Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Satanizm - czym jest ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Satanizm - czym jest ? (/showthread.php?tid=345)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- TOMASZ32-SANCTI - 25-09-2005 19:18

semper_malus napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Dlatego nie obarczaj Boga za wszystkie nieprawości ludzkie, bo jest to niezgodne z prawdą.

Ludzie czynią, cvzynili zło w imię Boga dobrego i miłosiernego. To czy czynili to z woli Boga czy nie nie ma żadnego znaczenia. "dobre" zasady chrześjańskie nie powstrzymały złych uczynków- a mało tego stały się parawanem za którym złe uczynki chowano. Więc chrześjaska retoryka w niczym nie przeszkadza aby krzywdzić ludzi. Bo chrześjaństwo wcale nie uczyniło ludzi lepszymi.

Głupota bez granic semper malusie. Ty nigdy nie przestanisz krytykować Boga? Zastanawiam się co on ci złego uczynił?
I skąd takie głupoty przychodzą ci do głowy? Moze od szatana, bo tylko on potrafi sprawiać, ze człowiek gada takie głupoty wzgledem Boga.

Ludzie czynili i czynią zło, ale nie w imię Boga, ale w imię diabła, a posługują się imieniem Boga, bo chcą go niszczyć po przez odciąganie wiernych od niego, ale czynia tak na własną zgubę. Nam chrześcijanom wypada się tylko modlić za takich ludzi jak ty.

Pozdrawiam


- Anonymous - 25-09-2005 19:32

Czy rozmawiając o ludziach- ich motywach i uczynkach możesz choć na chwile przestać mi wmawiać, że atakuję Boga?. Nie twierdzę, że Bóg jest zły (czy dobry) tylko twierdzę , że ludzie z imieniem Boga na ustach (a nie Szatana) setki i tysiące razy przelewali krew, mordowali i torturaolwi Ludzie!!! mówię o ludziach nie o Bogu!!! Zrozum i przestań pisać głupoty!


- TOMASZ32-SANCTI - 25-09-2005 20:29

Wiesz, nie uważam takich ludzi za wierzących w Boga, Bóg nie uczy zabijania, nie zachęca do tego. A to że ludzie używaja imienia Boga do takich czynów to już jest ich bardzo poważny problem, świadczy to tylkko o tym, ze tak naprawdę w Boga nie wierzą, czy też nie wierzyli. Nie znaczy to jednak, ze każdy jest taki.
Chrystus uczył miłości a nie nienawiści, więc na Chrystusie trzeba swoje życie opierać, on jest wcieleniem Boga i nie ma w nim żadnej nienawiści.

Rozmawiając o ludziach, ich motywach postępowania trudno jest ci nie wmawiać tego, skoro czynisz to nawet, jeśli tego nie planujesz. Piszesz cały czas, że ludzie z imieniem Boga na ustach mordowali, torturowali. Skoro nie uważaszże Bóg jest zły, to powinieneś także wiedzieć, ze ci ludzie swoim postępowaniem wcale nie pokazywali swojej wiary w Boga lecz w diabła.

Mówić można dużo, ale ważniejsze jest to co ma się w sercu i jak się postępuje. Teraz też jest wielu ludzi, którzy uważają się za wielce wierzących, a na codzień postępują skandalicznie, co napewno nie świadczy o ich prawdziwej wierze w Boga, ale raczej można by ich uznać za nie wierzących.

Pozdrawiam


- Anonymous - 25-09-2005 20:37

Gdyby działali z poduszczenia diabła to by nie wymawiali imienia istoty dla której djabeł jest największymn wrogiem nespa?

Przypuszenia można snuć różne- czy ci ludzie byli czy nie byli dobrzy, czy byli czy nie byli chrześćjanami, ale fakty są takie jak powiedziałem - Bóg zostął rozmyślnie czy nierozmyślnie użyty jako parawan dla okropieństw- i nad czym tu debatować?


- Ajfen - 25-09-2005 20:42

Cytat:Przypuszenia można snuć różne- czy ci ludzie byli czy nie byli dobrzy, czy byli czy nie byli chrześćjanami, ale fakty są takie jak powiedziałem - Bóg zostął rozmyślnie czy nierozmyślnie użyty jako parawan dla okropieństw- i nad czym tu debatować?
To jest fakt smutny semper_malusie. Kościół przepraszał za te krzywdy. Ileż razy przelewano krew za wiarę? Nie potrafię powiedzieć, ale czemu czepiasz się Kościoła za to, co było i za co przeprosił, a nie szkalujesz muzułmanów za Jihad, który też jest wynikiem błędnej interpretacji reguł wiary, a obecnie pochłania tysiące ofiar???


- Aslan - 25-09-2005 20:43

semper_malus napisał(a):Bóg zostął rozmyślnie czy nierozmyślnie użyty jako parawan dla okropieństw

i to są naprawdę dobre słowa. i prawdziwe. co do tego nie ma wątpliwości.
różne szuje od dawien dawna podcierają sobie mordkę Bogiem, gdy popełnią zbrodnie. i to jest dobre usprawiedliwienie, ale nizgodne z prawdą.

btw- cieszy mnie że 'Bóg' napisałeś z wielkiej litery Oczko


- TOMASZ32-SANCTI - 25-09-2005 20:50

semper_malus napisał(a):Gdyby działali z poduszczenia diabła to by nie wymawiali imienia istoty dla której djabeł jest największymn wrogiem nespa?

Przypuszenia można snuć różne- czy ci ludzie byli czy nie byli dobrzy, czy byli czy nie byli chrześćjanami, ale fakty są takie jak powiedziałem - Bóg zostął rozmyślnie czy nierozmyślnie użyty jako parawan dla okropieństw- i nad czym tu debatować?

A czy ja mówie cos o debatowaniu na ten temat, Aslan bardzo dokładnie to wyjaśnił, więc ja juz nie będę się powtarzał,ale od kilku postów starałem się ci to przekazać, tylko do ciebie to nie docierało.

Pozdrawiam


- Anonymous - 25-09-2005 20:53

Ajfen napisał(a):To jest fakt smutny semper_malusie. Kościół przepraszał za te krzywdy. Ileż razy przelewano krew za wiarę? Nie potrafię powiedzieć, ale czemu czepiasz się Kościoła za to, co było i za co przeprosił, a nie szkalujesz muzułmanów za Jihad, który też jest wynikiem błędnej interpretacji reguł wiary, a obecnie pochłania tysiące ofiar???

Bo nie żyję wśród muzułmanów.
Aslan napisał(a):btw- cieszy mnie że 'Bóg' napisałeś z wielkiej litery

wypadek przy pracy :krzywy:


- Aslan - 25-09-2005 21:26

semper_malus napisał(a):wypadek przy pracy

czytałeś taką książkę 'siła podświadomości' ? :lol2:


- Annnika - 25-09-2005 21:36

To może czyaj to wina, że używan oimienia Boga jako parawan :?: Boga :?:

To jak jakiś wariat zabije kilkunastu przechodniów i powie, że to dla mnie, to te mordy to moja wina :?: albo moich przyjaciół, bo się do znajmości ze mną przyznają:?: To nie wina katolików ani Boga, że pomyleńcy się Bogiem zasłaniali...


- Anonymous - 25-09-2005 21:40

Dawno tu nie zaglądałem Duży uśmiech

> TOMASZ32

Nazwałem Cię fanatykiem nie dlatego, że uwarzam że jedyny i słuszny jest satanizm, tylko dlatego, że niepotrafisz zrozumieć jaki jest naprawde. Kościół Ci wyrobił o nim taką opinie, a Ty nie przyjmujesz do wiadomości że może jest innaczej. Wpierasz mi że mną kieruje Szatan i że Bóg mnie kocha. Później gadasz że będziesz się modlił żebym się nawrócił. Ja tego nie chce, więc bądź tak łaskawy i w moje życie z butami nie właź. Tyle!


- Anonymous - 25-09-2005 21:46

Annnika napisał(a):To nie wina katolików ani Boga, że pomyleńcy się Bogiem zasłaniali

Oczywiście, że to moja wina. :hm: Ja tam nie wiem nie obwiniam katolików, tylko wydaje mi się ciut dziwne, że Bóg nie intereniował, ale jęzęli przyjąc, że Boga nie ma lub jest on neutralny to wyjaśnia wszystko.


- TOMASZ32-SANCTI - 25-09-2005 21:51

pABLOelo99 napisał(a):Dawno tu nie zaglądałem Duży uśmiech

> TOMASZ32

Nazwałem Cię fanatykiem nie dlatego, że uwarzam że jedyny i słuszny jest satanizm, tylko dlatego, że niepotrafisz zrozumieć jaki jest naprawde. Kościół Ci wyrobił o nim taką opinie, a Ty nie przyjmujesz do wiadomości że może jest innaczej. Wpierasz mi że mną kieruje Szatan i że Bóg mnie kocha. Później gadasz że będziesz się modlił żebym się nawrócił. Ja tego nie chce, więc bądź tak łaskawy i w moje życie z butami nie właź. Tyle!

Co do satanizmu, to już pisałem, że to nie Kościół mi wyrobił opinie o sataniźmie, ale siedziałem w nim długi czas i wiem do czego prowadzi, więc nie powtarzaj już mi tego ponownie. Ja się nie będę za ciebie modlił jeśli tak tego bardzo pragniesz, a ty nie powtarzaj mi tego ponownie, dobrze?

Tak na marginesie: nie zmienisz jednak faktu, ze inni będą sie modlić za ciebie, ponieważ katolicy modla sie za wszystkich, np. podczas Mszy św., więc i za ciebie takze.

Pozdrawiam


- Anonymous - 25-09-2005 22:20

TOMASZ32 napisał(a):Co do satanizmu, to już pisałem, że to nie Kościół mi wyrobił opinie o sataniźmie, ale siedziałem w nim długi czas i wiem do czego prowadzi, więc nie powtarzaj już mi tego ponownie. Ja się nie będę za ciebie modlił jeśli tak tego bardzo pragniesz, a ty nie powtarzaj mi tego ponownie, dobrze?

Może być ;]

TOMASZ32 napisał(a):Tak na marginesie: nie zmienisz jednak faktu, ze inni będą sie modlić za ciebie, ponieważ katolicy modla sie za wszystkich, np. podczas Mszy św., więc i za ciebie takze.

Wkurza mnie to całe nawracanie, nie wystarczy im/wam że są/jesteście happy z Bogem?


- Anonymous - 25-09-2005 22:22

pABLOelo99 napisał(a):Wkurza mnie to całe nawracanie, nie wystarczy im/wam że są/jesteście happy z Bogem?

Happy to będzie jak twoje popioły spod stosu rozwieje wiatr, albo jako neofita będziesz podpalał stosy :krzywy: :diabelek: