Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Iluzja roku 2012. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Iluzja roku 2012. (/showthread.php?tid=4091)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


- Helmutt - 14-01-2009 14:03

nordlys napisał(a):
Helmutt napisał(a):Więc czemu jeszcze się nie śmiejesz?
Skąd wiesz, że tego nie robi?
8)
A skąd wiesz, że to robi? Oczko


- Stahs - 14-01-2009 16:40

Chodziło o to że tekst brzmiał jak z klasycznego podręcznika dla dobrego ateisty. Tak czy siak dawno, a właściwie to nigdy, nie słyszałem że ksiądz grzmiał o potępieniu tylko dlatego że ktoś choć trochę odstaje od normy. Nie wiem może inni mieli takie doświadczenia, ja nie. Fakty są takie że łatwiej dogadać się z księdzem w danej sprawie na gruncie prywatnym niżeli polemizować z oficjalnymi dokumentami ale:

:offtopic:


- Anonymous - 04-07-2009 18:48

nie no coś napewno się stanie w 2012 r.ja wam tak powiadam,a skoro wujek kozel tak mówi,to tak musi być,prawda?


- jonasz 33 - 05-07-2009 08:52

Ja wiem co się stanie- mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012 Polska i Ukraina :jupi:


- kredka198 - 05-07-2009 19:07

to bedzie wielka katastrofa to euro u nas..dlatego wszytskie kalendarze strozytnych cywilizacji si ekoncza na tej dacie bo to koniec sportu ;P hehehe


- jonasz 33 - 05-07-2009 21:43

Jak ja " kocham" ten polski optymizm, naprawdę :shock: Uwierz , chociaż wiele znaków wskazuje, że się nie uda to jednak nasz narodowy upór i umiejętność jednoczenia się w trudnych momentach, pokaże iż potrafimy i zrobimy takie mistrzostwa jakich nie było dotąd w Europie


- kredka198 - 07-07-2009 01:03

jonasz 33, ja sobei zartuje Uśmiech .Osobiscie jestem patriotka i wierze w nasz kraj Uśmiech kocham go i tesknie...chce juz do niego wrocic


- miXUE - 07-07-2009 03:37

Prawda, było już wiele dat końca świata, lecz żadna z nich nie była tak doskonalem\ udokumentowana. Do Autora tematu:

Jeden z najdoskonalszych kalendarzów na świecie - Kalendarz Majów kończy się na 21 Grudnia 2012ego roku. Kalendarz Egipski też.

Ostatnimi czas wzmożona aktywność Słońca, które dosłownie "pluje w nas energią".

Przebiegunowanie Ziemi potwierdzane coraz częściej przez naukowców(choć dla mnie oficjalna nauka dużo nie znaczy). Proszę jednak o podanie mi artykułu, że Przebiegunowanie Ziemi nie zabije ludzi, lub nie spowoduje szkód...

Coraz więcej obserwacji UFO.

Channelingi. Dowód średni, ale suma sumarum coś w tym musi być.

Anomalie - trzeba być kretynem, by nie zauważyć ze klimat się zmienia - Zorze Polarne szaleją, Linie magnetycznie Ziemi się zmieniają(zmiany tras Wielorybów etc).

Proszę o re-kontry na każdy z powyższych punktów.


- Scott - 07-07-2009 15:21

Cytat: 6 Także przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu. 7 Uświęćcie się więc i bądźcie świętymi, bo Ja jestem <święty>. Ja, Pan, Bóg wasz! 8 Będziecie strzec ustaw moich i wykonywać je. Ja jestem Pan, który was uświęca!
ksiega Kapłańska 20, 6-8


- nordlys - 08-07-2009 02:10

jonasz 33 napisał(a):Ja wiem co się stanie- mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012 Polska i Ukraina :jupi:
Taa... i nawet powołają Sejmową komisję śledczą do sprawy Euro 2012. Jak nie wierzycie, sami zobaczcie:
http://www.youtube.com/watch?v=24l_utmvUgs
:wink:

PS. Do Scott-
-po co zacytowałeś "ksiegę Kapłańską 20, 6-8". Czyżby ktoś zwracał się do wróżbitów w tej sprawie i podał to tu na forum?


- Scott - 08-07-2009 12:27

Cytat:PS. Do Scott-
-po co zacytowałeś "ksiegę Kapłańską 20, 6-8". Czyżby ktoś zwracał się do wróżbitów w tej sprawie i podał to tu na forum?
Padło pytane o sprawy związane z różnymi paranormalnymi rzeczami mówiącymi o koncu świata w 2012. Te sprawy są już wyjaśnione i nie ma sensu powielać tego samego postanowiłem ująć to krótko i zwieźne. :wink:


- miXUE - 08-07-2009 12:34

Scott napisał(a):
Cytat: 6 Także przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu. 7 Uświęćcie się więc i bądźcie świętymi, bo Ja jestem <święty>. Ja, Pan, Bóg wasz! 8 Będziecie strzec ustaw moich i wykonywać je. Ja jestem Pan, który was uświęca!
ksiega Kapłańska 20, 6-8

nordlys Prawdopodobnie chodziło o moje zdanie dot. 2012eo i jasnowidzów, w którym napisałem, że mają ostatnio dużo odczuć, związanych z tym rokiem.

Teraz takie pytanie na tle czysto religijnym. W co Bóg się za przeproszeniem bawi? Czyli wpierw daje on dar przewidzenia ludziom, a później pisze w Biblii, że jest to zakaz, nie mają prawa tego używać i nie dostąpią łaski w niebie tak?

To samo moim zdaniem tyczny się związków gejowskich i lesbijskich. Wpierw Bóg daje wolną wolę, prawo wyboru(jedno z podstawowych, ponadczasowych Uniwersalnych Praw Rządzących Wszechświatem - Mistycyzm), później następnie zakazuje tych związków? Choć tu co prawda nie jestem pewien, czy kiedykolwiek dał takowy zakaz w Biblii. Podejrzewam, że to sobie dodał Kościół, dając za pierwszy argument - stworzył kobietę i mężczyznę, a nie 2 kobiety i dwóch mężczyzn. Ale to lekki spoiler i zupełnie inny temat.

Możecie mi powiedzieć, że jestem opętany przez Szatana, za przeproszeniem gwiżdże na to, ale proszę skupcie się obecnie na argumentach i kontr-argumentach, a nie na czystych, pięknych i bogatych zdaniach jeśli chodzi o epitety.

Może to jest w takim razie test, próba charakteru? Idąc tokiem myślenia Kościoła - nie, bo przecież "życie to dar, dar od Boga", z reguły dary od prawdziwego przyjaciela, osoby szczerej intencji, nie są po to, aby sprawdzić kogoś, a żeby "sprawić komuś frajdę".

Test takowy byłby okropny i...nieludzki. Przecież homoseksualizm, wynika z genetyki. To nie wina tych ludzi. Podobnie jasnowidztwo. Czy oni się o to prosili? Nie. Zatem co? Wpierw dajemy wolną wolę, tworzymy człowieka takim jakim ma być, później następnie prosimy...nie to złe słowo, KAŻEMY innym, aby się odwrócili od tej osoby, a jeśli tego nie zrobią, to skażemy ich na Wieczną Tułaczkę i Wieczne Potępienie. To jest test, tak? Co Bóg chce sprawdzić? Co zrobią ludzie, tzn. czy się go posłuchają, odwrócą się od danej osoby za zła orientację/dar, każąc mu życ na marginesie społeczeństwa(jeśli ktoś z Was był kiedyś nielubiany w szkole, nie miał przyjaciół, był poniżany przez innych, to niech sobie teraz to wyobrazi i przełoży na prawdziwe życie). A może chce sprawdzić tych ludzi? Sprawdzić, czy oni sami dalej będą szli tą drogą jaką im stworzył, czy może na siłę, spróbują się resocjalizować na siłę, będą szli tak jak im Kościół i Biblia każe, nie czując się szczęśliwym itd.

Proszę przemyślcie to sobie jeszcze raz. Nikogo tu nie atakuje, nic tu nie reklamuje. Po prostu przemyślcie to sobie, z obu stron, przez jedną, drobną chwilę nie idźcie jak baranki, ślepo za Kościołem, spróbujcie sobie każdą sprawę jeszcze jeden raz przemyśleć.


Może troszkę źle gramatycznie, czy cosik, ale ostatnimi czasy odstawiłem na troszkę kawę...Ledwo żyje, nie mówiąc tu o wenie pisarskiej Język


- nordlys - 10-07-2009 01:12

Scott napisał(a):Padło pytane o sprawy związane z różnymi paranormalnymi rzeczami mówiącymi o koncu świata w 2012. Te sprawy są już wyjaśnione i nie ma sensu powielać tego samego postanowiłem ująć to krótko i zwieźne. :wink:
Jak dla mnie ... za krótko, bo prowadzi wielu na manowce. Dowodem jest wypowiedź miXUE:
"W co Bóg się za przeproszeniem bawi? Czyli wpierw daje on dar przewidzenia ludziom, a później pisze w Biblii, że jest to zakaz, nie mają prawa tego używać i nie dostąpią łaski w niebie tak?"

Do miXUE:
Nie wiem nadal czy Scott miał w zamiarze taką Twoją interpretację. Jednak napewno jest błędem myśleć w wyżej zacytowany sposób o Bogu. On daje wybranym osobom dar "przewidywania", a raczej widzenia, przyszłości, aby ludzie się nawracali i uświadamiali sobie, że mają mało czasu do nawrócenia. Taki DAR napewno nie jest wróżbiarstwem, ani wywoływaniem duchów. Dlatego wersety z ksiegi Kapłańskiej 20, 6-8 nie mają tu zastosowania. Oczywiście znajdą się "tacy" co wszystko "podciągną" pod ten cytat z Biblii.
Jeśli faktycznie jesteś zainteresowany Prawdą zawartą w Piśmie Świętym, to zacznij go studiować osobiście (na początek najlepiej pod kierunkiem kapłana). Bardzo szybko przekonasz się (bez "pośredników-głuchych telefonów") co jest prawdziwą prawdą.
Uśmiech


- beczka - 30-07-2009 11:26

co do 2012 r. według mnie szczytem ignorancji jest zakładać że nic się wtedy nie stanie Uśmiech
a stanie się napewno,będzie to zmiana na lepsze Uśmiech,ludzie powrócą do prawdziwych wartości....
poza tym wcześniejsze lata też będą ciekawe,istnieje ryzyko jakiejś wojny itp.
ale trzeba do tego podchodzić spokojnie Uśmiech
jeśli zaufamy bogu i szczęściu przetrwamy 2012 r. i będzie raj na ziemi Uśmiech

od sierpnia wszystko się zacznie...................


- Eldian - 30-07-2009 11:28

Taaa, nawet wymyśliłem własną wersję, dlaczego w 2012 roku świat się skończy. 2012 - Eldian wstępuje do seminarium. Koniec świata.