Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Tajemnicze Znaki, symbole, etc - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Tajemnicze Znaki, symbole, etc (/showthread.php?tid=3395)

Strony: 1 2 3 4


RE: Tajemnicze Znaki, symbole, etc - Ks.Marek - 29-03-2008 21:26

Hmmm
[Obrazek: 6.jpg]
[Obrazek: naglowek.png]


- Rachel - 29-03-2008 21:33

A to ks skąd wytrzasnął ?
Dla mnie nie wiem czemu wydaje się to podejrzane :evil:


- omyk - 29-03-2008 21:58

Zdecydowanie! To wygląda na symbol, który ma znaczenie. I nie kojarzy się pozytywnie.
No tak...
"WSTĄŻKA PRZEPLATANA - Symbol bezgranicznego połączenia z mocami wszechświata, związek doskonały, nieprzerwany, niezaprzeczalny."
zobacz tu - http://hankarybka.pl/kosciol/sanktuarium/symbole/index.html
Jak to jest, że takie symbole zapalają światło ostrzegawcze, zanim człowiek się dowie, co tak naprawdę znaczą? Uśmiech
Napisałem majla do Państwa Marszałków. (Jacka Marszałka poznałem osobiście) z zapytaniem, czy raczej z prośbą o wyjaśnienie użycia tego symbolu na ich stronie.


- Ks.Marek - 30-03-2008 23:25

Rachel napisał(a):A to ks skąd wytrzasnął ?
Dla mnie nie wiem czemu wydaje się to podejrzane
omyk napisał(a):Zdecydowanie! To wygląda na symbol, który ma znaczenie. I nie kojarzy się pozytywnie.
Ks.Marek napisał(a):Napisałem majla do Państwa Marszałków. (Jacka Marszałka poznałem osobiście) z zapytaniem, czy raczej z prośbą o wyjaśnienie użycia tego symbolu na ich stronie.
I przyszła odpowiedź.
Pan Jacek Marszałem, dziś w mejlu do mnie napisał(a):Triquetra (łac. Tri – trzy, quetrus – narożnik)

To staroceltycki, przedchrześcijański symbol połączenia i nierozerwalności naturalnych sił przyrody (3 żywiołów). Był również używany jako symbol potrójnej bogini. Często występuje w celtyckich mitach i legendach. Został zaadaptowany przez chrześcijaństwo jako symbol Trójcy Świętej – Trójjedynego Boga – jedności trzech Osób. Jedność w Trójcy i Trójca w jedności. Oznacza również nieskończoność. Triquetra może również symbolizować trwałe połączenie duszy, serca i umysłu, co z pewnością nie jest sprzeczne z Chrześcijaństwem.

Po chrystianizacji tamtych terenów symbol ten pojawia się również w postaci układu trzech ryb.
Jest ona w całości Tutaj. To plik *doc do pobrania. Mam zgodę od autora.


- Polonium - 31-03-2008 17:37

Symbol dobrze znany także z niektórych witrażów w kościołach. Jednak stanowczo odradzam wszelkie tatuaże, nawet te z symbolami chrześcijańskimi. Chrześcijanie nigdy nie tatuowali na sobie ani symbolu ryby ani symbolu krzyża. Biblia mówi "nie" wszelkim okaleczeniom i to jest bezdyskusyjne. Wątek sam się wyczerpał.


- nieania - 31-03-2008 17:43

Polonium to nie tatuaż, ktoś wyciął to sobie żyletką na ręku.


- Glowa - 28-10-2008 19:55

Jak się słyszy, że emo-girls skrobią sobie na łapach imiona swoich sŁit emo-bojuff... ](*,)


- klapciu - 28-10-2008 20:38

Tylkowie wiesz problem autoagresji nie odnosi się tylko do emo. I twierdzenie, że każda osoba autoagresywna to emo... właśnie chciałam stworzyć wątek o autoagresji ale nie wiem czy wypada... bo jakby nie było jest to poważny problem i chyba warto o nim rozmawiać i nie robić z niego tabu...

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 19:42 ]
Hm a tak na marginesie to widzę, że ksiądz Marek fotkę wkleił ze strony autograsja.pl
Hm to może jednak taki wątek, co?

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 20:13 ]
A wiecie, żę jest też taki zespół Duży uśmiech Nawet całkiem fajny Język Ostatnio byłam na jego koncercie Język


- panter6 - 12-05-2009 05:46

Polonium napisał(a):Symbol dobrze znany także z niektórych witrażów w kościołach. Jednak stanowczo odradzam wszelkie tatuaże, nawet te z symbolami chrześcijańskimi. Chrześcijanie nigdy nie tatuowali na sobie ani symbolu ryby ani symbolu krzyża. Biblia mówi "nie" wszelkim okaleczeniom i to jest bezdyskusyjne. Wątek sam się wyczerpał.

zorietu sie zanim cos skrobniesz bo gadasz bzdury. Sam tatoo nie jest grzechem nawet ten z symbolem religijnym chyba ze towazyszy mu tzn symbolowi cos profanum np gola baba.


- Ks.Marek - 12-05-2009 08:10

kłapciu napisał(a):Hm a tak na marginesie to widzę, że ksiądz Marek fotkę wkleił ze strony autograsja.pl
Hm to może jednak taki wątek, co?
Nie ma w tym żądnych podtekstów. A obrazek wziąłem z czyjegoś avatara o ile pamietam.


- omyk - 12-05-2009 11:22

Panter - jak "gadasz" o tym, co obowiązuje chrześcijan, to sam najpierw się zorientuj...
http://www.krolowa-pokoju.com.pl/newage/nie_bedziesz_mial/tatuaze.pdf


- spioh - 12-05-2009 11:38

nieania napisał(a):to nie tatuaż, ktoś wyciął to sobie żyletką na ręku.
skąd taki pomysł?


- klapciu - 12-05-2009 22:34

spioh napisał(a):
nieania napisał(a):to nie tatuaż, ktoś wyciął to sobie żyletką na ręku.
skąd taki pomysł?
W tym przypadku szpan i głupota


- spioh - 12-05-2009 22:40

kłapciu, nie pytam o intencje robienia sobie znaczka, tylko skąd pomysł, że skoro tatuaż z czerwonego barwnika to od razu znaczy że ktoś się pociął żyletką.


- klapciu - 12-05-2009 22:50

Uwierz mi na słowo, że łatwo można rozróżnić czerwony barwnik od pociętej skórę a w tym przypadku raczej wygląda na pociętą...