Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Satanizm - czym jest ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Satanizm - czym jest ? (/showthread.php?tid=345)



- Anonymous - 06-03-2005 13:29

Harpoon masz rację nie zaprzeczam. Mam wielki mętlik w głowie i nie osiągnę szczęścia dopóki nie znajdę tego co mi odpowiada... Szukajcie a znajdziecie... Szczęśliwy Ale szukam, ciągle szukam i rzeczywiście mam sentyment zarówno do chrześcijaństwa jak i do satanizmu choć nie jestem już chrześcijanką ani satanistką.
A pozostałe aspekty odejścia od Lampki? Satanistką zostałam w czasie, gdy w Boga nie wierzyłam. Wtedy ta filozofia było logiczna, spójna i wygodna dla mnie. Nie wiem jak mam wyjaśnić to, co czuję. Zaczęło mi brakować światła a bez Boga nie czułam celu istnienia. Nie wiem czy wypowiadam się spójnie ale i moje uczucia spójne nie są.


- Harpoon - 06-03-2005 14:29

No tak Lilith, ale sama musisz przyznać, że mieć sentyment i do chrześcijaństwa i do satanizmu to trochę dziwne połączenie. Tak jak satanizm odznacza się tolerancją do innych religi,, to chrześcijanie nie za bardzo tolerują satanistów. Życzę Ci powodzenia w odszukaniu swojej drogi Lilith (czy jak wolisz Freya Oczko)
Poza tym, później streszczę trochę filozofię satanizmu - czym on jest, bo widzę, że Futrzak jest niezadowolony z tego, że nie zostało to jeszcze wyjaśnione Uśmiech


- Jólka - 06-03-2005 16:03

wlasnie czym jest tolerancja? to uznawanie oprawa kogos do posiadania wlasnych pogladow... to ze uznaje to prawo nie musi oznaczac przeciez ze sie zgadzam z czyimis pogladami... i ze to popieram, bo wcale nie musza byc one zgodne z tym co ja uznaje..
poza tym czym innym jest akceptowanie osoby, jako czlowieka a co innego zgadzanie sie z jego pogladami... i tym co robi Oczko


- Daidoss - 06-03-2005 19:26

Ja nie mam nic do innowyznawców. Bardzo ich szanuję za ich religię.

Ale Satanizm to nie jest religia. To jest sekta.


- Anonymous - 06-03-2005 21:32

sory ludzie ale nazywanie Satanizmu sektą to chyba popadanie w rutyne...A co do postu Lilith to zastanawiam sie czy nie powinnas sobie odpowiedziec na podstawowe pytanie "czego ja wlasciwie chce i z czym mi jest dobrze" bo chyba jestes zagubiona i strasznie błądzisz.


- Rasta - 06-03-2005 21:53

Myślę, że na takie pytanie nie tylko Lilith powinna tu sobie odpowiedzieć.
Apokalipsa mówi wprost albo jesteś zimny(a) albo gorący(a). Nie ma, że wierzysz w Boga ale troche jednak bierzesz od satanistow. Nie rubmy ztego mixera :x


- Harpoon - 06-03-2005 23:51

Nie no to absurd, żeby nazwać satanizm sektą... Czy Ty wiesz Daidoss czym charakteryzuje się sekta??
A co do tolerancji to tak wnioskuję, po Waszych postach, że nie tolerujecie czegoś, co nie zgadza się z Waszymi poglądami!
Lilith błądzi... tak jak pewnie każdy z nas. Jakby nie było zwątpienia, to cała wiara byłaby bardzo pusta. Wierzylibyśmy bowiem w każde kłamstwo jakie "ktoś" może nam wpajać. Przy zwątpieniu jest duża szansa na odnalezienie prawdy. Także Lilith - wierzę, że w końcu znajdziesz to, co dla Ciebie najlepsze :*
A kto tu robi mixer Rasta? Jak ktoś błądzi, to nie znaczy od razu, że miesza, ale to znaszy, że szuka. Tak wg. mnie.

Ps. Rasta :*


- Daidoss - 07-03-2005 08:25

Harpoon napisał(a):Nie no to absurd, żeby nazwać satanizm sektą... Czy Ty wiesz Daidoss czym charakteryzuje się sekta??

No dobrze znawczynio tematu. Proszę wyjaśnij mi czym się charakteryzuje sekta :?: Czekam ... :roll:


- Anonymous - 07-03-2005 12:38

Sekta cechuje sie podporządkowaniem sobie jej członków przez przywódce ,werbowaniem ludzi, izolacją tych osób od środowiska zewnetrznego ,stopniowym ubezwłasnowolnieniem tych osób ,fanatyzmem religijnym ,brakiem indywidualnośi i swobody myśli. Więc...nie nazywaj Satanizmu sektą ,nie jestesmy organizcją wrecz przeciwnie,wolnymi ludzmi moze nawet chodzi o to że bardziej wolnymi niż ty. Ja nie pozwole sie zniewolić ...kocham wolność duchową ,
fizyczną,umysłową ...to jest własnie Satanizm


- Jólka - 07-03-2005 12:44

naam... a mozesz cos wiecej powiedziec o tej swojej wolnosci duchowej?


- marysia - 07-03-2005 13:22

naamah - a co to jest wg ciebie ta wolnosc duchowa, fizyczna i umyslowa? mozesz mi wytlumaczyc co przez to rozumiesz?

[ Dodano: Pon 07 Mar 2005 12:22 ]
oj Julciu - sorki - chyba mi umknal Twoj posick Uśmiech


- Thomas - 07-03-2005 14:34

Def Sekty za strona http://www.sekty.info

Nasza definicja: SEKTA jest instytucją totalną podporządkowaną przywódcy i głoszonej ideologii. Obiecuje realizację uproszczonych celów w uproszczony sposób, odcina się od reszty społeczeństwa, wytwarzając ostre i nie dające się przezwyciężyć podziały na to co "święte", wewnątrz grupy i "diabelskie", "złe" poza grupą. Manipuluje i wikła uczestników w silną zależność, co może prowadzić do utraty przez nich samodzielności w dysponowaniu własną osobą, osobistym majątkiem i stanowi realne zagrożenie dla ich zdrowia. Przywódcy sekty mogą uważać się za istoty boskie i podejmować za uczestników ważne decyzje życiowe.


- Harpoon - 07-03-2005 16:36

Daidoss widzę, że już nie muszę Ci tłumaczyć czxym jest sakta bo Naamah wystarczjąco dobrze to zrobiła. Teraz już wiesz, że błędnie nazwałeś Satanimz sektą, nie ?? Oczko
I nie będę się wypowiadać za Naamah o tym czym jest wolność duchowa i fizyczna, bo zaraz mnie znowu pojadą Oczko
Naamah czekam na ciebie, napisz, żeby w końcu zrozumieli, a nie czepiali się mnie ogłupoty!


- Offca - 07-03-2005 16:54

Sama wyraź swoje zdanie, a nie kryjesz się za innymi. Świadczy to tylko o tym, że nie potrafisz sama bronić swoich poglądów :roll:


- Daidoss - 07-03-2005 17:55

z serii: SEKTY, NOWE RUCHY RELIGIJNE I INNE ZAGROŻENIA
"(…)może Bóg da im kiedyś nawrócenie do poznania prawdy i może oprzytomnieją i wyrwą się z sideł diabła żywcem schwytani przez niego (…)"

[ L.T.2,26 ]

Satanizm to kult oddawany szatanowi. Łączy w sobie elementy spirytyzmu, astrologii, parapsychologii, a także wpływy orientalne. Jest swoistą antywiarą i antykulturą.

Podstawą ideologii jest walka, agresja, niszczenie wyrażające się w mowie, gestach, czynach oraz symbolice np. odwrócony krzyż, czerń, ponury nastrój, "ofiary" ze zwierząt. Jest więc absolutnym zaprzeczeniem wiary chrześcijańskiej, w której podstawowym przykazaniem jest miłość do Boga i bliźnich.

Twórcą współczesnego satanizmu jest Anton Szandor LaVey, emigrant węgierski, który w 1966 r. założył w San Francisco Światowy "Kościół Szatana". Jego doktrynę zawarł w książce pt. "Biblia Szatana" (zwanej "Czarną Biblią"). Po raz pierwszy wydano ją w 1968 r. Natomiast sam ogłosił się "Czarnym papieżem". W swojej książce propaguje nienawiść w stosunku do innych, okrucieństwo, pochwala wolność seksualną (tzw. wolną miłość), okultyzm, anarchię ideową i moralną. Podkreśla potrzebę całkowitej wolności jednostki, nie skrępowania, buntu, propagując kult zła. Główną zasadą jest: "czyń, co chcesz".

Sam la Vey nie urodził się satanistą, ale został nim - jak twierdzi - po negatywnych przeżyciach w młodości, kiedy widział obłudę wielu wyznawców katolicyzmu. Jego zdaniem - inaczej zachowywali się w kościele a inaczej w życiu codziennym. Ponieważ bardzo go to raziło(?), postanowił stworzyć taki "kościół" (!), który by wszystko aprobował.

Współczesne odmiany satanizmu wiążą się z takimi postaciami jak: A.Crowley - określał siebie jako Antychryst, którego misją jest walka z chrześcijaństwem; Ch.Manson - zabójca aktorki Sharon Tate; głosił kult przemocy w imię Szatana oraz R. De Grimson - założyciel Kościoła Procesu Sądu Ostatecznego.

Obecnie na świecie wyróżnia się cztery odmiany satanizmu:

satanizm racjonalistyczny, w którym Szatan nie jest postacią realną, ale symbolem swobody i wolności;

satanizm okultystyczny, będący kultem realnie istniejącego Szatana. Tu praktykuje się okultyzm, magię, spirytyzm;

lucyferianizm, głoszący, że Lucyfer nie jest upadłym duchem, ale wysłańcem Boga i przeciwnikiem Boga i Biblii;

satanizm tzw. "kwaśny", który jest odbiciem poglądów Mansona i jego fascynacji przemocą.

Ostatnia odmiana satanizmu jest najbardziej popularną i niebezpieczną formą, ponieważ w imię Księcia Ciemności młodzi fanatycy dokonują rozbojów, gwałtów, rytualnych morderstw, dewastacji cmentarzy, miejsc kultu, odprawiają "czarne msze". Te ostatnie odbywają się przy akompaniamencie mrocznych odmian muzyki heavy metalowej, hard rock, black & death metal czyli ciężkiego, metalicznego rock'a. Muzyka spełnia tu równocześnie funkcję międzynarodowego nośnika informacji, pomagając porozumieć się satanistom różnych narodowości. Za satanistyczne czy używające symboli satanistycznych uważa się następujące zespoły: Black Sabath, Judas Priest, AC/DC, Slayer, Ozzy Osbourne.

Słowa piosenek, które śpiewają są pełne nienawiści, zemsty, rozpusty, przesycone są akcentami wojny, piekła i śmierci.

Takt, muzyka wraz z towarzyszącymi jej efektami audiowizualnymi, psychotroniką oraz narkotykami, przytępia młode umysły i sprawia, że nauki szatana, które w pełnej świadomości może nigdy nie byłyby przyjęte bez oporów, dostają się do umysłów młodzieży.

W Polsce grupy satanistyczne pojawiły się po roku 1984, co miało związek z wystąpieniami zespołów speer-black metalowych m.in. Kat, Test Fobii Creon.

Możemy tu wyróżnić dwa odłamy satanizmu:

satanizmu sprzeciwu i mody oraz satanizmu ideologii i perwersji. Ten pierwszy jest bardziej modą i odznacza się przede wszystkim stylem ubierania się czy fryzurą. Duża liczba satanistów przyjeżdżających do Jarocina, mających wymalowane odwrócone krzyże, a także czaszki i inne diaboliczne insygnia, nazywa siebie sektą, choć nie są zorganizowaną grupą. Twierdzą, że są antyklerykalni, ale mało wiedzą na temat swojej ideologii. Natomiast drugi odłam jest bardziej groźny i zorganizowany. Świadczą o tym wyrafinowane obrzędy, gdzie żywcem rozdziera się psy, koty, gołębie, by złożyć szatańską "ofiarę" czy nawet dokonuje się rytualnych samobójstw.

Trudno obecnie określić jak wielu jest wyznawców szatana w Polsce. Przypuszczalnie - jak podają niektóre źródła - jest ich ok. 20 tys. Wśród nich działa prawdopodobnie dziesięciu "kapłanów" zatwierdzonych przez "Czarnego papieża" - La Vey'a. Najsilniejsze ośrodki satanizmu w Polsce to: Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Łódź, Kraków.

Również w Dębicy znajduje się grupa młodzieży określająca się mianem wyznawców szatana. Bardzo trudno określić ich liczbę. Spotykają się w stałych miejscach, "odmawiając" antydekalog szatana. Są to najczęściej bardzo młodzi ludzie, - można powiedzieć - dzieci. Bowiem grupa ta werbuje do siebie już siódmo- i ósmoklasistów z "podstawówki".

Zetknięcie się w tak młodym wieku z grupami satanistów i ich ideologią powoduje nieodwracalne skutki w psychice. Zapytany przez katechetę uczeń VII klasy, dlaczego wyznaje kult szatana - odpowiedział - "Bo chcę mieć lepsze miejsce w piekle!" Na tym przykładzie wyraźnie widać, jak daleko sięga naiwność i niewiedza młodocianych, którzy są już tak bardzo oddaleni psychicznie. Nie bez znaczenia jest tu brak miłości i zainteresowania dzieckiem ze strony rodziców. Czy normalny i kochany człowiek jest zdolny do tego, aby świadomie wybierać zło? Młodzi bardzo potrzebują wsparcia ze strony bliskich. Pozostawieni sami sobie tworzą grupki, gdzie prym wiedzie ktoś o silnej osobowości, potrafiący podporządkować sobie członków grupy. Jeśli taka osoba będzie miała pozytywne zainteresowania, to dobrze, a jeśli przywódca będzie pił alkohol, brał narkotyki czy interesował się satanizmem, to podporządkowani mu członkowie będą tacy sami.

Niestety, niewiele robi się w Polsce, aby nie rosła liczba satanistów. Ostatnio w niektórych księgarniach pojawiło się tłumaczenie "Czarnej Biblii" La Vey'a.

Ciągle lansuje się muzykę "metalową" w radiu i telewizji. Słucha jej młodzież z kaset i płyt w domach. Nie od dziś wiadomo, że hard rock niszczy osobowość, poprzez działanie na podświadomość. Prowadzi to do swoistego przeżycia ekstatycznego, uwolnienia od samego siebie, które nie różni się od narkomanii.

Satanizm wraz ze swoją ideologią jest bardzo groźny w skutkach nie tylko ze względów religijnych, ale również ze społecznego punktu widzenia.

Dlaczego więc nic nie robi się, aby położyć kres ruchowi szaleńców wykorzystujących naiwność i frustrację współczesnej młodzieży. A co na to odpowiednie władze?!
Krystyna Potyrała


Wiesz Harpoon i cała reszta ... ten tekst mówi sam za siebie :!:

Źródło: http://www.sekty.iq.pl/katalog/satanizm.htm