Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Pytanie w sprawie tabletek AntyBaby - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Rodzina Katolicka (/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: Pytanie w sprawie tabletek AntyBaby (/showthread.php?tid=3833)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- Milky Way - 05-12-2008 00:17

Po pierwsze w Twojej subiektywnej opinii są one takie dla innego nie koniecznie.


- Annnika - 05-12-2008 00:18

Ja opierałam się na zdaniu lekarzy.


- Milky Way - 05-12-2008 00:20

Ja też mogę

[ Dodano: Czw 04 Gru, 2008 23:44 ]
http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/6057_antykoncepcja_hormonalna_wskazania.html

cały artykuł poświęcony antykoncepcji, plusy i minusy


Powikłania antykoncepcji hormonalnej
Antykoncepcja hormonalna polega na podawaniu leku (w tym wypadku hormonu). Tak jak każdy lek tabletka antykoncepcyjna oprócz ewidentnych korzyści może spowodować także pewne objawy niepożądane. Najczęściej występujące to:
plamienia i krwawienia, upławy
obrzmienie i bolesność piersi
kurcze i bóle łydek
przejściowe obniżenie nastroju, zmniejszenie popędu płciowego
bóle głowy
nudności
częstsze zakażenia układu moczowego
wzrost masy ciała zwykle o 2-3 kilogramy w przeciągu pierwszych miesięcy stosowania tabletki (później waga ciała stabilizuje się)
często pierwszym objawem nietolerancji tabletki jest wzrost ciśnienia tętniczego krwi.
Objawy niepożądane występują przez pierwsze 2-3 miesiące prawie u wszystkich kobiet, ale tylko w niektórych przypadkach wymagają odstawienia preparatu. Zwykle potem wyraźnie zmniejszają się- organizm "przyzwyczaja się" do nowego poziomu hormonów. Jeżeli objawy te utrzymują się dłużej może to świadczyć o złym dobraniu leku. W takich wypadkach konieczna może być zmiana tabletki, lub nawet rezygnacja z tej metody antykoncepcji.

Udowodniono, że estrogeny zawarte w tabletkach są jednym z czynników zwiększających ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, powodują nadmierny wzrost krzepliwości krwi (sprzyja to zakrzepom i zatorom w naczyniach a także udarom niedokrwiennym mózgu). Bardzo długie stosowanie tej metody może powodować rozwój wielu chorób wątroby. Zwiększone jest ryzyko powstania kamicy pęcherzyka żółciowego, a także łagodnych i niestety złośliwych nowotworów wątroby. U kobiet przed 35 rokiem życia wyraźnie częściej występują także nowotwory sutka.

Wiele badań wskazuje na związek raka szyjki macicy z antykoncepcją hormonalną. Nie jest to wynik działania hormonów, ale spowodowane jest to częstszym współżyciem i przez to częstszym występowaniem stanów zapalnych czy niewielkich nawet uszkodzeń w obrębie szyjki macicy.

W związku z tak licznymi i groźnymi powikłaniami tej metody antykoncepcji konieczne są kontrolne wizyty u ginekologa dwa razy w roku. Pozwala to na wczesne wykrycie początkowych stadiów chorób układu krążenia czy zmian w sutku i wdrożenie skutecznego leczenia.
Antykoncepcja hormonalna to nie tylko zagrożenia ale też korzyści.

Korzyści stosowania antykoncepcji hormonalnej:
Antykoncepcja hormonalna oprócz zapobiegania nieplanowanej ciąży powoduje też pewne korzystne zmiany w układzie płciowym. Pozwala bowiem na zmniejszenie dolegliwości związanych z krwawieniami miesięcznymi; rzadziej występuje zespół napięcia przedmiesiączkowego, same krwawienia są mniej obfite i niebolesne. |rodki hormonalne pozwalają też na regulację czasu wystąpienia miesiączki- jakie ma to znaczenie w czasie dłuższych podróży, które trzeba odbyć "akurat w tych dniach" nie trzeba nawet wspominać. Metoda ta zmniejsza ryzyko wystąpienia pewnych chorób narządu rodnego; rzadziej występuje zapalenie przydatków, mniej jest torbieli czynnościowych jajników zapobiega rozwojowi nowotworów trzonu macicy i jajników oraz łagodnych rozrostów sutka (włókniaki, łagodne gruczolaki), zmniejszone jest ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznej. Mniejsze jest też ryzyko rozwoju chorób tarczycy oraz osteoporozy.

http://www.zdrowie.med.pl/antykoncepcja/antykoncepcja7.html

[ Dodano: Czw 04 Gru, 2008 23:45 ]
końcówka artykułu


- Daniela - 05-12-2008 07:54

Najskuteczniejszą metodą antykoncepcyjną, posiadajacą same plusy u młodziezy, to metoda zwana " nie bzykać się ";p
Co do tabletek, to hmmm nie wiem jaka tabletka zazywana codziennie może dawać pozytywny skutek. Oszukiwanie samego siebie, typu reguluje miesiączki, mniejsze krwawienia etc, zwykła pigułka przeciwbólowa powinna byc zazyta w razie konieczności.


- Milky Way - 05-12-2008 15:01

Ja się nie oszukuję,biorę bo muszę. Tak samo mogę powiedzieć w drugą stronę Oczko.

ps. A skoro nie rozumiesz,co jest zawarte w artykule to... trudno Język. Może inni skorzystają - i tak mnie nie przekonasz do swoich racji.

ps2. Moja koleżanka bardzo wierząca brała anty i w niczym jej nie przeszkadzałao modlić sie i rozmawiać z bogiem.


- Daniela - 05-12-2008 15:27

Milky Way napisał(a):tak mnie nie przekonasz do swoich racji.
a czy ja tutaj staram sie kogokolwiek przekonac?
Milky Way napisał(a):Moja koleżanka bardzo wierząca brała anty
a mój sąsiad bardzo wierzący jest złodziejem;p.
Milky Way napisał(a):ps. A skoro nie rozumiesz,co jest zawarte w artykule
zrozumiałam co jest zawarte w artykle, ale nie ma w nim wzmianki o tym, że te tabletki są szczepionką przeciw rakowi szyjki macicy etc;p
Milky Way napisał(a):zapobiega rozwojowi nowotworów trzonu macicy
hmmm dlaczego operują raka trzonu, skoro te tabletki zapobiegają jego rozwojowi? tego nie rozumiem, no, a jakos słaby argument odnosnie wygodniejszych podrózy;p;p;p


- Helmutt - 05-12-2008 15:30

Daniela napisał(a):Najskuteczniejszą metodą antykoncepcyjną, posiadajacą same plusy u młodziezy, to metoda zwana " nie bzykać się ";p
Racja. Niestety, metoda niemozliwa do praktycznego zastosowania.


- Milky Way - 05-12-2008 15:30

porównujesz ją do złodzieja? ](*,)

To już w ogóle jakaś pomyłka x.X


- omyk - 06-12-2008 00:45

Milky, nie rozumiesz?
Twoja koleżanka grzeszy. Jeżeli robi to świadomie i dobrowolnie, to grzeszy ciężko, czyli trwa w duchowej śmierci. Ma być dla nas wzorem do naśladowania? Czy nie powinniśmy raczej słuchać Boga, niż ludzi?

Czy to, że rzekomo wierząca (w co? we własną wygodę?) koleżanka X bierze anty, czyni anty dobrą? Czy to, że hipotetyczny wierzący sąsiad Danieli kradnie, czyni kradzież dobrą?


- Milky Way - 06-12-2008 01:25

No tak...

W końcu kościół prędzej przebaczy zabójcy, złodziejowi niż uczciwej dziewczynie,która wierzy w niego szczerze,a tylko stosowała antykoncepcję przed nieplanowaną ciążą.

Wiesz nie interesuje mnie kto jest dla Ciebie wzorem,ale nie oceniaj nie znając drugiego człowieka. Bo jak ja się w to "zabawię" to powię parę przykrych rzeczy.


- omyk - 06-12-2008 01:29

Kościół, idąc za przebaczeniem Pana Boga, przebaczy każdemu, kto żałuje swojego grzechu.
Owszem, rozgrzeszenie dostanie skruszony morderca, a nie dostanie go osoba stosująca antykoncepcję i nie zamierzająca tego zaprzestać. Warunkiem dobrej, ważnej spowiedzi jest postanowienie poprawy. Jest w tym wielka logika i mądrość Boża.


- Milky Way - 06-12-2008 19:52

I to się nazywa paradoksem...


- omyk - 06-12-2008 22:00

A dlaczego?
Komu byś wybaczyła? Temu, kto ukradł ci 50 zł, ale potem przyszedł do ciebie, zwrócił ci je i przeprosił skruszony, czy temu, kto ukradł ci tylko 5 zł, ale przychodząc, żeby przeprosić, nie omieszkał ci poinformować, że wcale nie żałuje i przy następnej okazji zrobi to samo?


- die_eule - 07-12-2008 00:44

Czy ta wierząca koleżanka z pigułkami anty jest za 5, czy za 50 zł?


- Ks.Marek - 07-12-2008 01:27

Helmutt napisał(a):Niestety, metoda nie mozliwa do praktycznego zastosowania.
Nie możliwa, czy nie podejmowana pod rozwagę?
To chyba różnica, co?