Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Satanizm - czym jest ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Satanizm - czym jest ? (/showthread.php?tid=345)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- Lewiatan - 24-03-2005 14:28

dlaczego sie pytam czy wierzycie w sztana bo spotkałem sie powiedzeniem ze jest Bóg i niema szatana i to mowili katolicy a moze pseudo katolicy ??

Czytam wszystkie posty ale jeszcze nieznalazłem nic o sekcie dużo jest tego jak znajde to sie odniose do tego co tam piszecie!!


- Gregoriano - 24-03-2005 14:41

Lewiatan napisał(a):ludzkie życie jest święte i ma być otaczane szacunkiem

i

Lewiatan napisał(a):jeśli ktoś uderzy cię w policzek, roztrzaskaj mu drugi

a na deser... to:

Lewiatan napisał(a):Używaj nadmiaru zamiast się powstrzymywać. Z radością popełniaj wszystkie z chrześcijańskich siedmiu grzechów głównych (chciwość, duma, zazdrość, gniew, obżarstwo, pożądanie i lenistwo)

Totalna sprzeczność wg. takich zasad drugi człowiek może stać się przedmiotem mojej dumy, chciwości, gniewu itd. Co to ma wspólnego z szacunkiem, to nie wiem? Dalsza dyskusja jest zbyteczna.... :roll:


- Harpoon - 24-03-2005 14:45

Greg... jak byś przeczytał całą biblię szatana to znalazł byś więcej jeszcze sprzeczności...
Ja się juz totalnie pogubiłam w tym wszystkim...
Nie wiem co do czego, heh, a sama zaczęłam temat...

Ps. Greg, przeczytałam książkę, kiedy Ci oddać :?:


- Anonymous - 31-03-2005 20:45

Harpoon wiesz co...nie obraz sie ale ja juz sama nie wiem co mam myslec o Twoim podejsciu do satanizmu.czasami tu zaglądam i widze Twoje niezdecydowanie.Ja Tobie niczego nie wytykam i nie neguje twojego podejścia ale... nie wiem czy wynika to z tego ze jestes niezdecydowana czy moze troche z tego ze wszyscy tak Ciebie tu atakują. Ale uwazam tez ze to bez sensu naswietlac temat satanimu na katolickim forum. Moze odwiedzicie witryne *** i tam sie wypowiecie na temat zalet Kościoła Katolickiego a reakcja bedzie taka sama.

Harpoon nie gniewaj sie i nie obrażaj...zwłaszcza za ostatnie dni....sory Smutny


- Harpoon - 31-03-2005 22:11

Naamah, skoro widzisz moje niezdecydowanie i moje wahania, to bardzo dobrze widzisz... Mam tak namieszane w głowie, że ja już sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :roll:
A co do stronki satan.pl to wiesz dobrze, że ją znam i nikt z tego forum nie weźmie na poważnie tego, co tam jest napisane... Bo tu satanizm rozpatrują tylko z punktu widzenia katolików...

Ps. Naamah, dobrze wiesz, że się nie gniewam, nawet za to, co było w te ostatnie dni... Spoko, i nie przejmuj się tez gadaniną pewnej osoby, wiesz o kim mówię Oczko
A o obrażaniu się to już wogóle nie ma mowy Uśmiech


- Tomek ptak - 06-04-2005 12:15

Harpoon napisał(a):A co do stronki satan.pl to wiesz dobrze, że ją znam i nikt z tego forum nie weźmie na poważnie tego, co tam jest napisane... Bo tu satanizm rozpatrują tylko z punktu widzenia katolików...
Przepraszam a z jakiego punku widzenia mamy widzieć satanizm??? Przecież jesteśmy katolikami... no i trudno przynajmniej mi spojżeć na to z punktu widzenia np. ateisty.


- Harpoon - 06-04-2005 23:11

Kurczę, może się źle wyraziłam... Chodzi mi o to, że satanizm jest rozpatrywany na podstawie biblii i wogóle, ale to już gdzieś Astarot napisał...
To tak, jakby katolicyzm określać według biblii szatana... Nie wyjdzie nic konkretnego. Trzeba się wyłączyć, nie zwracać na nic uwagi i wtedy ocenić ideologię satanistyczną.


- Futrzak - 07-04-2005 17:28

Ale tak się nie da, proszę pani...
Chodzi mi o to, że do satanizmu nie można podejść całkiem neutralnie. Nie można tego oceniać "z boku". Takiej oceny może dokonać tylko Bóg, który jest poza czasem i przestrzenią. A my możemy oceniać tylko z naszego punktu widzenia, "od wewnątrz".


- Harpoon - 07-04-2005 18:33

Proszę Pana, na pewno się da, tylko trzeba spróbować, bo jak ktoś nie próbuje i mówi, różne rzeczy to jak jego opinię tolerować ?
Sorry, nie wiem jak się wyrazić Oczko


- Smyracz - 08-04-2005 11:41

Harpoon napisał(a):Proszę Pana, na pewno się da, tylko trzeba spróbować, bo jak ktoś nie próbuje i mówi, różne rzeczy to jak jego opinię tolerować ?
Sorry, nie wiem jak się wyrazić Oczko

To co piszesz jest w pewnym sensie chore. Bo piszesz tak, że mógłbym pomyśleć, że mam wstąpić do sekty aby zobaczyc jak tam jest.

Sorki, że może piszę dość ostro... ale jak mam tolerować Szatana :?: Czy to jest normalne :?: Ja chcę iśc za Chrystusem a nie prubować tego gdzie jak jest. A Ty jak wiatr zawieje. Jak wszyscy sa za czyms to Ty tez jednak gdy ktoś juz mysli inaczej to Ty jednak tez tak myślisz.

Ale wiek Twój wyjaśnie wszystko dlatego Ci wybaczam Oczko


- Harpoon - 08-04-2005 11:45

Smyracz napisał(a):Jak wszyscy sa za czyms to Ty tez jednak gdy ktoś juz mysli inaczej to Ty jednak tez tak myślisz.
Tak mnie zastanawia to zdanie... Przecież od początku tego tematu mam swoje zdanie i go nie zmieniam.


Smyracz napisał(a):Bo piszesz tak, że mógłbym pomyśleć, że mam wstąpić do sekty aby zobaczyc jak tam jest.
W takim razie źle mnie zrozumiałeś.


Smyracz napisał(a):ale jak mam tolerować Szatana Czy to jest normalne Ja chcę iśc za Chrystusem a nie prubować tego gdzie jak jest.
Eh, przecież mówię, że satanizm nie jest wychwalaniem Szatana... Może w poprzednich postach mocno się zamieszałam, ale wiem, że w saanizmie nie wychwala się Szatana jako upadłego anioła. On jest ucieleśnieniem ludzkich pragnień.
I nie każę nikomu próbować gdzie jak jest, tylko spojrzeć na pewne sprawy bardziej z boku...


Smyracz napisał(a):Ale wiek Twój wyjaśnie wszystko dlatego Ci wybaczam
Więc jakbym miała ponad 20 lat, to już byś mi nie wybaczył :?: Oczko


- Tomek ptak - 10-04-2005 00:21

Dla mnie jako katolika nie da się stnąć z boku i przyjżeć się satanizmowi obiektywnie. Oznaczało by to chociaż na moment negację tego wszystkiego w co wierzę... A tego nie mogę uczynić bo oznaczało by to wyparcie się BOGA :!: :!: :!: Wyparcie się miłości dla której chcę żyć :!: :!: :!:


- GMS - 19-04-2005 14:33

Kochani!!!!!! Przeglądam, co prawda bardzo pobieżnie ten temat, ale uważam, że marnujecie zupełnie niepotrzebnie tak wiele czasu. Szatan uwielbia siać wątpliwości......więc rozwijając temat dajecie mu pole do popisu.
Nie chcę nikogo obrazić, ale poważne traktowanie problemów "stwarzanych" przez Harpoon również uważam za marnotrawienie czasu i energii.
Harpoon jesteś typową nastolatką, która zrobi i wymyśli wszystko byle skupić na sobie uwagę, pomyś,l może warto jednak zmienić styl bycia i podejście do świata.


- Harpoon - 19-04-2005 15:19

GMS akurat dużo wiesz
Nie znasz mnie i nie wiesz jakie miałam wątpliwości co do tego, wszystko widziałam tu inacze4j niż wy, ale spoko, możesz mieć pretensje :!:
Nie zależy mi.

I to nie jest stwarzanie problemów - w końcu chyba każdy może zapytać i powiedzieć co chce...

Poza tym Daidoss rzeczywiście byłabym wdzięczna za zamknięcie tematu, bo nie chce mi się już czytać , jak mnie ciągle jadą... 8)


- Anonymous - 23-07-2005 03:04

GMS napisał(a):Kochani!!!!!! Przeglądam, co prawda bardzo pobieżnie ten temat, ale uważam, że marnujecie zupełnie niepotrzebnie tak wiele czasu. Szatan uwielbia siać wątpliwości......więc rozwijając temat dajecie mu pole do popisu.
Nie chcę nikogo obrazić, ale poważne traktowanie problemów "stwarzanych" przez Harpoon również uważam za marnotrawienie czasu i energii.
Harpoon jesteś typową nastolatką, która zrobi i wymyśli wszystko byle skupić na sobie uwagę, pomyś,l może warto jednak zmienić styl bycia i podejście do świata.

Tak bo dla Kusego doniosłe znaczenia ma jak siedzi sobie kilku ludzi klepie cosik na Jego temat. Miliony gigabajtów poświęcono na roztrząsanie słow , uczynków i natury Jezusa i jest okey.

Szatan jest na tyle istotnym zagadnieniem, że warto poświęcić Mu troche czasu i uwagi bo w końcu Bóg większego preciwnika niż on nie ma.

Co do Harpoon - nie wiem czy jest nastolatką (i do tego typową), ale przynajmniej zadała sobie nieco trudu by zdobyć informację i pomyśleć- co dla nastolatków w dzisiejszych czasach wcale nie jest "typowe".

Pozwolę sobie jeszcze na jedną uwagę - zestawianie gównażerii dewastującej cmentarze ma taki sam sens jak przedstawienie kościoła tylko od strony Inkwizycji.