Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Kościoły - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Skarby Kościoła (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: Kościoły (/showthread.php?tid=4150)

Strony: 1 2


Kościoły - Chadkeren - 10-12-2008 03:23

Jest wiele zakonów: franciszkanie, dominikanie, jezuici i inni. Są kościoły dominikańskie czy franciszkańskie. Co w nich jest innego, specjalnego. Wybaczcie, ale pochodzę z małego miasta i nie mam styczności z tymi kościołami, a też nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałam.
Czy mógłby mi ktoś nakreślić na czym to polega i gdzie można znaleźć więcej informacji?


- Annnika - 10-12-2008 17:08

Kościoły jak kościoły Uśmiech - tu nie ma różnicy Uśmiech - po prostu jedne zgromadzenia np. są znane jako świetni spowiednicy, inni jako duszpasterze młodzieży... ale kościoły i Msze to ... kościoły i Msze Oczko - aczkolwiek podobno muzyka dominikańska nie ma sobie równych Oczko


- Chadkeren - 10-12-2008 20:40

Moja znajoma mówila, że należy do kościoła franciszkańskiego, nosi krzyż Tau i opowiada o nieprawdopodobnych Mszach, na ktorych Duch św. sprawia, że ludzie upadają na ziemię (nie pytajcie o szczegóły Oczko )
:shock:


- Annnika - 10-12-2008 20:45

Mówi o Mszach prawdopodobnie z modlitwą o wylanie Ducha, z prośbą o namaszczenie - sporo z tego to histeria, oprócz rzadkiego prawdziwego spoczynku w Duchu.

Cieszy mnie, że nie tylko Odnowa się tym zajmuje Uśmiech

To nie domena franciszkanów, czy kapucynów ale i jezuici, i dominikanie prowadzą wspólnoty charyzmatyczne i zajmują się przypominanie o łasce charyzmatów Oczko


- Rachel - 10-12-2008 21:51

Chadkeren, są zgoromadzenia z charakterystycznymi cechami, jeden zajmuje się tym, inny czym innym.
A nie ma kościołów, jak pisała Annnika. Bo to by oznaczało rozłam. Takie nazewnictwo jest mylne i też szkodliwe.


- Chadkeren - 13-12-2008 23:51

Dzisiaj zagłębiłam się trochę w Odnowę, zaciekawiło mnie to, planuję zacząć chodzić na spotkania. Ktoś może powiedzieć jak to wygląda?

Tak przy okazji chciałabym prosić o radę dot. wspólnot, gdzie można znaleźć informacje na ich temat, jak działają, czym są.


- Annnika - 14-12-2008 01:22

Na stronie kurii powinien być spis wspólnot o grup działających Uśmiech


- Chadkeren - 14-12-2008 03:39

Dzięki, sprawdzę Uśmiech


- aga - 03-01-2009 02:32

Chadkeren napisał(a):Tak przy okazji chciałabym prosić o radę dot. wspólnot, gdzie można znaleźć informacje na ich temat, jak działają, czym są.

W internecie! Uśmiech


- marsee - 20-02-2009 18:22

dużo też zależy od miasta - w jednym franciszkanie mają bardziej rozwiniętą działalność, w innym kapucyni itd.

ja bardzo polecam dominikanów - wspaniałe kazania, pięknie celebrowane Msze, dobrze prowadzona schola, sympatyczni i mądrzy ojcowie, atmosfera skupienia i modlitwy - ale tak jest u mnie Oczko


- nadinn - 20-02-2009 19:24

Aja plecam jEzuitow,naprwde warto1

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Pią 20 Lut, 2009 21:45 ]
Zwróć baczniejszą uwagę na wygląd wypowiedzi... nie da się nieraz odgadnąć Oczko - po prostu przejrzyj przed wysłaniem, "obcojęzyczność" Twoja to co innego niż literówki czy nagłe cyferki Uśmiech


- nordlys - 21-02-2009 05:38

Annnika napisał(a):sporo z tego to histeria
Co takiego przemawia za tym, aby te sytuacje tak określać?


- Annnika - 22-02-2009 19:13

Skutki długofalowe najkrócej mówiąc Oczko


- nordlys - 23-02-2009 06:16

Annnika, próbuję zrozumieć Twą wypowiedź, jednak nie wiem, co kryje się pod słowem "skutki długofalowe".
Liczę na wyjaśnienie Twych słów, bo "histeria" kojarzy mi się negatywnie, a nie chcę "wylewć dziecka z kąpielą".
Uśmiech


- Annnika - 23-02-2009 15:34

Jeśli ktoś, kto doświadczył spoczynku w Duchu się niezdrowo tym fascynuje i upaja, jeśli nie wzrasta duchowo, nie odkrywa nowych obdarowań, nie pogłębia relacji z Bogiem od tego wydarzenia - to była histeria Oczko