Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
"Pan Tadeusz" - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: "Pan Tadeusz" (/showthread.php?tid=4032)

Strony: 1 2 3 4


"Pan Tadeusz" - aga - 30-10-2008 21:52

Ciekawi mnie bardzo, czy znacie - czytaliście "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza? Czy utwór Wam się podobał? Co o nim sądzicie? Jaki macie stosunek do naszej epopei narodowej?


- Rachel - 30-10-2008 22:02

Czytałam i nawet chciałam się nauczyć na pamięć ale jakoś nie wytrwałam. Zniechęciłam się do Mickiewicza. Przecież, nie tylko dla naszego kraju jest wieszczem. Nasi wschodni sąsiedzi też walczą o niego.


- Upiorzyca - 30-10-2008 23:00

akurat jutro zaczynam omawianie"Pana Tadeusza" Uśmiech
Lubię, strasznie fajnie mi się go czyta, i język jest bardzo przyjemny Oczko Można czytać przed lustrem Oczko


- AbiSh - 30-10-2008 23:18

Ja go przerabiałem. Osobiście przeczytałem max 3 rozdziały, a z klasówki było 5 Uśmiech
Książka dziwna i zagmatwana jak dlamnie. Bardziej niż czarna magia. :diabelek:


- Upiorzyca - 30-10-2008 23:20

AbiSh napisał(a):Ja go przerabiałem.
Przerobiłeś "Pana Tadeusza"? ciekawe co na to Mickiewicz Uśmiech


- AbiSh - 30-10-2008 23:22

Przerobić przerobiłem, przepracować przepracowałem, przeboleć przebolałem.
Mickiewicz za przeproszeniem mi wisi. Wolę Słowackiego z polskich Wieszczów.


- Helmutt - 31-10-2008 09:58

A dla mnie w ogóle okres romantyzmu a w szczególności polskiego to patos, pseudopatriotyzm, żałość i bieda z nędzą. Ewentualnie elementy grozy - "Dziady 2", "Upiór" itp - jeszcze dadzą się "strawić". Reszta jest przegadaną papką.


- Kinga93 - 31-10-2008 14:43

Ja na razie omawiałam fragmenty. Ale starszej koleżance wypracowanie jakieś z tej książki pisałam więc jako tako ją kojarzę. Nie jest zła. Ma ciekawy język, dobrze się czyta. Uśmiech


- duszyczka - 31-10-2008 16:15

Helmutt napisał(a):"Dziady 2"
Tak chyba jedyny utwór Mickiewicza z którego można wiele wynieść. Ogólnie ja teraz czytam Tadka i jestem na 7 księdze jakoś nie wciąga mnie ta książka.


- aga - 31-10-2008 20:48

Przyznam szczerze, że w podstawówce nie przeczytałam "Pana Tadeusza", ale zrobiłam to w szkole średniej. Uważam, że na szkołę podstawową to utwór zbyt trudny i ja go nie rozumiałam, natomiast szczerze polubiłam go później.


- AbiSh - 31-10-2008 20:52

aga napisał(a):szczerze
Szanowna Pani polonistka ma powtórzenie. : :diabelek: Trafiona zatopiona \Duży uśmiech/

Co do Tadka to w skrócie Dziwny. Film jest jako taki.


- aga - 31-10-2008 22:15

AbiSh napisał(a):
aga napisał(a):szczerze
Szanowna Pani polonistka ma powtórzenie. : :diabelek: Trafiona zatopiona \Duży uśmiech/

Cieszę się, że Cię usatysfakcjonowałam i wprawiłam w dobry humor :twisted: dzięki temu, że jestem zmęczona i nie chciało mi się sprawdzać tego, co napisałam. Doprawdy wredni są ci ludzie... a nie wiem z jakiego powodu mnie tak nie cierpisz.

[ Dodano: Pią 31 Paź, 2008 21:25 ]
AbiSh napisał(a):Co do Tadka to w skrócie Dziwny. Film jest jako taki.

Dlaczego dziwny? Najpierw przeczytaj - taka jest moja rada.


- AbiSh - 31-10-2008 22:30

Czytałem pare ksiąg, znam zarys fabuły nohaterów itp. Ksiązka mi się nie-po-do-ba. Więc jej nie przeczytam juz raczej nigdy.


- hailee - 01-11-2008 12:10

AbiSh napisał(a):Przerobić przerobiłem, przepracować przepracowałem, przeboleć przebolałem.
Mickiewicz za przeproszeniem mi wisi. Wolę Słowackiego z polskich Wieszczów.

ja nie lubię ani Mickiewicza, ani Słowackiego, ale z tych dwóch panów bardziej podchodzi mi jednak Mickiewicz...
ale "Pana Tadeusza" przeczytałam, najbardziej (nie wiem czemu) podoba mi się Spowiedź Jacka Soplicy... trzeba trochę "liznąć" historii, żeby zrozumieć o co w tej książce tak naprawdę chodzi... Język


- Rachel - 01-11-2008 14:15

hailee napisał(a):trzeba trochę "liznąć" historii, żeby zrozumieć o co w tej książce tak naprawdę chodzi...
I w takich sytuacjach przyda się Rachel-historyczka :diabelek: :mrgreen: