Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Satanizm - czym jest ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Satanizm - czym jest ? (/showthread.php?tid=345)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- Offca - 20-03-2005 23:48

No ale skądś się to musiało wziąć!


- Harpoon - 20-03-2005 23:55

skąś musiało, tego nie wiem, może od pseudosatanistów :?:
Albo od tego, żeby ukazać satanizm w jak najgorszym świetle :?:


- Futrzak - 21-03-2005 11:51

Ja pitole, a jak można ukazać satanizm w dobrym świetle????????

Przecież satanizm to kult szatana, a szatan jest zły. Czy tak trudno to zrozumieć????


- Harpoon - 21-03-2005 13:30

Futrzak, jak widzę to Tobie trudno tu cokolwiek pojąć.
Nie mówię o ukazaniu Satanizmu w dobrym świetle, tylko o tym, że go jeszcze dodatkowo oczerniono.
Bo czegoś takiego jak czarna msza nie ma. Są tylko 3 rytuały.
Może nie są one jakies tam dobre, ale nie mają nic wspólnego z wyobrażeniem czarnej mszy :!:


- Offca - 21-03-2005 13:32

A jakie to rytuały?


- Harpoon - 21-03-2005 13:39

nazw Ci teraz nie powiem, bo nie pamiętam Oczko
Jeden to na pewno rytuał Litości i jeszcze jakieś dwa, zapomniałam jak się nazywają.


- Daidoss - 21-03-2005 18:02

Moja wiedza jest mała na temat satanizmu. Ale Twoja Harpoon jest żałosna.

Pamiętam wywiad z dziewczyna, która sama mówiła, że służyła jako ołtarz podczas rytuałów satanistycznych. Gdzie była gwałcona.... Potem pod presją musiała urodzić „dziecko szatana”, które miało być poświęcone ofierze szatanowi na śmierć podczas kolejnej mszy. Dziewczyna pamiętam miała bardzo poważne problemy. Musiała zgłosić się do kościoła a konkretnie do egzorcysty. Potem jeszcze długo dziewczyna musiała się ukrywać. Miała ogromne problemy psychiczne.
A Ty mi wciskasz, że nie ma czarnych mszy, rytualnych morderstw. Weź się zastanów Harpoon nad czym co piszesz. Poczytaj kompetentna literaturę na ten temat a nie suche nic wartościowe wycinki czegoś tam. Masakra.... szkoda w ogóle komentować to co Ty „piszesz”, ale nie mogę na to tak po prostu patrzeć, żebyś pisała na tym forum takie pierdoły i żeby inni to czytali.

Mój komentarz do Twoich wypowiedzi? Skończ już! I jak się dowiesz czym naprawdę jest satanizm to napisz..


- Offca - 21-03-2005 18:31

Chłopcy, dziewczęta, opanujcie te egzaltacje! Skoro mała jest szansa na dojście do porozumienia, może zamknąć po prostu temat? Bo zaraz zrobi się z tego sieczka.


- Daidoss - 21-03-2005 18:45

Może nie zamykajmy bo chciałbym żeby jakas się tu osoba kompetentna określiła co na ten temat myśli.
Czy jakis ksiadz mógłby coś na ten temat na koniec napisać :?:



- Harpoon - 22-03-2005 01:10

Dobra, w takim razie nic już nie piszę.
Bo oceniać satanizm pod kątem sekty to tak jak oceniać odnowę pod kątem sekty. I też można z odnowy sektę zrobić, jeśli się tylko będzie chciało. Zajrzył Daidoss na forum w http://www.wiara.pl, tam też jest temat satanizm i tam ludzie coś przynajmniej wiedzą. Niektórzy tylko, ale wiedzą.
I może się sam przekonasz jak jest. bo ja piszę prawdę.
I widzę, że do końca nie udało mi się Ciebie przekonać, że mylisz pseudosatanizm z satanizmem w najczystszej postaci.
Bo to o czym mówisz ze mowila ta dziewczyna to rzeczywiscie sekta satanistyczna, ale trzeba umiec to odroznic. Ty nie umiesz i to jest zalosne.

Prawdziwy satanizm to nie zabawa w czczenie Szatana :!:
to zycie prawdziwym zyciem, korzystanie z zycia i z tym sie wiaze popelnianie grzechow i nie kierowanie sie ograniczeniami zadnymi...
a ksiadz podkresli ci to tak jak kazdy inny chrzescijanin... niestety, ale ciekawa jestem czy ksieza maja taki sam problem z rozroznienie pseudo od prawdziwego satanizmu...


- Oskar - 22-03-2005 08:44

Problemem moja droga nie jest to, kto ma jeszcze problem z odroznieniem "prawdziwego satanizmu" od "pseudo", poniewaz jak na razie tylko ty o takowej roznicy piszesz. Nie rozumiem twojej desperacji i checi ukazania satanizmu jako po prostu jakiejs wolnej filozofii zyciowej, a nie jako SEKTY, ktora w rzeczywistosci jest i potwierdzi to kazda kompetentna osoba obracajaca sie w tej tematyce.
Raczej nie liczylabym na twoim miejscu, ze tym ostatnim zdaniem podjudzisz ksiezy do wdawania sie w dyskusje z toba na ten temat, ktory im dluzej ciagniety staje sie bardziej żenujący.


- Jólka - 22-03-2005 09:39

zgadzam sie z toba Oskar...
Harpoon twierdzi, ze satanizm daje wolnosci i mozliwosc grzeszenia... ale nie trzeba być przeciez wcale satanista, by odrzucic wartosci... tylko moze warto odpowiedziec sobie na pytanie, czym dla nas jest prawdziwa wolnosc?
Harpoon, a skad mamy miec peewnosci, ze to o czym pisza na forum wiara, to prawdziwy satanizm i odroznienie go od pseudosatanizmu?


- Harpoon - 22-03-2005 09:58

Oskar napisał(a):Nie rozumiem twojej desperacji
Ja też nie rozumiem. Heh, niedługo wyjdzie, że jestem satanistką Oczko
A to, że chcę wam pokazać czym jest satanizm wynika z tego, że drażni mnie wręcz to w jaki sposób go odbieracie...
Poza tym przecież już dawno ten temat powinien byc zamknięty. Bo nie wiem już co on ma na celu. Przekonanie tu kogoś, że satanizm nie jest taki, za jaki go macie :?: A może przekonanie mnie, że jest sektą :?: Ja już tego od dawna nie wiem.


Oskar napisał(a):Raczej nie liczylabym na twoim miejscu, ze tym ostatnim zdaniem podjudzisz ksiezy do wdawania sie w dyskusje
A po co mi tu dyskusja z księżmi :?: Przecież ja wiem jakie oni maja zdanie i jakbym chciała z nimi na ten temat gadać, to przecież to żaden problem. Każdy chyba wie, gdzie jest plebania. Zresztą religię też mam z księdzem w szkole. :|

Julia napisał(a):Harpoon twierdzi, ze satanizm daje wolnosci i mozliwosc grzeszenia
Bo na tym się satanizm opiera.
Jedynie co mi się nie do końca tu podoba, to to, że wolność satanisty nie zawsze kończy się na wolności drugiego człowieka. W końcu tu każdy sam ustala sobie zasady.

Julia napisał(a):Harpoon, a skad mamy miec peewnosci, ze to o czym pisza na forum wiara, to prawdziwy satanizm i odroznienie go od pseudosatanizmu
Chciałam wam tylko pokazać, że nie jestem jedyną osobą, która tak sądzi jak ja tu napisałam.


Śmieszne jest w tym temacie to, że trwa on tak długo i nie wiem już ile razy jedną rzecz się tu powtarzało. Mi się już nie chce bronić satanizmu, bo zrozumiałam, ze to nie jest odpowiednie miejsce i odpowiednie osoby do rozmowy na ten temat.
Mi jest łatwiej bardziej pozytywnie ocenić satanizm, bo w tym momencue nie jestem taka jak wy. Tzn. wy jesteście blisko Boga i grzechem byłoby dla was powiedzieć choćby jedno dobre słowo o satanizmie. Nie chcę tu już się kłócić.

Moje małe podsumowanie:
Jest prawdziwy satanizm i tak jak chrześcijaństwo ma swoje odłamy, których z każdym dniem jest więcej. Zalicza się do tego też SEKTY SATANISTYCZNE, żeby nie było, że nie zdaję sobie sprawy o ich istnieniu. W każdym razie każda forma satanizmu jest odrzuceniem Boga i oddaniem się demonom.


- Jólka - 22-03-2005 10:10

moment... wiec uwazasz satanizm za religie? bo z tego co widze to piszesz o tym, ze satanizm tak jak chrzescijanstwo ma rozne odlamy i odlamy satanizmu sa sektami satanistycznymi.
zgadza sie, ze satanizm jest odrzuceniem boga a oddanie sie w moc demonow.

tak w ramach przedstawienia lucyferanizmu (odmiana satanizmu Oczko )

jest to 12 punktow paktu, do ktorego przestrzegania zobowiazuja sie lucyferanie
1. Uroczyście wyrzec się chrztu
2. Uroczyście wyrzec się wiary w Eucharystię
3. Odrzucić posłuszeństwo Bogu i powiedzieć -tak- szatanowi, Lucyferowi, Belzebubowi
4. Odrzucić Matkę Bożą
5. Odrzucić Sakramenty
6. Podeptać krzyż
7. Podeptać obrazy Matki Bożej i Świętych
8. Przysiąc wierność na wieczność królowi ciemności
9. Dać się ochrzcić w imię diabła, wybierając odpowiednie imię
10. Otrzymać na udzie znak przynależności do sekty za pomocą diabelskiego odcisku
11. Wybrać sobie ojca chrzestnego i matkę chrzestną z sekty
12. Sprofanować Hostię, przystępując do Komunii i zachować święte partykuły dla późniejszego sprofanowania ich w czasie tzw. czarnej mszy.


- Gregoriano - 22-03-2005 10:27

Harpoon napisał(a):W każdym razie każda forma satanizmu jest odrzuceniem Boga i oddaniem się demonom.

Nic dodać nic ująć :!: A więc szatanizm to nie jakaś ideologia wolnościowa jak twierdzisz tylko "zabawa" z demonami. Jak to się kończy, poczytasz sobie.....

Jesteś na wskroś ambiwalentna - moze to się odnosi do emocji jednak tu odnisę do poglądów... :roll: