Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Kadzidełka i takie tam - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Kadzidełka i takie tam (/showthread.php?tid=3677)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


- Annnika - 14-10-2008 18:08

Eirienen napisał(a):Kadzidełko raczej nie ześle na mnie złych mocy, jak tu wyczytałam.

Zależy czyja opinia cię obchodzi. Wg katolicyzmu istnieje ryzyko jednak, że one mogą zaszkodzić.


- Eirienen - 14-10-2008 18:15

Cos mi się zdaje, że wy uważacie, że wszytko co nie jest chrześcijańskie jest złe, okropne i szatańskie.Trochę tolerancji.


- aga - 14-10-2008 18:47

Eirienen napisał(a):Kadzidełko raczej nie ześle na mnie złych mocy

A skąd ta pewność?


- Eirienen - 14-10-2008 18:52

A co złego może mi się stać Oczko ?


- Polonium - 14-10-2008 18:54

Eirienen napisał(a):Cos mi się zdaje, że wy uważacie, że wszytko co nie jest chrześcijańskie jest złe, okropne i szatańskie.Trochę tolerancji.

Tolerancja do innych religii jest przynajmniej na tym forum, ale ważne jest też bezpieczeństwo duszy, a dusza to rzecz najcenniejsza. Troska o bezpieczeństwo duszy to nie jest żadna nietolerancja do innych religii. Nie szukamy zła tam gdzie go nie ma. Święty Paweł tak o tym mówi : "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła".


- aga - 14-10-2008 18:56

Eirienen napisał(a):A co złego może mi się stać Oczko ?

Przejrzyj wątek od początku Oczko


- Eirienen - 14-10-2008 18:59

Raczej nie zrozumiałam waszych słów. Ot ciągle rozmowa, że to zło, że działa na mnie niewidocznie, że dzieło szatana. Więc ja jednak zostanę przy swoich racjach.

Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła

Gdzie tu zło? Gdzie ten pozór? Że służy jako rzecz "święta" w innej wierze? To nazywacie złem?


- Polonium - 14-10-2008 19:07

Pozór kryje się w tym, że już samo określenie "kadzidełka zapachowe" nasuwa nam na myśl, że chodzi o jakiś rytuał. Kadzideł używa się tylko przy obrzędach religijnych. Nie ma, że kupuję sobie kadzidełko do dekoracji, bo przeznaczenie kadzidełek jest jasno określone.


- Eirienen - 14-10-2008 19:12

Ok, niech ktos inny sie teraz wypowie, bo widzę, że powoli zaczynamy się kłócić Oczko Poza tym dajemy te same argumenty w innych słowach, ja swoje zdanie powiedziałam, wy też ;P


- omyk - 14-10-2008 19:25

Cytat:Cos mi się zdaje, że wy uważacie, że wszytko co nie jest chrześcijańskie jest złe, okropne i szatańskie.Trochę tolerancji.
Czy tolerancja jest wartością sama w sobie? Czy tolerancja jest zawsze dobra? Czy tolerowanie zła jest dobrem?

Cytat:Każdy zaś duch,
który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga;
i to jest duch Antychrysta,
który - jak słyszeliście - nadchodzi
i już teraz przebywa na świecie.
Cytat:Wiemy, że jesteśmy z Boga,
cały zaś świat leży w mocy Złego.

Wszystko, co nie poddaje się woli Bożej i nie pozostawia Bogu miejsca do działania, jest złe. To prawda. Każdy duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga.


- Eirienen - 14-10-2008 19:30

Omyk : To znaczy, że inne drogi do dobra błądzą? Bo jedyna jest ta wasza, tak? Inni nie mają prawa być zbawieni, mimo iz byli dobrzy, bo nie wierzą w to. [ Cytatu nie podam, gdyż za dużo szukania. ] Takie... zadufanie w sobie, ale nie wiem, czy akurat są to odpowiednie słowa.

Cytat:Czy tolerowanie zła jest dobrem?

Odpowiedz najpierw swoimi słowami i własnymi przemyśleniami na moje pytanie.


- omyk - 14-10-2008 19:33

Moje pytanie było pierwsze kochana Uśmiech
Na twoje odpowiem, ale po kolei, szanujmy się nawzajem.


- Eirienen - 14-10-2008 19:36

Chodzi o to, że ja nie uważam tego za złe i nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. jeśli by dotyczyło czegokolwiek innego : owszem. Tolerancja ma swoje granice, nie będę tolerowała, jeśli ktoś robi krzywdę innym ludziom. Wybacz Oczko


- omyk - 14-10-2008 19:47

Cytat:Kadzidełko raczej nie ześle na mnie złych mocy, jak tu wyczytałam. Czy ono mnie zmieni psychicznie? Wątpię.
A skąd wiesz? Uśmiech
Masz z tym jakieś doświadczenie, jakieś obserwacje, czy dowody? Doświadczenie Kościoła, doświadczenie egzorcystów i wielu osób, które niestety miały z tego powodu duże problemy duchowe, mówi zupełnie co innego. Mam więc ufać Tobie w ciemno, czy doświadczeniu Kościoła, trwającego prawie 2000 lat, które jest dla mnie osobiście przekonywające, bo nie tylko zasłyszane, ale i zaobserwowane, a po części doświadczone?

Cytat:Chodzi o to, że ja nie uważam tego za złe i nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.
Pytanie było ogólne, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, dzięki.

Cytat:To znaczy, że inne drogi do dobra błądzą? Bo jedyna jest ta wasza, tak? Inni nie mają prawa być zbawieni, mimo iz byli dobrzy, bo nie wierzą w to. [ Cytatu nie podam, gdyż za dużo szukania. ] Takie... zadufanie w sobie, ale nie wiem, czy akurat są to odpowiednie słowa.
Które drogi są drogami do dobra, a które drogami donikąd? Jezus mówi: "Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tyko przeze Mnie".
Ja biorę słowa Jezusa na poważnie.


- Ks.Marek - 14-10-2008 19:59

Eirienen napisał(a):Równie dobrze można się zapytać po co ludzie chodzą do Kościoła, skoro mogą czytać Ewangelię w domu, bo to co czasem się słyszy na mszy bardziej niekiedy odpycha ludzi.
Kościół to nie tylko Ewangelia...