Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Satanizm - czym jest ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Satanizm - czym jest ? (/showthread.php?tid=345)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- TOMASZ32-SANCTI - 15-10-2005 16:10

pABLOelo99 napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):2.Napewno nie jeden człowiek, ale więcej ludzi.
Czy ja wierzę w UFO? To zalezy co masz na myśli, pisząc o wierze?
Ja wiem, że UFO istnieje, ale to nie Bóg bym w nie wierzył.
Jest jednak pewna różnica pomiędzy UFO a Bogiem.
UFO to niezindentyfikowany obiekt latajacy, czyli maszyna do latania a Bóg jest niewidzialny jako osoba, jest osobą niematerialną,jest bytem, którego nie widać oczyma, ale czuje się jego obecność.

Może innsaczej, czy wierzysz w istnienie kosmitów? Pozaziemskich istot inteligentnych?

TOMASZ32 napisał(a):3.A dokładniej, do jakiej wiedzy prowadziły te linki?
Do poznania dobra?

Hmmm... Do poznania filozofi satanizmu, którą ty pewnie uznasz za zło. Ale nawet jeśli była by złem, to chyba jednak warto ją poznać choćby dlatego żeby wiedzieć co tak naprawde tych (nas) ludzi fascynuje. Wam by się ta wiedza mogła przydać choćby poto żeby wiedzieć jak do takich ludzi dotrzeć Uśmiech Ale oczywiście ty wiesz wszystko o satanizmie bo przeczytales "Biblie szatana" i siedziales w tym gleboko, wiec po co bedziesz czytal?

TOMASZ32 napisał(a):Sorry, mój post ukazał się już po tym, jak napisałeś,że czytałeś Biblię, tak więc moze napiszesz, co o niej myślisz?

Bajeczka na dobranoc.

1.Wierzę w to, że są inne cywilizacje na innych planetach, być moze są bardziej inteligentniejsi od nas, ale jeszcze nie miałem okazji się z nimi spotkać, ale myślę że nie prędko mnie odwiedzą.

2.Satanizm dla mnie jest złem. Trudno jednak zachęcać inne osoby do czytania o sataniźmie, tym bardziej kogoś, kto szuka własciwej drogi w życiu, kto ma słabą wiarę. Skutek mógłby być taki, ze zamiast szukać dobra znalzły by zło. Takie strony Pablo mogą czytać osoby, które mają silną wiarę w Boga, wtedy korzystają z tej strony dla poznania tylko tematu, anie dla szukania swojej drogi w życiu. Dlatego też ze względu na takie ryzyko są one usuwane. Ale masz rację, wiedza na ten temat może się przydać, by dotrzeć do takich ludzi jak ty, by szuakć sposobu, by wyprowadzić takich ludzi na drogę dobra.

3.Mówisz "bajeczka na dobranoc"? Ta bajeczka jest prawdziwa i żywa i ma moc przemieniać nasze życie na lepsze, czego o sataniźmie nie mozna powiedzieć - on przemienia życie w koszmar.

Pozdrawiam


- Anonymous - 16-10-2005 18:48

TOMASZ32 napisał(a):1.Wierzę w to, że są inne cywilizacje na innych planetach, być moze są bardziej inteligentniejsi od nas, ale jeszcze nie miałem okazji się z nimi spotkać, ale myślę że nie prędko mnie odwiedzą.

Ciekawe czy ONI mają pojęcie o Bogu, bo szczerze wątpie.

TOMASZ32 napisał(a):2.Satanizm dla mnie jest złem. Trudno jednak zachęcać inne osoby do czytania o sataniźmie, tym bardziej kogoś, kto szuka własciwej drogi w życiu, kto ma słabą wiarę. Skutek mógłby być taki, ze zamiast szukać dobra znalzły by zło. Takie strony Pablo mogą czytać osoby, które mają silną wiarę w Boga, wtedy korzystają z tej strony dla poznania tylko tematu, anie dla szukania swojej drogi w życiu. Dlatego też ze względu na takie ryzyko są one usuwane. Ale masz rację, wiedza na ten temat może się przydać, by dotrzeć do takich ludzi jak ty, by szuakć sposobu, by wyprowadzić takich ludzi na drogę dobra.

Zapewne masz racje, jakby przeczytał <a href="http://www.satan.pl/filozofia.php">to</a> człowiek małej wiary zrozumiał by, ze jest w tym więcej prawdy niż w xiaństwie.

TOMASZ32 napisał(a):3.Mówisz "bajeczka na dobranoc"? Ta bajeczka jest prawdziwa i żywa i ma moc przemieniać nasze życie na lepsze, czego o sataniźmie nie mozna powiedzieć - on przemienia życie w koszmar.

Mojego życia jakoś nie uwarzam za koszmar. I żaden satanista zapewne też tak nie myśli, bo tak nie jest. Myślicie tak tylko wy, ale to jak mówiłem wcześniej typowe dla waszej wiary.


- Cichociemny - 16-10-2005 19:08

pABLOelo99 napisał(a):Mojego życia jakoś nie uwarzam za koszmar. I żaden satanista zapewne też tak nie myśli, bo tak nie jest. Myślicie tak tylko wy, ale to jak mówiłem wcześniej typowe dla waszej wiary.

Z tego co widzę to jesteś dość młodym człowiekiem (19) więc życie przed tobą . Ja tyko powiem jedno jest taka zasada biblijna (chyba się powtarzam) to co siejesz zbierasz , (w co inwestujesz z tego dostajesz)- narazie może coś dostajesz poczekaj kiedy będziesz za to płacił a wiedz że szatan (nawet jeśli w niego nie wierzysz) zgłosi się co jego zawsze się upomina po swoje i to jeszcze kiedy będziesz sobie tu na ziemi słodko żył . :-

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2005 19:09 ]
Mam trochę więcej lat i widziałem to niestety wiele razy :oops:


- Anonymous - 16-10-2005 20:23

Cichociemny napisał(a):Z tego co widzę to jesteś dość młodym człowiekiem (19) więc życie przed tobą . Ja tyko powiem jedno jest taka zasada biblijna (chyba się powtarzam) to co siejesz zbierasz , (w co inwestujesz z tego dostajesz)- narazie może coś dostajesz poczekaj kiedy będziesz za to płacił a wiedz że szatan (nawet jeśli w niego nie wierzysz) zgłosi się co jego zawsze się upomina po swoje i to jeszcze kiedy będziesz sobie tu na ziemi słodko żył.

Tylko ze ja od niego nic nie dostaje Język A jak mi cos da i sie upomni to bardzo dobrze, ja nie chce nic za darmo ;]

Cichociemny napisał(a):Mam trochę więcej lat i widziałem to niestety wiele razy

Coz takiego zes widzial?


- TOMASZ32-SANCTI - 16-10-2005 20:37

pABLOelo99 napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):1.Wierzę w to, że są inne cywilizacje na innych planetach, być moze są bardziej inteligentniejsi od nas, ale jeszcze nie miałem okazji się z nimi spotkać, ale myślę że nie prędko mnie odwiedzą.

Ciekawe czy ONI mają pojęcie o Bogu, bo szczerze wątpie.

TOMASZ32 napisał(a):2.Satanizm dla mnie jest złem. Trudno jednak zachęcać inne osoby do czytania o sataniźmie, tym bardziej kogoś, kto szuka własciwej drogi w życiu, kto ma słabą wiarę. Skutek mógłby być taki, ze zamiast szukać dobra znalzły by zło. Takie strony Pablo mogą czytać osoby, które mają silną wiarę w Boga, wtedy korzystają z tej strony dla poznania tylko tematu, anie dla szukania swojej drogi w życiu. Dlatego też ze względu na takie ryzyko są one usuwane. Ale masz rację, wiedza na ten temat może się przydać, by dotrzeć do takich ludzi jak ty, by szuakć sposobu, by wyprowadzić takich ludzi na drogę dobra.

Zapewne masz racje, jakby przeczytał <a href="http://www.satan.pl/filozofia.php">to</a> człowiek małej wiary zrozumiał by, ze jest w tym więcej prawdy niż w xiaństwie.

TOMASZ32 napisał(a):3.Mówisz "bajeczka na dobranoc"? Ta bajeczka jest prawdziwa i żywa i ma moc przemieniać nasze życie na lepsze, czego o sataniźmie nie mozna powiedzieć - on przemienia życie w koszmar.

Mojego życia jakoś nie uwarzam za koszmar. I żaden satanista zapewne też tak nie myśli, bo tak nie jest. Myślicie tak tylko wy, ale to jak mówiłem wcześniej typowe dla waszej wiary.


1.Nie wiem, czy takie cywilizacje znają Boga, może i tak a może i nie. Nie mogę się wypowiedzieć w tej kwestii bo nie rozmawiałem z nimi na ten temat. Jak będę miał ku temu okazję to się zapytam, specjalnie dla ciebie.

2. Zapewne, nie wiem, gdzie w czymś takim jak zło może być prawda? Ja jej nigdy tam nie widziałem, raczej fałsz - coś czym szatan się posługuje by omamic ludzi wszelkimi przyjemnościami,wprowadzając jednocześnie człowieka w grzech i śmierć duchową. To nazywasz prawdą?

3.Może dlatego, ze jeszcze nie doświadczyłeś koszmaru życia, dopiero możesz tego doświadczyć.

Pozdrawiam


- Anonymous - 16-10-2005 20:50

TOMASZ32 napisał(a):1.Nie wiem, czy takie cywilizacje znają Boga, może i tak a może i nie. Nie mogę się wypowiedzieć w tej kwestii bo nie rozmawiałem z nimi na ten temat. Jak będę miał ku temu okazję to się zapytam, specjalnie dla ciebie.

Byłbym wdzięczny Uśmiech

TOMASZ32 napisał(a):2. Zapewne, nie wiem, gdzie w czymś takim jak zło może być prawda? Ja jej nigdy tam nie widziałem, raczej fałsz - coś czym szatan się posługuje by omamic ludzi wszelkimi przyjemnościami,wprowadzając jednocześnie człowieka w grzech i śmierć duchową. To nazywasz prawdą?

O ile dobrze z religi pamiętam to cierpienie, smierc i ogolnie zlo się wzięło z tego że Adam i Ewa zjedli jabłko z drzewa poznania czy jakoś tak. Więc zło przyszło z chęci wiedzy Uśmiech Prawda idzie w parze ze złem. Pozatym zla prawda dalej pozostaje prawdą Uśmiech

TOMASZ32 napisał(a):3.Może dlatego, ze jeszcze nie doświadczyłeś koszmaru życia, dopiero możesz tego doświadczyć.

Nawet jeżeli go doświadcze to nie będę skomlał "Boże dlaczego?".


- Offca - 16-10-2005 20:54

pABLOelo99 napisał(a):zjedli jabłko z drzewa poznania czy jakoś tak.

Heh, najpierw się dowiedz dokładnie czegoś na ten temat. Wiekszej głupoty nie słyszałam :wink: Uśmiech


- TOMASZ32-SANCTI - 16-10-2005 21:35

pABLOelo99 napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):1.Nie wiem, czy takie cywilizacje znają Boga, może i tak a może i nie. Nie mogę się wypowiedzieć w tej kwestii bo nie rozmawiałem z nimi na ten temat. Jak będę miał ku temu okazję to się zapytam, specjalnie dla ciebie.

Byłbym wdzięczny Uśmiech

TOMASZ32 napisał(a):2. Zapewne, nie wiem, gdzie w czymś takim jak zło może być prawda? Ja jej nigdy tam nie widziałem, raczej fałsz - coś czym szatan się posługuje by omamic ludzi wszelkimi przyjemnościami,wprowadzając jednocześnie człowieka w grzech i śmierć duchową. To nazywasz prawdą?

O ile dobrze z religi pamiętam to cierpienie, smierc i ogolnie zlo się wzięło z tego że Adam i Ewa zjedli jabłko z drzewa poznania czy jakoś tak. Więc zło przyszło z chęci wiedzy Uśmiech Prawda idzie w parze ze złem. Pozatym zla prawda dalej pozostaje prawdą Uśmiech

TOMASZ32 napisał(a):3.Może dlatego, ze jeszcze nie doświadczyłeś koszmaru życia, dopiero możesz tego doświadczyć.

Nawet jeżeli go doświadcze to nie będę skomlał "Boże dlaczego?".

1.Nie wiem tylko jak ci przekażę info, kto wie czy będę miał dostęp do sieci, może już mnie na tym świecie nie będzie,tylko raczej juz się wtedy możemy nie sptkać, skoro ty jesteś satanista i nie chcesz miec nic wspólnego z Bogiem. Ja raczej pragnę iść do nieba, do Boga, a ty nie wiem gdzie się wybierasz,do piekła?

2.Raczej nie od nich wzięło się zło, oni tylko ulegli pokusie, to od szatana pochodzi zło, ale rzecz w tym, ze szatan nie ukazuje w pokusie że coś jest złe, tylko że jest bardzo dobre, dlatego ulegamy tym pokusom, jest bardzo inteligentny i potrafi manipulować człowiekiem, jak tylko chce, wystarczy ulec raz pokusie. Później już idzie bardzo łatwo.

3.Jeszcze nie wiesz co będziesz robił i co będziesz mówił za 10 czy 20 lat, nie wiesz czym jest cierpienie i jaki może być jego skutek, więc najlepiej powstrzymać się od takich planowanych wypowiedzi. Oczywiście nie życzę ci niczego złego.

Pozdrawiam


- Cichociemny - 16-10-2005 21:42

pABLOelo99 napisał(a):Coz takiego zes widzial?
szkoda że nie przeczytałeś świadectwa korbika do którego podałem link,
a tatkich sytuacji widziałem sporo.

pABLOelo99 napisał(a):Nawet jeżeli go doświadcze to nie będę skomlał "Boże dlaczego?".

Tak ci się wydaje na końcu tej ślepej drogi wielu ludzi takich jak ty zapatrzonych w swoje umiejetności i możliwości nastawionych tylko na branie i to po trupach miotająca się w haosie tego świata właśnie kiedy odkryją że to wszystko co mają do czego doszli jest nic nie warte krzyczą i skomlą - Boże moje życie jest puste mam dom który się rozwali mam samochód który zardzewieje a dziewczyna odejdzie jak tylko znajdzie sobie lepszego. Warto więc w życiu mieć coś więcej :
Łuk. 12:20-21
20. Ale rzekł mu Bóg: Głupcze, tej nocy zażądają duszy twojej; a to, co przygotowałeś, czyje będzie?
21. Tak będzie z każdym, który skarby gromadzi dla siebie, a nie jest w Bogu bogaty.
(BW)



Ale to twoje życie :zmieszany:


- Anonymous - 16-10-2005 22:09

Offca napisał(a):Heh, najpierw się dowiedz dokładnie czegoś na ten temat. Wiekszej głupoty nie słyszałam :wink: Uśmiech

Czyz nienapisalem tam "o ile dobrze pamietam" i "czy jakos tak"? Wiec zaprzeproszeniem FO!

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2005 22:15 ]
TOMASZ32 napisał(a):1.Nie wiem tylko jak ci przekażę info, kto wie czy będę miał dostęp do sieci, może już mnie na tym świecie nie będzie,tylko raczej juz się wtedy możemy nie sptkać, skoro ty jesteś satanista i nie chcesz miec nic wspólnego z Bogiem. Ja raczej pragnę iść do nieba, do Boga, a ty nie wiem gdzie się wybierasz,do piekła?

Czy ty masz skleroze jakas czy jak? Ile razy mam pisac ze niebo i pieklo dla mnie nie istnieja!!

TOMASZ32 napisał(a):2.Raczej nie od nich wzięło się zło, oni tylko ulegli pokusie, to od szatana pochodzi zło, ale rzecz w tym, ze szatan nie ukazuje w pokusie że coś jest złe, tylko że jest bardzo dobre, dlatego ulegamy tym pokusom, jest bardzo inteligentny i potrafi manipulować człowiekiem, jak tylko chce, wystarczy ulec raz pokusie. Później już idzie bardzo łatwo.

Zło pochodzi od szatana. Szatan pochodzi od Boga. Zło pochodzi od Boga, pośrednio, ale jednak. To Bóg stworzył świat, a wraz z nim zło. A jak jest taki wszechwiedzący to i tak wiedział że Szatan zbłądzi i że Adam i Ewa ulegną pokusie.

TOMASZ32 napisał(a):3.Jeszcze nie wiesz co będziesz robił i co będziesz mówił za 10 czy 20 lat, nie wiesz czym jest cierpienie i jaki może być jego skutek, więc najlepiej powstrzymać się od takich planowanych wypowiedzi. Oczywiście nie życzę ci niczego złego.

Też racja, ale na 99,9% jestem pewny że moje poglądy pozostaną takie jak teraz.

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2005 22:25 ]
Cichociemny napisał(a):szkoda że nie przeczytałeś świadectwa korbika do którego podałem link,
a tatkich sytuacji widziałem sporo.

Czytałem, ale nie do końca bo mnie znudziło Język

Cichociemny napisał(a):Tak ci się wydaje na końcu tej ślepej drogi wielu ludzi takich jak ty zapatrzonych w swoje umiejetności i możliwości nastawionych tylko na branie i to po trupach miotająca się w haosie tego świata właśnie kiedy odkryją że to wszystko co mają do czego doszli jest nic nie warte krzyczą i skomlą - Boże moje życie jest puste mam dom który się rozwali mam samochód który zardzewieje a dziewczyna odejdzie jak tylko znajdzie sobie lepszego. Warto więc w życiu mieć coś więcej

Poto tu jestem, żeby czerpać z życia jak najwięcej. Chcę umrzeć ze świadomością, że zrobiłem wszystko co zrobić mogłem. Chcę umrzeć spełniony i świadomy swoich dokonań, zostawić choćby małą ryse w histrii świata, wtedy będę żył wiecznie Uśmiech


- TOMASZ32-SANCTI - 17-10-2005 16:34

pABLOelo99 napisał(a):
Offca napisał(a):Heh, najpierw się dowiedz dokładnie czegoś na ten temat. Wiekszej głupoty nie słyszałam :wink: Uśmiech

Czyz nienapisalem tam "o ile dobrze pamietam" i "czy jakos tak"? Wiec zaprzeproszeniem FO!

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2005 22:15 ]
TOMASZ32 napisał(a):1.Nie wiem tylko jak ci przekażę info, kto wie czy będę miał dostęp do sieci, może już mnie na tym świecie nie będzie,tylko raczej juz się wtedy możemy nie sptkać, skoro ty jesteś satanista i nie chcesz miec nic wspólnego z Bogiem. Ja raczej pragnę iść do nieba, do Boga, a ty nie wiem gdzie się wybierasz,do piekła?

Czy ty masz skleroze jakas czy jak? Ile razy mam pisac ze niebo i pieklo dla mnie nie istnieja!!

TOMASZ32 napisał(a):2.Raczej nie od nich wzięło się zło, oni tylko ulegli pokusie, to od szatana pochodzi zło, ale rzecz w tym, ze szatan nie ukazuje w pokusie że coś jest złe, tylko że jest bardzo dobre, dlatego ulegamy tym pokusom, jest bardzo inteligentny i potrafi manipulować człowiekiem, jak tylko chce, wystarczy ulec raz pokusie. Później już idzie bardzo łatwo.

Zło pochodzi od szatana. Szatan pochodzi od Boga. Zło pochodzi od Boga, pośrednio, ale jednak. To Bóg stworzył świat, a wraz z nim zło. A jak jest taki wszechwiedzący to i tak wiedział że Szatan zbłądzi i że Adam i Ewa ulegną pokusie.

TOMASZ32 napisał(a):3.Jeszcze nie wiesz co będziesz robił i co będziesz mówił za 10 czy 20 lat, nie wiesz czym jest cierpienie i jaki może być jego skutek, więc najlepiej powstrzymać się od takich planowanych wypowiedzi. Oczywiście nie życzę ci niczego złego.

Też racja, ale na 99,9% jestem pewny że moje poglądy pozostaną takie jak teraz.

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2005 22:25 ]
Cichociemny napisał(a):szkoda że nie przeczytałeś świadectwa korbika do którego podałem link,
a tatkich sytuacji widziałem sporo.

Czytałem, ale nie do końca bo mnie znudziło Język

Cichociemny napisał(a):Tak ci się wydaje na końcu tej ślepej drogi wielu ludzi takich jak ty zapatrzonych w swoje umiejetności i możliwości nastawionych tylko na branie i to po trupach miotająca się w haosie tego świata właśnie kiedy odkryją że to wszystko co mają do czego doszli jest nic nie warte krzyczą i skomlą - Boże moje życie jest puste mam dom który się rozwali mam samochód który zardzewieje a dziewczyna odejdzie jak tylko znajdzie sobie lepszego. Warto więc w życiu mieć coś więcej

Poto tu jestem, żeby czerpać z życia jak najwięcej. Chcę umrzeć ze świadomością, że zrobiłem wszystko co zrobić mogłem. Chcę umrzeć spełniony i świadomy swoich dokonań, zostawić choćby małą ryse w histrii świata, wtedy będę żył wiecznie Uśmiech

1. A co dla ciebie istnieje? Chyba ty sam tylko, jesteś dla siebie bogiem, tak? Dla mnie bynajmniej niebo istnieje a piekło to mnie raczej nie interesuje, nie wybieram sie tam.

2. Zło nie pochodzi od Boga, tylko od szatana. Szatan był na początku zwykłym aniołem, który służył Bogu, a że się sprzeciwił to już inna sprawa. Raczej Bóg go do tego nie namawiał.

3. Szczęśliwy Nie jeden tak mówił i jakoś wielu z tych twardych ludzi inaczej już na to patrzy. Niektórzy się nawet nawrócili.
Ale powodzenia ci życzę.

Pozdrawiam


- Anonymous - 17-10-2005 22:51

TOMASZ32 napisał(a):1. A co dla ciebie istnieje? Chyba ty sam tylko, jesteś dla siebie bogiem, tak? Dla mnie bynajmniej niebo istnieje a piekło to mnie raczej nie interesuje, nie wybieram sie tam.

Niebo nie istnieje, dla siebie jestem bogiem, a w piekle to aktualnie zyjemy. Po smierci raczej nie ma nic, moze reinkarnacja. A jezeli juz istnieje jakies inne zycie po smierci to nie zwiazane z tym jaki jestem teraz i czy wierze w Boga, Budde, czy garbate aniolki. Moze jakis rownolegly swiat... nie wiem i mam to gdzies. Jestem tu, zyje tu!! Jak bede gdzie indziej to sie przestawie na inne realia.

TOMASZ32 napisał(a):2. Zło nie pochodzi od Boga, tylko od szatana. Szatan był na początku zwykłym aniołem, który służył Bogu, a że się sprzeciwił to już inna sprawa. Raczej Bóg go do tego nie namawiał.

Jako twor wszechwiedzacy mogl to przewidziec Uśmiech

TOMASZ32 napisał(a):3. Szczęśliwy Nie jeden tak mówił i jakoś wielu z tych twardych ludzi inaczej już na to patrzy. Niektórzy się nawet nawrócili.
Ale powodzenia ci życzę.

I wielu od lat w tym trwa! Jak ktos zmienia religie zeby sie zbuntowac, przy okazji plujac na kosciol to pozniej moze i sie nawraca. Ja wierze w to jak zyje dlatego sie nie zmienie.


- TOMASZ32-SANCTI - 17-10-2005 23:55

pABLOelo99 napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):1. A co dla ciebie istnieje? Chyba ty sam tylko, jesteś dla siebie bogiem, tak? Dla mnie bynajmniej niebo istnieje a piekło to mnie raczej nie interesuje, nie wybieram sie tam.

Niebo nie istnieje, dla siebie jestem bogiem, a w piekle to aktualnie zyjemy. Po smierci raczej nie ma nic, moze reinkarnacja. A jezeli juz istnieje jakies inne zycie po smierci to nie zwiazane z tym jaki jestem teraz i czy wierze w Boga, Budde, czy garbate aniolki. Moze jakis rownolegly swiat... nie wiem i mam to gdzies. Jestem tu, zyje tu!! Jak bede gdzie indziej to sie przestawie na inne realia.

TOMASZ32 napisał(a):2. Zło nie pochodzi od Boga, tylko od szatana. Szatan był na początku zwykłym aniołem, który służył Bogu, a że się sprzeciwił to już inna sprawa. Raczej Bóg go do tego nie namawiał.

Jako twor wszechwiedzacy mogl to przewidziec Uśmiech

TOMASZ32 napisał(a):3. Szczęśliwy Nie jeden tak mówił i jakoś wielu z tych twardych ludzi inaczej już na to patrzy. Niektórzy się nawet nawrócili.
Ale powodzenia ci życzę.

I wielu od lat w tym trwa! Jak ktos zmienia religie zeby sie zbuntowac, przy okazji plujac na kosciol to pozniej moze i sie nawraca. Ja wierze w to jak zyje dlatego sie nie zmienie.

1.Na jakie realia sie przestawisz? Później mozesz już nic nie zrobić,życie jest naszym kluczem do innego świata, tego lepszego, jeśli trwasz przy Bogu to tam pójdziesz, jeśli go odrzucasz to nie wiem co będzie z tobą, Bóg o tym zadecyduje.

2.Moze i mógł a może i nie mógł, Bóg daje wolna wolę, albo go kochasz albo nie. Ten co go kocha nic nie straci, ten co go odrzuci straci wiele.

3.ale Boga odrzucasz?

Pozdrawiam


- Anonymous - 18-10-2005 09:37

TOMASZ32 napisał(a):1.Na jakie realia sie przestawisz? Później mozesz już nic nie zrobić,życie jest naszym kluczem do innego świata, tego lepszego, jeśli trwasz przy Bogu to tam pójdziesz, jeśli go odrzucasz to nie wiem co będzie z tobą, Bóg o tym zadecyduje.

Ty tak uwazasz, ja jestem innego zdania. Kto sie myli? Przekonamy sie po smierci :diabelek:

TOMASZ32 napisał(a):3.ale Boga odrzucasz?

Oczywiscie, ze tak 8)


- Offca - 18-10-2005 10:48

pABLOelo99 napisał(a):Przekonamy sie po smierci

No właśnie, dokładnie :diabelek:
Widzisz, ja niczego nie stracę wierząc w Boga, nawet jeśli okaże się po śmierci, że Go nie ma. Zyskam natomiast jeśli okaże się, że jest (w co oczywiście nie wątpię :mrgreen: ), ale dla niektórych będzie już za późno, żeby cokolwiek zmienić :diabelek: