Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Satanizm - czym jest ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Satanizm - czym jest ? (/showthread.php?tid=345)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- Annnika - 27-09-2005 21:36

Bóg może interweniować tylko w tej przestrzeni, którą sami mu damy. Jak mówisz - nie wciska się z buciorami, ale czeka, gdzie Go sami wpuścimy... paradoks... Pan świata czeka za drzwiami na nasze skinienie.


- Harpoon - 28-09-2005 10:01

TOMASZ32 napisał(a):Trudno przekonać kogoś, kto w sataniźmie siedział i wie czym pachnie.
Dziwqne, bo ja też w tym siedziałam i też wiem 'czym pachnie' satanizm...
TOMASZ32 napisał(a):gdzie jest miejsce dla Boga w tym całym sataniźmie, skoro on nie jest zły? Bo ja go bynajmniej nie widzę.
A czy wszystko, co jest dobrze musi być od razu związane z Bogiem ?
Wystarczy spojrzeć na otaczający nas świat...


- Aslan - 28-09-2005 16:20

Harpoon napisał(a):A czy wszystko, co jest dobrze musi być od razu związane z Bogiem ?

dwa wyjścia: albo z Bogiem, albo z szatanem. to, codaje szatan, jest złudnie dobre tylko na ziemi. a poza nią?
wybieraj- albo szczęście na ziemi, albo w niebie.


- Offca - 28-09-2005 16:55

Cytat:A czy wszystko, co jest dobrze musi być od razu związane z Bogiem ?

A z czym? z królewną Śnieżką?


- Harpoon - 28-09-2005 17:59

Aslan napisał(a):dwa wyjścia: albo z Bogiem, albo z szatanem. to, codaje szatan, jest złudnie dobre tylko na ziemi. a poza nią?
wybieraj- albo szczęście na ziemi, albo w niebie.

Offca napisał(a):z czym? z królewną Śnieżką?
No, ja uważam inaczej niż wy...
Bóg jest dobrem - zgadzam się z tym...
Ale to, co nie jest związane z Bogiem z założenia nie jest na pewno złe...
Złe jest to, co prowadzi do zła, do złych uczynków...
To, że ktoś nie wierzy w Boga nie znaczy, że jest zły...
I nie znaczy to od razu, że kroczy ścieżką szatana...
...chociaż i to się zdarza...


- Aslan - 28-09-2005 21:49

Harpoon napisał(a):Ale to, co nie jest związane z Bogiem z założenia nie jest na pewno złe...

powiedz mi, jak coś nie może być związane z Bogiem?
i nie wnikajmy tu w jakąś aksjologię, bo to temat o szatanie i jego działaniu w życiu.

Cytat:To, że ktoś nie wierzy w Boga nie znaczy, że jest zły...
I nie znaczy to od razu, że kroczy ścieżką szatana...

dobrze napisałaś, bo do tej pory tutaj były przedstawiane odwrotne wnioski:'skoro ktoś kroczy ścieżką szatana, to nie musi być zły'. a to kłoóci się niestety z prawem Boskim, zapisanym w Biblii.


- TOMASZ32-SANCTI - 29-09-2005 00:41

Zły jest przede wszystkim satanizm, a człowiek staje się tylko jego ofiarą. Oczywiście nie kazdy jest zły, ale po pewnym czasie zaczyna sie zmieniać na gorsze

Warto zauważyć, że szatan nie wprowadza człowieka od razu w świat zła, że człowiek, który zainteresuje się satanizmem nie od razu staje się zły. To przychodzi stopniowo, dopiero po pewnym czasie daje się te różnice zauważyć. I tak było z innymi ludźmi, którzy zaczynali interesować się satanizmem, na początku nawet trudno było coś o nich złego powiedzieć, ale po kilku latach naprawdę było widać różnicę. Satanizm jest poważną pułapką zastawioną na każdego człowieka i pozornie nie wyglada to na coś złego, wręcz przeciwnie. Wystarczy jednak w tym naprawdę dłużej posiedzieć, a dojdzie się do innych wniosków. Nie pisałbym tego, gdybymm nie miał w tym żadnego doświadczenia, ale je mam i ostrzegam wszystkich przed tym co jest złem.

Pozdrawiam


- Anonymous - 29-09-2005 11:06

Zło satanizmu wynika nie tyle z jednostkowych uczynków tylko, z nieuznawaniu autoryutetu Boga, sprzeniewieżenie się I przykazaniu, wysmiewaniu i nieakceptowaniu Jezusa. Dla katolika to są rzeczy złe, a dla mnie w zasadzie obojętne (po za tymi tezami które akceptuję)
W końcu, to, że Bóg nie może dojść do ładu z Szatanem to nie mój problem.


- Harpoon - 29-09-2005 15:27

Aslan napisał(a):powiedz mi, jak coś nie może być związane z Bogiem?
No kurczę... Niektórzy żyją wogóle nie znając Boga, są to czasem całe rodziny, którze żyją dobrze,... są dobrymi ludźmi...
Z tego co mówicie, powoli można wywnioskować, że kto nie kroczy z Bogiem jest ZŁY...


- Aslan - 29-09-2005 15:30

semper_malus napisał(a):Zło satanizmu wynika nie tyle z jednostkowych uczynków tylko, z nieuznawaniu autoryutetu Boga, sprzeniewierzenie się I przykazaniu, wysmiewaniu i nieakceptowaniu Jezusa. Dla katolika to są rzeczy złe

ba, oczywiście, że są złe- dziwi Cię to? ale nie znaczy to, że mamy tępić, tylko że mamy próbować naprawić, co niniejszym oraz wcześniejszym gremialnie czynimy.
dla każdego wyśmiewanie ukochanej osoby będzie złe. więc dlaczego dziwisz się, że można nazywać to złem, gdy ktoś obraża i odrzuca Jezusa? tym bardziej, gdy wiadomo, że delikwent ów robi źle sam dla siebie?

semper_malus napisał(a):W końcu, to, że Bóg nie może dojść do ładu z Szatanem to nie mój problem.

dojdzie, nie martw się. jest to zapisane w Biblii, i wyobraź sobie, że Bóg nie ma zamiaru teraz zwalczyć szatana. pokonał go już przy Zmartwychwstaniu Jezusa. i pokona jeszcze raz.

[ Dodano: Czw 29 Wrz, 2005 15:33 ]
Harpoon napisał(a):
Cytat:Aslan napisał/a:
powiedz mi, jak coś nie może być związane z Bogiem?

No kurczę... Niektórzy żyją wogóle nie znając Boga, są to czasem całe rodziny, którze żyją dobrze,... są dobrymi ludźmi...

widzisz, to, że nie znają Boga, nie znaczy, że nie mają z Nim nic wspólnego! przecież to Bóg ich powołał do życia, to Bóg ich kocha, to Bóg daje im szansę poznania Go w przyszłości.
są dobrymi ludźmi, bo działają dobrocią, którą Bóg stworzył.
i oni nie są związni z Bogiem?

Cytat:Z tego co mówicie, powoli można wywnioskować, że kto nie kroczy z Bogiem jest ZŁY...
nic takiego nikt nie mówi.


- Anonymous - 29-09-2005 15:46

Aslan napisał(a):le nie znaczy to, że mamy tępić, tylko że mamy próbować naprawić, co niniejszym oraz wcześniejszym gremialnie czynimy.

może naprawę zacznijcie od siebie zanim zazniecie pouczać innych?
Aslan napisał(a):dla każdego wyśmiewanie ukochanej osoby będzie złe.
wyśmiewanie (w sensie ironia) to nic złego, pozwala nabrac dytansu do okreslonych postaw,wierzeń, osób.

Obraza to nie to samo ironia. A nie ma się o co obrażać jak ktos obraża Chrystusa- odrzuca, czyli nie zwraca na niego uwagi, czyli zachowuje sie w sumie tak jakby nie istniał, tak więc żadna krzywda mu sie nie dzieje. Delikwent wg Ciebie robi źle, w jego świadomości może to co ty uważasz za złe nie miec żadnego znaczenia.


Aslan napisał(a):dojdzie, nie martw się. jest to zapisane w Biblii, i wyobraź sobie, że Bóg nie ma zamiaru teraz zwalczyć szatana. pokonał go już przy Zmartwychwstaniu Jezusa. i pokona jeszcze raz.
nie bój się- ja się nie martwie, wbrew pozorom tylko kilka rzeczy na tym świecie mniej mnie obchodzi niz ta kwestia.

Z nauki kk człowiek który czyni dobro bo tak mu każe Jezus jest dobry , człowiek , kóry czyni dobro nie zważająć na Jezusa jest zły


- Aslan - 29-09-2005 15:54

semper_malus napisał(a):
Cytat:Aslan napisał/a:
le nie znaczy to, że mamy tępić, tylko że mamy próbować naprawić, co niniejszym oraz wcześniejszym gremialnie czynimy.
może naprawę zacznijcie od siebie zanim zazniecie pouczać innych?

każdy z nas jest tak samo związany koniecznością zmieniania siebie, jak i sugerowania drogi innym, którzy błądzą, i którym każdy z nas chce ofiarować Dobro.

semper_malus napisał(a):wyśmiewanie (w sensie ironia) to nic złego, pozwala nabrac dytansu do okreslonych postaw,wierzeń, osób.
naprawdę nie wiem, jak to ma się odbywać :-k

semper_malus napisał(a):A nie ma się o co obrażać jak ktos obraża Chrystusa- odrzuca, czyli nie zwraca na niego uwagi, czyli zachowuje sie w sumie tak jakby nie istniał, tak więc żadna krzywda mu sie nie dzieje
zasadne pytanie: komu się nie dzieje ta krzywda?
semper_malus napisał(a):Z nauki kk człowiek który czyni dobro bo tak mu każe Jezus jest dobry , człowiek , kóry czyni dobro nie zważająć na Jezusa jest zły
udowodnij to, bo to puste słowa bez pokrycia.

pozdrawiam!


- Anonymous - 29-09-2005 16:06

Aslan napisał(a):każdy z nas chce ofiarować Dobro.
Jak ktoiś będzie chcaił od was "dobro" to powie lub poprosi. Po za tym jęsli chodzi o dobro w wykładni kk to ja bardsoz dziękuję za takie coś i miast tego wole cokolwiek.

Aslan napisał(a):zasadne pytanie: komu się nie dzieje ta krzywda?
zasqadna odpowiedź:nikomu.

Aslan napisał(a):udowodnij to, bo to puste słowa bez pokrycia.

Nie można być zbawionym nie wierząc w Jezusa, jedyną drogą do Jezusa jest S.C.E.

[ Dodano: Czw 29 Wrz, 2005 16:06 ]
podobno :hahaha:


- Aslan - 29-09-2005 16:09

semper_malus napisał(a):Jak ktoiś będzie chcaił od was "dobro" to powie lub poprosi.

ale warto najpierw to zaprezentować, nieprawdaż? pokazać to dobro. bo mało kto sam z siebie poprosi o coś, czego nie zna, lub co zna mgliście i niepełnie.

semper_malus napisał(a):Po za tym jęsli chodzi o dobro w wykładni kk to ja bardsoz dziękuję za takie coś i miast tego wole cokolwiek.
a to już akurat wiemy Oczko

semper_malus napisał(a):zasqadna odpowiedź:nikomu.
zasadne wyjaśnienie: chodziło mi o twoją wypowiedź, niejasną trochę.

semper_malus napisał(a):Nie można być zbawionym nie wierząc w Jezusa, jedyną drogą do Jezusa jest S.C.E.
nieprawda. wykaż się chociaż trochę znajomością wykładni prawa KK, bo jeśli podejmujesz takie tematy, to do czegoś zobowiązuje. poszukaj najpierw.
pozdrawiam!


- Anonymous - 29-09-2005 16:24

Aslan napisał(a):nieprawda. wykaż się chociaż trochę znajomością wykładni prawa KK, bo jeśli podejmujesz takie tematy, to do czegoś zobowiązuje. poszukaj najpierw.

Tak mi rzecz zreferowano na tym forum. Na samym począteczku.

[ Dodano: Czw 29 Wrz, 2005 16:26 ]
Aha z ostatniej chwili- dziwię się, że instytucja, która zorganizowała sobie trupi synod gani gównażerię za bezczeszczenie zwłok i cmentarzy.