Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Szczęście po śmierci - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Szczęście po śmierci (/showthread.php?tid=3383)

Strony: 1 2


- PS - 31-03-2008 09:27

Paweł22 napisał(a):mógłbyś podać jesli paietasz gdzie moge znalezc w biblii coś o tym?
to było jak jacyś sadyceusze, czy ktoś tam spytali Jezusa czyją będzie żoną, jak podczas swego życia będzie bezdzietną z wieloma braćmi.
Łk 20, 27n
ale nie wiem, czy Ci to coś wyjaśni


- nieania - 31-03-2008 15:11

Paweł nie wiesz, czy ten ktoś trafił do nieba, czy do piekła. Nie masz pojęcia jakie tak naprawdę było jego serca i czy się nie uratował w jakiś sposób od piekła... nic nie wiesz. A jeśli wierzysz w Boga, to pozostaje ci jedynie zaufać...


- katjusza - 31-03-2008 18:42

Ks.Marek napisał(a):Zabił wielu ludzi, więc żeby nie poszedł do piekła, to postaraj się w jakims stopniu poczynić zamiast ojca zadośćuczynienia.

Proszę księdza Uśmiech
Napisał ksiądz, że można zadośćuczynić zamiast kogoś by nie poszedł do piekła.
To jest bardzo radosne i przyznam, że daje dużo nadziei Uśmiech

Chciałabym tylko zapytać na jakiej podstawie wiemy, że nasze zadośćuczynienie może kogoś uratować. Tzn chodzi mi o jakieś namiary w Piśmie Świętym Uśmiech
Lubię wiedzieć takie rzeczy dla siebie i by ewentualnie móc do konkretnych namiarów odesłać kogoś innego. Wierzę, że Bóg jest nieskończenie miłosierny i nie moją rzeczą jest rozsądzać kto zasłużył na Niebo a kto na Piekło. Mogę jedynie opierać się na obietnicy Bożej.
Uznaję autorytet Kościoła Katolickiego i wierzę, że ma to jakieś uzasadnienie w Piśmie Świętym tylko nie jestem jeszcze w nim tak obeznana.
Dlatego pytam Uśmiech

Z góry dziękuję za wszelkie namiary Uśmiech


- Kyllyan - 31-03-2008 18:58

Paweł22 napisał(a):a jesli mój zły bliski już umarł a ja chce to wszystko zrozumieć na ziemii?
A po co?
"Wszystko to marność i pogoń za wiatrem"


- Ks.Marek - 31-03-2008 22:58

katjusza napisał(a):Uznaję autorytet Kościoła Katolickiego i wierzę, że ma to jakieś uzasadnienie w Piśmie Świętym tylko nie jestem jeszcze w nim tak obeznana.
http://www.teologia.pl/m_k/zag08-4.htm


- katjusza - 01-04-2008 10:07

Ślicznie dziękuję Uśmiech