Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Od ilu lat ??? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Pozostałe (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Od ilu lat ??? (/showthread.php?tid=40)

Strony: 1 2 3 4


- tendencja - 06-04-2006 22:30

Ja nie należę do Odnowy,ale wiem,że we wspólnocie działającej przy mojej parafii, to należą do niej ludzie nie młodsi niż 35 lat;dlatego robię coraz większe oczy jak piszecie o tym,że w tak młodym wieku przystepujecie do Odnowy.

[ Dodano: Czw 06 Kwi, 2006 22:31 ]
Annnika napisał(a):Pół biedy, kiedy ludzie przychodzą jak do cyrku, a zostają, bo odnaleźli swoje miejsce nawrócenia i wzrostu; gorzej, kiedy na tych wizytach poprzestają, a potem sobie przekazują wieści jak ciekawostkę zoologiczną, bo i takie sytuacje znam
i to też fakt, u nas krążą takie opowieści o Odnowie,ze włos się jeży na głowie. Ludzie nie mają pojęcia o czym mówią...


- Offca - 06-04-2006 22:46

tendencja napisał(a):Ja nie należę do Odnowy,ale wiem,że we wspólnocie działającej przy mojej parafii, to należą do niej ludzie nie młodsi niż 35 lat;dlatego robię coraz większe oczy jak piszecie o tym,że w tak młodym wieku przystepujecie do Odnowy.

Nie tylko starzy ludzie należą do Odnowy Uśmiech


- Lola - 06-04-2006 22:54

bardzo często grupy odnowy tworzą osoby w średnim wieku, nasza swego czasu, myślę była pewnym ewenementem, pod tym wględem, było bowiem full młodych, teraz to się wyrównało i tak jest dobrze - właśnie ta równowaga

a tak wogóle to szczerze mówiąc, dziwię się jak w grupach odnowy są tylko starsi, wg mnie to bardzo dobre miejsce dla młodych, właśnie na to pierwsze doświadczenie Boga, na zachwyt wiarą...


- tendencja - 06-04-2006 23:16

Offca napisał(a):Nie tylko starzy ludzie należą do Odnowy
No rozumiem,dlatego dziwie się dlaczego u nas tak jest.


- Ela - 08-04-2006 00:42

Offca napisał(a):Nie tylko starzy ludzie należą do Odnowy

A ile lat ma osoba stara?


- Offca - 08-04-2006 14:39

Ela napisał(a):A ile lat ma osoba stara?

Mój ksiądz zawsze mówi, że on się już zalicza do starych wapniaków, a ma 38 lat ;P Niedawno opowiadał, jak to był u jednej pani na kolędzie i zeszli na tematy wieku. I pani mówi, że nasz ksiądz jeszcze młodo wygląda, na co on się śmieje, że gdzie tam, że ma już 40-tkę na karku i gdzie on młody. I spytał pani na ile lat na jej oko wygląda, a ona odparła nie znawszy dokładnego wieku księdza: "Nooo... na jakieś 38!" :lol2:
Więc to zależy chyba jak się kto czuje Oczko
Ale mówiąc to (żartobilwie) miałam na myśli ogólnie ludzi w średnim wieku i wyżej.


- Ks.Marek - 04-04-2007 00:39

1. Uważam, że do Odnowy powinno sie formowac ludzi od 16-17 roku życia, z naciskiem jednak na 17+
2. Aby można było zasilić wspólnotę nowymi członkami, potrzeba owego "teatrum", oczywiście bez chłamu i tłuszczy
3. Niech mnie ktos oświeci - jak założyć Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym?


- Offca - 04-04-2007 00:43

Cytat:1. Uważam, że do Odnowy powinno sie formowac ludzi od 16-17 roku życia, z naciskiem jednak na 17+
Teraz jest granica wieku od 18 lat wzwyż. Tylko mnie, takiej gówniarze 15 letniej udało się kiedyś wkręcić ;P

Cytat:2. Aby można było zasilić wspólnotę nowymi członkami, potrzeba owego "teatrum", oczywiście bez chłamu i tłuszczy
No niestety, albo stety.

Cytat:3. Niech mnie ktos oświeci - jak założyć Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym?
Wystarczą chęci i chętni.


- Ks.Marek - 04-04-2007 00:46

Cytat:Wystarczą chęci i chętni.
To trochę za mało Offieczko.
Powiedzmy, że są chęci u księdza. U wiernych - nie wiem, bo nie znają tego u mnie w parafii, a i ja mam ledwo co małe pojęcie


- Offca - 04-04-2007 00:53

Ks.Marek napisał(a):To trochę za mało Offieczko.
Oj nie wiem. To pierwszy krok do sukcesu. Poza tym trzeba zdać się na Pana Boga. 1,5 roku temu przechodził u nas rekolekcje pewien młody facet. Po roku wyjechał na południe Polski do jakiejś wiochy i bardzo żałował, że musi nas opuścić. Po jakimś czasie odezwał się z nowiną, że zakłada w tej swojej wiosce wspólnotę OWDŚ i że w parafii był ksiądz, który bardzo chętnie zgodził się na współpracę i razem mają zamiar to rozkręcić. Wśród parafian także znalazło się kilku wiernych chętnych. Mają zamiar zorganizować rekolekcje, bo to najlepszy sposób na pozyskanie nowych człownków do wspólnoty. Z tym, że muszą jeszcze prosić przy tym o pomoc inną wspólnotę, gdyż jako świeżynki nie mają po prostu żadnego doświadczenia w prowadzeniu rekolekcji. Inne wspólnoty bardzo chętnie się zgadzają na taką pomoc, nie tylko w kwestii prowadzenia takich rekolekcji, ale służą własnym doświadczeniem i wiedzą dla tej nowo rozwijającej się wspólnoty.


- Ks.Marek - 04-04-2007 00:57

No to już coś więcej wiem. Mój koleś, który pracuje w tym samym miasteczku trochę wiecej kuma na temat OWDŚ. Pewnie w Wielki Czwartek się spotkamy, więc coś może pokombinujemy.


- Annnika - 04-04-2007 08:06

1) Nawiązać kontakt - to już masz Duży uśmiech

2) Skonsultować z biskupem - to już twoja działka.

3) Jeśli chcesz mogę cię skontaktować internetowo lub telefonicznie z kilkoma księżmi, którzy dowodzą Odnową od lat Uśmiech Jakby co to pisz.

4) Modlitwa i szukanie chętnych - ale zaczęłabym od własnego dokształcania, bo lektura niektórych postów świadczy o do tej pory nieszczególnym zaintersowaniu tematem Uśmiech

Jeśli to Boże, to dasz radę.

PS A nie chciałeś niedawno KSM założyć :?:


- Ks.Marek - 04-04-2007 09:52

Annnika napisał(a):1) Nawiązać kontakt - to już masz Duży uśmiech
2) Skonsultować z biskupem - to już twoja działka.
3) Jeśli chcesz mogę cię skontaktować internetowo lub telefonicznie z kilkoma księżmi, którzy dowodzą Odnową od lat Uśmiech Jakby co to pisz.
4) Modlitwa i szukanie chętnych - ale zaczęłabym od własnego dokształcania, bo lektura niektórych postów świadczy o do tej pory nieszczególnym zaintersowaniu tematem Uśmiech
Jeśli to Boże, to dasz radę.
PS A nie chciałeś niedawno KSM założyć :?:
Ad 1 - Owszem i cieszę się niezmiernie
Ad 2 - Biskup nie musi extra błogosławić na to dzieło
Ad 3 - Jak ruszę z tematem, to pewnie skorzystam z informacji
Ad 4 - To prawda: bez modlitwy nie ma szans, bez wiedzy szanse są pomniejszone.
Ad PS - Jedno nie wyklucza drugiego przecież, prawda?


- czarek - 04-04-2007 15:42

W Gnieźnie trzeba mieć 17 lat...chociaż były wyjątki. No i skończyło sie to nienajlepiej dla wspolnoty.... :| Z ponad 10 młodych ludzi (16-18 lat) po ukończeniu seminarium we wspolnocie pozostałem chyba tylko ja....wszyscy inni przeszli na wyznanie babtystyczne :cry:


- Offca - 04-04-2007 16:59

czarek napisał(a):po ukończeniu seminarium we wspolnocie pozostałem chyba tylko ja....wszyscy inni przeszli na wyznanie babtystyczne :cry:
Pewnie się zgadali Oczko
A tak na serio, to ściśle określone granice wieku naprawdę nie zawsze są przestrzegane. Może się to zdarzyć albo z czystego przymróżenia oka ("jak przyszedł to go nie wywalimy"), albo w przypadku gdy ktoś kompetentny, a najlepiej chyba osoba duchowna może zaświadczyć z czystym sumieniem, że ta osoba, która ma mniej niż 18 lat nadaje się na te rekolekcje czy do tej wspólnoty, bo jej duchowość, życie i dojrzałość religijna są już na odpowiednim poziomie i są odpowiednio ukształtowane.
W sam raz te osoby o których mówisz być może takiej dojrzałości nie posiadały... :roll: