Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Kadzidełka i takie tam - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Kadzidełka i takie tam (/showthread.php?tid=3677)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


- Alanna - 16-12-2008 09:42

Annnika napisał(a):Już twój podpis mi dobrze uświadamia że każdy argument wyśmiejesz, patrząc po stylu powyższego posta. Nie chcesz rozumieć tekstu czytanego to trudno Oczko - jest 15 stron tekstu.

nie naśmiewam, choć przyznam że mnie to bawi. wystraczył mi ten zacytowany wyżej post żeby napisać.
mam jeszcze wiele pytań do katolików i zamierzam je zadać.

jeśli Cię uraziłam to przepraszam bo nie miałam tego w planie. ale już taka jestem i taki mam styl bycia. podchodzę do wielu rzeczy na wesoło.

Alanna


- Zahara - 16-12-2008 13:02

Ok... Temat jest obszerny i przyznam, że nie przeczytałam wszystkich postów. Ale mam takie konkretne już pytania.

Czy jeżeli kupię takie kadzidełka zapachowe (niezależnie od tego w jakim puncie sprzedaży, nawet w takim zwykłym "nie-indyjskim") to powinnam się z tego wyspowiadać? Czy jest to grzech lekki?

Ale z drugiej strony jeśli nie mam świadomości, że jest to grzech (jeśli jest) i że robię coś złego, nie mam przy tym złych intencji to czy spowiedź jest konieczna?


- Annnika - 16-12-2008 20:00

Zahara napisał(a):Czy jest to grzech lekki?

To w ogóle nei jest grzech Uśmiech spokojnie Oczko

Jedyne co chcemy wskazać to możliwość, że z pewnych źródeł mogą pochodzić produkty powierzone Złemu, tyle tego raptownie Oczko


- Komzar - 16-12-2008 21:29

Zahara napisał(a):Czy jeżeli kupię takie kadzidełka zapachowe (niezależnie od tego w jakim puncie sprzedaży, nawet w takim zwykłym "nie-indyjskim") to powinnam się z tego wyspowiadać?
Pewnie nie, ale co do samych kadzidełek, to osobiście odradzał bym te zapachowe nasączone często syntetycznymi 'zapachami'. Znacznie lepsze są te wyrabiane tylko i wyłącznie z ziół, tak jak w kościele pali się zioła a nie produkty ropopochodne.
Te fajne znajdziesz na allegro i często są misternym rękodziełem ze wschodu. Rewelacyjny produkt regionalny.


- Chadkeren - 16-12-2008 23:10

I pewnie dziesięć razy droższe


- Kyllyan - 17-12-2008 10:52

Zahara napisał(a):Czy jeżeli kupię takie kadzidełka zapachowe (niezależnie od tego w jakim puncie sprzedaży, nawet w takim zwykłym "nie-indyjskim") to powinnam się z tego wyspowiadać?
Oczywiście, że nie. Wyspowiadać to sie powinien ten, kto uważa, że kadzidełka, nad którymi odprawiono jakieś rytuały mogą zaszkodzić Oczko


- Chadkeren - 17-12-2008 13:24

hehe Szczęśliwy Duży uśmiech


- omyk - 17-12-2008 17:02

Kyllyan - pewnie wszyscy egzorcyści Oczko

[ Dodano: Sro 17 Gru, 2008 16:03 ]
tzn. przynajmniej oniOczko bo dodatkowo wielu katolików też, ze mną włącznie.


- Kyllyan - 17-12-2008 17:59

omyk napisał(a):pewnie wszyscy egzorcyści
A argumentują to jakoś? Cytatami z Biblii, Z Pism Ojców i Doktorów Kościoła, Z dokumentów odpowiednich Kongregacji? Bo jak nie, to dla mnie zwykłe hołdowanie zabobonom.


- omyk - 17-12-2008 22:36

Być może praktyką Uśmiech Nie wiem, Bogu niech będą dzięki - nie jestem jednym z nich Uśmiech
Sądzę, że nad kadzidełkami nie trzeba zwoływać soboru... To drobnostka. Próżno jej szukać w dokumentach.


- Annnika - 17-12-2008 22:38

Kyllyan napisał(a):Wyspowiadać to sie powinien ten, kto uważa, że kadzidełka, nad którymi odprawiono jakieś rytuały mogą zaszkodzić Oczko

Gratuluję dobrego samopoczucia.
Gratuluję wyśmiewania doświadczenia innych, jednak nie tak nielicznych osób.
Gratuluję poglądu, że jeśli ja się z czymś nie spotykam to to nie istnieje, bo tak mi się uważa.
Gratuluję szacunku do innych.
Gratuluję drwiny jakby nie było z poważnych kwestii.

Aha. Kiedyś uważano, że wywoływanie duchów też jest bezpieczne..


- Milky Way - 17-12-2008 23:11

"Aha. Kiedyś uważano, że wywoływanie duchów też jest bezpieczne.." z takim stwierdzeniem nigdy się nie spotkałam,a wręcz przeciwnie. Sama stopowałam jedną osobę,która chciała to zrobić...

W sprawie kadzidełek zgadzam się z Kyllyanem - nadajemy demoniczność tym rzeczom, które uważamy za takie,a które nie muszą takimi być.


- aga - 18-12-2008 00:00

Ja się zgadzam z Annniką w stwierdzeniu, natomiast nie zgadzam się w sposobie tego przekazu... 8) Spokojnie, Siostro Przytulanie


- pafni - 28-12-2008 17:20

Rozbawiają mnie tematy na tym forum.
Szatan w kadzidełku...
Boże czy ta cywilizacja jest chora zupełnie.


- Rachel - 28-12-2008 18:15

pafni napisał(a):Rozbawiają mnie tematy na tym forum.
Szatan w kadzidełku...
Boże czy ta cywilizacja jest chora zupełnie.
Są strony gdzie jest mowa o energiach odnośnie kadzidełek, olejków i ich działaniach.
I te energie mają pomagać człowiekowi , i też zależności od dnia. Bo okazuje się ,ża każdy zapach ma konkretny dzień i dawkowanie również podają - czy to jest normalne?
Jeśli człowiek zaczyna w taki sposób traktować przedmioty to marnie to widzę.