Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Satanizm - czym jest ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Satanizm - czym jest ? (/showthread.php?tid=345)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- TOMASZ32-SANCTI - 13-10-2005 23:29

Askąd wiesz czy nie będziesz na nią zdany? Nie znasz swojego losu, ale Bóg zna, wie nawet ile masz włosów na głowie.

Pozdrawiam


- Anonymous - 14-10-2005 09:00

TOMASZ32 napisał(a):Askąd wiesz czy nie będziesz na nią zdany? Nie znasz swojego losu, ale Bóg zna, wie nawet ile masz włosów na głowie.

***** wie bo go nie ma Duży uśmiech




Gonzo:
pABLOelo99 slownictwo ktorego uzyles bylo zupelnie nie na miejscu :evil:



- Moniczka - 14-10-2005 17:28

pABLOelo99 napisał(a):
Offca napisał(a):Jest różnica między byciem zdanym na łaskę kogoś, a łaską bożą Oczko

Dla mnie laska, to laska. Nie chce byc na czyjas zdany czy by to byl czlowiek czy Bog czy jeszcze cos innego.

Przyjęło się mówić "nie rób mi łaski", "być na czyjejś łasce" i budzi to jednocznacznie negatywne skojarzenia... Ale proponuje nie tworzyć Boga na obraz i podobieństwo człowieka Oczko Dzieci w pewnym sensie są na łasce rodziców - i nie ma w tym nic niewlasciwego. A Bóg to przeciez Ojciec

[ Dodano: Pią 14 Paź, 2005 17:30 ]
Bóg chce nam cos dac, ale przeciez nikt nikogo nie zmusza do przyjęcia tego. Być na łasce... Nie, po prostu przyjąć czyjś dar.

[ Dodano: Pią 14 Paź, 2005 17:32 ]
Zdany na łaskę... A czy to byłaby prawdziwa miłość gdybyś musiał na nią zasłużyc?


- TOMASZ32-SANCTI - 14-10-2005 17:34

Pablo
A skąd wiesz, ze go nie ma? To, ze ty nie wierzysz w niego, to wcale nie oznacza, ze go nie ma.

Ja wiem, ze Bóg jest, ale załóżmy w naszej dyskusji, ze Boga nie ma, może mi powiesz w takim razie skąd się biorą te wszystkie cuda,uzdrowienia z nieuleczalnych chorób, objawienia Matki Bożej -jakie miały miejsce np. w Lourdes,Fatimie i innych miejscowościach na całym świecie, jak wytłumaczysz cuda eucharystyczne, w których hostia przemiieniała się w ciało a wino w krew pochodzące od człowieka. Wszystko zostało potwierdzone przez Kościół, a on nie odnosi się do kazdego przypadku cudu z przychylnością, ze od razu go akceptuje, ale bardzo starannie i wnikliwie te cuda bada.


Wyjasnij mi to wszystko, jak to wszystko może miec miejsce bez Boga?

Pozdrawiam


- Cichociemny - 14-10-2005 18:02

Ale najlepiej poczytaj o cudach nawrócenia się - najlepsze i najbardziej sprawdzalne i to u źródła :

świadectwo Korbika


Bóg jest Wspaniały =D>


- Anonymous - 14-10-2005 19:26

TOMASZ32 napisał(a):Pablo
A skąd wiesz, ze go nie ma? To, ze ty nie wierzysz w niego, to wcale nie oznacza, ze go nie ma.

Bo ja wiem, a skad ty wiesz ze on jest? Bo wiesz Uśmiech Takie gadanie bez sensu.

TOMASZ32 napisał(a):Ja wiem, ze Bóg jest, ale załóżmy w naszej dyskusji, ze Boga nie ma, może mi powiesz w takim razie skąd się biorą te wszystkie cuda,uzdrowienia z nieuleczalnych chorób, objawienia Matki Bożej -jakie miały miejsce np. w Lourdes,Fatimie i innych miejscowościach na całym świecie, jak wytłumaczysz cuda eucharystyczne, w których hostia przemiieniała się w ciało a wino w krew pochodzące od człowieka. Wszystko zostało potwierdzone przez Kościół, a on nie odnosi się do kazdego przypadku cudu z przychylnością, ze od razu go akceptuje, ale bardzo starannie i wnikliwie te cuda bada.

Chcesz zebym ci to wytlumaczyl, a najwieksze mozgi swiata nie potrafia. Oczywiscie najlatwiej podpisac pod tym Boga i miec to z glowy. Tylko ze tego nie potrafisz udowodnic. Ja moge powiedziec ze cuda sa zasluga 7 krasnoludkow i mam na to takie same dowody jak ty ze to sprawka Boga... czyli zadne.

[ Dodano: Pią 14 Paź, 2005 19:28 ]
Cichociemny napisał(a):Ale najlepiej poczytaj o cudach nawrócenia się - najlepsze i najbardziej sprawdzalne i to u źródła :

świadectwo Korbika


Bóg jest Wspaniały =D>

O nie!! Ja protestuje!!!! Jak ja wstawiam linki do jakiejs stronki to sa one wywalane bo tak nie wolno, ale jak ktos inny wsadza to moga zostac?!?!?!?!?!?! PROTESTUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


- TOMASZ32-SANCTI - 14-10-2005 19:43

pABLOelo99 napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Pablo
A skąd wiesz, ze go nie ma? To, ze ty nie wierzysz w niego, to wcale nie oznacza, ze go nie ma.

Bo ja wiem, a skad ty wiesz ze on jest? Bo wiesz Uśmiech Takie gadanie bez sensu.

TOMASZ32 napisał(a):Ja wiem, ze Bóg jest, ale załóżmy w naszej dyskusji, ze Boga nie ma, może mi powiesz w takim razie skąd się biorą te wszystkie cuda,uzdrowienia z nieuleczalnych chorób, objawienia Matki Bożej -jakie miały miejsce np. w Lourdes,Fatimie i innych miejscowościach na całym świecie, jak wytłumaczysz cuda eucharystyczne, w których hostia przemiieniała się w ciało a wino w krew pochodzące od człowieka. Wszystko zostało potwierdzone przez Kościół, a on nie odnosi się do kazdego przypadku cudu z przychylnością, ze od razu go akceptuje, ale bardzo starannie i wnikliwie te cuda bada.

Chcesz zebym ci to wytlumaczyl, a najwieksze mozgi swiata nie potrafia. Oczywiscie najlatwiej podpisac pod tym Boga i miec to z glowy. Tylko ze tego nie potrafisz udowodnic. Ja moge powiedziec ze cuda sa zasluga 7 krasnoludkow i mam na to takie same dowody jak ty ze to sprawka Boga... czyli zadne.

[ Dodano: Pią 14 Paź, 2005 19:28 ]
Cichociemny napisał(a):Ale najlepiej poczytaj o cudach nawrócenia się - najlepsze i najbardziej sprawdzalne i to u źródła :

świadectwo Korbika


Bóg jest Wspaniały =D>

O nie!! Ja protestuje!!!! Jak ja wstawiam linki do jakiejs stronki to sa one wywalane bo tak nie wolno, ale jak ktos inny wsadza to moga zostac?!?!?!?!?!?! PROTESTUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1.Wiem, ze on jest bo doświadczyłem jego miłości, że daje mi to wszystko co jest mi do życia potrzebne. Wcześniej było znacznie gorzej, więc to raczej nie zasługa krasnoludków.

2.Jakie największe mózgi, o kogo ci chodzi, bo nie wiem o kim ty piszesz?

Wiesz, gdyby jedna osoba zobaczyła Jezusa czy Maryję,Kościół mógłby tego nie uznać, potraktowałby to jako objawienie prywatne, którego nie można uznać jako dowód.
Ale jeśli taka postać Jezusa ukaże sie wielu osobom, to raczej już trzeba to dokładniej zbadać i takie przypadki są zatwierdzone. Tym bardziej, ze te miejsca nie pozostały tylko miejscem, w którym były takie objawienia. Takie miejsca zostały naznaczone mocą Boga, w postaci uzdrowień z nieuleczalnych chorób,cudów, które nie sposób jest wytłumaczyć, po ludzku jest to po prostu niewytłumaczalne.

Co do twojej protestacji:
Nie wiem jakie linki zamieszczałes, ale linki o treści nawołującej do satanizmu są usuwane,ponieważ satanizm prowadzi do zła a my nie możemy się do tego przyczyniać.
Cichociemny zamieścił przykład nawrócenia a nie przykład, jak dojść do zła. Dlatego twoja protestacja raczej nie będzie uznana, ale ja nie decyduję sam o wszystkim, więc może też inni niech sie wypowiedzą w dziale, przeznaczonym do takich spraw.
Tutaj jest temat inny i tego tematu się trzeba trzymać.


Pozdrawiam


- Moniczka - 14-10-2005 20:36

pABLOelo99 napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Pablo
A skąd wiesz, ze go nie ma? To, ze ty nie wierzysz w niego, to wcale nie oznacza, ze go nie ma.

Bo ja wiem, a skad ty wiesz ze on jest? Bo wiesz Uśmiech Takie gadanie bez sensu.

ja na przykład wiem ze jest dlatego że wierzę Jezusowi, ufam że to co mówi jest prawdą.


- Anonymous - 14-10-2005 20:36

TOMASZ32 napisał(a):1.Wiem, ze on jest bo doświadczyłem jego miłości, że daje mi to wszystko co jest mi do życia potrzebne. Wcześniej było znacznie gorzej, więc to raczej nie zasługa krasnoludków.

Wszystko co mi potrzebne zdobywam sam. A jego obecności osobiście nie czuje. Za to czuje obecność siedniu krasnoludków którzy pomagają mi w ciężkich chwilach ;/ którzy mnie kochają i chcą żeby mi w życiu było dobrze :|

TOMASZ32 napisał(a):2.Jakie największe mózgi, o kogo ci chodzi, bo nie wiem o kim ty piszesz?

Ogolnie o naukowcach.

TOMASZ32 napisał(a):Wiesz, gdyby jedna osoba zobaczyła Jezusa czy Maryję,Kościół mógłby tego nie uznać, potraktowałby to jako objawienie prywatne, którego nie można uznać jako dowód.
Ale jeśli taka postać Jezusa ukaże sie wielu osobom, to raczej już trzeba to dokładniej zbadać i takie przypadki są zatwierdzone. Tym bardziej, ze te miejsca nie pozostały tylko miejscem, w którym były takie objawienia. Takie miejsca zostały naznaczone mocą Boga, w postaci uzdrowień z nieuleczalnych chorób,cudów, które nie sposób jest wytłumaczyć, po ludzku jest to po prostu niewytłumaczalne.

A ile osób widziało UFO? Teraz do ciebie, werzysz w UFO?

TOMASZ32 napisał(a):Co do twojej protestacji:
Nie wiem jakie linki zamieszczałes, ale linki o treści nawołującej do satanizmu są usuwane,ponieważ satanizm prowadzi do zła a my nie możemy się do tego przyczyniać.
Cichociemny zamieścił przykład nawrócenia a nie przykład, jak dojść do zła. Dlatego twoja protestacja raczej nie będzie uznana, ale ja nie decyduję sam o wszystkim, więc może też inni niech sie wypowiedzą w dziale, przeznaczonym do takich spraw.
Tutaj jest temat inny i tego tematu się trzeba trzymać.

Moje linki nie prowadziły do zła tylko do wiedzy. Choc to typowe dla xiaństwa że wiedze uważacie za zło.

[ Dodano: Pią 14 Paź, 2005 20:38 ]
Moniczka napisał(a):ja na przykład wiem ze jest dlatego że wierzę Jezusowi, ufam że to co mówi jest prawdą.

Aha, to jak będzie Ci coś znowu mówił to weź to nagraj, bo na mnie się chyba obraził i się do mnie nie odzywa Duży uśmiech


- Cichociemny - 14-10-2005 20:49

pABLOelo99 napisał(a):bo na mnie się chyba obraził i się do mnie nie odzywa


Gwarantuje ci oddzywa sie tylko trzeba słuchać - jest taka książka przez którą on przemawia od wieeeeeków - wystarczy otworzy i posłuchać :mrgreen:


- Moniczka - 14-10-2005 21:19

pABLOelo99 napisał(a):[Aha, to jak będzie Ci coś znowu mówił to weź to nagraj, bo na mnie się chyba obraził i się do mnie nie odzywa Duży uśmiech

To weź do ręki Biblię.


- Anonymous - 14-10-2005 21:47

Moniczka napisał(a):To weź do ręki Biblię.

Zapewne was to zdziwi ale wyobraźcie sobie że mam na półce taką księge i nawet swego czasu ją czytałem...


- TOMASZ32-SANCTI - 14-10-2005 21:59

pABLOelo99 napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):1.Wiem, ze on jest bo doświadczyłem jego miłości, że daje mi to wszystko co jest mi do życia potrzebne. Wcześniej było znacznie gorzej, więc to raczej nie zasługa krasnoludków.

Wszystko co mi potrzebne zdobywam sam. A jego obecności osobiście nie czuje. Za to czuje obecność siedniu krasnoludków którzy pomagają mi w ciężkich chwilach ;/ którzy mnie kochają i chcą żeby mi w życiu było dobrze :|

TOMASZ32 napisał(a):2.Jakie największe mózgi, o kogo ci chodzi, bo nie wiem o kim ty piszesz?

Ogolnie o naukowcach.

TOMASZ32 napisał(a):Wiesz, gdyby jedna osoba zobaczyła Jezusa czy Maryję,Kościół mógłby tego nie uznać, potraktowałby to jako objawienie prywatne, którego nie można uznać jako dowód.
Ale jeśli taka postać Jezusa ukaże sie wielu osobom, to raczej już trzeba to dokładniej zbadać i takie przypadki są zatwierdzone. Tym bardziej, ze te miejsca nie pozostały tylko miejscem, w którym były takie objawienia. Takie miejsca zostały naznaczone mocą Boga, w postaci uzdrowień z nieuleczalnych chorób,cudów, które nie sposób jest wytłumaczyć, po ludzku jest to po prostu niewytłumaczalne.

A ile osób widziało UFO? Teraz do ciebie, werzysz w UFO?

TOMASZ32 napisał(a):Co do twojej protestacji:
Nie wiem jakie linki zamieszczałes, ale linki o treści nawołującej do satanizmu są usuwane,ponieważ satanizm prowadzi do zła a my nie możemy się do tego przyczyniać.
Cichociemny zamieścił przykład nawrócenia a nie przykład, jak dojść do zła. Dlatego twoja protestacja raczej nie będzie uznana, ale ja nie decyduję sam o wszystkim, więc może też inni niech sie wypowiedzą w dziale, przeznaczonym do takich spraw.
Tutaj jest temat inny i tego tematu się trzeba trzymać.

Moje linki nie prowadziły do zła tylko do wiedzy. Choc to typowe dla xiaństwa że wiedze uważacie za zło.

[ Dodano: Pią 14 Paź, 2005 20:38 ]
Moniczka napisał(a):ja na przykład wiem ze jest dlatego że wierzę Jezusowi, ufam że to co mówi jest prawdą.

Aha, to jak będzie Ci coś znowu mówił to weź to nagraj, bo na mnie się chyba obraził i się do mnie nie odzywa Duży uśmiech

1.Wiesz, ja też mam krasnoludki, jeden ma niecałe 2 lata i bardzo wariuje i ciąglę marudzi, a drugi ujrzy już wkrótce światło dzienne i nie wiem czy nie będzie taki sam.
Moze bardziej jej nie zauważasz w swoim życiu, ale Bóg jest i czeka na Ciebie, bo cię kocha.

2.Napewno nie jeden człowiek, ale więcej ludzi.
Czy ja wierzę w UFO? To zalezy co masz na myśli, pisząc o wierze?
Ja wiem, że UFO istnieje, ale to nie Bóg bym w nie wierzył.
Jest jednak pewna różnica pomiędzy UFO a Bogiem.
UFO to niezindentyfikowany obiekt latajacy, czyli maszyna do latania a Bóg jest niewidzialny jako osoba, jest osobą niematerialną,jest bytem, którego nie widać oczyma, ale czuje się jego obecność.

3.A dokładniej, do jakiej wiedzy prowadziły te linki?
Do poznania dobra?

4. Ta książka o której pisał kolega Cichociemny to Biblia, to księga życia i rzeczywiście Bóg potrafi mówić do człowieka przez tą książkę, skorzystaj a się przekonasz.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią 14 Paź, 2005 22:47 ]
Sorry, mój post ukazał się już po tym, jak napisałeś,że czytałeś Biblię, tak więc moze napiszesz, co o niej myślisz?


- Olgaa - 15-10-2005 13:59

pABLOelo99 napisał(a):
Moniczka napisał(a):To weź do ręki Biblię.

Zapewne was to zdziwi ale wyobraźcie sobie że mam na półce taką księge i nawet swego czasu ją czytałem...

W każdym razie nie mozesz powiedziec ze Jego słów nie znasz.


- Anonymous - 15-10-2005 14:05

TOMASZ32 napisał(a):2.Napewno nie jeden człowiek, ale więcej ludzi.
Czy ja wierzę w UFO? To zalezy co masz na myśli, pisząc o wierze?
Ja wiem, że UFO istnieje, ale to nie Bóg bym w nie wierzył.
Jest jednak pewna różnica pomiędzy UFO a Bogiem.
UFO to niezindentyfikowany obiekt latajacy, czyli maszyna do latania a Bóg jest niewidzialny jako osoba, jest osobą niematerialną,jest bytem, którego nie widać oczyma, ale czuje się jego obecność.

Może innsaczej, czy wierzysz w istnienie kosmitów? Pozaziemskich istot inteligentnych?

TOMASZ32 napisał(a):3.A dokładniej, do jakiej wiedzy prowadziły te linki?
Do poznania dobra?

Hmmm... Do poznania filozofi satanizmu, którą ty pewnie uznasz za zło. Ale nawet jeśli była by złem, to chyba jednak warto ją poznać choćby dlatego żeby wiedzieć co tak naprawde tych (nas) ludzi fascynuje. Wam by się ta wiedza mogła przydać choćby poto żeby wiedzieć jak do takich ludzi dotrzeć Uśmiech Ale oczywiście ty wiesz wszystko o satanizmie bo przeczytales "Biblie szatana" i siedziales w tym gleboko, wiec po co bedziesz czytal?

TOMASZ32 napisał(a):Sorry, mój post ukazał się już po tym, jak napisałeś,że czytałeś Biblię, tak więc moze napiszesz, co o niej myślisz?

Bajeczka na dobranoc.