Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Satanizm - czym jest ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Satanizm - czym jest ? (/showthread.php?tid=345)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- Anonymous - 30-09-2005 15:48

Drogi Ajfenie.
To, ze twoja kolezanka pod wplywem znajomosci z "brudam" (jak zwyklo nazywac fanów metalu,a przy okazji rowniez mnie) zaczela sie w ten sposob zachowywac, swiadczy tylko o tym, ze byla mloda i glupia. Gdy jest sie nastolatkiem, szuka sie akceptacji. Ona trafila na takie srodowisko i poprostu chciala im zaimponowac. Zaloze sie ze juz jej przeszlo. A tak przy okazji ja slucham metalu i nie upijam sie komandosami, ani innymi agropolami.....wyroslem z tego.


Pozdrawiam i polecam sie, jesli chcesz poruszyc ponownie ten temat.


- Aslan - 30-09-2005 15:52

ja tylko proszę was, żeby nie zaśmiecać tego tematu, a Lokiego szanownego- o założenie nowego, o ile już takowy nie istnieje. tam sobie pogadamy, OK?


- Ajfen - 30-09-2005 15:54

Najwidoczneij ty korzystasz z tego wszystkiego roztropnie, jednakże jak widzę zepsucie, jakie jest w naszym mieście u tych ludzi, to po prostu aż się we mnie gotuje czasami. A "brudy" to obraźliwe określenie i sam nikogo tak nie nazywam osobiście. Poza tym sam czasem lubię metalu posłuchać, ale nie do tego stopnia, że zaczynam słuchać muzyki satanistycznej...
Chwalić szatana jest rzeczą głupią i złą. Ot co mogę na ten temat powiedzieć. Muzyka satanistyczna wpędza każdego, kogo widziałem w dół moralny i społeczny i prowadzi do alienacji, a nawet do śmierci społecznej, co ciągnie za sobą tragiczne konsekwencje(nawet samobójstwo).


- Anonymous - 30-09-2005 16:03

Wszystkich zainteresowantch tematemzapraszam na http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/viewtopic.php?p=23850#23850
Temat jest dosc obszerny, wiec bede go kontynulowal w innym dziale.
Zapraszam


- Gregoriano - 30-09-2005 16:32

Cytat:Ja jestem pewna tego, co piszę... dlatego mam swoje, jak widać odmienne zdanie na ten temat...

A mogła byś coś zrobić :roll: Weź zasady satanisty, któe zresztą już były tutaj podawane i ukaż, że są np. dobre itd.


- Anonymous - 30-09-2005 17:36

Aslan napisał(a):bo widzisz, treści, które często kryją się za metalem (chodzi o teksty) nie są niestety zupełnie czyste, bo kryją w sobie zachętę do pójścia za Złym

Każdemu, dosłownie każdemu gatunkowi muzycznemu można zarzucić złe intencje. Jeżeli komuś się niepodobają teksty to może po prostu nie słychać. Jak nie podoba mi się muzyka i teksty np. Arki Noego to po prostu nie słucham, a nie pouczam ludzi mówiąc im co złe jest a co dobre w moim odczuciu.


- Ajfen - 30-09-2005 18:57

Semper znasz powiedzenie: "muzyka łagodzi obyczaje"? Sądzę, że tak, ponieważ jest dosyć popularne. Widzisz ja nie zgadzam się z tobą, że każda muzyka może podpadać pod zarzut złych intencji. Heavy metal jest szczególnym gatunkiem, który chyba najczęściej przekazuje treści satanistyczne. Treści te wcale nie prowadzą do szczęścia, a muzyka ma przecież prowadzić do szczęścia. Szatan z natury swojej jest zły, ponieważ jest przeciwieństwem nieskończenie dobrego Boga. Pytam więc: czy może być dobra muzyka, która wychwala to, co złe??? Jesteś racjonalistą, więc wiesz, że racjonalna, logiczna odpowiedź brzmi nie. Nie, ponieważ nigdy ze złego nie może wynikać dobro. Powiem krótko: Tylko ta muzyka jest zła, która chwali szatana. Szatan powinien na zawsze zniknąć z muzyki jako obiekt kultu, ponieważ niszczy cały sens muzyki.


- Anonymous - 30-09-2005 19:12

Zbyt uogólniasz- równie dobrze mogę powiedzieć, że hip hop promuje zażywanie narkotyków, sutenerstwo i stręczycielstwo, muzyka dico,pop promuje seksizm i wyuzdalnie oraz zabawę bez żadnyvh konsekwencji, a muzyka religijna wspiera postawy fundamentalistyczne.
Ajfen napisał(a):Szatan z natury swojej jest zły, ponieważ jest przeciwieństwem nieskończenie dobrego Boga. Pytam więc: czy może być dobra muzyka

Nie musisz słuchać myzyki, której uznajesz za złą. Pozwól innym, bez robienia im wymówek.


- Harpoon - 01-10-2005 16:11

Cóż ja mogę powiedzieć Język
Nie czytałam za bardzo poprzednich postów... ale powiem tylko tyle, że death i black metal to typowo satanistyczne zespoły...


- TOMASZ32-SANCTI - 01-10-2005 16:34

Harpoon napisał(a):Cóż ja mogę powiedzieć Język
Nie czytałam za bardzo poprzednich postów... ale powiem tylko tyle, że death i black metal to typowo satanistyczne zespoły...

Ja słuchałem takiej muzyki prawie przez 10 lat i niestety ale się nie zgodze z tobą, mimo, ze jestem przeciwko satanizmowi.
Nie każdy zespół death metalowy jest zespołem o podłożu satanistycznym. Wszystko zależy od tego, co dany zespół chce przedstawić w swoich tekstach. Znałem wiele zespołów detah metalowych, które nie były satanistyczne, ich poglądy i teksty wcale nie dotyczyły satanizmu, nawet w swoich wywiadach często negowali satanizm i zespoły, które w swoich tekstach przekazywali treści satanistyczne. Bradziej bym się zgodził z tym, że black metal to w większości grupy o podłożu satanistycznym.

Pozdrawiam


- Anonymous - 03-10-2005 22:05

Wybaczcie ze nie przeczytalem wsystkiego ale po 5 postach (od mojej nieobecnosci) poprostu rzygac mi sie chce.

Ale jak czytam np. ze wszystko co dobre musi byc od Boga to pozostaje tylko big rotfl (tak offca do ciebie mowie). A szczrze mowiac to dla mnie krolewna Sniezka jest na rowni z Bogiem. Obydwoje sa postaciami fikcyjnymi wymyslonymi przez czlowieka, ot co!!

..:: Człowiek Jest zaiste szalony! nie umiałby stworzyć robaka, a stwarza bogów tuzinami! ::..


- Offca - 03-10-2005 22:26

pABLOelo99 napisał(a):Ale jak czytam np. ze wszystko co dobre musi byc od Boga to pozostaje tylko big rotfl (tak offca do ciebie mowie)

To była ironia człowieku. Poza tym nie ma co tłumaczyć Ci tego bo i tak wiesz zapewne lepiej ode mnie. Koniec, kropka #-o


- Anonymous - 03-10-2005 22:37

Offca napisał(a):Poza tym nie ma co tłumaczyć Ci tego bo i tak wiesz zapewne lepiej ode mnie.

Dokładnie tak!! Język


- TOMASZ32-SANCTI - 03-10-2005 22:45

pABLOelo99 napisał(a):Wybaczcie ze nie przeczytalem wsystkiego ale po 5 postach (od mojej nieobecnosci) poprostu rzygac mi sie chce.

Ale jak czytam np. ze wszystko co dobre musi byc od Boga to pozostaje tylko big rotfl (tak offca do ciebie mowie). A szczrze mowiac to dla mnie krolewna Sniezka jest na rowni z Bogiem. Obydwoje sa postaciami fikcyjnymi wymyslonymi przez czlowieka, ot co!!

..:: Człowiek Jest zaiste szalony! nie umiałby stworzyć robaka, a stwarza bogów tuzinami! ::..

Wiesz, kiedyś św. Paweł prześladował wyznawców Chrystusa, ale zmienił zdanie i stał sie jego wiernym naśladowcą po tym, jak Jezus mu sie ukazał. Mam nadzieeję, że może kiedyś Bóg ci ukaże swoje oblicze w jakiś sposób i tak jak św. Paweł zmienisz zdanie na temat Boga, ze będziesz mógł uwierzyć.

Pozdrawiam


- Anonymous - 03-10-2005 23:13

TOMASZ32 napisał(a):Wiesz, kiedyś św. Paweł prześladował wyznawców Chrystusa, ale zmienił zdanie i stał sie jego wiernym naśladowcą po tym, jak Jezus mu sie ukazał. Mam nadzieeję, że może kiedyś Bóg ci ukaże swoje oblicze w jakiś sposób i tak jak św. Paweł zmienisz zdanie na temat Boga, ze będziesz mógł uwierzyć.

Uwierzyć moge ;] ale nie chce i zapewne nie uwierze.