Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
KiedyBóg milczy - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: KiedyBóg milczy (/showthread.php?tid=3665)

Strony: 1 2 3


KiedyBóg milczy - Annnika - 12-06-2008 16:13

Spotkanie z "milczącym" Bogiem

Zachęcam do zapoznania się i opinii. Jak Wy rozumiecie "milczenie" Boga :?: Jak sobie z tym radzicie :?:


- aga - 12-06-2008 17:02

Ja sobie z tym nie radzę ;P


- Rachel - 12-06-2008 19:52

Dla mnie milcznie Boga, jest też mową. Jeżeli tak to można określić.


- aga - 12-06-2008 20:51

Rachel napisał(a):Dla mnie milcznie Boga, jest też mową. Jeżeli tak to można określić.

Można Uśmiech


- Daniela - 12-06-2008 21:23

aga napisał(a):Ja sobie z tym nie radzę
Ago... jakaś niestabilna jesteś, nie wiem, czy zamierzasz zwrócic na siebie uwagę? z czym sobie nie radzisz?


- Rachel - 12-06-2008 21:24

Daniela, wydaje mi się, że dla Agi jest to czas trudny, i dlatego jest jej ciężko przyjąć to milczenie. Można rzec, że dla niektórych osób, jest to czas kryzysowy.


- aga - 12-06-2008 21:51

Akurat nie przeżywam czasu "trudnego", jest wprost przeciwnie Uśmiech Mówię tylko, że nie radzę sobie z milczeniem Boga, kiedy rzeczywiście owo milczenie jest Uśmiech


- Rachel - 12-06-2008 22:22

aga napisał(a):Akurat nie przeżywam czasu "trudnego", jest wprost przeciwnie Mówię tylko, że nie radzę sobie z milczeniem Boga, kiedy rzeczywiście owo milczenie jest
Ale właśnie mi o ten czas milczenia chodzi Uśmiech


- Magdalena - 15-06-2008 12:39

Myślę, że nie zawsze potrafimy usłyszeć głos Boga. On jest zawsze z nami i pragnie nam pomagać. To my zamykamy się na jego działanie i wtedy mówimy że Bóg milczy.
Tak naprawdę w zgiełku codziennego życia ciężko jest czasami zatrzymać się na chwię, zachwycić się ciszą, pomyśleć.
Głos Boga można usłyszeć tylko w ciszy.


- Gosia - 15-06-2008 14:04

Aby móc usłyszeć Boga, Jego suptelny, pełen ciepła Głos trzeba mieć serce otwarte serce, które jest czyste.

Magdalena napisał(a):Głos Boga można usłyszeć tylko w ciszy.
> największym nieszczęściem człowieka jest przekonanie, że może urządzić świat lepiej od Pana Boga.. Niestety tak uważa coraz większa liczba ludzi - przez to zagłusza tę ciszę..


- Rachel - 15-06-2008 14:16

Po przyjęciu na berzemowaniu wybrałam sobie za patronkę pustelnice, i po jakimś czasie zrozumiałam, że powinnm stworzyć taką pustelnie w sercu gdzie w ciszy mogę spotkać się z Bogiem i trwać, nie mówiąc tylko wpatrywać się.


- Anonymous - 15-06-2008 18:37

Dla mnie Bóg nigdy nie milczy i nigdy nie miałem z tym problemu.Nieraz nawet dziwiłem się,że inni nie rozmawiają z Bogiem, ponieważ wydawało mi się,że skoro ja rozmawiam nieustannie to inni pewnie też.Jakże zdziwiony byłem,że jest zupełnie inaczej.
Bóg mówi nieustannie tylko należy Go słuchać.
Pozdrawiam wszystkich wsłuchanych w głos Boga.


- Sivis Amariama - 15-06-2008 20:02

Jak słyszysz głos Boga?


- Rachel - 15-06-2008 20:11

Sivis Amariama, to raczej odbywa się między człowiekiem a Bogiem i nie da się tego opisać. Jest to Głos w sercu.
Cytat z Pisma Świętego, słowo drugiego człowieka... różnie Bóg mówi do człowieka.


- Sivis Amariama - 15-06-2008 20:37

Ja pytam jego. Bo w głowie mi się nie mieści, że Bóg może odwlec go od Prawdy. Chyba że głos kogoś innego interpretuje jako Bozy...