Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Koncert 2TM23 - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Koncert 2TM23 (/showthread.php?tid=3823)

Strony: 1 2


- Helmutt - 20-03-2009 07:48

kłapciu napisał(a):Jak oceniasz wcześniejszą działalność Budzego np w Siekierze czy obecnie w Armii?
Siekiera z Budzym? Totalnie masakrująca muzyka i teksty, gdzie krew, wojna, ognień, karły, zwłoki, zagłada a przez ten krajobraz "jedzie pociąg anarchistów, maszynista kosę ma" Uśmiech. Nawet niektórzy najbardziej "dymiący" załoganci, przyznawali się po cichu, że Siekiery się po prostu..... boją.
Ani przed Siekierą ani po już nikt tak szybko i agresywnie nie grał w Polsce. Szkoda, że nie wydali żadnej płyty, a nagrania jakie po nich zostały to słynne "Demo '84" i jakichs parę amatorskich nagrań na żywo. Chociaz słyszałem, że wydali ostatnio to demo zremasterowane oficjalnie. To dobrze, to kawał histroii polskiego punka.
Z Armii najlepsza była "Legenda" - do dziś lubię ta płytę. Najgrosze było "Triodante" - jak można było coś takiego nagrać? Nowsze albumy trzymają poziom.
Tymoteusz miał dwie pierwsze płyty dobre, potem zaczęli kombinować. A pamiętam te szumne zapowiedzi projektu......
O "Arce" z litości (i złości) nie będe się wypowiadał.


- PS - 20-03-2009 09:02

Triodante było zupełnie inne, co nie znaczy, że najgorsze. To na pewno nie była prosta muzyka - mało melodyjna, czasem, w ogóle bez melodii, mroczna i bardzo (mnie uspokakająca).
Jak miałaby inaczej brzmieć płyta m.in. o czyśćcu i piekle?


- Helmutt - 20-03-2009 09:13

PS napisał(a):Triodante było zupełnie inne, co nie znaczy, że najgorsze. To na pewno nie była prosta muzyka - mało melodyjna, czasem, w ogóle bez melodii, mroczna i bardzo (mnie uspokakająca).
Jak dla mnie to najgorsza z płyt Armii - brzmi jakby się bardzo pogubili i nie bardzo wiedzieli co mają grać. Długie, przegadane i nudne utwory, jakies "wypełniacze" ("....I z twarzą na południe zrobiłem 20 kroków...." - ktoś może starał się narysować ta wędrówkę Tomasza? co mu wyszło?).... jedynie teksty jak zawsze wieloznaczne i na poziomie, no ale to standard.


- PS - 20-03-2009 09:51

Zanim zacząłem rysować, domyślałem się, że to krzyż


- Helmutt - 20-03-2009 10:33

PS napisał(a):Zanim zacząłem rysować, domyślałem się, że to krzyż
Pewnie tak, w sumie można się było domysleć, oryginalnością Tomasz nie popisał się tu Uśmiech


- klapciu - 20-03-2009 14:56

To fakt. Siekiera była niezłym zespołem.
A znasz Trupią Czaszkę (Budzy też tam śpiewał)dzy
Generalnie wolę Budzyńskiego w mocniejszym wykonaniu, dlatego bardziej wolę Armię od 2tm2,3 Język Chociaż muszę przyznać, że ostatnia płyta wyjątkowo mi się podoba, pomimo że nie gustuje w tego typu brzmieniach. Ale bezapelacyjnie Siekiera i Trupia Czaszka wymiata Duży uśmiech A tak swoją drogą solówki Budzyńskiego też są całkiem <Luna i Taniec Szkieletów Język )

[ Dodano: Pią 20 Mar, 2009 13:57 ]
aga napisał(a):A ja się dzisiaj dowiedziałam, że w Nowej Soli był wczoraj koncert, czyli niedaleko. Szkoda, że nikt mi nie powiedział Smutny

A co to za problem sprawdzić? Wystarczy wejść na oficjalną stronę 2Tm2,3.
Jak Ci na czymś zależy to zatroszcz się sama o to.
Ja co kilka dni wchodzę na oficjalne strony moich ulubionych zespołów a nóż zagrają w moim mieście Duży uśmiech