Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Aborcja i prawo - co teraz ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Aborcja i prawo - co teraz ? (/showthread.php?tid=3662)

Strony: 1 2 3 4 5


- Ks.Marek - 02-07-2008 15:27

To skąd bierze początek prawo? Skąd w ogóle myśl, by powołac do istnienia ustawę zasadniczą a w niej takie, a nie inne prawa?


- M. Ink. * - 02-07-2008 22:34

Mordimer_Madder napisał(a):I wracamy do punktu wyjścia - zapominasz, że dla mnie i mnie podobnych nie ma czegoś takiego, jak "imperatyw moralny"
Szczęśliwy dobiłeś mnie teraz Szczęśliwy

pozwolę sobie znów zejść na Twój poziom: równie dobrze mogę powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak państwo, to tylko wirtualny model organizacji, sztucznie zakodowany w głowach setek urzędników, przez tych, którzy z tego czerpią profity - polityków Szczęśliwy

wymyśliliście sobie granice, postawiliście na nich tablice i teraz ich pilnujecie Szczęśliwy

więc Twoja wizja rzeczywistości, opierająca się jedynie na jakimś wirtualnym tworze jest doprawdy warta Twoich argumentów Szczęśliwy

[ Dodano: Sro 02 Lip, 2008 22:59 ]
tak na marginesie i trochę poważniej: skoro dla ideologów-anarchistów nie istnieje państwo, to czy to znaczy, że państwa nie ma...? :-k


- otacon - 03-07-2008 15:46

M. Ink. * napisał(a):równie dobrze mogę powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak państwo, to tylko wirtualny model organizacji, sztucznie zakodowany w głowach setek urzędników, przez tych, którzy z tego czerpią profity - polityków Szczęśliwy

wymyśliliście sobie granice, postawiliście na nich tablice i teraz ich pilnujecie Szczęśliwy
Dokładnie Uśmiech Naprawdę nie wiedziałeś?


- M. Ink. * - 03-07-2008 17:14

otacon napisał(a):Naprawdę nie wiedziałeś?
daj spokój z drwiną, otaconie, czas irokeza z dawna mam za sobą... :/


- syn marnotrawny - 04-07-2008 07:48

Ks.Marek napisał(a):To skąd bierze początek prawo? Skąd w ogóle myśl, by powołac do istnienia ustawę zasadniczą a w niej takie, a nie inne prawa?

Chociażby z WOLI ludzi. Przynajmniej taka jest obecnie najpopularniejsza wersja filozoficzno-prawna

[ Dodano: Pią 04 Lip, 2008 07:52 ]
M. Ink. * napisał(a):[ Dodano: Sro 02 Lip, 2008 22:59 ]
tak na marginesie i trochę poważniej: skoro dla ideologów-anarchistów nie istnieje państwo, to czy to znaczy, że państwa nie ma...? :-k

Błądne założenie w pytaniu. Dla anarchisty oczywiście OBENE państwa istnieją skoro z nimi walczą i uwazają je za jedne z najwiekszych plag ludzkości. Nie można sensownie walczyć czy krytykować tego co nie istnieje Uśmiech. Chyba, ze chodziło Ci o to, że oni sprzeciwiają się pewnym DEFINICJOM państwa. Anarchiści traktują po prostu państwo jako organizację do narzucania woli jednych ludzi drugim ludziom i akurat mają IMHO rację Uśmiech


- werkaczerwinska - 19-07-2008 00:39

Moim zdaniem .. nawed gdy dziecko jest tzw. niechciane.... nie powinno sie dokonywac aborcji.. nowe zycie jest juz poczęte.. a nawed jeśli kobieta nie chce tego dziecka.. moze zawsze oddac je do adopcji.. duzo małżeństw stara sie o dziecko.. ostatnim ratunkiem jest adopcja.. a niemowlaki szybko znajduja nowe domy .. Duży uśmiech Jesli mi by się coś takiego zdarzylo.. napewno bym chciala urodzic..nawed gdyby wszyscy sie ode mnie odwrocili ...

pozdrawiam .. Uśmiech