Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Maria - matka Jezusa. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Rozmyślania nad Pismem Świętym (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Biblia (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Maria - matka Jezusa. (/showthread.php?tid=4027)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


- Rubinka - 24-06-2011 17:23

Dezerter to czemu siebie nazywasz katolikiem skoro podważasz dogmaty katolickie?

I tu co nie którzy robią jak faryzeusze, którzy badali pisma a tak naprawdę nie rozumieli ich.

[ Dodano: Pią 24 Cze, 2011 19:56 ]
Dodam jeszcze: Właściwe rozumienie roli Maryi w Bożym dziele zbawienia i wypływająca stąd Jej nieporównywalna - z nikim i z niczym - wielkość i godność, odsłania całą głębię Jej wkorzenienia w prawdy chrystologiczne i trynitarne. Osoba Maryi, zawsze pokorna, cicha i ukryta, oświetla je pełnym blaskiem swego dziewiczego macierzyństwa i nieskończenie pogłębia. Właśnie to uniżenie i wywyższenie opiewa Maryja w Magnificat, jedynego osobistego odniesienia w całym Piśmie Świętym. Teks z książki "Ukaż mi swoją twarz"


- Dezerter - 25-06-2011 23:14

Rubinka napisał(a):Dezerter to czemu siebie nazywasz katolikiem skoro podważasz dogmaty katolickie?

I tu co nie którzy robią jak faryzeusze, którzy badali pisma a tak naprawdę nie rozumieli ich.
a gdzie ja w tym wątku podważam "dogmaty katolickie" :shock:
Rubinko droga ja wiem, że masz dobre chęci i serduszko, ale nie bądź " jak faryzeusze, którzy badali pisma (Dezertera) a tak naprawdę nie rozumieli ich. " Uśmiech

ale
jeśli Ty rozumiesz lepiej to pomóż mi zrozumieć to:
"odsłania całą głębię Jej wkorzenienia w prawdy chrystologiczne i trynitarne" ... "oświetla je pełnym blaskiem swego dziewiczego macierzyństwa i nieskończenie pogłębia."
czy nie widzisz wewnętrznej sprzeczności w tym zdaniu:
"Osoba Maryi, zawsze pokorna, cicha i ukryta, oświetla je pełnym blaskiem swego dziewiczego macierzyństwa i nieskończenie pogłębia."


- merkaba - 26-06-2011 10:35

Mikal, córka Saula, była bezdzietna az do czasu swej śmierci.”/2 Sm 6,23

czyli po śmierci miała dzieci
Znamy nie tylko "rodzestwo" Jezusa, ale także.... rodziców owego "rodzestwa" !
W opisie śmierci Jezusa u Jana czytamy:
„A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i
Maria Magdalena.”/ J 19,25/
Zaś u Mateusza:
„Między nimi były: Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba i Józefa, oraz matka synów
Zebedeusza.”/Mt 27,56/
Zgadza się to zresztą z innymi zapisami. Jakub apostoł jest nazwany „bratem Paskim”:
„Spośród zaś innych, którzy należą do grona Apostołów, widziałem jedynie Jakuba, brata

Paskiego.”/Gal 1,19/ a autor Listu Judy1 pisze o sobie „Juda, sługa Jezusa Chrystusa, brat
zaś Jakuba”/Jud 1,1/2


- ja04062011ja - 26-06-2011 13:52

merkaba napisał(a):Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa
Tradycja mówi nam,że Maryja była jedynaczką.Maria spod krzyża była zatem kuzynką Maryi,Matki Jezusa .
Dlaczego autorzy ewangelii wymieniają rodziców Pana Jezusa wraz z kuzynami a już z ciotkami,wujkami i dziadkami nie?Dlaczego właśnie kuzynów?Mogli przecież napisać tylko o rodzicach i tyle.skoro braci nie miał to po co do ojca i do matki dołączać kuzynów?
Dlaczego w tym fragmencie podanym już wcześniej( Mt 13:55-53)oraz w innych wymienia się razem ojca Józefa ,matkę Marię i braci:Jakuba,Józefa,Szymona i Judę?Skąd czytelnik ma wiedzieć, że matka i ojciec to owszem są rodzicami Jezusa ale bracia wymieni wraz z tą matką i z tym ojcem nie są braćmi rodzonymi tylko kuzynami?


- Rubinka - 26-06-2011 16:30

Dezerter napisał(a):
Rubinka napisał(a):Dezerter to czemu siebie nazywasz katolikiem skoro podważasz dogmaty katolickie?

I tu co nie którzy robią jak faryzeusze, którzy badali pisma a tak naprawdę nie rozumieli ich.
a gdzie ja w tym wątku podważam "dogmaty katolickie" :shock:
Rubinko droga ja wiem, że masz dobre chęci i serduszko, ale nie bądź " jak faryzeusze, którzy badali pisma (Dezertera) a tak naprawdę nie rozumieli ich. " Uśmiech

ale
jeśli Ty rozumiesz lepiej to pomóż mi zrozumieć to:
"odsłania całą głębię Jej wkorzenienia w prawdy chrystologiczne i trynitarne" ... "oświetla je pełnym blaskiem swego dziewiczego macierzyństwa i nieskończenie pogłębia."
czy nie widzisz wewnętrznej sprzeczności w tym zdaniu:
"Osoba Maryi, zawsze pokorna, cicha i ukryta, oświetla je pełnym blaskiem swego dziewiczego macierzyństwa i nieskończenie pogłębia."

To powinieneś przeczytać książkę "Ukarz mi swoją twarz" Siostry Immakulaty.


RE: Maria - matka Jezusa. - Aloes - 24-02-2012 18:55

(26-06-2011 13:52 )ja04062011ja napisał(a):  
merkaba napisał(a):Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa
Tradycja mówi nam,że Maryja była jedynaczką.Maria spod krzyża była zatem kuzynką Maryi,Matki Jezusa .
Dlaczego autorzy ewangelii wymieniają rodziców Pana Jezusa wraz z kuzynami a już z ciotkami,wujkami i dziadkami nie?Dlaczego właśnie kuzynów?Mogli przecież napisać tylko o rodzicach i tyle.skoro braci nie miał to po co do ojca i do matki dołączać kuzynów?
Dlaczego w tym fragmencie podanym już wcześniej( Mt 13:55-53)oraz w innych wymienia się razem ojca Józefa ,matkę Marię i braci:Jakuba,Józefa,Szymona i Judę?Skąd czytelnik ma wiedzieć, że matka i ojciec to owszem są rodzicami Jezusa ale bracia wymieni wraz z tą matką i z tym ojcem nie są braćmi rodzonymi tylko kuzynami?

Dlatego, że Jezus miał braci rodzonych i nie ulega to najmniejszej wątpliwości.

Tylko nie mów tego głośno, ponieważ ...

Cytat:Tak dalece winniśmy być zgodni z Kościołem katolickim, ażeby uznać za czarne to, co naszym oczom wydaje się białe, jeśliby Kościół określił to jako czarne...



RE: Maria - matka Jezusa. - spioh - 24-02-2012 21:22

to, że ktoś tak radykalnie odkrywa swoją drogę to jeszcze nie powód, żebyś próbował się podpierać tym stwierdzeniem jak dogmatem.O matko


RE: Maria - matka Jezusa. - Sant - 25-02-2012 16:46

(24-02-2012 18:55 )Aloes napisał(a):  Dlatego, że Jezus miał braci rodzonych i nie ulega to najmniejszej wątpliwości.
Ciekawe - skąd masz takie wiadomości.


RE: Maria - matka Jezusa. - noone - 25-02-2012 19:29

od oszusta..

Maryja Matka Boga pozostała dziewicą przez całe zycie na ziemi


RE: Maria - matka Jezusa. - Scott - 25-02-2012 20:13

No Towarzystwo Strażnica nie może się chyba zdecydować ile tego rodzeństwa w Strażnicy 1 styczen 2009 piszą że sześcioro, w "Kalendarzu Świadkow Jehowy 2011" mówią że co najmniej siedmioro. Jaki z tego wniosek? Używając elementarnej logiki, nie wiedząc kompletnie nic o Biblii widzimy że tezy są ze sobą nie do pogodzenia, tak więc nawet jeśli by przyjąć że jedna może być prawdą=1, druga musi być fałszem=0[lub na odwrót, zakładamy że nie mamy żadnej wiedzy o Biblii], tak więc P+F=F, jak i F+P=F, ogólne nauczanie korporacji Strażnica jest więc fałszem.