Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Co znaczy, że jestem człowiekiem wierzącym? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Co znaczy, że jestem człowiekiem wierzącym? (/showthread.php?tid=3805)

Strony: 1 2 3


Co znaczy, że jestem człowiekiem wierzącym? - agnieszka_22_22 - 06-08-2008 22:12

No właśnie... Co znaczy , że jestem człowiekiem wierzącym?... Niby proste pytanie, ale jeśliby spróbować dać konkterną odpowiedź... - ciężko czasem ubrać w słowa, to co po prostu wiemy....


- M. Ink. * - 06-08-2008 22:57

agnieszka_22_22 napisał(a):to co po prostu wiemy....
nie wiemy

wiara to nie wiedza

agnieszka_22_22 napisał(a):Co znaczy , że jestem człowiekiem wierzącym?
znaczy, że jestem człowiekiem głęboko przekonanym do tego, w co wierzę:

- odnosząc to do człowieka religijnego najłatwiej odpowiedzieć, że "bycie człowiekiem wierzącym" polega na głębokim przekonaniu o istnieniu i opiece Boga oraz o zasadności przestrzegania Jego niezmiennych moralnych praw

- odnosząc zaś do chrześcijanina można powiedzieć, że chodzi o głębokie przekonanie, że Jezus Chrystus jest wcielonym Bogiem oraz o życie Jego miłością :aniol:


- jonasz 33 - 06-08-2008 23:45

W liście Pawła do Hebrajczyków 11,1 jest napisane :
"A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy."
Więc dla mnie tym jest wiara , lepiej tego się nie da ująć Duży uśmiech


- Ks.Marek - 07-08-2008 00:15

agnieszka_22_22 napisał(a):Co znaczy , że jestem człowiekiem wierzącym?
To znaczy, iż wiem, że Bóg istnieje.


- Daniela - 07-08-2008 07:34

Agnieszko....wg mnie byc człowiekiem wierzącym, to przyjąć słowo Boze bezkrytycznie do serca, podporządkować się do 10ciu pzrykazań i nie szukać dowodów.
Trudno w wierze o dowody, bo jak nazwa mówi sama za siebie "wiara", jeżeli będziesz ich poszukiwała, znaczy, że wątpisz.


- o. Pacyfik - 07-08-2008 08:32

a ja dodam - niektórzy uważają, ze 'wystarczy być ochrzczonym'... i co na to powiecie?


- Daniela - 07-08-2008 08:49

o. Pacyfik napisał(a):'wystarczy być ochrzczonym'
ten, który dokonuje aktu apostazji, bądź łamie wiarę tez jest ochrzczony, wiec jedno z drugim spzreczne.
Z tego co mi wiadomo, chrzest jest oficjalnym przyjęciem do kościoła a także oczyszczeniem z grzechu pierworodnego, wiec człowiek niepraktykujący i niewierzący błądzi z własnym kontem na sumieniu. Może się mylę, ale mi się wydaje, że rzecz oczywista.


- o. Pacyfik - 07-08-2008 09:01

kwestia świadomości grzechu.... i wiary w Boga

Bez wiary w Jego świętość - nie ma sensu mówić o grzechu.
Nie ma punktu odniesienia do osobistego życia moralnego.


- nieania - 07-08-2008 09:35

Cytat:To znaczy, iż wiem, że Bóg istnieje.
Czy na pewno? Jeśli wiem, że Bóg istnieje, to to pociąga za sobą pewne konsekwencje. Czy jestem człowiekiem wierzącym, gdy żyję tak jakby Boga nie było? Przecież wiem, że jest.


- o. Pacyfik - 07-08-2008 10:15

Kwestia traktowania Boga i Jego Słowa poważnie.
Wiara to nie tylko emocje, wzruszenia i egzaltacje.
To konkretne działanie w imię wiary.
Decyzje. Rezygnacja ze zła.


- Gosia - 07-08-2008 11:06

Wiara w biblijnym znaczeniu:

"Wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy."

"Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe."

"To jest dzieło Boże: wierzyć w tego, którego On posłał."

Lecz:

"Choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym."

"Przykazania bowiem: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj i wszelkie inne w tym słowie się streszczają: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Miłość bliźniemu złego nie wyrządza; wypełnieniem więc zakonu jest miłość."

"A to jest przykazanie Jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał."

"Jedni drugich brzemiona noście, a tak wypełnicie zakon Chrystusowy."

"Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą."

"Gdyż miłości chcę, a nie ofiary, i poznania Boga, nie całopaleń."

Religijność nie zawsze idzie w parze z wiarą!

"Po co wyliczasz ustawy moje i masz na ustach przymierze moje? Wszak nienawidzisz karności i lekceważysz słowa moje. Gdy widzisz złodzieja, bratasz się z nim, a z cudzołożnikami zadajesz się. Ustom swoim pozwalasz mówić źle, a język twój knuje zdradę."

"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie."

"Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi."

"Bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz wiara, która jest czynna w miłości."

"Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie."

Znaczenie wiary dla wieczności:

"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."

"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł z śmierci do żywota."

"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz."

"Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar."


Wybaczcie, że nie ma namiarów z Pisma Świętego, ale znalazłam te teksty już jakiś czas temu i w tym czasie się zawieruszyły.


- M. Ink. * - 07-08-2008 11:31

Ks.Marek napisał(a):
agnieszka_22_22 napisał(a):Co znaczy , że jestem człowiekiem wierzącym?
To znaczy, iż wiem, że Bóg istnieje.
he he... ale wtedy Ksiądz już nie jest 'człowiekiem wierzącym', ale 'człowiekiem wiedzącym' - czyli... gnostykiem :twisted: ... a może i masonem :diabelek:


- o. Pacyfik - 07-08-2008 11:59

Gosia skąd zaczerpnęłaś cytaty? Możesz być tak uprzejma i podać namiary biblijne? Będę wdzięczny.


- heysel - 07-08-2008 13:32

M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
agnieszka_22_22 napisał(a):Co znaczy , że jestem człowiekiem wierzącym?
To znaczy, iż wiem, że Bóg istnieje.
he he... ale wtedy Ksiądz już nie jest 'człowiekiem wierzącym', ale 'człowiekiem wiedzącym'
A to ciekawe .. sam kiedyś mi napisałeś, że wiesz, że ... Ergo jesteś gnostykiem ? :diabelek:

[ Dodano: Czw 07 Sie, 2008 13:37 ]
Ks.Marek napisał(a):
agnieszka_22_22 napisał(a):Co znaczy , że jestem człowiekiem wierzącym?
To znaczy, iż wiem, że Bóg istnieje.
To by znaczyło, że silny ateusz jest także człowiekiem wierzącym =D> .


- o. Pacyfik - 07-08-2008 13:38

Gnostyk - chyba tak jak św. Jan

1 J 1, 1-4