Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Satanizm - czym jest ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Satanizm - czym jest ? (/showthread.php?tid=345)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- Anonymous - 12-09-2005 11:36

TOMASZ32 napisał(a):Zapewne, moze powiesz w takim razie co ty robisz by być lepszy od takiego chrześcijanina?

Napisałem że satanista może być lepszy, a nie że akurat ja jestem Uśmiech Taki satanista może czynić samo "dobro"(w waszym mniemaniu). Może bezinteresownie pomagać ludzią i takie tam.

TOMASZ32 napisał(a):Kochasz bliźniego jak siebie samego?

A dlaczego powinienem? (tylko darujcie sobie wasze przykazania)Kocham tylko bliskie mi osoby, nie będę kochał wroga, ani wogóle obcego mi człowieka, bo jaki w tym sens?

TOMASZ32 napisał(a):A może dajesz jałumużnę?

Dlaczego mam dawać? Bo Bóg kazał się dzielić? Duży uśmiech Jeżeli ciężko pracowałem na pieniądze to nie oddam ich żebrakowi który potrafi tylko pod kościołem siedzieć i ręce wystawić. Tylko mi nie mówcie że bezrobocie i pracy nie ma, bo jak się chce to praca zawsze się znajdzie.

TOMASZ32 napisał(a):Podaj nam jakies przykłady by nas przekonać, że rzeczywiście możesz być lepszy od niejednego chrześcijanina.

Oj, no naprzykład masz sataniste który pomaga ludzią, oddaje honorowo krew, dba o rodzine. A z drugiej strony taki chrześcijanin, który nadużywa alkoholu, kradnie, ale szczerze tego żałuje i chodzi do kościółka, ksiądz mu odpuszcza grzechy, a on znowu to samo. Kto jest lepszy?

[ Dodano: Pon 12 Wrz, 2005 11:37 ]
Offca napisał(a):Ależ nie musisz! Otrzymujesz ją dzień w dzień :krzywy:

Daruj sobie


- Offca - 12-09-2005 11:41

pABLOelo99 napisał(a):Daruj sobie

Nie mam czego, taka jest prawda, takie jest życie i już. Nie wierz sobie, ale tego i tak nie zmienisz. Nie zmienisz miłości Boga do Ciebie, nawet jak Go będziesz nienawidził.


- Cichociemny - 12-09-2005 13:06

pABLOelo99 napisał(a):Czy ja komuś dałem klucze? Co innego jak bym wierzył i wyznawał szatana, ale nie wierze, nie wyznaje, więc kluczy nikomu nie daje. A co do Twojego przykładu to jeśli złodziej "nie istnieje" to jak mnie okradnie?

no właśnie o twoją wiarę chodzi że złodziej nie istnieje - ale rozczaruje cię on jest i rządzi tym światem :cry: - dowód- wystarczy że spojrzysz na siebie i zobaczysz jak cie okrada z miłości i społeczności z twoim Bogiem .
Szatana nie można rozpatrywać tylko w kategoriach zło kontra dobro. On pragnie przedewszystkim odebrać chwałę Bogu dla siebie. Jak do robi ? Uczyni wszystko i da ci wszystko byle byś nie miał społeczności z Bogiem tym samym jesteś jego i jemu oddajesz cześć nawet niewiedząc o tym :? .

Wiem wiem powiesz przecież jestem ateistą - myślisz że jego to interesuje jak ty się będziesz przedstawiał - on stoi pomiędzy tobą a twojm kochającym Ojcem i jest "hapy"
że robi z ciebie sierotę bo on może teraz dowolnie się tobą zabawiać ku jedynie swojej uciesze #-o .

Ps
tak na marginesie powiedz skoro uważasz się za ateiste do czego potrzebny ci jest satanizm ???


- TOMASZ32-SANCTI - 12-09-2005 17:23

pABLOelo99 napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Zapewne, moze powiesz w takim razie co ty robisz by być lepszy od takiego chrześcijanina?

Napisałem że satanista może być lepszy, a nie że akurat ja jestem Uśmiech Taki satanista może czynić samo "dobro"(w waszym mniemaniu). Może bezinteresownie pomagać ludzią i takie tam.

TOMASZ32 napisał(a):Kochasz bliźniego jak siebie samego?

A dlaczego powinienem? (tylko darujcie sobie wasze przykazania)Kocham tylko bliskie mi osoby, nie będę kochał wroga, ani wogóle obcego mi człowieka, bo jaki w tym sens?

TOMASZ32 napisał(a):A może dajesz jałumużnę?

Dlaczego mam dawać? Bo Bóg kazał się dzielić? Duży uśmiech Jeżeli ciężko pracowałem na pieniądze to nie oddam ich żebrakowi który potrafi tylko pod kościołem siedzieć i ręce wystawić. Tylko mi nie mówcie że bezrobocie i pracy nie ma, bo jak się chce to praca zawsze się znajdzie.

TOMASZ32 napisał(a):Podaj nam jakies przykłady by nas przekonać, że rzeczywiście możesz być lepszy od niejednego chrześcijanina.

Oj, no naprzykład masz sataniste który pomaga ludzią, oddaje honorowo krew, dba o rodzine. A z drugiej strony taki chrześcijanin, który nadużywa alkoholu, kradnie, ale szczerze tego żałuje i chodzi do kościółka, ksiądz mu odpuszcza grzechy, a on znowu to samo. Kto jest lepszy?

[ Dodano: Pon 12 Wrz, 2005 11:37 ]
Offca napisał(a):Ależ nie musisz! Otrzymujesz ją dzień w dzień :krzywy:

Daruj sobie

Ja bynajmniej znam samych złych satanistów, nic dobrego nie robią, to dlaczego miałbym wierzyć, że inni są lepsi?
Jak satanista może czynić samo dobro skoro nie kocha innych?
Dla mnie takie argumenty jakie podałeś nie są dowodem na to, że
satanista może czynić dobro. Miłość rodzi dobro i taki w tym sens.
Jeśli kochamy innych ludzi możemy im pomagać.
Co do dawania jałmużny, to także to nie świdczy dobrze o tobie.
Zauważ, że taki człowiek nie kradnie a prosi o pomoc, jeśli takie człowieka omijasz to dobrze raczej nie robisz.
Ale ty zapewne nadal powiesz, że dobrze czynisz? - ja prędzej mógłbym powiedzieć, że ateista może dobrze czynić, ale satanista?
Mam ku temu ogromne wątpliwości,no ale człowiek jest człowiekiem, więc wszystko jest możliwe, zawsze może się nawrócić.
Czego ci życzę.

Pozdrawiam


- Anonymous - 12-09-2005 20:40

TOMASZ32 napisał(a):Ja bynajmniej znam samych złych satanistów, nic dobrego nie robią, to dlaczego miałbym wierzyć, że inni są lepsi?

Może jednak przeczytaj ten link który Ci podałem, stracisz 5 minut a zyskasz wiedze. Bo z tego co pisesz to mnie się wydaje że znasz PSEUDOsatanistów którzy z nic wspólnego nie mają.

TOMASZ32 napisał(a):Co do dawania jałmużny, to także to nie świdczy dobrze o tobie.
Zauważ, że taki człowiek nie kradnie a prosi o pomoc, jeśli takie człowieka omijasz to dobrze raczej nie robisz.

Z regóły taki człowiek jest sam sobie winny, gdyby naprawde chciał znalazł by jakąś praca, bo nie wierze że nie.

TOMASZ32 napisał(a):Ale ty zapewne nadal powiesz, że dobrze czynisz? - ja prędzej mógłbym powiedzieć, że ateista może dobrze czynić, ale satanista?
Mam ku temu ogromne wątpliwości,no ale człowiek jest człowiekiem, więc wszystko jest możliwe, zawsze może się nawrócić.
Czego ci życzę.

I tu właśnie wychodzi Twoja niewiedza na temat satanizmu, satanista racjonalny to nic innego jak ateista + zapatrzony w siebie indywidualista.

[ Dodano: Pon 12 Wrz, 2005 20:41 ]
Offca napisał(a):Nie mam czego, taka jest prawda, takie jest życie i już. Nie wierz sobie, ale tego i tak nie zmienisz. Nie zmienisz miłości Boga do Ciebie, nawet jak Go będziesz nienawidził.

Nie moge nienawidzieć kogoś kogo nie znam, a tym bardziej kogoś kto nie istnieje.

[ Dodano: Pon 12 Wrz, 2005 20:48 ]
Annnika napisał(a):Jedni widzą w podażąniu za Chrystusem prawdziwą wolność, wolność od zniewolenia grzechem i wolność od wyroku śmierci, wolność od potępienia, a inni widzą niewolę Boga.

Ładna mi wolność ;] Kochaj mnie i postępój wedłóg moich zasad, a jak nie to do piekła. Tak jakbym powiedział komuś jesteś wolny, ale zrób coś nie po mojej myśli to cię zabije :|

[ Dodano: Pon 12 Wrz, 2005 20:54 ]
Cichociemny napisał(a):no właśnie o twoją wiarę chodzi że złodziej nie istnieje - ale rozczaruje cię on jest i rządzi tym światem :cry: - dowód- wystarczy że spojrzysz na siebie i zobaczysz jak cie okrada z miłości i społeczności z twoim Bogiem .
Szatana nie można rozpatrywać tylko w kategoriach zło kontra dobro. On pragnie przedewszystkim odebrać chwałę Bogu dla siebie. Jak do robi ? Uczyni wszystko i da ci wszystko byle byś nie miał społeczności z Bogiem tym samym jesteś jego i jemu oddajesz cześć nawet niewiedząc o tym :? .

To się kupy nie trzyma.

Cichociemny napisał(a):Wiem wiem powiesz przecież jestem ateistą - myślisz że jego to interesuje jak ty się będziesz przedstawiał - on stoi pomiędzy tobą a twojm kochającym Ojcem i jest "hapy"
że robi z ciebie sierotę bo on może teraz dowolnie się tobą zabawiać ku jedynie swojej uciesze #-o .

Czyli, każdy ateista, buddysta i każdy wyznawca innej religi/filozofi jest sługą szatana?? Prosze Cie :hahaha:

Cichociemny napisał(a):Ps
tak na marginesie powiedz skoro uważasz się za ateiste do czego potrzebny ci jest satanizm ???

Satanizm racjonalny jest rozszerzeniem ataizmu, dochodzi świadomy egoizm, indywidualizm, wiara we własne możliwości. Admin wywalił link do filozofi satanistycznej :| ale jak by ktoś chciał to znajdzie bez problemu. Jakbyś to przeczytał wiedział byś czym satanizm się różni od ateizmu.


- Cichociemny - 12-09-2005 22:26

pABLOelo99 napisał(a):Czyli, każdy ateista, buddysta i każdy wyznawca innej religi/filozofi jest sługą szatana?? Prosze Cie brecht


Ja wierzę że jest jedna droga do zbawienia i jest nią Jezus Chrystus :mrgreen:

pABLOelo99 napisał(a):Satanizm racjonalny jest rozszerzeniem ataizmu, dochodzi świadomy egoizm, indywidualizm, wiara we własne możliwości. Admin wywalił link do filozofi satanistycznej Neutralnie ale jak by ktoś chciał to znajdzie bez problemu. Jakbyś to przeczytał wiedział byś czym satanizm się różni od ateizmu.

nie odpowiedziałeś mi - poco ten satanizm skoro tak naprawdę to tylko naklejka - dal ozdoby ,czy by być orginalnym znaczy cool?


- Anonymous - 13-09-2005 16:55

Cichociemny napisał(a):nie odpowiedziałeś mi - poco ten satanizm skoro tak naprawdę to tylko naklejka - dal ozdoby ,czy by być orginalnym znaczy cool?

No dobra, spróbuje innaczej (fragmenty z wikipedi):

Ateizm - to światopogląd ontologicznie przeciwny teizmowi, odrzucający wiarę w istnienie bogów. Do ateistów zalicza się zarówno ludzi odrzucających wiarę w bogów jak i zaprzeczających ich istnieniu.

Satanizm - Punktem odniesienia dla satanizmu jest wiara w istnienie "zasady życia" jako siły personifikującej moc natury, w tym seksualność i inne popędy.
Według satanistów piekło i niebo nie istnieją. Człowiek jest zwierzęciem, które powinno skończyć z hipokryzją i głupotą, zacząć żyć pełnią życia, kochać tylko tych, którzy na miłość zasługują, a szkodzić swoim nieprzyjaciołom, zaspokajać swoje pragnienia, zamiast je tłumić.

Teraz kminisz różnice? Czy to za trudne?


- Offca - 13-09-2005 17:16

To skoro nie ma to nic wspólnego z szatanem to czemu się ta ideologia "satanizmem" nazywa??? 8-[


- Cichociemny - 13-09-2005 17:29

pABLOelo99 napisał(a):Punktem odniesienia dla satanizmu jest wiara w istnienie "zasady życia" jako siły personifikującej moc natury, w tym seksualność i inne popędy.
Według satanistów piekło i niebo nie istnieją. Człowiek jest zwierzęciem, które powinno skończyć z hipokryzją i głupotą, zacząć żyć pełnią życia, kochać tylko tych, którzy na miłość zasługują, a szkodzić swoim nieprzyjaciołom, zaspokajać swoje pragnienia, zamiast je tłumić.


Różnice - opisałeś conajmniej co drugiego Polaka (co gorsza mianującego się katolikem).
Czy ty naprawdę myślisz że człowiek jest tylko zwierzęciem i nie jest zdolny do jakichkolwiek duchowych uniesień ???. I co to znaczy żyć pełnią życia??
To właśnie będąc ateistą byłem ograniczony i nie mogłem żyć pełnią życia - paradoks?
Jednak prawdziw wolność jest tylko w Chrystusie - sprawdzone (przez moją rodzinkę :roll2: )


- Annnika - 13-09-2005 17:44

Cytat:Satanizm nie jest jednorodny. Ma wiele odmian i stopni wtajemniczenia. Poniżej podaję jedną z wielu klasyfikacji.


• 1° satanizmu - uprawianie wróżb, pewne formy magii i spirytyzmu (wywoływanie duchów);

• 2° satanizmu - pseudosataniści; młodociani dyletanci, których życie zostało zdominowane przez muzykę heavy metal, narkotyki oraz seanse; zwykle przeczytali oni Biblię Szatana oraz Rytuał ; możliwe, że próbowali wykonywać jakiś rytuał, w trakcie którego znęcali się nad zwierzętami, demolowali cmentarz lub kaplice, wywoływali duchy;

• 3° satanizmu - samozwańcze grupy satanistyczne, odwołując i wzorujące się na A. Crowley'u i La Vey'u; podczas obrzędów dokonuje się zbiorowych orgii seksualnych , wykorzystuje narkotyki i substancje odurzające;

• 4° satanizmu - sataniści mający powiązania z Kościołem Szatana lub Świątynią Seta ( odłam zorganizowanego satanizmu); uważnie badają ludzi, którzy chcą do nich dołączyć; ich kluczowy obrzęd to czarna msza, będąca parodią i makabrycznym wynaturzeniem obrzędu chrześcijańskiego; propagują gazety, muzykę i inne nośniki, zawierające okultyzm, magię, satanizm;

• 5° satanizmu - sataniści praktykujący składanie ofiar w tym z ludzi; należą tu grupy tzw. satanizmu pokoleniowego, gdzie funkcje kapłaństwa satanistycznego przekazywane sąz ojca na syna; grupy te są zamknięte, hermetyczne; wykonują oni najobrzydliwsze rytuały, w tym: wykorzystywanie seksualne dzieci, mordowanie nienarodzonych, a nieochrzczonych dzieci.

Andrzej Wronka, Od magii do opętania, Radom 2003

W dalszej części rozdziału autor przypomina, ze kult ten jest oparty na czci Szatana jako dawcy radości, nieokiełznanej wolności i przeciwieństwa abstynencji wszelkiego rodzaju.


- TOMASZ32-SANCTI - 13-09-2005 20:17

pABLOelo99 napisał:

Cytat:"Z regóły taki człowiek jest sam sobie winny, gdyby naprawde chciał znalazł by jakąś praca, bo nie wierze że nie. "

I jak możesz uważać, że satanista moze być dobry, skoro nie ma szacunku dla takiego człowieka, który nie ma co do ust włożyć.
I tu nie chodzi tylko o samą pracę, ale o ogólną sytuację takiego człowieka. Ciekawe jak ty byś się czuł, gdybyś ty był biedny i podszedł by ktoś do ciebie i powiedział, żebyś sobie poszukal pracy a nie żebrzesz o pieniądze. Jeśli tak uważasz jak napisałeś to masz nienawiść w swoim sercu i raczej wiem, kto się do tego przyczynił. A tego artykułu nie planuję czytać, bo nic tam mądrego to nie ma. Kolezanka Annika przedstawiła w bardzo krótki, lecz treściwy sposób czym jest satanizm. Koleżanka Offca zadała ci natomiast bardzo konkretne pytanie, na które odpowiedzi sam oczekuję.

Ja ci proponuję zmienić swego pana, bo twoje życie po śmierci może stać się wielkim koszmarem. I oto będziemy się modlić.

Pozdrawiam


- Anonymous - 14-09-2005 03:52

Cichociemny napisał(a):Różnice - opisałeś conajmniej co drugiego Polaka (co gorsza mianującego się katolikem).

Nie ja tylko wolna encyklopedia (wikipedia) Duży uśmiech

Cichociemny napisał(a):Czy ty naprawdę myślisz że człowiek jest tylko zwierzęciem i nie jest zdolny do jakichkolwiek duchowych uniesień ???.

Nie tylko, ale przedewszystkim.

Cichociemny napisał(a):I co to znaczy żyć pełnią życia??

Nie zwarzać na głupie zakazy typu 7 grzechów głównych itp.

Cichociemny napisał(a):To właśnie będąc ateistą byłem ograniczony i nie mogłem żyć pełnią życia - paradoks?

Tożto szok, dlaczego nie mogłeś??

Cichociemny napisał(a):Jednak prawdziw wolność jest tylko w Chrystusie - sprawdzone (przez moją rodzinkę :roll2: )

Jako xanin nie czułem się wolny :| a teraz się czuje ;]

[ Dodano: Sro 14 Wrz, 2005 03:58 ]
Offca napisał(a):To skoro nie ma to nic wspólnego z szatanem to czemu się ta ideologia "satanizmem" nazywa??? 8-[

I to właśnie jest najgorsze bo "źle się kojarzy".

Cytat z pewnej satanistycznej strony:

Oryginalny Szatan nie był wcielonym złem. Był przeciwnikiem i oskarżycielem. Tym, który pomagał Bogu nie popaść w stagnację i zbytnie samouwielbienie.

[ Dodano: Sro 14 Wrz, 2005 04:19 ]
Cytat:• 1° satanizmu - uprawianie wróżb, pewne formy magii i spirytyzmu (wywoływanie duchów);

Formy magi... jest to niejako powiązane z satanizmem, ale nie jest niezbędne żeby zostać satanistą. Ja osobiście magią się nie bawie ;]

Cytat:• 2° satanizmu - pseudosataniści; młodociani dyletanci, których życie zostało zdominowane przez muzykę heavy metal, narkotyki oraz seanse; zwykle przeczytali oni Biblię Szatana oraz Rytuał ; możliwe, że próbowali wykonywać jakiś rytuał, w trakcie którego znęcali się nad zwierzętami, demolowali cmentarz lub kaplice, wywoływali duchy;

Po pseudosatanistach można się wszystkiego spodziewać, ale w 'Bibli Szatana' jest wyraźnie napisane że życie jest najcenniejszą rzeczą na świecie i że należy je szanować, własne, cudze, a także zwierząt. Więc satanista nie znęca się nad zwierzętami i ich nie krzywdzi. Więc znęcanie się nad zwierzętami po przeczytaniu bibli szatana pokazuje że się nią nie kierowali.

Cytat:• 3° satanizmu - samozwańcze grupy satanistyczne, odwołując i wzorujące się na A. Crowley'u i La Vey'u; podczas obrzędów dokonuje się zbiorowych orgii seksualnych , wykorzystuje narkotyki i substancje odurzające;

Bawią się jak potrafią Uśmiech

Cytat:• 4° satanizmu - sataniści mający powiązania z Kościołem Szatana lub Świątynią Seta ( odłam zorganizowanego satanizmu); uważnie badają ludzi, którzy chcą do nich dołączyć; ich kluczowy obrzęd to czarna msza, będąca parodią i makabrycznym wynaturzeniem obrzędu chrześcijańskiego; propagują gazety, muzykę i inne nośniki, zawierające okultyzm, magię, satanizm;

Czarna masza nie istnieje Duży uśmiech A tym bardziej nie w kościele szatana. Jego założyciel pisze w Bibli Szatana że to bujda.

Cytat:• 5° satanizmu - sataniści praktykujący składanie ofiar w tym z ludzi; należą tu grupy tzw. satanizmu pokoleniowego, gdzie funkcje kapłaństwa satanistycznego przekazywane sąz ojca na syna; grupy te są zamknięte, hermetyczne; wykonują oni najobrzydliwsze rytuały, w tym: wykorzystywanie seksualne dzieci, mordowanie nienarodzonych, a nieochrzczonych dzieci.

A to są sekty. Porąbani ludze. Z prawdziwym satanizmem nie mają nic wspólnego. Nie szanują zycia.

Cytat:Andrzej Wronka, Od magii do opętania, Radom 2003

Chyba nie dokońca wiedział co pisze.

Annnika napisał(a):W dalszej części rozdziału autor przypomina, ze kult ten jest oparty na czci Szatana jako dawcy radości, nieokiełznanej wolności i przeciwieństwa abstynencji wszelkiego rodzaju.

Sataniści nie czczą szatana. Zastanawiam się czemu ludzie takie brednie piszą. Ciekawe na jakiej podstawie napisał te książke, skąd czerpał wiedze.

[ Dodano: Sro 14 Wrz, 2005 04:33 ]
TOMASZ32 napisał(a):I jak możesz uważać, że satanista moze być dobry, skoro nie ma szacunku dla takiego człowieka, który nie ma co do ust włożyć.
I tu nie chodzi tylko o samą pracę, ale o ogólną sytuację takiego człowieka. Ciekawe jak ty byś się czuł, gdybyś ty był biedny i podszedł by ktoś do ciebie i powiedział, żebyś sobie poszukal pracy a nie żebrzesz o pieniądze.

Po pierwsze bym nie żebrał, a po drugie poszukał pracy. Jak nie ma co do ust włożyć to chyba tylko o prace chodzi i pieniędze.

TOMASZ32 napisał(a):Jeśli tak uważasz jak napisałeś to masz nienawiść w swoim sercu i raczej wiem, kto się do tego przyczynił.

Ta jest, pewnie wójcio szatan (ironia)

TOMASZ32 napisał(a):A tego artykułu nie planuję czytać, bo nic tam mądrego to nie ma. Kolezanka Annika przedstawiła w bardzo krótki, lecz treściwy sposób czym jest satanizm.

Przedstawiła to od strony człowieka który swoją drogą miał wiedze podobną do waszej na ten temat. Natomiast boisz się przeczytać ten artykuł bo wyjdzie na to że ja mam racje, a nie Ty. Swoją drogą nie wiem jak możesz pisać "nic tam mądrego to nie ma" skoro tego nie przeczytałeś? Mam coraz gorsze zdanie o Tobie.

TOMASZ32 napisał(a):Koleżanka Offca zadała ci natomiast bardzo konkretne pytanie, na które odpowiedzi sam oczekuję.

j/w dlatego właśnie taka a nie inna nazwa.

TOMASZ32 napisał(a):Ja ci proponuję zmienić swego pana, bo twoje życie po śmierci może stać się wielkim koszmarem. I oto będziemy się modlić.

O to żeby moje życie po śmierci stało się koszmarem, czy żebym zmienił pana? Znowu (tu powinienem użyć dość mocnego słowa) sugerujesz że moim panem jest szatan. Ja jestem swoim panem, a w życie po śmierci nie wierze, więc się nie boje Duży uśmiech

[ Dodano: Sro 14 Wrz, 2005 04:44 ]
Cichociemny napisał(a):
pABLOelo99 napisał(a):Punktem odniesienia dla satanizmu jest wiara w istnienie "zasady życia" jako siły personifikującej moc natury, w tym seksualność i inne popędy.
Według satanistów piekło i niebo nie istnieją. Człowiek jest zwierzęciem, które powinno skończyć z hipokryzją i głupotą, zacząć żyć pełnią życia, kochać tylko tych, którzy na miłość zasługują, a szkodzić swoim nieprzyjaciołom, zaspokajać swoje pragnienia, zamiast je tłumić.


Różnice - opisałeś conajmniej co drugiego Polaka (co gorsza mianującego się katolikem).

Jeszcze wróce do tego. Więc uważasz że katolik uważa że piekło i niebo nie istnieje? Kocha tylko tych co na to załużylizamiast miłowaćwszystkich? Szkodzi komukolwiek? Zaspokaja pragnienia, które są swoją drogą zabraniane przez kościół? ZASTANÓW SIĘ CO TY PISZESZ CZŁOWIEKU


- TOMASZ32-SANCTI - 14-09-2005 18:01

pABLOelo99 napisał:

Cytat:"Nie zwarzać na głupie zakazy typu 7 grzechów głównych itp. "

7 grzechów głównych uważasz za głupotę? Chyba po takim stwierdzeniu logiczne jest, że uznam cię za człowieka szatana, bo tylko on takie brednie człowiekowi potrafi podsuwać.
Nie mam ku temu żadnych wątpliwości.I tutaj przy okazji stwierdzenie dotyczące twojego zamieszczonego fragmentu: czy po takim stwierdzeniu miałbym czytac taki artykuł, czy tam także są takie mądrości napisane? Jeśli tak to ja tym bardziej tego czytać nie mam zamiaru,wolałbym poczytać Biblię. A tak dla uwiarygodnienia:

Cytat:"Satanizm to kult oddawany szatanowi. Łączy w sobie elementy spirytyzmu, astrologii, parapsychologii, a także wpływy orientalne. Jest swoistą antywiarą i antykulturą.

Podstawą ideologii jest walka, agresja, niszczenie wyrażające się w mowie, gestach, czynach oraz symbolice np. odwrócony krzyż, czerń, ponury nastrój, "ofiary" ze zwierząt. Jest więc absolutnym zaprzeczeniem wiary chrześcijańskiej, w której podstawowym przykazaniem jest miłość do Boga i bliźnich."

Czy ktoś temu zaprzeczy po za tobą?

pABLOelo99 napisał:
Cytat:Offca napisał/a:
To skoro nie ma to nic wspólnego z szatanem to czemu się ta ideologia "satanizmem" nazywa???


I to właśnie jest najgorsze bo "źle się kojarzy".

A jak ma się kojarzyć i z czym? To chyba logiczne, a jak ty uznajesz się za satanistę a twoim Bogiem jesteś ty sam, to może powinieneś raczej uznawać się za ateistę a nie za satanistę?, to wtedy byłoby wszystko jasne. A jeśli ty się uznajesz za satanistę, to nie dziw się, że będziemy cię traktować jako jego wyznawcę - to jest oczywiste.

pABLOelo99 napisał:
Cytat:"A to są sekty. Porąbani ludze. Z prawdziwym satanizmem nie mają nic wspólnego. Nie szanują zycia. "

Za to ty je szanujesz i jesteś dobrym człowiekiem?
Ciekawe jak długo?, za nim cię szatan dobrze nie opęta?
To powiem ci, że masz bardzo duże szanse na to, jeśli będziesz w tym trwał dalej.



Cytat:"Sataniści nie czczą szatana. Zastanawiam się czemu ludzie takie brednie piszą. Ciekawe na jakiej podstawie napisał te książke, skąd czerpał wiedze. "

A kogo czczą? Boga? Proponuję wszystkim ludziom takim jak ty, zmienić nazwę swojej religi z satanizmu na co innego, bo uważając się za satanistów zawsze będziecie traktowani jako wyznawcy szatana, jego czciciele i zawsze będzie na was ciążyły wszelkiego rodzaju przestępstwa związane z tym kultem. Satanizm to zło i nie da się temu zaprzeczyć, no chyba, że tacy jak ty temu będą przeczyć, ale to zrozumiałe.


Cytat:"Ta jest, pewnie wójcio szatan (ironia)"

Ale ironia zgodna z prawdą, właśnie twój wójcio szatan.
Tak na marginesie : od kiedy jest twoim wójkiem, skoro w niego nie wierzysz?


Cytat:"Przedstawiła to od strony człowieka który swoją drogą miał wiedze podobną do waszej na ten temat. Natomiast boisz się przeczytać ten artykuł bo wyjdzie na to że ja mam racje, a nie Ty. Swoją drogą nie wiem jak możesz pisać "nic tam mądrego to nie ma" skoro tego nie przeczytałeś? Mam coraz gorsze zdanie o Tobie."

Mylisz się, ja się nie boję tego czytać, ja po prostu nie chcę takich głupot czytać, o sataniżmie się naczytałem i mam go po wyżej uszu, po za tym traktuję satanizm jako zwyczajny heretyzm i brednie, więc tym bardziej nie mam powodów do czytania tego artykułu. Na temat satanizmu mam kilka książek,które w bardzo dobry sposób przedstawiają satanizm i to mi całkowicie wystarczy.
Mozesz sobie uważać co chcesz, ale ja nie dam się przekonać do czytania tych bredni, wierzę w Boga i jemu pozostanę wierny.
Możesz mnie też traktować jak chcesz, ja wiem swoje i będę bronił swojej wiary i kościoła. Szanuję cię jako człowieka, będę negował jednak twoje poglądy. Jest to chyba dla ciebie zrozumiałe,mam nadzieję?

Cytat:"O to żeby moje życie po śmierci stało się koszmarem, czy żebym zmienił pana? Znowu (tu powinienem użyć dość mocnego słowa) sugerujesz że moim panem jest szatan. Ja jestem swoim panem, a w życie po śmierci nie wierze, więc się nie boje "

O to byś zmienił swojego pana i oto, byś po swojej śmierci mógł być zbawiony a nie potępiony.
Co do tej sugesti dotyczącej szatana to ja nie tylko to sugeruję, ale po twoich wypowiedziach jestem tego pewien.

Jeśli nie wierzysz w życie po śmierci, to może powiesz, co się stanie po twojej śmierci, skoro nie ma po niej życia?
Przysypią cię ziemią i na tym koniec?
Mylisz się i to bardzo, to co jest po śmierci to będzie życie, ale nie takie jak tutaj na ziemi : życie wieczne w niebie albo życie w wiecznym potępieniu - i to dopiero będzie koszmar. Ale możesz sobie w to nie wierzyć, jak pożegnasz już ziemię to się wtedy przekonasz, oby tylko nie było za późno na nawrócenie.

Pozdrawiam


- Annnika - 14-09-2005 20:09

1) Skoro satanizm nie ma nic wspólnego z szatanem, to skąd ta nazwa :zmieszany: :?:

2) to pierwsza z brzegu ksiażka o problemach satanizmu, jaką znalazłam na półce, wydawnictwo laickie, autor zdaje się socjolog.

3) zasada 7 grzechów głównych w podobnym, analogicznym brzmieniu i sensie jest uznawana przez różne środowiska, niekoniecznie wiary, bo są to prawdy uniwersalne, niekoniecznie tylko zarezerwowane dla chrześcijaństwa Oczko

Pozdrawiam Uśmiech


- Anonymous - 15-09-2005 13:28

Annnika napisał(a):1) Skoro satanizm nie ma nic wspólnego z szatanem, to skąd ta nazwa :zmieszany: :?:

Znudziło mi się odpowiadanie na to pytanie bo ileż można.

Annnika napisał(a):2) to pierwsza z brzegu ksiażka o problemach satanizmu, jaką znalazłam na półce, wydawnictwo laickie, autor zdaje się socjolog.

I pewnie chrześcijanin, daje se łeb ubić.


Annnika napisał(a):3) zasada 7 grzechów głównych w podobnym, analogicznym brzmieniu i sensie jest uznawana przez różne środowiska, niekoniecznie wiary, bo są to prawdy uniwersalne, niekoniecznie tylko zarezerwowane dla chrześcijaństwa Oczko

7 grzechów głównych to głupota wymyślona przez kościół (nie biblie ;])
Taka chciwość tylko mnie motywuje do pracy. Żeby mieć więcej będę na to pracował. A zazdrość, gniew? Przecież to są uczucia których się nie da uniknąć, a jak mi tu ktoś napisze że potrafi to z krzesła spadne.

[ Dodano: Czw 15 Wrz, 2005 13:59 ]
TOMASZ32 napisał(a):7 grzechów głównych uważasz za głupotę? Chyba po takim stwierdzeniu logiczne jest, że uznam cię za człowieka szatana, bo tylko on takie brednie człowiekowi potrafi podsuwać.
Nie mam ku temu żadnych wątpliwości.I tutaj przy okazji stwierdzenie dotyczące twojego zamieszczonego fragmentu: czy po takim stwierdzeniu miałbym czytac taki artykuł, czy tam także są takie mądrości napisane? Jeśli tak to ja tym bardziej tego czytać nie mam zamiaru,wolałbym poczytać Biblię.

7 grzechów głównych to JEST głupota. Jak mi powiesz że potrafisz w ciągu tygodnia żadnego nie złamać to to się ucze bibli na pamięć.

TOMASZ32 napisał(a):A tak dla uwiarygodnienia:

Cytat:"Satanizm to kult oddawany szatanowi. Łączy w sobie elementy spirytyzmu, astrologii, parapsychologii, a także wpływy orientalne. Jest swoistą antywiarą i antykulturą.

Podstawą ideologii jest walka, agresja, niszczenie wyrażające się w mowie, gestach, czynach oraz symbolice np. odwrócony krzyż, czerń, ponury nastrój, "ofiary" ze zwierząt. Jest więc absolutnym zaprzeczeniem wiary chrześcijańskiej, w której podstawowym przykazaniem jest miłość do Boga i bliźnich."

Czy ktoś temu zaprzeczy po za tobą?

Ble, ble, ble, znowu jakiś nawiedzony ten tekst napisał. A zaprzeczy cała masa ludzi, ale ja ich tu wołał nie będę.

TOMASZ32 napisał(a):A jak ma się kojarzyć i z czym? To chyba logiczne, a jak ty uznajesz się za satanistę a twoim Bogiem jesteś ty sam, to może powinieneś raczej uznawać się za ateistę a nie za satanistę?, to wtedy byłoby wszystko jasne. A jeśli ty się uznajesz za satanistę, to nie dziw się, że będziemy cię traktować jako jego wyznawcę - to jest oczywiste.

Oczywiste jest to, że obrałeś sobie jeden tor myślenia, zapodałeś klapki na oczy i nie raczysz nawet przyjąć do wiadomości że jesteś w błędzie, ale to typowe dla xianinów, więc specjalnie się nie dziwie. I tłumaczyłem Ci jaka jest różnica między ateizmem a satanizmem, ale widze że nie dociera, czyżby za trudne?

TOMASZ32 napisał(a):Za to ty je szanujesz i jesteś dobrym człowiekiem?
Ciekawe jak długo?, za nim cię szatan dobrze nie opęta?
To powiem ci, że masz bardzo duże szanse na to, jeśli będziesz w tym trwał dalej.

Życie szanuje, a czy jestem dobry... Nie kradne, nie zabijam, jak ktoś znajomy jest w potrzebie to pomoge, nie żądając nic w zamian, chyba nie jest najgorzej. A szatan prędzej Ciebie opęta bo Ty w niego wierzysz, ja nie wierze więc mam spokój. Znam ludzi którzy są dużo starsi odemnie, dużo dłużej są satanistami, a jakoś dalej są dobrymi ludźmi.

TOMASZ32 napisał(a):A kogo czczą? Boga? Proponuję wszystkim ludziom takim jak ty, zmienić nazwę swojej religi z satanizmu na co innego, bo uważając się za satanistów zawsze będziecie traktowani jako wyznawcy szatana, jego czciciele i zawsze będzie na was ciążyły wszelkiego rodzaju przestępstwa związane z tym kultem. Satanizm to zło i nie da się temu zaprzeczyć, no chyba, że tacy jak ty temu będą przeczyć, ale to zrozumiałe.

No nie no Ty naprawde masz jakieś problemy "A kogo czczą? Boga?" normalnie nie mam słów, czytasz chociaż moje wypowiedzi?

TOMASZ32 napisał(a):Ale ironia zgodna z prawdą, właśnie twój wójcio szatan.
Tak na marginesie : od kiedy jest twoim wójkiem, skoro w niego nie wierzysz?

Od wczoraj, przyszedł do mnie i powiedział "opętuje Cię" i stało się, a później powiedział, że jest bratem mojej mamusi, więc mówie do niego przez wójek.

TOMASZ32 napisał(a):Mylisz się, ja się nie boję tego czytać, ja po prostu nie chcę takich głupot czytać, o sataniżmie się naczytałem i mam go po wyżej uszu, po za tym traktuję satanizm jako zwyczajny heretyzm i brednie, więc tym bardziej nie mam powodów do czytania tego artykułu.

Dla mnie brednie to Biblia, ale ja jednak conieco z niej czytałem i mam jako takie podstawy aby tak stwierdzić.

TOMASZ32 napisał(a):Na temat satanizmu mam kilka książek,które w bardzo dobry sposób przedstawiają satanizm i to mi całkowicie wystarczy.

Wystarczy bo takie Ci kościół o nim zdanie wyrobił. Natomias z alternatywnych źródeł wiedzy boisz się czerpać i są to dla Ciebie brednie choć za grosz o tym co tam pisze pojęcia nie masz.

TOMASZ32 napisał(a):Mozesz sobie uważać co chcesz, ale ja nie dam się przekonać do czytania tych bredni, wierzę w Boga i jemu pozostanę wierny.

Ja nie mam w nawyku tak jak Ty "nawracania" ludzi, wcele Ci nie karze zostać satanistą, poprosu próbuje Ci wysłumaczyć (choć tak naprawde to walka z wiatrakami) jaki on jest naprawde, ale nie oczekuje że porzucisz xiaństwo. Jeżeli wierzysz w Boga, garbate aniołki czy świętego mikołaja to tylko i wyłącznie Twój biznes, a mi nic do tego.

TOMASZ32 napisał(a):Możesz mnie też traktować jak chcesz, ja wiem swoje i będę bronił swojej wiary i kościoła. Szanuję cię jako człowieka, będę negował jednak twoje poglądy. Jest to chyba dla ciebie zrozumiałe,mam nadzieję?

Ja Ci wiary nie zabieram, poprostu próbuje uświadomić że moja filozofia na życie to nie jest "czyste zło".

TOMASZ32 napisał(a):O to byś zmienił swojego pana i oto, byś po swojej śmierci mógł być zbawiony a nie potępiony.
Co do tej sugesti dotyczącej szatana to ja nie tylko to sugeruję, ale po twoich wypowiedziach jestem tego pewien.

<no comment>

TOMASZ32 napisał(a):Jeśli nie wierzysz w życie po śmierci, to może powiesz, co się stanie po twojej śmierci, skoro nie ma po niej życia?
Przysypią cię ziemią i na tym koniec?

Dokładnie TAK!! Finish i kropka.

TOMASZ32 napisał(a):Mylisz się i to bardzo, to co jest po śmierci to będzie życie, ale nie takie jak tutaj na ziemi : życie wieczne w niebie albo życie w wiecznym potępieniu - i to dopiero będzie koszmar. Ale możesz sobie w to nie wierzyć, jak pożegnasz już ziemię to się wtedy przekonasz, oby tylko nie było za późno na nawrócenie.

A skąd Ty tyle o tym wiesz? Daj mi jakiś dowód Uśmiech (PS. Nie przyjmuje argumentów "w Bibli jest napisane")