Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Satanizm - czym jest ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Satanizm - czym jest ? (/showthread.php?tid=345)



- Harpoon - 08-03-2005 15:41

Gepardzik napisał(a):Otóż nie, znaczna większość katolików, takich parwdziwych, nie tych pseudokatolików (hmm można tak ich nazwać skoro tu mówiliśmy pseudosatanistach)
Hehe, tylko, że pseudokatolika jeszcze nikt nie zdefiniował. Chyba dlatego, że jakby się to zrobiło, to więcej niż połowa ludzi uznających się za katolików stałaby się pseudokatolikami. Dlatego prawdziwych satanistów nie ma zbyt wielu...


Daidoss napisał(a):No właśnie tak nie napisałe, bo tak nie uważam. Chce miec tu tekt obiektywny, czyli nie satanistyczni ani katolicki.
Daidoss... 90 (czy ileś tam) % Polaków, to katolicy. Więc istniej bardzo duże prawdopodobieństwo, że napisany tekst, będzie autorstwa katolika, który ma już wpojone, ze satanizm jest okropnie zły. Jeśli będzie pisany przez satanistę, to nikt go już nie uzna za obiektywny. A ateista czy jakaś osoba z jeszcze innego wyznania, też nie wypowie się obiektywnie, bo będzie się wzorować na swojej religii. Zaznaczy to, co złe dla niej. Nie ma chyba możliwości obiektywnego opisanai satanizmu. Zresztą nie wiem jakie to ma znaczenie, bo prawdziwy satanista i tak będzie postępował zgodnie ze swoimi zasadami. Zgodnie z Biblią Szatana. A czy Pismo św. nie jest podstawą wiary chrześcijańskiej? Chyba jest... I nikt nie kwestionuje tego, co jest w nim zawarte... A to, co jest w Czarnej Biblii, jest bardzo mocno podważane. Tam jest wyraźnie zaznaczone, jaka jest różnica między satanizmem a pseudosatanizmem. I satanista żyje zgodnie z naturą... Zgodnie z tym, co jest napisane w Biblii Szatana...
Nikt z was jej chyba nie czytał, więc dlatego takie opinie... :|


- Daidoss - 08-03-2005 17:49

Harpoon napisał(a):Daidoss... 90 (czy ileś tam) % Polaków, to katolicy. Więc istniej bardzo duże prawdopodobieństwo, że napisany tekst, będzie autorstwa katolika, który ma już wpojone, ze satanizm jest okropnie zły.

To nie jest dla mnie odpowiedź :!:


- Harpoon - 08-03-2005 17:52

Nie jest to dla Ciebie odpowiedź?
I nigdy nie będzie... Takie zycie... dla Ciebie satanizm zawsze będzie zły i nic Cię nie przekona... Powiem Ci, że ta walka na forum (bo można to tak nazwać) jeśli chodzi o satanizm. Zwłaszcza, że ja stoję po przeciwnej stronie niż wy, jest bardzo męcząca. Ja zwyczajnie już siły nie mam na pisanie o tym, że się mylicie i że satanizm jest dobrze opisany w Biblii Szatana...


- Daidoss - 08-03-2005 18:05

Jak osoba zakładająca satanizm maiła go opisać :?: Ze jest zły :?: Przeciez wiadomym jest, że nie bedzie tego pisać.
Dlaczego satanizm dla mnie jest zły :?:
Bo jego producentem i osobą w centrum jest Szatan. To co pochodzi od Szatana nie może byc dobre. Sataniści wchodzą w magię, spirytyzm, okultyzm co nie stety ale dla mnie nie jest dobre.


- Rasta - 08-03-2005 18:38

No dobrze wiec, czym się zajmuje satanizm :?: No np, katolik chodz w niedziele do kościaoła. To co robi satanista. Skoro nie ma czarnych mszy, nie ma jedzienia kotów, nie ma skakania po cmentarzach, to co oni robią. No chyba nie jest sie poprostu satanisto, bo ktos sie obudzil i stwierdzil ze nim bvedzie. Cos robic trzeba.
A ja oglądałem film o satanistach i tam ten koles od satanistycznej Bibli uczestniczyl w czarnej mszy. Pokazywali dewastacje kościaołow, cmentarzy.

A najbardziej mnie dobija tekst, ze dla satanisty liczy sie czlowiek. Przeciez wiadomo, ze glownym zadaniem Szatana jest zniszcyc czlowieka. :roll:


- Anonymous - 08-03-2005 21:03

Rasta twój tekst mnie przesrasta...co z tego ze oglądałes taki film? Akademie policyjną też oglądałeś? Nie ma czegoś takiego jak "CZARNA MSZA"(!) w Satanizmie takie pojęcie nie funkcjonuje.Nie skaczemy po cmentarzach i nie podpalamy kościołów ,ale to już tysiąc razy było tu mówione,my swoje a wy swoje. Cały czas odnosicie sie do prasy i tv ktora ukazuje Satanizm w czarnym świetle ,zgodze sie tym samym z wami że pseudosataniści czynią zło ,ja też to potępiam.Rasta a skąd ty to wiesz że głównym zadaniem Szatana jest zniszczyć człowieka?kto ci to powiedział?ksiądz na niedzielnym kazaniu? Ktoś z was sie zapytał co robi Satanista ...moze zacznijmy od tego czego nie robi. Nie chodzi do kościoła,nie spowiada sie,nie modli do sufitu. prawda jest taka że wielu katolików nie miało w życiu w rękach pisma świetego (że nie wspomne o czytaniu) a Satanista od tego własnie zaczyna...


- Harpoon - 08-03-2005 21:23

Daidoss napisał(a):Jak osoba zakładająca satanizm maiła go opisać Ze jest zły Przeciez wiadomym jest, że nie bedzie tego pisać.
No nie, to mnie dobija! Nie wiem już kto, ale wcześniej ktoś powiedział, że sami "sataniści" nazywają siebie złymi. I to właśnie byli pseudosataniści. Teraz już trochę mieszasz Daidoss.


Gepardzik napisał(a):a to nie jest dobre, bo jest niezgodne z naturą człowieka
ojejej... Właśnie satanizm opiera się na życiu zgodnie z naturą człowieka! Pozwala na wszystko, owszem, ale każdy chyba ma swój rozum i nie będzie działał wbrew sobie!


Rasta napisał(a):No dobrze wiec, czym się zajmuje satanizm
Czym? Tym na co człowiek ma ochotę. Satanista zajmuje się działaniem, a nie zbędną i nic nie dającą modlitwą. Zajmuje się tym, co uważa dla siebie za najlepsze! Wystarczy?
Rasta napisał(a):A najbardziej mnie dobija tekst, ze dla satanisty liczy sie czlowiek.
To niech Cię dobija. Nie chcesz zrozumieć to nie. Nikt Ci nic na siłę wciskać nie będzie.


- Futrzak - 09-03-2005 21:31

1. Biblia była pisana na przełomie wielu, wielu wieków. Zawiera sprawdzone przez wiele pokoleń prawdy. Nawet sam Nowy Testament jest aktualny od 2000 lat, a to spory kawałek na osi czasu.
2. Biblia Szatana to twór jednego kolesia, zawiedzionego katolicyzmem (a raczej jego dewocyjnym wydaniem). Kiedy on to napisał? W XVIII czy XIX wieku? Czy może w XX wieku? Więc to nie jest długi okres.
3. Harpoon, Naamah - upieracie się, że to Wy macie rację, bo dostrzegłyście to, czego reszta nie dostrzega. Kiedyś postępowałem podobnie. Byłem zagorzałym anarchistą, ideowcem. Upierałem się, że to ja mam rację, a reszta świata nie potrafi tego dostrzec. A prawda okazała się inna. Teraz, patrząc z perspektywy czasu, tamte "szczytne idee" były tylko wypełnieniem młodzieńczego buntu, próbą znalezienia celu w życiu. Ale teraz cieszę się, że jedynym celem w moim życiu jest Jezus. I od Niego się wszystko zaczyna Uśmiech


- Harpoon - 09-03-2005 21:39

Tak się zastanawiam... Biorąc pod uwagę prawdziwy satanizm opisany w Biblii Szatana, można stwierdzić, że co trzecia osoba na świecie jest satanistą nawet o tym nie wiedząc. Żyje robiąc co chce... zgodnie z tym, co podpowiadają mu naturalne instynkty...

Zresztą uważam, że każdy satanista tworzy sobie własny obraz satanizmu. I jako satanista posiadający prawo do nieograniczonej wolności, może takie coś zrobić.
Tak więc nawet pseudosatanista nazwie siebie satanistą, ale to już inna bajka. I psuje tym tylkom opinię prawdziwego satanizmu.


- Gregoriano - 10-03-2005 11:17

naamah napisał(a):Nie chodzi do kościoła,nie spowiada sie,nie modli do sufitu. prawda jest taka że wielu katolików nie miało w życiu w rękach pisma świetego (że nie wspomne o czytaniu) a Satanista od tego własnie zaczyna...

Taka mała dygresja.

Jeśli "szataniści" rzeczywiście czytają Pismo św. jak twierdzisz to wniosek jest prosty: kompletnie nic z niego nie zrozumieli. Szatan w Biblii ma wyłącznie pejoratywną funkcję bo sobie sam taką wybrał. Jezus po to właśnie przyszedł aby zniszczyć dzieła diabła.

:arrow: Tak pomyśleli - i pobłądzili, bo własna złość ich zaślepiła. Nie pojęli tajemnic Bożych, nie spodziewali się nagrody za prawość i nie docenili odpłaty dusz czystych. Bo dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka - uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą. /Mdr 2, 21-24/

Fajna perspektywa nieśmiertelność :wink: Jak widać szatan jej nie gwarantuje :cry:


- Harpoon - 11-03-2005 18:22

Gregoriano napisał(a):Jeśli "szataniści" rzeczywiście czytają Pismo św. jak twierdzisz to wniosek jest prosty: kompletnie nic z niego nie zrozumieli.
Naamah nie chodziło o pismo św. lecz o Biblię Szatana.


- Gregoriano - 13-03-2005 17:48

Cytat:Naamah nie chodziło o pismo św. lecz o Biblię Szatana.

Na jedno wychodzi!

Poniżej zamieszczam pewien tekst powiedzmy autorstwa szatana:

:arrow: Jak szatan ocenia człowieka Relacja sporządzona przez znanego jezuitę, o. Domenico Mondrone, który bezpośrednio doświadczył spotkania ze złym duchem podczas rytualnego wykonywania egzorcyzmów:


Nigdy nie zdołasz zrozumieć – mówi szatan – jak bardzo nienawidzę was, ludzi. Jak bardzo jesteście wstrętni. Chlubicie się najwyższą godnością wśród zwierząt, a jesteście z nich najohydniejsi. Wasze istnienie budzi we mnie wstręt. Uważam was za coś gorszego od waszych świń. Sądzicie, że jesteście inteligentni, okazujecie się bardzo głupi. Wystarczyłoby zobaczyć, co wam podsuwam przez wielu „naukowców”, którzy są na mojej służbie, i co daję wam w formie napuszonych, uczonych bredni. Pomyśl o tym, czym poję i karmię przez moją prasę! Wy mielibyście być Jego najszlachetniejszym stworzeniem? Wystarczy parę świństw, aby was kupić. Zaraz poddajecie się pokusom mych posłańców. Przywiązujecie wielką wagę do waszej wolności, a pozwalacie się schwytać w moją niewolę. Och, jakie kpiny mogę sobie z was stroić w imię tej waszej wolności. Okazujecie wstręt wobec tego, co jest brudne, a tymczasem jesteście zupełnie ulegli waszym namiętnościom, tarzacie się w waszych obrzydliwościach, jak świnie w błocie... Dla kobiety, czy dla garści złota jesteście gotowi pozarzynać się, co jest cudowne. Wiele zyskał Ten – tam, że przelał krew, aby was odkupić? Odkupić was od czego, od grzechu? Przecież nurzacie się w nim tak, że omal nie utoniecie! A co dopiero mówić, gdy wywołam wśród was ducha zazdrości, oszczerstw, nienawiści, rywalizacji, zemsty. Innym razem szatan wyznaje: Maryja jest tą, która wprowadza ogromne zamieszanie w moich planach. Jest niszczycielką mojego królestwa. Nie pozwala odnieść mi zwycięstwa i już przygotowuje mi klęskę? Ciągle plącze mi się pod nogami, wciąż przeszkadzając mi, przecinając mi drogę, podpuszczając swoich fanatyków do odbierania mi dusz. Tam, gdzie sięgają moje głośne podboje, Ona w rozprzestrzeniającej się ciszy mnoży swoje zwycięstwa.

(D. Mondrone, W cztery oczy ze złym duchem,
Echo, 82/20 i 84/22 1991 r.)


- Harpoon - 13-03-2005 19:46

Jedyną prawdą jaką tu widzę, jest to, że rzeczywiście ludzie są ogromnymi grzesznikami.


- Gregoriano - 13-03-2005 21:54

Harpoon napisał(a):Jedyną prawdą jaką tu widzę, jest to, że rzeczywiście ludzie są ogromnymi grzesznikami.

To dobrze, że to widzisz :wink:

Jednak mi chodziło aby pokazać, iż Szatan to nie nasz przyjaciel i sądzę, że to też dokładnie wiesz....


- Harpoon - 14-03-2005 22:52

Dlaczego Szatan miałby nas nienawidzić :?:
No niektórych to pewnie nienawidzi jeśli idą za bogiem, ale jeżeli ktoś oddaje cześć Szatanowi, to czemu ten miałby chcieć zabić swojego zwolennika :?: Gdyby coś takiego zawsze robił, w końcu zostałby sam, a chyb tego nie chce.