Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Satanizm - czym jest ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Satanizm - czym jest ? (/showthread.php?tid=345)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- TOMASZ32-SANCTI - 22-09-2005 00:54

To co ty tutaj robisz na forum katolickim za przeproszeniem pytam?
Czy nie pomyliłeś go z innym? Nie żebym cię wyganiał, ale tak to wyglada jakbyś pomylił fora?

Pozdrawiam


- Anonymous - 22-09-2005 00:55

PS2. Aslan znowu zaprzeczyłeś swój jeden post drugim...

[ Dodano: Czw 22 Wrz, 2005 00:57 ]
TOMASZ32 napisał(a):To co ty tutaj robisz na forum katolickim za przeproszeniem pytam?
Czy nie pomyliłeś go z innym? Nie żebym cię wyganiał, ale tak to wyglada jakbyś pomylił fora?

Do myślam sie że to do mnie Duży uśmiech

Spójrz że no na topic człowieczku mały to będziesz wiedział co ja tu robieUśmiech


- Anonymous - 22-09-2005 09:14

TOMASZ32 napisał(a):To co ty tutaj robisz na forum katolickim za przeproszeniem pytam?
Czy nie pomyliłeś go z innym? Nie żebym cię wyganiał, ale tak to wyglada jakbyś pomylił fora?

Skądś znam ten "argument" :hahaha: :hahaha: :hahaha:


- TOMASZ32-SANCTI - 22-09-2005 13:17

Co ty sugerujesz semper malusie?
Ja niko go nie wyganiam z forum, tylko go pytałem, czy nie pomylił forum, bo może jak siedzi w sataniźmie "racjonalnym", to może bardziej powinien się skupić na własnych poglądach i w tym kierunku szukać dyskusji, bo tutaj raczej jest forum katolickie?

Masz coś przeciw?

Pozdrawiam


- Gregoriano - 22-09-2005 13:43

To chyba nie na temat!!! :?

Forum katolickie nie jest tylko dla katolików :roll:


- TOMASZ32-SANCTI - 22-09-2005 16:39

Dokładnie Gregoriano, ale to tak niespodziewanie, ale na krótki moment zeszło na inny tor za co przepraszam, ale już wracamy do tematu, bardzo trudnego z resztą.

Cytat:Spójrz że no na topic człowieczku mały to będziesz wiedział co ja tu robieUśmiech

Alez ja widzę, wcale się nie dziwię, że ty tutaj jesteś, tylko ciekawiło mnie (może wtedy ująłem to nie w taki sposób jak zamierzałem, za co przepraszam) o czyn chcesz dyskutowac z katolikami na temat satanizmu, skoro i tak zło będzie negowane przez katolików? - o to mi dokładniej chodziło, ale gdy się robi kilka rzeczy jednoczesnie to wymykają się myśli z głowy i wtedy nie pamiętam, co dokładnie miałem ci napisać.

Nie chodziło mi jednak o to, że nie powinieneś byc na forum, w żadnym wypadku.

Wracamy do tematu jakim jest satanizm.

Pozdrawiam


- Aslan - 22-09-2005 21:58

pABLOelo99 napisał(a):PS2. Aslan znowu zaprzeczyłeś swój jeden post drugim...

jakoś nie widzę...?

poza tym: ja nie uwazam Ciebie, i Sempera za idiotów. nikogo nie uważam.
szanuję to, że pójście zgoła innymi od mojej drogami było waszym wyborem, mam nadzieję też, że jak najbardziej świadomym i racjonalnym!
ale chyba przyjmujecie to, że skoro pojawiliście się tu, to wszyscy chcą się z Wami podzielić tym, co kochają... tak jak każdy zakochany.
skoro kocham i jestem kochanym, a przy tym wiem, że to jest na wyciągnięcie ręki także- przede wszystkim dla Was, sznowni Pablo i Malusie, i to miłość nie taka, jaką daje świat, ale taka, że nawet nie możecie jej pojąć, ale poczujecie ją, gdy uwierzycie, że może zmienić wasze życie.
także- pozdrawiam Braci i do następnego razu!

[ Dodano: Czw 22 Wrz, 2005 21:59 ]
i konczmy z offtopikiemUśmiech


- Ajfen - 22-09-2005 23:12

Cytat:Wiesz kolego, to Wy potrzebujecie otwarcia, bo dla Was wszystko co poza kosciołem to zło, głupota i trzeba tępić.
O co to, to nie. Nikt z nas nie mówi o tym, co spoza Kościoła jako o głupocie. Zaś o tym, co jest dobre, a co złe decydujesz sam(ponieważ masz wolną wolę). W kwestii otwarcia, to jakoś nie zauważyłem, żeby prawdziwy Katolik i Chrześcijanin był zamknięty. Otwarcia potrzebuje ten, kto Boga nie chce, a nie ten, który go znalazł. My jesteśmy już otwarci, zaś wy zamknięci. Zza tych drzwi słyszycie pukanie, ale jesteście zbyt leniwi, aby wstać i otworzyć drzwi. Życie bez Boga, nakazów i zakazów jest wygodne, po co więc to zmieniać. Tak myślicie, ale do czasu. Modlę się, aby i wasze serca Bóg oświecił. Nie możliwe, abyś nie dążył do poznania. W życie każdego z nas wpisane jest dążenie do poznania prawdy. Tą prawdą jest dla nas Trójjedyny i Wszechmogący Bóg. On jest przyczyną wszechrzeczy i wszystko w nim ma istnienie.
Wy zaś Boga nie przyjmujecie, ponieważ sprawia wam przyjemność beztroskie życie poza Jego prawem.


- Annnika - 23-09-2005 14:53

Najzabawniejsze dla mnie za to jest to, ze spora część satanistów uważa się za niewierzących w Boga, a przecież szatan jest stworzeniem ,które sobie doskonale zdaje sprawę z potęgi Najwyższego i musiał uznać porażkę w starciu z Chrystusem.

W każdym razie jeśli wiara to w dużej mierze zaufanie Bożemu Słowu, że jest konsekwentne i prawdziwe, znajomość Bożych nakazów oraz świadomość Jego majestatu, to wtedy szatan byłby najbardziej wierzącą istotą na ziemi Duży uśmiech "Jedyne"co mu brakuje to posłuszeństwo i miłość :twisted:

Śmiem twierdzić, ze szatan jest tym tworzeniem, które wiarę w istnienie Boga ma opanowaną do perfekcji Duży uśmiech


- TOMASZ32-SANCTI - 23-09-2005 16:49

Szatan przecież był aniołem, który służył Bogu. Jest więc bardzo inteligentny i wie doskonale jak nas odsunąć od Boga, muszę przyznać, ze doskonale mu się to udaje. Dlatego największą głupotą człowieka jest to, ze się go nie docenia, tylko traktuje się go jako złego ducha, który istnieje i kusi ludzi lub ich opętuje. Tak naprawdę on tego wcale nie musi robić. Wystarczy, ze wprowadza nas w grzechy, a my mu ułatwiamy to bardzo, szukając wszelkich przyjemności.

Pozdrawiam


- Anonymous - 23-09-2005 19:57

Annnika napisał(a):Najzabawniejsze dla mnie za to jest to, ze spora część satanistów uważa się za niewierzących w Boga, a przecież szatan jest stworzeniem ,które sobie doskonale zdaje sprawę z potęgi Najwyższego i musiał uznać porażkę w starciu z Chrystusem.

Ale w szatana też nie wierzą, nie potrafisz tego pojąć??


- TOMASZ32-SANCTI - 23-09-2005 20:05

Pablo, trudno jest to pojąć, bo satanizm kojarzy się niestety z szatanem, chyba już o tym wspominałem, dlatego nic na to nie poradzisz. Możesz mieć tylko swój pogląd na satanizm racjonalny.


Pozdrawiam


- Aslan - 23-09-2005 22:02

http://jeffmilner.com/backmasking.htm to tak na marginesie, ale związane z sztanem...

posłuchajcie fragmentu znanych hitów rockowych, i zobaccie, co się kryje w nich, jeżeli posłuchamy od tyłu... szczególnie stairway to heaven...


- Annnika - 23-09-2005 22:39

To niestety znam, a szatan także i tak działa, szuka każdej furtki, najlepij tej, która wygląda niewinnie Smutny

Polecam książkę "Królestwo Chrystusa , królestwo szatana"


- TOMASZ32-SANCTI - 23-09-2005 23:14

Tej książki nie czytałem, ale zamierzam ją kupić, bo w ogóle to o niej czytałem, ze jest naprawdę bardzo ciekawa. Ukazuje działania szatana, jego podstępy, jak chce nas oderwać od Chrystusa.

Szatan robi co chce, a my czesto mu ulegamy z taką łatwością.
Dla niego to wielka uciecha, a dla nas wchodzenie w śmierć duchową.

Pozdrawiam