Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Kadzidełka i takie tam - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Kadzidełka i takie tam (/showthread.php?tid=3677)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Kadzidełka i takie tam - aga - 15-06-2008 13:19

Wolno nam, katolikom używać kadzideł zapachowych? A jeśli już się używało to trzeba się z tego spowiadać?(bo ja jeszcze tego nie zrobiłam)


- Rachel - 15-06-2008 14:20

Cytat:W liturgii chrześcijańskiej kadzidło jest symbolem modlitwy unoszącej się do Boga. (Ap 8,4), używa się go dla podniesienia uroczystego nastroju niektórych nabożeństw, a także dla okazania czci osobom lub świetnym przedmiotom (w katolicyzmie i prawosławiu), okadza się więc Najświętszy Sakrament, ołtarz, relikwie, osoby, zwłoki zmarłych podczas pogrzebu. Szczególnie często kadzidła używają liturgie wschodnie.

Według Ewangelii Mateusza kadzidło było jednym z darów trzech mędrców ze Wschodu przyniesionych nowo narodzonemu Chrystusowi.Re: Kadzidełka i takie tam - Kyllyan - 15-06-2008 14:37

aga napisał(a):Wolno nam, katolikom używać kadzideł zapachowych? A jeśli już się używało to trzeba się z tego spowiadać?(bo ja jeszcze tego nie zrobiłam)
jeśli kupowałaś te kadzidełka w sklepach z artykułami New Age to najlepiej od razu udac sie do egzorcysty. Jeśli nie, to spowiedź powinna wystarczyć. :twisted:


- Annnika - 15-06-2008 14:49

Kadzidełko samo w sobie to nic zdrożnego. Ale faktycznie sprowadzane z Indii, kupowane w sklepach okultystycznych czy nie daj Panie od Krishnowców to duże zagrożenie.


- Kyllyan - 15-06-2008 14:52

"Wszystko ma dla mnie takie znaczenie, jakie ja sam temu nadaję" I nie znaczenia gdzie kupie.


- Annnika - 15-06-2008 15:12

NO niestety się z Tobą nie mogę zgodzić. Nierzadko przedmioty neutralne po "wyjściu" z fabryki zostają "omantrowane" czy też poświęcone Złemu. Z "mojego" podwórka - kiedyś pisałam w temacie o szkodliwych przedmiotach - 18-letni chłopak próbował popełnić samobójstwo, będąc w głębokiej i nagłej depresji niewyjaśnionego pochodzenia, dopiero rozeznanie księdza egzorcysty nakierowało na kadzidełka kupowane przez niego regularnie w "indyjskim" sklepie.

Cytat:"Wszystko ma dla mnie takie znaczenie, jakie ja sam temu nadaję"

Owszem.Tylko pominąłeś wolę sprzedającego.

Nie twierdzę, że każdy taki przedmiot musi być niebezpieczny. Po prostu warto zwrócić uwagę na pochodzenie tego typu rzeczy.


- omyk - 15-06-2008 15:49

Nie lepiej kupić Brise essence? ;P Tylko nie zapach "czar lotosu" Szczęśliwy Oczko
A poważnie... Skoro masz Aga świadomość, że to może nieść jakiekolwiek zagrożenie duchowe, to czemu to kupujesz? Nie piszę "musi", bo pewnie nie zawsze niesie, ale w wielu przypadkach niestety tak jest. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi mi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja sam niczemu nie oddam się w niewolę. Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje. Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.


- Sivis Amariama - 15-06-2008 17:35

Wczoraj byłem na mszy o uzdrowienie wspólnoty Mamre:]
Miałem na sobie koszulę ze smokiem (ktrórą strasznie lubię). Podeszła do mnie młoda dziewczyna, przerwała modlitwę, i uświadamiała, jakie to zło promuję. Że czczę demony. Że otwieram się nosząc tę koszulę na demony i zamykam na łaskę Bożą. Że wszystko, co ze Wschodu, ma diabelskie pochodzenie... Że powinienem ją czym prędzej spalić i poprosić o modlitwę o uwolnienie Szczęśliwy


- Rachel - 15-06-2008 17:44

A czy wszystkie kadzidełka są z Indii?? czy wszystko co inne jest diabelskie ??
To jedynie, kadzidełka zamienić na świeczki. Bo osobiście dostałam kadzdełka ale one jakoś nie sprawiały ładnych zapachów w domu wręcz odwrotnie. Lepsze są świeczki jak dla mnie.


- Kyllyan - 15-06-2008 18:16

Sivis Amariama napisał(a):i poprosić o modlitwę o uwolnienie Szczęśliwy
A ona i jej podobni winni modlić sie o rozum.


- ddv - 15-06-2008 18:36

JA bym zaś proponował nie bagatelizować sprawy.
Faktem jest że wszystkie "gadżety" i pokarmy "krisznowców" poświęcone są obcym "bóstwom" (a raczej - demonom).
O sile danego świństwa trudno nam mówić - niewątpliwie dużo zależy od celu jaki został wyprodukowany dany przedmiot.
My nie zdajemy sobie sprawę z faktu że dany przedmiot poświęcony demonom zaczyna działać.
Czasami to rzeczywiście niegroźne sprawy - czasem można ściągnąć na siebie spore przekleństwo.
Lepiej tego unikać.
A na pewno nie kpić ze sprawy i nie bagatelizować bo zło naprawdę wszelkiego rodzaju wciska sie nam do domów.
Począwszy od ociekających seksem "reklam" i filmów w telewizji a skończywszy na takich sprawach jak radiestezja "energoterapia" i amulety.


- omyk - 15-06-2008 19:06

Cytat:Wczoraj byłem na mszy o uzdrowienie wspólnoty Mamre:]

Fajnie, miałam być, tylko autokar nawalił.


Cytat:Miałem na sobie koszulę ze smokiem (ktrórą strasznie lubię). Podeszła do mnie młoda dziewczyna, przerwała modlitwę, i uświadamiała, jakie to zło promuję. Że czczę demony. Że otwieram się nosząc tę koszulę na demony i zamykam na łaskę Bożą. Że wszystko, co ze Wschodu, ma diabelskie pochodzenie... Że powinienem ją czym prędzej spalić i poprosić o modlitwę o uwolnienie Szczęśliwy
hmm wiesz... ja bym również sprawy nie bagatelizowała. Nie wiem, kto do ciebie podszedł i jak sprawa wyglądała, czy odebrałeś to jako wtrącanie się w nie swoje sprawy, czy jako braterskie zawrócenie uwagi... nie wiem. Ja wiem tylko, że dziewczyna miała rację, niezależnie od formy.

Cytat:A ona i jej podobni winni modlić sie o rozum.
Wszyscy powinniśmy się o rozum modlić Oczko
Czemu sądzisz, że ona szczególnie? Oczko Widzisz, chiński smok jest wyraźnym symbolem, dla nas może trudnym do odczytania, natomiast we wschodnich tradycjach jego znaczenie jest bardzo jasno zarysowane. Smok jest symbolem koncepcji yang, jest ściśle związany z dualizmem, który przecież w oczywisty sposób chrześcijaństwu zaprzecza.


- Kyllyan - 15-06-2008 19:19

omyk napisał(a):Widzisz, chiński smok jest wyraźnym symbolem, dla nas może trudnym do odczytania, natomiast we wschodnich tradycjach jego znaczenie jest bardzo jasno zarysowane. Smok jest symbolem koncepcji yang, jest ściśle związany z dualizmem, który przecież w oczywisty sposób chrześcijaństwu zaprzecza.
A jakie to może miec dla mnie znaczenie?

"Pasterzem moim jest Pan...
...nawet gdy chodzę doliną śmierci
nie lękam się złego
bo Ty jesteś ze mną."


- ddv - 15-06-2008 19:27

Kyllyan napisał(a):A jakie to może miec dla mnie znaczenie?
Oddawanie czci obcym bóstwom - godzenie w I Przykazanie


- aga - 15-06-2008 19:55

Rachel napisał(a):
Cytat:W liturgii chrześcijańskiej kadzidło jest symbolem modlitwy unoszącej się do Boga. (Ap 8,4), używa się go dla podniesienia uroczystego nastroju niektórych nabożeństw, a także dla okazania czci osobom lub świetnym przedmiotom (w katolicyzmie i prawosławiu), okadza się więc Najświętszy Sakrament, ołtarz, relikwie, osoby, zwłoki zmarłych podczas pogrzebu. Szczególnie często kadzidła używają liturgie wschodnie.

Według Ewangelii Mateusza kadzidło było jednym z darów trzech mędrców ze Wschodu przyniesionych nowo narodzonemu Chrystusowi.

Ja mówię o kadzidełkach takich, co się w sklepie kupuje i pali w domu.

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 19:58 ]
omyk napisał(a):Skoro masz Aga świadomość, że to może nieść jakiekolwiek zagrożenie duchowe, to czemu to kupujesz?

A gdzie ja napisałam, że kupuję? Kiedyś kupowałam, ale dopiero teraz jakoś sobie uświadomiłam pochodzenie itd. Przypomniało mi się, że miałam także różne rzeczy z tzw. sklepu indyjskiego. I co, też mam o tym powiedzieć? do jutrzejszej spowiedzi muszę wiedzieć.