań,z tymże trzeba uważać żeby się nie przejechać na tym,dobry mag napewno zrobi dobry użytek z takich praktyk Uśmiech


- Drizzt - 03-08-2009 22:21

beczka napisał(a):co do serwitorów,to jeśli one w jakikolwiek sposób komuś pomagają nie widzę przeciwwskazań,z tymże trzeba uważać żeby się nie przejechać na tym,dobry mag napewno zrobi dobry użytek z takich praktyk Uśmiech

Fakt, choć faktem też jest, że ostatnio coraz więcej magii to popkultura, i napalone dzieciaki robią sobie tym więcej krzywdy, niż pożytku. W tym się więc zgadzam z chrześcijanami, że w wielu przypadkach magia szkodzi - choć trochę gdzie indziej umiejscowiłbym przyczynę tego szkodzenia (nieco tak, jakby 10-cio latkowi dać do zabawy piłę mechaniczną...)